Urząd

Burmistrz Chocianowa w żałobie po stracie chocianowskiego.info. Nie przybył na Dni Parchowa…

0

Wielu czytelników FAKTY Chocianów zaskoczę tym, co powiem. Przy okazji komentarza do Dni Parchowa muszę najpierw przekazać burmistrzowi Chocianowa wyrazy szczerego współczucia z powodu „odejścia” chocianowskiego.info. Jedyny (nie)rzetelny chocianowski portal, jak się samozwańczo ochrzcił, odszedł skąd przybył – w niebyt. Musimy zrozumieć żal Tomasza Kulczyńskiego po jego stracie. Wiemy, że w każdej sekundzie na Świecie powstaje jakiś mądry tekst, uniwersalne zdanie, a niekiedy ktoś rzuci zaledwie dwa lub trzy słowa, które wzruszają do łez swoją prawdziwością, świeżością racji, adekwatnym stylem, metafizyczną głębią, po prostu – palce lizać. Niestety „singapuraskie.info” (jak nazywano ten portal za życia) nie zdążyło stworzyć nawet namiastki tych wspaniałości. Od poczęcia w kampanii wyborczej Tomasza Kulczyńskiego epatowało kłamstwami, pomówieniami, politycznym spaczeniem, że nie wspomnę o wszelkich możliwych dysfunkcjach lubińskiego dziennikarstwa. Nie mówi się źle o zmarłych, stąd na chwilę znacząco zamilknę nad grobem tego tworu propagandy Tomasza Kulczyńskiego.

W takich okolicznościach zupełnie zrozumiałe jest to, że Tomasz Kulczyński nie pojawił się na evencie zorganizowanym przez Stowarzyszenie Nasz Parchów pomimo oficjalnego zaproszenia.

Najwyraźniej ogarnięte przejmującą żałobą były także referentki ds. promocji i eventów na wysokim poziomie – instruktorka k.a.o., do 31 sierpnia pełniąca obowiązki Dyrektora centralnego centrum kultury – Krystyna Kozołup, oraz Katarzyna Paula… w randze Kierownika Traktoriady i innych „zbilansowanych” zadań promocyjnych. O zaproszonych radnych nie wspomnę przez szacunek do języka. Podejrzewam, że oprócz żałoby Tomasz Kulczyński i inni nie „wbili” się na imprę, bo mogli czuć się nieco zawstydzeni. Nie dość, że nie pomogli w żaden sposób, to jeszcze od początku robili wszystko, by utrudnić organizację imprezy. Pisałem już o tym, jak instruktorka RCK Krystyna Kozołup odmówiła wypożyczenia sprzętu nagłaśniającego, o co do RCK zwróciła się radna Anna Pichała.

Tomasz Kulczyński osobiście objął patronkę nad referendum…


W innym artykule udowodniłem, że „sprzęt, którego zdaniem Krystyny Kozołup nie ma”, a jakże dla innych wiernych Tomaszowi Kulczyńskiemu jest za friko, a nawet w nadmiarze

Wzywam Tomasza Kulczyńskiego do wykazania ważnego interesu publicznego….

Stowarzyszenie Nasz Parchów i Anna Pichała jednak nie takie nonsensy przeskakują niczym wytrawni płotkarze. Polkowickie Centrum Animacji użyczyło sprzętu i akustyka bez ceregieli i politycznych animozji, choć zachowanie urzędników Chocianowa zostało jednoznacznie ocenione – jako co najmniej dziwne… (eufemizm). Aha, byłbym zapomniał. Jednym z pośrednich powodów nieobecności dostojnika gminy Chocianów Tomasza Kulczyńskiego mogło być to, że muzyka rockowa w żaden sposób nie mieści się w jego disco-polowej estetyce, a właśnie na folk i rocka postawiło Stowarzyszenie, udostępniając swoją scenę najpierw zespołowi „Anastazja Harenza i koledzy”, a następnie „Chives rock”, którzy aż z Frankfurtu nad Menem gnali, by zagrać w Parchowie.

Na zdjęciu startowym wyraźnie widać, że po stracie singapurskiego.info żłoby nie nosi Franciszek Skibicki, który wręczał nagrody dla zwycięzców II Biegu Śladami Gacka. Radę Powiatu Polkowickiego równie godnie reprezentowała Marianna Kowalska.

Zanim opublikuję podziękowania organizatorów chciałbym Państwa uwagę zwrócić na niezmiennie energetyczny i integracyjny występ ZUMBY, podkreślić obecność w Parchowie Agnieszki Koryckiej oraz wykład Pani chiropterolog dotyczący życia nietoperzy (Parchów, jak wiemy nie boi się gacka). Zacznę od końca, od wykładu
1)

2)

3)

Myślę, że już najwyższa pora na podziękowania tym, którzy przyczynili się do udanych Dni Parchowa. Trochę szkoda, że na liście nie znalazł się burmistrz Chocianowa…

P.S.:
Wybaczcie, ale nie potrafię oprzeć się urokowi tej piosenki.

Robert Harenza

Dochody Gminy Chocianów w katastrofalnym stanie! Mamy za to drogi i relaks nad stawem przy stawie…

Poprzedni artykuł

Dyscyplina Finansów Publicznych to podstawa. Tylko burmistrz Chocianowa nie zna elementarza finansów!? Naiwny, czy o drogę pyta?

Następny artykuł

Comments

Comments are closed.

Login/Sign up