Urząd

"Poseł wiejski" z Żabic Bujak w orędziu do Piotra Borysa pedział: Wszystkiemu winna Pichała! To na nią rozpisaliśmy konsultacje społeczne…

0

Muszę przyznać bez cienia radości, że jednak FAKTY Chocianów to klasa sama w sobie. Nie potrafię sprowokować urzędowych mediów do dyskusji (nie liczę oczywiście wysoce nieudanej próby Kaspera Nowaka – źle zaczął znajomość ze mną Dyskusyjne Forum Samorządowe Roberta Harenzy: Ugodziłem w piętę „achillesa” burmistrza Tomasza Kulczyńskiego. Idziemy do Sądu!). W ostatnim artykule nawet podjąłem heroiczne wyzwanie, by sprowokować młodzież lubińskiego dziennikarstwa do jakiej reakcji. Liczyłem, że choć jeden z ekipy Tomasza Kulczyńskiego ruszy z jakąś polemiką. Nie! Łudziłem się, że choć któryś z ratuszowej promocji, typu Krystuś Wan zwróci mi uwagę, że nieładnie pisać, że Kamil Lis jest dyrektorką (sic!) Szkoły Podstawowej w Parchowie. Zresztą nie tak dawno miałem wątpliwą okazję przeżyć krótką korespondencję z Kierownikiem Wan na temat oklejania rowerów reklamowych plakatami Tymoteusza Myrdy, które miało miejsce w Regionalnym Centrum Kultury. Wyjątkowo słaby dyskutant! KWW Tymoteusza Myrdy oczywiście nie uiścił opłaty za wynajęcie tych powierzchni reklamowych, więc liczyłem, że Krystuś Wan, powołując się na znajomości w starostwie lubińskim napisze mi, że z Tymoteuszem Myrdą zna się krócej, niż ja, dlatego nie musi mi tłumaczyć, jakimi trickami posługuje się lubińska diaspora polityków.
W sumie efekt wszystkim moich zabiegów spełzł na niczym. FAKTY Chocianów „to klasa sama w sobie”, że powtórzę, bo z „faktami się nie dyskutuje”. Chłopcy od lokalnego dziennikarstwa wolą wszędzie widzieć radną Annę Pichała, która według nich jest łatwiejszym obiektem nagonki, tworzenia intryg, kłamstw, pomówień i formułowania zarzutów wobec niej. Panowie i Panie od PR Tomasza Kulczyńskiego, z pełną odpowiedzialnością informuję, że konstrukcja myślowa Pawła Bujaka, że „wszystkiemu winna jest Anna Pichała” jest przez Was przereklamowana. To zaś, że chłopcy od polityki i zjawisk medialnych Tomasza Kulczyńskiego z powodu radnej doprowadzili się do paranoi zauważam nie tylko ja (zresztą z nieukrywaną zazdrością o większą popularność Pani Anny, niż moją – przypis mój). Dowód? O proszę bardzo…

„Poseł gminny Bujak” (na zdjęciu startowym – postać z parasolką) – w myśl zasady ślepy, głuchy, na bezdechu, ale odważny – postanowił ostatnio uświadomić Piotra Borysa, że jego „koleżanka” z Koalicji Obywatelskiej Anna Pichała jest winna, że Bujak nie potrafi się wysłowić, że na sesjach przed rozpoczęciem dyskusji, gdy on na wszelki wypadek wnosi wnioski o jej zamknięcie. Poskarżył posłowi na Sejm RP, że Anna Pichała winna jest temu, że to on musiał konfabulować jako świadek w sprawie, którą wytoczyła jego koledze z piaskownicy z podwórka, tj. Tomaszowi Kulczyńskiemu o to, że pomawiał ją w środkach masowego przekazu zaraz po tym, jak powziął wiedzę, że będzie kandydowała na stanowisko burmistrza Miasta i Gminy Chocianów. Nie zgadzam się z tezą Pawła Bujaka – Anna Pichała jest winna, że „poseł wiejski” z Żabic napisał oświadczenie, tak durne, że aż w oczy szczypie!

