Urząd

Oto "Konwent" Tomasza Kulczyńskiego i jego sołtysi… Na razie "Dumni z Chocianowa", choć okręt tonie…

0

Przekazuję smutną wiadomość! Wczoraj na „Titanicu” RCK Tomasza Kulczyńskiego grała Orkiestra WOŚP, a ja zasłuchany w takty chojnowskiego bluesa współczułem burmistrzowi i Radzie Miejskiej, jak nigdy dotąd. RCK tonie, a orkiestra smutno gra… (źródło zdjęcia: chocianow.pl). Chojnowski blues z RCK przypominał mi wyraz twarzy Tomasza Kulczyńskiego ze zdjęcia- oczywiście nie da się z niego wyczytać więcej, niż z pustej kartki papieru leżącej przed burmistrzem. „Brewka mu nawet nie pikła” – jakby powiedział mój kolega z wojska. I choć kończy się wielka podróż Rady Miejskiej Chocianowa, to jednak naiwna urzędowa propaganda nadal ściemnia w najlepsze.
Ostatnio jak widać albo kilku sołtysów, albo mieszkańców Trzebnic, albo tylko niezdecydowanych radnych. Na szczęście już nie udaje się rozmyć prawdy, że Rada Miejska nie ma nic wspólnego z defraudacjami, jakie zatapiają Regionalne Centrum Kultury, wraz z załogą. Czy parasolki, które widać na zdjęciu będę dowodem w sprawie o przekroczenie uprawnień, przekroczenie dyscypliny finansów, albo niedopełnienie obowiązków? Ależ tak! Zresztą nie tylko te chińskie gadżety. Za kilkaset gadżetów reklamujących prywatne przedsiębiorstwo o nazwie „Fundacja Dumni z Chocianowa” gmina zapłaciła prawie 30.000,00 zł. Jako ciekawostkę podam, że były to pierwsze pieniądze tego przedsiębiorstwa „reklamowego”, które nazwano Dumni z Chocianowa. Świetny start kolegi Tomasza Kulczyńskiego – działalność zarejestrowano 6 czerwca 2019 roku, a tu od razu (sic!) wpadło mu w garść zlecenie od RCK. W czepku urodzony ten przedsiębiorca.

„Bania u cygana”, w Sylwestra, do rana… Podaję adres: Chocianów, RCK – tymczasowa siedziba Rady MiejskiejNastępnie po tak bogatym wstępie, zaraz po Wielkich Dniach Jagody instruktorka k.a.o Krystyna Kozołup podpisała następną umowę. Chodziło w niej o to, by prywatnemu przedsiębiorstwu Dumni z Chocianowa instytucja RCK mogła płacić systematycznie 12.000,00 zł miesięcznie za ściemę, tzn. fikcyjne prowadzenie oficjalnej strony internetowej Urzędu Miasta i Gminy Chocianów o nazwie www.chocianow.pl.

Zamiast Orszaku Trzech Króli do Chocianowa w 2020 roku zajechała pekińska telewizja Chocianów TV Tomasza Kulczyńskiego. Jesteś „Na celowniku”!


Firma Dumni z Chocianowie w umowie zobowiązała się zabezpieczyć ludzi, którzy będą wypełniać pozostałe zapisy umowy. Czyż nie? Niestety „Stroną” jednak zajmowali się zatrudnieni na etatach w urzędzie pracownicy typu Kierowniczka Referatu Katarzyna Tymińska czy Barbara Kalicińska, choćby. Prawdziwy samorządowy samograj – pieniądze gminne w wysokości 12.000,00 zł płyną na konto przedsiębiorstwa reklamowego Dumni z Chocianowa, a pracę związaną z moderowaniem stroną wykonują pracownicy urzędu i RCK opłacani z umów o pracę. Okazuje się, że po reorganizacjach między Referatem Promocji i RCK (ciągła rotacja kadr) także „nowy” Kierownik RP Krystian Wan, po „rezygnacji” Katarzyny Tymińskiej zajął się pracą dziennikarską, wyręczając redakcję Fundacji Dumni z Chocianowa w aktualizowaniu portalu. Jak wszystko jest płynne w przekraczaniu kompetencji, zakresów uprawnień pracowników promocji, kultury i politycznych adoratorach Tomasza Kulczyńskiego można wyczytać i tutaj.

