Bez kategorii

Dni Parchowa 2022 w cieniu radnej Anny Pichały

0

Głównie nauki humanistyczne, ale także kobiety wszelkie powroty, dzieląc je jak zapałkę na rodzaje, kategorie, grupy, podgrupy i aspekty itd. zgodnie przyjmują, że faceci zawsze wracają, co niezbicie świadczy tylko o słabości powracającego. Dzisiaj wyjątkowo niezręcznie jest mi się z tym nie zgodzić, bo właśnie powróciłem ze Szklarskiej Poręby wprost – jak pokazuje plakat – na Dni Parchowa 2022.

Jakkolwiek powrót do Chocianowa jest skutkiem końca urlopu, ale na potrzeby tego artykułu wolę podkreślać, że to objaw słabości, i to słabości specyficznej. Dzięki imprezie, na którą tym razem zaprasza sam burmistrz mam niebanalną okazję, by nie tylko poetycko wrócić myślami do przeszłości sprzed trzech lat, ale także opowiedzieć o kilku podłościach, jakie towarzyszyły i towarzyszą nam wraz z władzą do dziś, a Parchów jest najlepszym tego przykładem.

A ja durny w 2019 roku wtedy marzyłem, żeby zagrać dla burmistrza… Ten jednak zignorował zaproszenie, jakie w imieniu sołectwa przekazała mu Pani Anna Pichała. Na dodatek dziwnym trafem nawet RCK odmówiło użyczenia gminnego sprzętu nagłaśniającego, że o odmowie jakiejkolwiek innej pomocy nie wspomnę. Z perspektywy lat patrząc, heroizm rady sołeckiej i Anny Pichały podczas organizacji tamtych Dni Parchowa bez żadnego wsparcia lokalnej władzy skłania do stwierdzenia, że zespół Anastazja Harenza i Koledzy powinienem nazwać „Dni Parchowa”. Tak, grupa „Dni Parchowa”, to byłaby równie adekwatna nazwa. Nie będę ukrywać, że projekt powstał wyłącznie na okazjonalny występ na Dniach Parchowa, by choćby w taki sposób pomóc odważnej i mądrej kobiecie, osamotnionej i na dodatek wszelkimi podłymi sposobami zwalczanej przez lokalną władzę. Jak widać na wstępie, projekt jednak do dziś z dobrym skutkiem promuje Chocianów i święci triumfy nie tylko w Parchowie – tydzień temu na 55. Giełdzie Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie. Dlatego także z tego powodu największe podziękowania należą się byłej Pani sołtys i radnej Parchowa Annie Pichale, bo bez jej udziału – pomijając nawet powstanie grupy – nie powstałoby wiele ważnych rzeczy, które wrosły już w krajobraz Parchowa – jak choćby wiata, parking przy WOK i inne materialne i niematerialne dobra.

A mówiąc już całkiem dosłownie o powrotach, oczywiście nie byłbym sobą, gdybym teraz zaprzeczył, że tylko odpoczywałem. Na urlopie przeglądałem wiadomości o Chocianowie, wciąż piękniejącym i piękniejącym pod moją nieobecność, jak twierdzi Urząd Miasta, a szczególnie członkini rady sołeckiej i kierowniczka Referatu GK Elżbieta Kowalczuk zamieszkała w Parchowie.

Jednak na razie dobre duszki Tomasza Kulczyńskiego podszeptały mi, że póki co do pięknego Chocianowa nie wróciłem ani pociągiem, ani żółtym tramwajem, ani helikopterem, ani samolotem wprost z CPK Horały. Wierząc Wieloletniej Prognozie Finansowej i zapewnieniom Tomasza Kulczyńskiego to może za rok będę mógł z wakacji wrócić nawet elektrycznym autobusem, albo wręcz na rowerze… („cyklostradą do Lubina”, jak raczył był wyrazić się naczelny intelektualista Klubu Radnych Chocianów 2023, Artur Wandycz).