Z uwagi na to, że głupota chodzi parami – zaraz po oświadczeniu „sołtysiny” z Żabic (kiedyś za pomocą epitetu „sołtysina” Panowie określali predyspozycje Anny Pichała do kandydowania na burmistrza) na urzędowym portalu Dumnego Z Chocianowa Sebastiana Grygorcewicza chocianow.pl pojawił się szambelan Kasper Nowak z artykułem wzmacniający jego zdaniem ważność bredni Pawła Bujaka, w sumie podwyższając poziom kompromitacji apologety Tomasza Kulczyńskiego (co oni noszą pod czapkami? – doprawdy brakuje słów) do wysokości przelotowej samolotu z Lubina do Singapuru. Na dodatek Dumni z Chocianowa (czytaj: Sebastian Grygorcewicz z Kasperem Nowak) artykuł na temat życiowego wykonu radnego z Żabic wzbogacili w zdjęcie Bujaka z Konwencji Wyborczej Tomasza Kulczyńskiego, na której konferansjerkę uprawiał niejaki Sebastian Grygorcewicz. Ups… (co oni noszą pod czapkami? – tylko urojenia z powodu Anny Pichała?)

Nie chciałem roztrząsać deficytów umysłu mistrza intelektu Pawła Bujaka, ale na potrzeby edukacyjne tego artykułu zrobię wyjątek. „Poseł wiejski” z Żabic rzeczywiście nie widzi analogii między wypowiedzią Mariana Turskiego, którą przywołał Piotr Borys w wypowiedzi na Facebook. Paweł Bujak jako zwykły górnik z brakiem tlenu (tak tłumaczył się w sądzie) nie rozumie humanistycznego przesłania tego przemówienia, mówiącego zaledwie to, że głupota, zawiść, nienawiść, manipulowanie demokracją, brak elementarnej tolerancji, brak szacunku dla mniejszości (w domyśle: Panie Bujak, poseł Piotr Borys nawiązywał nie tylko do peerelowskich praktyk, jakie stosuje większość TeKa 2018 w stosunku do mniejszości w Radzie Miejskiej Chocianowa – przypis mój). Wiem też , że górnik/sołtysina/radny z Żabic Paweł Bujak nie połączy faktów dyskryminujących Annę Pichała, a ogólnie opozycyjną mniejszość rady w ciąg zdarzeń, które nieprzerwanie mają miejsce od początku kadencji Rady 2018-2023. Za chwilę wręcz w akademicki sposób potwierdzę nieetyczne, społecznie szkodliwe i haniebne zachowania „nowej władzy Chocianowa” na faktach, choć nie liczę na zrozumienie ze strony radnych TeKa i herosów promocji. Przykładów dyskryminowania i wykluczania kilku osób z życia publicznego jest tyle, że musiałbym poświęcić temu osobny tekst, dlatego wezmę te pierwsze z brzegu, nawet nie te spektakularnie dowodzące, że Anna Pichała jest obiektem swego rodzaju nagonki ze strony mediów typu chocianow.pl lub Głos Regionu Dumni z Chocianowa, co zresztą jest tym samym dziadostwem zakulisowo i kryminogennie finansowanym z budżetu Gminy.
Najstarszym przykładem nagonki na Annę Pichała jest poniżanie, zniesławianie i pomówienia, jakie grupka przyjaciół z Lubina wysyłała z IP komputera Tomasza Kulczyńskiego na przełomie 2017/2018 roku. Przypomnę ostatni artykuł, w którym opisywałem swoje przewidywania w sprawie wyroku zapadł 27 stycznia w Lubinie, choć odczytany zostanie dopiero 10 lutego o godz 15:30.

Już ponad 100 podpisów zebrano pod wnioskiem o Referendum w sprawie odwołania Rady Miejskiej

Następnym, teraz przychodzącym mi na myśl dowodem na dyskryminowanie radnej jest nagonka medialna w sprawie odwołanie jej z funkcji sołtysa Parchowa. Typowo peerelowska hucpa, jak pragnę zdrowia dla siebie i instruktorki RCK Krystyny Kozołup, która też bierze w tym udział, a przynajmniej brała podczas I Konwentu Sołtysów, jaki Tomasz Kulczyński zorganizował ze strachu przed Referendum.

Dochody Gminy Chocianów w katastrofalnym stanie! Mamy za to drogi i relaks nad stawem przy stawie…

Szanowni Państwo,
musicie poznać prawdę, że od sierpnia 2019 roku Tomasz Kulczyński organizuje sobie polityczne spotkania pod nazwą Konwenty Sołtysów, ale świadomie i haniebnie nie informuje o nich sołtys Anny Pichała.

