Urząd

Kto funduje dziadostwo Gminie Chocianów?

0

Oświadczam, że od dzisiaj każdy artykuł będę zaczynał przypomnieniem, że:
1) Po pierwsze primo od dawna czekam (jestem cierpliwy, oprócz tego że pamiętliwy), by Krystuś Wan i jego Seba Grygorcewicz okazali się fakturami za banery, które z własnych środków kupił Tomasz Kulczyński.
2)Po drugie primo nie tylko nie zapomniałem, że od dwóch lat RCK (dawniej chrześcijański Ośrodek Kultury) jest pralnią z maglem, wypierze każdy gadżet za grubą publiczną kasę, więc oczekuję wymiernej odpowiedzi na pytanie, gdzie podziało się 555.000,00 zł przeputane przez RCK zaledwie od 1 stycznia do 30 czerwca 2020 roku. Od marca w RCK nic się nie działo, instruktorka k.o. zawiesiła baner „Zostań w domu z Kulturą”, a jednak w tym czasie wydawano publiczne.
3) Po trzecie primo, może radny Paweł Baran, Paweł Bujak, czy Wandycz jeden i drugi nie pamiętają, że do Seby Grygorcewicza wpłynęło pismo Pani Doroty Janusz o sprostowanie kłamstw. Ja pamiętam, zresztą o tym mówiłem wyżej. Przepraszam radnych, Sebę i kilku jeszcze hucpiarzy, ale na zakończenie muszę przeprowadzić im małe szkolenie, ponieważ wyżej wymienieni, ale także inne osoby (w tym instruktorki od Kultury na wysokim poziomie, z Julitą Sambor włącznie) powinni wiedzieć, że znajomość prawa prasowego jest istotna nie tylko w kontaktach z przedstawicielami prasy, radia i telewizji.

Sekretarka dwóch prezesów nie wie, co się stało z pół milionem złotych. Wyparowało z RCK?

I jak tu być uczciwym w grze, pokazać kunszt i możliwości, jeśli „drużyna Pana burmistrza” w brunatnych koszulkach Dumni z chocianowa.pl z uporem maniaka stosuje te same zwody, tricki, dośrodkowania, fauluje poza kadrem…? Do tego podpłacają sędziów, zmieniają reguły gry, kupują widzom gadżety, pakują torebki prezentami, rozdają podrobione licencje na swoją mądrość i uczciwość. Naprawdę, z patałachami nie da się pograć z finezją, ładnie, widowiskowo, jeśli „jarząbki” wciąż wymachują jak cepem tym samym hasłem „Lubin Pany”

Lubin ratuje Chocianów przed utonięciem. W gratisie „rybka” ma darmowy transport…

Wszystkim znane jest powiedzenie, że „gra się tak, jak przeciwnik pozwala”. Skoro „drużyna gości” wciąż tylko fauluje te same osoby, głównie Annę Pichałę, mnie, Kamila Nosela, a ostatnio nawet burmistrza Romana Kowalskiego… No to gramy!

Sorry za wstęp utrzymany w frazeologii futbolowej, ale właśnie ten styl gry polityczno-propagandowej jakoś sam dzisiaj ciśnie mi się na usta. Seba Grygorcewicz ze swoją drużyną na kółkach opłacaną przez RCK Tomasza Kulczyńskiego (jegomość ze zdjęcia startowego, który jak widać imponuje dziewczynkom wysoką kulturą i intelektem) bezkarnie multiplikuje „dziadostwo” przez Jednostki podległe organowi wykonawczemu.

Foczko, foczko, puść mi oczko… – radny Bujak czyta Głos Regionu ChocianówW tym tygodniu mieliśmy następne apogeum dziadostwa w wykonaniu „miasta”. Drużyna gości, żeby uniemożliwić zebranie publiczne przy Ratuszu zorganizowała manewry służb komunalnych spychając uczestników do rogu, na domiar złego zakłócając prawdę o Oświacie, likwidację dowozu dzieci do szkół wiejskich hałasem pozornych prac remontowych…

W Chocianowie ruszył „Czas na zmiany”. Szkoda, że nie pojawił się burmistrz, ani przewodniczący Rady Miejskiej. Szkoda…


Kasper „inicjał” Nowak (ten od biegania ze statywem) to ostatecznie nie Monika Olejnik, a Seba Grygorcewicz pod żadnym względem nie wygląda na wydawcę rzetelnego periodyku, nawet gdyby swoją chorą firmę nazwał Fundacja „Dumni z siebie”

Kartka z kalendarza – 25 maja, urodziny Księżniczki. Ponadto Dzień Centrum Administracji, Dzień Strategii, Dzień Reorganizacji i Dzień Wyjątkowy

Dlatego prymitywnie na pokaz swoją drużynę pokazują kolorowo, ładnie, bo za pieniądze, a innych pomawiają, nękają żenującymi komentarzami fejków:

Gmina płaci, więc chłopcy Seby pokazują władzę „na baczność”…


…a przeciwników próbuje ośmieszyć, zmarginalizować, posądzając o pieniactwo, nieuczciwe zagrania, a przede wszystkim przedstawić jako nieudolnych.