Chocianowskich wizualizacji ciąg dalszy… Elektryczne autobusy, baseny i ścieżka rowerowa

A mówiąc już całkiem poważnie, mój powakacyjny artykuł nie mógł nie dotyczyć Parchowa, nie tylko z faktu zamieszkiwania tam Elżbiety Kowalczuk, czy moich sentymentalnych także muzycznych powrotów do Dni Parchowa. Odnoszę wrażenie graniczące z pewnością, że wręcz właśnie teraz mamy do czynienia ze swoistą kumulacją dziadostwa i małostkowości politycznej ludzi typu Elżbieta Kowalczuk, w randze kierowniczki Referatu GK, Kaspera Nowaka w randze „reaktora naczelnego” wszelkich dostępnych propagandowo urzędowych mediów Chocianowa (z „Okiem kamery” włącznie), w tym Artura Wandycza, wybitnej postaci z Chocianowca, wschodzącej gwiazdy polityki obwoźnej w randze przewodniczącego Klubu Chocianów 2023. Będąc jeszcze w górach przeczytałem wielce inspirującą informację: „ Będziemy sukcesywnie nadrabiać zaległości”.

Bez urazy, ale nikt oprócz Nowaka i Elżbiety Kowalczuk i kilku intrygantów polityczno- propagandowych z Lubina nie wie, jakie zaległości przyszła radna ma na myśli. A na dodatek sukcesywnie będzie je nadrabiać w Parchowie i do tego wespół w zespół z Arturem Wandyczem z Chocianowca. Czyżby #prawdziwyburmistrz dopuścił do jakiś zaległości? Eeee… aż trudno w to uwierzyć, pomyślałem po lekturze nowakowego newsa. Wyjaśnienie „zaległości” jest proste, jak umysł lubińskiego pantofelka. Przyszła radna jeszcze nie rozumie, że taki Kasper Nowak, czy Artur Wandycz w ramach „współpracy” będą wkładać jej w usta czasami obce i obleśne słowa, jak choćby:

„Ustaliłam z Panem Burmistrzem realizacje inwestycji w krótkim okresie do następnych wyborów (…)

Durne to, jak lato z radiem. Niestety „reaktor” Kasper Nowak potrafi szczególnie nowej, niedoświadczonej istocie wcisnąć, jako własne takie pierdoły, które na domiar złego świadczą, że Pani Ewa nie ma bladego pojęcia w kompetencjach organów samorządowych. Póki co pani radna/elekt jeszcze nie została zaprzysiężona, a już „ustaliła z panem burmistrzem”, że współpraca przynosi efekty, jak choćby ten, że dzięki pani Ewie najmniejsza wioska w gminie będzie miała świetlicę wiejską w budowie za 1 mln zł, co z kolei podkreśla Nowak, powołując się na Wandycza.

Ups… Pani Gołębiowska nie wie, że Nowak to raczej mało uczciwy konferansjer?

„Dzięki temu porzuceni przez Pichałę wyborcy będą mieli w tej kadencji wreszcie reprezentanta, któremu nie obca jest współpraca i skoncentrowanie na rozwoju z korzyścią dla lokalnej społeczności” – odkrywczo wyraził się był Kasper Nowak

Naprawdę, trzeba być wyjątkowo perfidnym i nieprzyzwoitym dziennikarzem, by coś podobnego napisać, ale – co gorsze – trzeba być człowiekiem wyjątkowo zepsutym i nieprzyzwoitym, jak na przykład Elżbieta Kowalczuk, Tadeusz Kehle, czy sam Artur Wandycz, by nie przeszkodzić typowi z Lubina w publikowaniu takich nonsensów, na dodatek suto opłacanych z gminnych środków. „Porzuceni” wyborcy, ups. Chocianów tak właśnie wypiękniał, a jeszcze piękniejszy dopiero będzie w następnej kadencji. Na intrygach, kłamstwie i nękaniu niewygodnych ludzi buduje się sukces kilku wycwanionych osób. Do tego Klub Chocianów 2023 jak mantrę powtarza, że od kiedy rozwojem zajęli się ludzie typu Janusz Ślipko, Marcin Ślipko, Piotr Wandycza czy Artur Wandycza (zbieżność nazwisk nie przypadkowa) nastały najlepsze Dni Chocianowa, jakich nie zapewnili poprzednicy.

A jak wygląda prawda? Na obrazkach wyświetlonych na Facebboku GK Elżbiety Kowalczuk w końcu zobaczyłem urządzenia siłowni zakupione jeszcze dzięki staraniom całej ówczesnej rady sołeckiej z sołtys Anną Pichałą na czele.