I co „pośle” sołtysie z Żabic, to normalne? Abstrahuję od bezdennej głupoty spotkań sołtysów, które dokładnie nic nie zmieniają w materii rozwoju Gminy, znaczący jest za to fakt, że jawnie dyskryminowany jest tylko jeden sołtys spośród kilkunastu, które liczy Gmina.

Oto „Konwent” Tomasza Kulczyńskiego i jego sołtysi… Na razie „Dumni z Chocianowa”, choć okręt tonie…

Na to nakłada się nagonka, jaką na wiosce na co dzień w stosunku do radnej i sołtys Parchowa prowadzi specjalny wysłannik Tomasza Kulczyńskiego – dyrektorka Szkoły Podstawowej w Parchowie, magister śpiewu Kamil Lis.

Świat według Tomasza Kulczyńskiego. Dożynki Szklary Dolne 2019
Burmistrz Chocianowa w żałobie po stracie chocianowskiego.info. Nie przybył na Dni Parchowa…

Doszło do tego, że sołtys Parchowa, radna i kandydatka na posła o pomysłach polityczno-marketingowych Tomasza Kulczyńskiego dowiaduje się dopiero z tendencyjnych anonsów prasowych chłopców od promocji, dyskryminowania i kłamstw, tj. Kaspera Nowaka lub inżyniera Krystusia Wan.

O „Jasełkach w Parchowie”, organizowanych w tajemnicy przed Panią Sołtys przez dyrektorkę szkoły też nie miała wiedzieć, żeby wyglądało, że nie interesują ją sprawy wsi. „Kto Was nie zna, ten Was kupi” – co pośle Bujak? „Sołtysina” z Żabic przyjechała do Parchowa, a jakże, z burmistrzem wespół w zespół, a… „ta” Pichała nie raczyła nawet przyjść na religijno-integracyjne widowisko teatralne do Wiejskiego Ośrodka Kultury, do którego praktycznie ma zakaz wstępu.

DFS Roberta Harenzy: Na urodziny dostałem prezent skromny, a na dodatek stary – budżet na 2020!

Czy nic nie wiecie obywatelu Bujak na temat wymiany zamków przez instruktorkę RCK Krystynę Kozołup w WOKu, by sołtysina Pichała nie miała „wejścia” do budynku, w którym rządzi Tomasz Kulczyński? Na breloczkach same święte obrazki, a Krystyna Kozołup zamieniła je na inny zestaw kluczy.

Jako ciekawostkę podam Państwu (Pawła Bujaka nie muszę, bo on o takich rzeczach dowiaduje się szybko), że Anna Pichała w proteście złożyła wypowiedzenie umowy użyczenia, jaką zawarła z RCK w przedmiocie zarządzania mieniem sołeckim. Udam, że aż dziwię się, że jeszcze Kasper Nowak nie napisał jakiegoś obleśnego anonsu na temat aroganckiego zachowania radnej. To pismo trzymacie jako koronny dowód na to, że sołtys Parchowa powinna odejść z funkcji, bo nie interesują ją sprawy wsi? „Kto Was nie zna, ten kupi tę retorykę”, co?

Osobiście nie mam za złe, że chłopak z Żabic zadekretowany przez Tomasza Kulczyńskiego do dyskusji z Piotrem Borysem nie rozumie niczego, prócz tanich anegdot politycznych burmistrza, które ten wkłada mu do głowy niczym dogmaty wiary! Nie mam wątpliwości, że i ten opublikowany poniżej dokument radny Paweł Bujak przeczyta bez zrozumienia, a Tomasz Kulczyński nie pomoże mu ani na jotę w zrozumieniu, o co kaman:

Wyjaśnię tylko radnemu Bujakowi mechanizm działania, bo jest naprawdę prosty: zwołuje się dęte Konwenty Sołtysów i nie zaprasza się Anny Pichały. A później się pisze artykuł, że sołtys nie jest zainteresowana Parchowem. Proste? Proste! W sumie nie mam prawa zabraniać „sołtysinie” z Żabic kompromitować sołectwo i całą gminę Chocianów, że nie wspomnę o kompromitowaniu Tomasza Kulczyńskiego, bo to wcale mnie nie zaskakuje, ani nawet nie obchodzi. Niemniej ostatnie pomysły polityczne i związana z nimi nagonka na Annę Pichała chyba wymknęły się z rąk naszym lokalnym propagandzistom. Nie mam złudzeń, że Tomasz Kulczyński czytając ten tekst nie żałuje kilku rzeczy. Jedną z nich jest to, żeby wyjątkowo nieskalowalnego intelektualnie sołtysa z Żabic o imieniu Paweł upoważnił do bardzo poważnej ideologicznej dyskusji z posłem Piotrem Borysem. Ma za swoje. O jego „Gminie” wie już cała Polska, a Tomasz Kulczyński musi pieprzyć trzy po trzy, że przedłużył Konsultacje Społeczne na temat rezolucji do 28 lutego, bo do 9 stycznia nie wpłynęło żadne pismo na temat rezolucji.


