Urząd

Dyscyplina Finansów Publicznych to podstawa. Tylko burmistrz Chocianowa nie zna elementarza finansów!? Naiwny, czy o drogę pyta?

0

Zacznę naiwnie, by od początku wprowadzić Państwa w świat wybitnej, jak na chocianowskie warunki naiwności, którą burmistrz Chocianowa Tomasz Kulczyński szasta na lewo i prawo, niczym moja nieletnia córuś w sklepie z kosmetykami. „Młody, to naiwny…” – zwykle w tak lakoniczny sposób rozgrzesza się chłopców w okresie mutacji. Niestety mamy do czynienia z dość wrażliwą materią społeczną, szacunkiem do prawa samorządowego (i nie tylko…), słowem – poważne sprawy realizuje osoba, delikatnie mówiąc – nie jest jeszcze ukształtowana emocjonalnie, by realizować pryncypia twardo zapisane w ustawie samorządowej, fachowo zwane zadaniami własnymi gminy.
W pół roku swojego pontyfikatu burmistrz Chocianowa, w jego mniemaniu, osiągnął następny „siedmiomilowy” sukces. Dowiadujemy się oto, że priorytetem dla niego jest ilość like-ów, jakie dotychczas zebrał. Nie infrastruktura drogowa, nie racjonalne gospodarowanie publicznym groszem, nie woda w Rakowie, ale ilość polubień jego profilu ma dla niego strategiczne znaczenie. Ups…

Mówiąc przykładami, jeśli mieszkańcy sołectwa Raków nie mają bieżącej wody, naiwnością jest zapraszanie ich na kosztujący krocie wakacyjny event Tomasza Kulczyńskiego (według moich szacunków jakieś 40.000,00 zł, ale obym przeszacował, a nie doszacował skalę wydatków) o nazwie „Muzyka Klasyczna w Parku”.

TVP3 Wrocław – FAKTY: 08.08.2019 (materiał dotyczący Rakowa od 6 minuty) – wroclaw.tvp.pl

Tomasz Kulczyński i Rada Miejska w naiwności swej ogłaszają sukces, bo ich zdaniem muzyka „leżkowa” w Parku to idealna inwestycja gminna. Wszystkich „nieklasycznych” pragmatyków wydawania publicznych/ich pieniędzy – także tych z Rakowa – zapewne zastanowi jawna bezproduktywność działań nowego samorządu. Procujący płacą podatki, tak ten dochodowy, jak i inne daniny na rzecz wspólnoty samorządowej, a Rada Miejska puszcza je ku radości kilku ludzi wyprowadzających swoich psich ulubieńców na spacer. Wczoraj na przykład, „klasyczność” utworów granych na żywo bierze się tylko z tego, że grane były na klasycznym instrumencie zwanym pianinem, choć oczywiście nie prawdziwym lecz elektronicznym. Wykonawcy grali najczęściej „klasyczną” muzykę typu „Piraci z Karaibów”, „Sto lat”, a w repertuarze znalazła się również słynna „Kalinka”. Na tę „klasykę” w edukacji kulturalno-oświatowej naiwnie Rada Miejska wydała dziesiątki tysięcy, zamiast ludzi z Rakowa ucywilizować bieżącą wodą. Para idzie w gwizdek, a Tomasz Kulczyński ma powód, by na Facebooku strzelać z kapiszonów. O proszę…

Podczas ostatniej rozmowy o Tomaszu Kulczyńskim mój kolega z wojska wyraził się był, że burmistrz „ma potencjał”, jest w transie, w referendum należy odwołać Radę Miejską. Tomasz Kulczyński ma zostać na Urzędzie, jak kościelny przy sznurze dzwonu, wzywając na „sumę”. Niedawno rozpisał poważną Sondę na temat Sylwestra w Rynku. W czasie wakacji?

Naiwny, czy o drogę pyta? Sonduje potrzeby? W 2018 roku na taką poronioną zabawę/inwestycję Sylwestrową wydał tylko 40.000,00 zł, a tym razem chce wydać 3 x więcej? Dla kilkunastu tancerzy z sołtysem Bujakiem na czele?