Po awarii Facebooka wiemy kto publikuje chocianowską propagandę i postuje u Kulczyńskiego – chocianow.com.pl


Sięgnijmy na chwilę do wpisu KRS Fundacji Dumni z Chocianowa, która zamiast zająć się promocją miasta, dostawało gminne pieniądze za promocję własnego brendu – na parasolkach jest logo Dumni z Chocianowa. Paranoja, ale to prawda. To metody wypracowane w Lubinie.


Otóż za „nic nie robienie”, a głównie niekiedy tylko za szczucie opinii publicznej na uczciwych ludzi „Dumni z Chocianowa” od połowy roku inkasują publiczną kasę, a działalności z zakresu pożytku publicznego nie dostrzegłem ani o włos, choć bardzo chciałem. Nie wiem, czy wiecie, ale instruktorka k.a.o Krystyna Kozołup, która podpisywała umowę i polecenia przelewów dla Dumnych grała w orkiestrze prezesa Fundacji Dumni z Chocianowa od dawna. O proszę – już na wiecu wyborczym Anny Pichały w dniu 19 października 2018 roku widać Dumnych z Chocianowa (informuję, że dumna instruktorka nie tylko mi robiła wtedy zdjęcia…)

Żeby nie było, że stronniczo przedstawiam postać instruktorki Krystyny Kozołup w sprawie umowy zawartej z firmą Dumni z Chocianowa. Oczywiście przed podpisaniem umowy wysłała fikcyjne zapytanie ofertowe do trzech wybranych firm (sic!). Cudo. Zapytania skierowała do najdroższych „firm” parających się prowadzeniem portali. Na pytanie, kto jej podpowiedział, do kogo ma wysłać zapytanie ofertowe zapewne odpowie dopiero pod przysięgą w Sądzie, ale już dzisiaj fajnie będzie, jeśli opinia publiczna dowie się, że wszystko było z góry zaplanowane. Nie miała wyboru?

Zapytanie dotarło do pańci z TV Lubin, Krystiana Wan (który w tym czasie pracował jako informatyk w Urzędzie Tomasza Kulczyńskiego) i… Fundacji Dumni z Chocianowa – system naczyń połączonych! Instruktorka zapytania nie przysłała do mnie, bo ja zgodziłbym się na wszystko za darmo! Odpowiedzieli za to Ci, którzy z Gminy wolą wyciągnąć pieniądze, a nie robić coś bezinteresownie. I ciekawostka! Najwięcej zażądał informatyk Tomasza Kulczyńskiego – aktualny Kierownik Referatu Promocji Krystian Wan (w tym roku dzielnie prowadził licytacje). Jaki ten Świat Tomasza Kulczyńskiego i jego kłamstewek jest mały!

Oczywiście najtańszą ofertę według uzgodnień zaproponował prezes Fundacji Dumni z Chocianowa. Zastanawia mi jednak dlaczego przed udzieleniem mi informacji publicznej nie wypikslowano adresu Fundacji!

Szanowni Państwo,
pomóżcie mi bo – nie wiem, kiedy Fundacja Dumni z Chocianowa mówi prawdę? W powyższym dokumencie prezes zarządu twierdzi, że siedziba Fundacji mieści się pod adresem Kolejowa 24, ale w innych urzędowych dokumentach twierdzi co innego. Oczywiście, że wszędzie szukam prawdy.

We wniosku o rejestrację gazety Głos Regionu Chocianów z kolei Fundacja Dumni z Chocianowa, która jest wydawcą periodyku twierdzi, że „bawią” się na Fabrycznej 21. Ups…

Słowo daję, że więcej prawdy jest w memie, który kpi z rzetelności Dumnych z Chocianowa i treści Głosu Regionu, niż w gazetce Tomasza Kulczyńskiego.