I jak myślicie? Kto jest winny? No, no… blisko, blisko… Wszystkiemu winna jest Anna Pichała, przynajmniej według pogiętych umysłów radnych typu Bujak lub Artur Wandycz. O, proszę przykład „dyskusji” Artura Wandycza za pomocą „urzędowych mediów Tomasza Kulczyńskiego”.

I jeszcze jeden przykład „tolerancji”, jaką wrażliwi radni TeKa 2018 przejawiają do Anny Pichała, zarzekając się , że nie stosują „hejtu”, bo przecież to ona „hejtuje” burmistrza i urzędników, co wpisano do wniosku o odwołanie jej z funkcji sołtysa. Ups…

Warto podkreślić, że podatnicy Gminy Chocianów opłacają tę farsę, grzecznie płacąc podatki, które Tomaszowi Kulczyńskiemu i kilku cwaniaczkom pozwalają na uprawianie znanej w ubiegłym wieku polityki wykluczania pewnych osób z życia publicznego. Piotr Borys wyjątkowo trafnie nawiązał do słów Mariana Turskiego, bo nie wolno pozwolić, by w Chocianowie bezprawie, zamordyzm, cwaniactwo i zwykłe polityczne chuligaństwo przywoływało upiory przeszłości. Oto jakiś jegomość o INICJAŁACH Z.W. (teoretycznie to nie Kasper Nowak, który używa K.N.) na urzędowym portalu Chocianowa chocianow.pl zamieścił mściwy tekst pomawiający Annę Pichała o to, że to ona odpowiada z całą zadymę, jaką w Chocianowie od grudnia 2019 roku robi Tomasz Kulczyński i Dumni z Chocianowa. A wystarczyło, że Anna Pichała do postu jakiegoś Towarzystwa Miłośników… dopisała – zresztą trafne spostrzeżenie – zwykłe: „Ups! Zaczęło się.”

Dlaczego INICJAŁ, który jest autorem tego gniota nie napisał na przykład o pogodzie, horoskopu, o niebieskich kartach, a nawet o tym, że Tomasz Kulczyński w godzinach pracy wozi się po osiedlu w Lubinie swoim czerwonym resorakiem, albo o innej durnej przypowieści lubińskiej? Nie napisał też na przykład, w jaki sposób Annę Pichała traktują instruktorki z RCK w sprawie chęci organizacji fajnego festiwalu… Posłuchajcie, w jak kompetentny i lekceważący sposób radną, osobę poważną, traktuje Krystyna Kozołup, Główna Specjalistka Regionalnego Centrum Kultury.

„Z.W.”, jako zamiennik „K.N.” wolał jednak napisać oskarżenia, że Anna Pichała chce zmienić nazwę miasta Chocianów, jakby do trzech zliczyć nie umiał – prawda Panie burmistrz?! Tępa dzida z tego publicysty, albo po prostu postanowił się wykazać, jak Krzysztof Kochowicz, przyjmując na siebie winę lżenia Anny Pichały na internetowym forum za Tomasza Kulczyńskiego. W głowie autora tekstu krótkie spostrzeżenie Anny Pichała urosło do rozmiarów pomówienia, że to ona na swoim profilu promuje zmianę nazwy miasta na „chomofobocianów”! Doprawdy nikt tego nie, jakie szkoły logiki skończył tuman (z jęz. ros. – mgła) podpisując się pod wyżej przywołanym tekstem. „Wszystkiemu winna Pichała!” Co? Typy typu Dumni z Chocianowa postanowili zintensyfikować nagonkę na kobietę, radną Annę Pichała, bo im przeszkadza w zawłaszczaniu Gminy? Dlaczego nie skupią się na mnie, choć staram się o ich względy, jak nikt dotąd jeszcze. Chłopcy wolą jednak sparingi z kobietą, tym bardziej, że reguły gry i sędziów sami powybierali. To podłe jest! A jeszcze podlejsze jest podkradanie idei, na przykład kradzież idei Balu dla Samotnych Norbertowi Piotrowskiemu – w tamtym roku uniemożliwiono mu organizację Balu z powodu „malowania” RCK, ble, ble, ble, a teraz w 2020 Klub Dumny Tomasz Kulczyński ogłasza, że chłopcy poprowadzą Bal „Maskowy”.