Singapurska redakcja nadaje – „Kolorowych jarmarków, blaszanych zegarków, pierzastych kogucików…” I? Burmistrza z waty?
Sylwester z Tomaszem Kulczyńskim. Już jutro „Czas na zmiany” – Chocianów 2019!
Prawdę św. Mikołaj mówił „Burmistrz jak z bajki”! Podarował Statut i dał 40 „tysia” na Chrześcijański Ośrodek Kultury

Oks! Na tym polega klasyczna naiwność Tomasza Kulczyńskiego, że robi sztuczny dym wokół stodoły, która płonie. Mężczyźnie oficjalnie zwanemu burmistrzem Gminy Chocianów już wszystko wymyka się z rąk. Szczególnie publiczne pieniądze ciekną mu przez palce, jak H2O, którego brakuje w wielu miejscach jego prywatnej gminy. W odpowiedzi na Sondę, FAKTY Chocianów mają skromną „wakacyjną” propozycję. W ramach wakacyjnej nudy, wypoczynku i tym podobnych klasycznych uciech mieszkańców Gminy Chocianów namawiam do następującej czynności. Proszę, by każdy z czytelników FAKTY Chocianów (zameldowany w gminie – przypis mój), zanim wygodnie rozsiądzie się na klasycznym leżaku z logiem RCK wziął do ręki PIT podatku dochodowego za ubiegły rok. Ważna jest rubryka, ile zapłacił podatku od świadczenia pracy. Patrząc na swój PIT obliczyłem, że do budżetu Gminy Chocianów trafiło ok 8.500,00 zł, tj. bez detali około 60% kwoty, którą mój zakład pracy odprowadził do Urzędu Skarbowego. Nie zarabiam wielkich pieniędzy, ale w tym roku będzie to kwota prawie ok. 10.000,00 zł (bo dostałem podwyżkę), którą to sumę Rada Miejska i burmistrz przeznaczą na strzelanie w Rynku, zamiast załatać dziury w asfalcie, zrobić drogę dojazdową do posesji, podciągnąć wodę do każdego domostwa w Rakowie, itd., itd., a nie tylko do apologetki jego talentu sołtys Czekajło. A Wy ile zapłaciliście na imprezy na wysokim poziomie, co na każdym jarmarku i odpuście konsekwentnie powtarza instruktorka RCK Krystyna Kozołup?

Rada Miejska Chocianowa daje burmistrzowi następne 300.000,00 zł na rozkurz… Minął lipiec, minie sierpień, wrzesień… – adieu Rado!

W pełni świadomie przywołałem artykuł powyżej o zwiększeniu dotacji o następne 300.000,00 zł dla RCK. Na ostatniej nadzwyczajnej sesji instruktorka RCK Krystyna Kozołup uzasadniała wniosek o przyznanie dodatkowych pieniędzy na „Kulturę”. Proszę posłuchać, co wygaduje, a szczególnie uwagę zwróćcie na ten element jej wypowiedzi, który nawołuje, żebyśmy byli „Dumni z Chocianowa”. Nie tylko lokowała produkt, czyli promowała Fundację Dumni z Chocianowa, ale przede wszystkim łgała, jak z nut (sic!), mówiąc o potrzebie dodatkowych pieniędzy w II półroczu na mega/super (na wysokim poziomie) kolejne kulturalne niespodzianki Tomasza Kulczyńskiego, w tym na mega wykwintne uświetnienie rocznic państwowych. Prawda jest inna. Krystyna Kozołup odmówiła mi wydania skanu wykonania Planu Finansowego RCK za I półrocze 2019 roku, o co grzecznie poprosiłem we wniosku o udzielenie informacji publicznej. Niestety znowu administracja Tomasza Kulczyńskiego zrobiła z niej idiotkę. Jej zakazali udzielać informacji, ale odpowiedź na tę samą prośbę otrzymałem z Urzędu, do którego instruktorka RCK złożyła żądane przeze mnie sprawozdanie. Czarno na białym wynika z niego, że w pół roku Regionalne Centrum Kultury przekroczyło Dyscyplinę Finansów Publicznych o kwotę niemal dokładnie 300.000,00 zł, tj. 299.445,32 zł (słownie: dwieście dziewięćdziesiąt dziewięć tysięcy czterysta czterdzieści pięć zł i trzydzieści dwa grosze)