Jako ciekawostkę podam, że futboliści z Lubina niedawno ogłosili, że zrobią Dożynki 2020 na „wysokim poziomie” na rynku w Chocianowie.

Ale jak z Parchowa i Szklar Dolnych przyjechały pod ratusz „delegacje wieńcowe”, by przedstawić swoje niezadowolenie z działalności władz burmistrz potraktował ich ciotką z MZGKiM, buldożerami i pachołkami chocianow.pl

„Oddajcie autobusy szkolne”. Rodzice pikietowali pod siedzibą urzędu w Chocianowie – miedziowe.pl


Na początku artykułu zadałem pytania, na które chłopcy Seby nie potrafią odpowiedzieć. Niemniej odwracając „kota ogonem” lubują się w zadawaniu retorycznych pytań typu: „Kto manipuluje mieszkańcami Parchowa?” czy „Kto nakręca spiralę hejtu?”, etc., etc., etc.

DFS Roberta Harenzy: Wizualizacja Referendum ws. odwołania Rady Miejskiej ChocianowaGrając z patałachami, zadam tym razem pytanie samym czytelnikom: „Kto Waszym zdaniem manipuluje prawdą, jak mały cygan słońcem”? Władza, która dysponuje środkami podatników? Czy może Anna Pichała, mówiąc na sesji absolutoryjnej, że Stan Gminy Chocianów osiągnął apogeum dziadostwa, cwaniactwa, arogancji, przekraczania dyscypliny finansów publicznych, manier, dobrego wychowania, a nawet organizacji imprez „na wysokim poziomie”, że zacytuję klasyczkę Krystynę Kozołup (do wiadomości: kobieta na zdjęciu startowym obok Seby to była dyrektor chrześcijańskiego Ośrodka Kultury Krystyna Kozołup, zadowolona i radosna, jakby Seba chwilę wcześniej powiedzaiał coś wystarczająco wulgarnego lub śmiesznego pod moim adresem lub Anny Pichały)…?

Zwalczanie sołtysów i prawdy, specjalność kuchni… – chocianowskie eventy na wysokim poziomie.
Lubińska „Fundacja „Głos Regionu” w sporze z FAKTY Chocianów – następny event „na wysokim poziomie”…


 
Ostatni paszkwil Kaspera Nawaka nosi tytuł: „Kto nakręca spiralę hejtu?”, jednocześnie pokazując zdjęcie zrobione pod stołem w Chojnowie przez teściową Julity Sambor, tj. dyrektor RCK, zastępowanej od prawie roku przez instruktorki Krystynę Kozołup, a teraz Jolancię Sylwię Kondysz (nomen omen byłą dyrektor Biblioteki Miejskiej od niedawna skoszarowanej w jednej salce katechetycznej RCK…).

Szefowa „sprzątaczek” mianowana na Dyrektora RCK w Chocianowie. Kamilu Lis – przeproś za „faux pas” swojego burmistrza!


„Kultura komunalna na wysokim poziomie” jaką lansuje MZGKiM Elżbieta Kowalczuk, i Seba i Tomasz Kulczyński sięgnęła rynsztoka, choć nigdy nie wyrastała powyżej, to jednak jeszcze na początku przynajmniej jakaś twarz znajdowała się tuż na taflą dziadostwa. Szczerze mówiąc, już wtedy nie wierzyłem ani w wysoki poziom, ani w cokolwiek dobrego, co może przynieść ferajna z Lubina. No to kto w końcu nakręca spiralę hejtu? A może ja? Bynajmniej. Agata Wesołowska nie powinna spać spokojnie z powodu jej „reporterskich” wyczynów podczas rejestrowania bandyckich zachowań kolesi w kamizelkach, a jeszcze bardziej z powodu, że „zatrute zdjęcia” przekazała Kasperowi Nowakowi, a ten jak zwykły matoł publikuje je na urzędowym portalu. Ostatni paszkwil, który wcześniej czy później i tak będzie dowodem w sprawie o naruszenie dyscypliny finansów publicznych, dowodem na naruszenie dóbr osobistych, pomówienia, a także jak dowód w sprawie cywilnej wobec firmy ochroniarskiej, które naruszyła moją nietykalność cielesną. Wszystko jednak w swoim czasie, Sądy nie działają na pstryknięcie palca.