DFS Roberta Harenzy: Na urodziny dostałem prezent skromny, a na dodatek stary – budżet na 2020!


Okazuje się, że sama gazetka w stopce redakcyjnej wymyśliła jeszcze inny adres redakcji.

Jeszcze ciekawsze jest to, ile prawdy jest w twierdzeniach, że RCK nie udziela wsparcia ani Fundacji Dumni z Chocianowa, ani redakcji Głos Regionu Chocianów. W RCK nie potrafią mówić prawdy!

Zróbmy wspólnie test prawdomówności Fundacji Dumni z Chocianowa.
Zachęcam wpisać adres komornik.chocianow.pl „Suprajs”…

Przyznaję, że wczoraj uciekłem z RCK Titanic już podczas chojnowskiego bluesa. Nie słuchałem, jak Krystyna Kozołup wraz z Orkiestrą Ogniska Muzycznego im. Franciszka Skibickiego grała artystkę z Titanica, choć akurat potrafię to sobie wyobrazić, a nawet zrozumieć jej artystyczną potrzebę gry do końca. Łajba RCK tonie, ale grać trzeba, jak Tomasz Kulczyński dyryguje. Innymi słowy, kapelmistrz/burmistrz postanowił ratować tonący okręt następną ściemą – tym razem organizuje niskobudżetowe Konwenty Sołtysów, albo publikuje za publiczne pieniądze analfabetyczne artykuły ze zdjęciem Artura Wandycza, albo urągające sztuce dziennikarskiej artykuły Kacpera Nowaka. Jak myślicie, kto najął tego młodego człowieka? Ten od parasolek – konferansjer Tomasza Kulczyńskiego z I Konwencji Wyborczej w 2018 roku – prezes Fundacji Dumni z Chocianowa? Burmistrz? Nie ma niuansów. Rada polityczno-propagandowa, przeciwdziałając nieuchronnie nadchodzącemu Referendum w sprawie odwołania Rady Miejskiej robi nieprawdopodobne eventy – już raz w miesiącu zwołują „Konwent Sołtysów”, jakby sołtysi mieli robić za łodzie ratunkowe! Sorry, ale chyba za późno. Regionalne Centrum Kultury od momentu przejęcia steru przez niejakiego Kamila Lisa (to ten, który został malowanym dyrektorem podstawówki w Parchowie) skierowano na górę lodową. Bezhołowie i ludzie bez instynktu samozachowawczego, że nie wspomnę o wiedzy i doświadczeniu zabrali się za działalność publiczną. Przez niekomunikatywnego Pawła bodajże radnego Bujaka, Katarzynę Tymińską, Marka Dłubałę, fircyków typu Krystian Wan, albo radnych PiSu działalność samorządu wygląda, jak naprawa łańcucha w rowerze za pomocą pompki i parasolki. Jeśli dodamy zachłanność firm z Lubina, w tym krokieciarnię i garmażerkę rodziny Wesołowskiej Agaty, katastrofa gotowa… Transatlantyk RCK dostał tyle pieniędzy gminnych, że głowa mała. Przeputali wszystko, kupując najgorsze chińskie badziewie i usługi szczególnie od firm zaprzyjaźnionych z burmistrzem. Z muzyką i dziennikarzami o inicjałach „K.N.” włącznie! Niestety Fundacja Dumni z Chocianowa nie powtórzy dokonań Orkiestry WOŚP.
Siema!

Robert Harenza

Zamiast Orszaku Trzech Króli do Chocianowa w 2020 roku zajechała pekińska telewizja Chocianów TV Tomasza Kulczyńskiego. Jesteś "Na celowniku"!

Poprzedni artykuł

Dyskusyjne Forum Samorządowe Roberta Harenzy: Ugodziłem w piętę "achillesa" burmistrza Tomasza Kulczyńskiego. Idziemy do Sądu!

Następny artykuł

Comments

Comments are closed.

Login/Sign up