Panowie (i Panie) z otoczenia Tomasza Kulczyńskiego, jeśli to nie jest zawłaszczaniem praw mniejszości, to znaczy, że nic nie rozumiecie. Jeszcze raz apeluję i zachęcam do politycznego znęcania się na mnie, nie na kobiecie (mówię to z zazdrości o atencję, z jaką gnojki mówią i piszą o radnej Annie Pichała, fakt – przypis mój). Chyba nikt nie ma wątpliwości, że to FAKTY Chocianów napisały najwięcej krytycznych uwag pod adresem Rady Miejskiej i Organu Wykonawczego. Dlaczego więc wciąż sekują radną z Parchowa.
Nie pamiętacie, jak drwiłem z projektu uchwały o przyjęciu rezolucji przeciwko LGBT, którą radny Kisiel w końcu przesłał do Konsultacji Społecznych? Nie? Przypomnę własny „hejt”, bo wtedy nawet otrzymałem prawie oficjalne pismo od Przewodniczącego Rady Janusza Ślipko z prośbą o sprostowanie.

Tomaszowi Kulczyńskiemu ulało się szambo… – przegrał z kretesem trzy na trzy uchwały, które wymyślił z druhami „Czas na zmiany”
Chocianowska radna powiatowa u Kulczyńskiego dorabia pisząc paszkwile? Nie? Chyba inna kierowniczka referatu regionalnego RCK…

Niby dorośli chłopcy, a wciąż myślą, że uda im się wywinąć z całkiem nagannych zachowań, bo winą obarczą kobietę (sic!). Posłuchajcie piosenki Stinga jeszcze raz, choć skądinąd wiem, że samo słuchanie mądrych piosenek i tak z idioty nie zrobi dżentelmena. Tak samo, jak akcja Tomasza Kulczyńskiego poprzedzająca kampanię wyborczą na burmistrza Chocianowa nie zrobiła go zwycięzcą w Konkursie na „Kryształowego mecenasa”. Zamiast „kryształowym mecenasem” dziwnym trafem został tylko burmistrzem, na dodatek dwuznacznie średnio kryształowym. Pamiętacie? Wielokrotnie w artykułach przywoływałem słowa mojego kolegi z wojska, który twierdził i twierdzi, że mężczyzna płci męskiej Tomasz Kulczyński ma potencjał – kupował znicze na Dzień Zmarłych, a nawet wydał 10.000,00 zł na „Mikołajki jak z Bajki” dla dzieci z Chocianowa w 2017 roku!… (sorry, nie znam kobiety/żony, a zapewniam, że poznałem w swoim życiu całą „kopę” kobiet, która by pozwoliła mężowi wydać bezinteresownie całą hałdę tysięcy złotówek dla dzieci obcych…). Dlatego z wypiekami na twarzy czekam, aż Tomasz Kulczyński cały swój potencjał strawi na czcze zabawy w odwołanie sołtysa Parchowa. Zapewniam już dziś, że będzie to precedens nie tylko historyczny na skalę gminy. Mecenas znów rozsławi Gminę na całą Polskę, jak nie dawno podczas zabawy z uchwałą o LGBT. Zresztą, żeby poruszyć szare komórki Pawła Bujaka, na zakończenie posłużę się dosłownym cytatem wypowiedzi mojego kolegi z wojska (z góry przepraszam za drastyczną metodę perswazji…)

Jak trwoga, to do Boga…

Robert Harenza

Już ponad 100 podpisów zebrano pod wnioskiem o Referendum w sprawie odwołania Rady Miejskiej

Poprzedni artykuł

Dyskusyjne Forum Samorządowe Roberta Harenzy: "Walentynkowe wyznania Tomasza Kulczyńskiego… planuję Dożynki wojewódzkie"

Następny artykuł

Comments

Comments are closed.

Login/Sign up