Miałem rację. Ekipa oprócz quasi „amerykanckiej” konwencji przyniosła zwykła degrengoladę, upojenie się przychodami dla kilku wybranych firm, przyniosła Patrycję Jugo,”doktora” Jezioro, Kuleszę, Wana, Michalika, Daworaczka, Sebę… Nie ma już nic! Zdeprawowano wszystkich urzędników i pracowników, a przykład Krystyna Kozołup czy Julita Sambor to tylko czubek góry lodowej. Porażające są przykłady ostatnich wypowiedzi dyrektorów szkół, którzy opłacają Adasia Dworaczka jako fachowca od prawa (ciekawostka: widziałem się z magistrem Dworaczek 11 września na sali sądowej w Lubinie i nie wiem, co mądrego ten „radca” mógłby doradzić dyrektorom szkół, albo na przykład Jolanci Sylwii Kondysz w Bibliotece, albo dyrektor RCK, bo tam też chyba pobiera pieniądze „za nic”)

DFS Roberta Harenzy: „Wany, Barchany, Wandycze, Grygorcewicze, i Ślipki i Kehle…” – rodzinny biznes oszczędza w kryzysie?Brawo! W kontekście wyżej przedstawionych dowodów, że można wyrobić sobie pogląd, że to urząd manipuluje, łże, poniża ludzi i urzędników w oczach opinii publicznej. Pytania retoryczne: „Kto, co i jak” Kapera Nowaka są tylko odwróceniem prawdy, a mówiąc między nami są tak durnymi sugestiami, że stan umysłu mojej nieletniej córuś w porównaniu z Kasperem wyrasta na wyżyny inteligencji. W związku z powyższym zadam Kasperowi pytanie: „Kto podpisał to zarządzenie, które przeznacza 35.000,00 zł na zakup namiotu scenicznego, choć ponoć oszczędzamy na Oświacie, transporcie w ramach PROGRAM NAPRAWY SKUTKÓW…?”

PROGRAM NAPRAWY SKUTKÓW… Tomasza Kulczyńskiego – połączenie kubłów, za które dwie wiejskie szkoły zapłacą 2 mln zł!


Kto manipuluje Gminą Chocianów? Ludźmi najczęściej manipuluje pieniądz, z tym, że takim Kasperem „inicjał” Nowakiem oprócz kilku złotych rzuconych mu przez Sebę w grę wchodzą jeszcze jego deficyty moralne, deficyty intelektualne, że o poważnych deficytach emocjonalnych nie wspomnę,. Musiałbym przywołać i omówić przynajmniej kilka dość skomplikowanych tez freudyzmu, a nie mam aż tyle troskliwości, współczucia czy potrzeb resocjalizacji osoby, która nie rokuje nadziei na ewolucję. Wolę energię wykorzystać w Referendum ws. odwołania Rady Miejskiej Chocianowa.

(…) W związku z powyższym ponawiam wezwanie, by służby prasowe w końcu poważnie potraktowały prośbę prostego felietonisty (choćby po to, żeby się odczepił, przełknął gorycz złego myślenia o burmistrzu, itd., a nawet , żeby udowodnić, że organ wykonawczy działa na „wysokim poziomie” empatii, w poczuciu wielkiej troski o losy gminy… A mówiąc już bez szyderstwa, w trybie dostępu do informacji publicznej żądam, by burmistrz udostępnił fakturę na zakup banerów i usatysfakcjonował takich niedowiarków jak ja opublikowaniem polecenia przelewu z własnego konta na konto firmy, która wykonała banery.

Sekretarka dwóch prezesów nie wie, co się stało z pół milionem złotych. Wyparowało z RCK?

Do zobaczenia na Referendum…

Robert Harenza

W Chocianowie ruszył "Czas na zmiany". Szkoda, że nie pojawił się burmistrz, ani przewodniczący Rady Miejskiej. Szkoda…

Poprzedni artykuł

Kartka z kalendarza: 15 września ruszył proces Krzysztofa Kochowicza, urzędnika Tomasza Kulczyńskiego.

Następny artykuł

Comments

Comments are closed.

Login/Sign up