Urządzenia przez prawie dwa lata przetrzymywane były w magazynach zlikwidowanej komunalki, czyli RCK. A teraz piękne, jak nowe, dzięki dobrej rodzinnej współpracy referatu z bratem i burmistrzem będą służyć społeczeństwu Parchowa, niczym nowa pani sołtys, albo nowa radna.

I to jest właśnie ta słynna na cały region „współpraca”, którą Nowak z Wandyczami, z Bujakiem, z Klubem PiS, z niezrzeszonym formalnie Machoniem odmieniają przez wszelkie przypadki. Wystarczyło, że odtrąbiono zwycięstwo z Anną Pichałą, wytypowano na jej miejsce kogoś z kręgu Wandyczów i Bezpartyjnych Superrządowców, a cała niemal gmina ma świętować sukces i rozwój (w domyśle). Od razu, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki Elżbiety Kowalczuk na boisku przed Dniami Parchowa pojawia się siłownia zewnętrzna, którą Elżbieta Kowalczuk wraz z bratem przez dwa lata na złość Annie Pichale ukrywali w magazynie. Na dodatek naiwnie liczą, że teraz społeczeństwo Parchowa aż zapieje z zachwytu, że siłownia wzmocni prestiż nie tylko nowej pani sołtys, czy innej radnej, ale wręcz zwiastuje „pełen rozwój” tej części Gminy (pisownia oryginalna), którą niedawno wieszczył Artur Wandycz na następną kadencję.

Niektórzy w emocjach przedstawione powyżej postępowanie uznają jako zwykłą podłość (zresztą adekwatnie). Ja wolę określać tę „lubińską politykę” mianem najtańszych tricków, jakie z powodzeniem chocianowski samorząd stosuje od początku kadencji. Toczka w toczkę ten sam zestaw tanich chwytów stosowany jest na przykład przy zwalczaniu radnego Piotra Piecha. Za to, że radny wyraża swoje zdanie, pisze interpelacje, walczy o wartości związane z gminą, za to (że użyję słowa Ewy Gołębiowskiej) „sukcesywnie” wykluczany jest z lokalnego życia samorządowego, nękany niewybrednymi paszkwilami Nowaka i cytatami guru Wandycza. Przy okazji dużo mówi się, że radny nie współpracuje, a tylko współpraca, pełna jednomyślność z wizjami pochodzącymi z Lubina, Wrocławia, czy skąd tam jeszcze włącznie ze Ścinawą jest podstawą spokoju. Taki spokój zdobył szczególnie radny Piotr Machoń, który półgębkiem współpracuje z większością, nie będę jednak teraz dociekał, czy z powodu chęci zysku, cynizmu, czy jedynie braku odwagi połączonego z braku zdolności samodzielnego myślenia, czy wręcz bezmyślności włącznie. Powtórzę: radna Anna Pichała wraz z radą sołecką już 2019 roku zaproponowała w ramach funduszu sołeckiego zakup urządzeń do siłowni zewnętrznej, które w bólu zakupiono w 2020 roku, ale jednak za karę, że miała własne zdanie w kwestiach funkcjonowania gminy musiała czekać aż dwa lata, żeby dopiero po jej odejściu władza mogła pokazać jej wysiłek, oczywiście przypisując sobie zasługi. „Sukcesywnie będziemy nadrabiać zaległości”, jak Pani Ewa, Irena, Lodzia, czy Agata namaszczona przez Klub Chocianów 2023. Wciąż trwa i trwa mać malowanie buziek, przewożenie dmuchańców z miejsca na miejsce, mamy darmowe eventy muzyczne w Parku, albo siłownie rosną jak grzyby po deszczu. Wciąż albo burmistrz pozyskuje świeże „piniążki”, jak mawia radny/sołtys z Żabic, albo Klub Chocianów 2023 ogłasza dobrą nowinę, że „pełen” rozwój Parchowa i okolic nastąpi wraz z wejściem do Klubu świeżej radnej.

Zarejestrowano „parafię” pod wezwaniem Klubu radnych Chocianów 2023

Twierdzę, że nie tylko pycha kroczy przed upadkiem.

Robert Harenza

Chocianowskich wizualizacji ciąg dalszy… Elektryczne autobusy, baseny i ścieżka rowerowa

Poprzedni artykuł

Chocianów: zamiast obiecanych ekranów dźwiękochłonnych na ul. Sportowej zainstalowano hamaki…

Następny artykuł

Comments

Comments are closed.

Login/Sign up