Od pierwszego wejrzenia wiem, że ten młody mężczyzna nie ma zdolności, by być burmistrzem, zachować dyscyplinę budżetową, co mówię od ponad roku, ale w 2018 roku nikt mnie nie słuchał. Tomasz Kulczyński – i to mnie przeraża – na niczym się nie zna, chyba że na światełkach na choince, różowej ściance propagandowej, zamykaniu drzwi przed niewygodnymi pytaniami, pomawianiu prostego gryzipiórka per „pijaku”, kompromitowaniu urzędników w ten sposób, że angażuje ich w pisanie politycznych oświadczeń… To wyjątkowo „kosmologiczny” burmistrz w historii Chocianowa, choć na razie nie chcę mówić dlaczego. Mieszkańcy Chocianowa dopóki nie odczują złego wyboru na własnej kieszeni, żadne moje argumenty nie trafią do świadomości.
Dlatego „po całości” zgadzam się z wyżej przedstawioną opinią mojego kolegi z wojska, nie tylko dlatego, że służyliśmy w jednym pułku. Wybierzemy nową Radę, dopiero Tomasz Kulczyński rozwinie przysłowiowe skrzydła. Ma „potencjał”. W tej chwili byle „sołtyska” Anna Pichała udaremnia jego wzniosłe plany, przynajmniej tak wyraził się w wywiadzie z jakimś anonimowym dziennikarzem na nowo otwartym oficjalnym portalu Miasta i Gminy Chocianów www.chocianow.pl. Niezorientowanych informuję, że singapurskie.info, z powodu którego Tomasz Kulczyński nosił żałobę (Burmistrz Chocianowa w żałobie po stracie chocianowskiego.info. Nie przybył na Dni Parchowa…) powstało, jak przysłowiowy Feniks z popiołu.

Nie kłamię, Tomasz Kulczyński w wywiadzie inaugurującym koczkodana www o nazwie Bądźmy Razem wprost zasuwa, że
cytat :
Największa porażka?
Z całą pewnością brak jakiejkolwiek współpracy z niektórymi radnymi. Niestety na to nie mam wpływu, ponieważ wielokrotnie wyciągałem do nich rękę. Zapraszałem na spotkania, jednak jeśli jesteśmy świadkami sytuacji, jakie miały miejsce na Konwencie Sołtysów to robi się po prostu przykro. Wszyscy zgromadzeni poza radnymi Anną Pichałą i Piotrem Piechem proszą o nienagrywanie ich, a oni nie reagują i dalej brną w tym kierunku. Czasami mam wrażenie, że za często próbują się oni wzorować na części osób zasiadających w Sejmie, gdzie dyskusję w niektórych momentach są poniżej jakiejkolwiek krytyki.
Uciążliwa opozycja to największy problem tej kadencji?
Nie twierdzę, że są uciążliwi ale nie zgadzam się na takie standardy i dopóki będę Burmistrzem to na pewno nie pozwolę, by kilka osób w taki sposób uprawiało politykę. W mojej ocenie oni robią wszystko, by paraliżować naszą pracę. Dziesiątki bezsensownych pism, przypisywanie sobie zasług czy nagrywanie na każdym kroku to ich sposób na przetrwanie. Taką drogę wybrali jako radni, a najlepszą weryfikacją ich działań będą wybory. Uważam, że wtedy mieszkańcy w odpowiedni

Burmistrz Kulczyński: Nie można się bać trudnych decyzji – chocianow.pl

Po referendum Anna Pichała już mu nie będzie przeszkadzać w reformowaniu gminy, że podpowiem. Myślę, że z wywiadu wynika, że burmistrz jest za referendum za odwołaniem Rady, odwołaniem Piotra Piecha, którzy – jego zdaniem – nie dają mu szans, żeby się wykazał. Mój kolega z wojska ma rację – chłopak ma potencjał, ale Rada Miejska go hamuje. Odwołajmy Radę. Nastąpią zmiany, które „gwarantował” Tomasz Kulczyński. Zgoda?
Na koniec jeszcze tylko dowód na to, że dzięki Tomaszowi Kulczyńskiemu „Fundacja Dumni z Chocianowa” ukradła urzędową domenę Gminy Chocianów chocianow.pl. Teraz domena „rzetelnego” chocianowskiego.info, które umarło z wielu powodów już nie świeci bezimiennością na azjatyckich serwerach, jest bliżej urzędu, bo bezprawnie wykorzystuje domenę opłacaną z budżetu gminy.

Natury nie oszukasz, jak to się mówi. Od samego początku redaktorzy nowego „singapurskiego.info” idą w kłamstwa, pomówienia, polityczne frustracje, z tym, że teraz Anna Pichała będzie miała łatwość, by autora tekstu „dożynkowego” pozwać o kłamstwo i pomówienia. Na przykład, ktoś odważył się napisać, że

Borys i Stępień „jedynkami” Koalicji Obywatelskiej w wyborach + lubin.pl

Nie wiem, o jakich podpisach poparcia napisał autor(ka) paszkwila. Byłem tam + gwarantuję, że nic nie podpisywałem, a nawet nie widziałem, by ktokolwiek prosił o jakieś podpisy, choć podpiszę się, jeśli ktoś mnie o to poprosi. O zachowaniu radnego Pawła Barana w stosunku do radnego Sejmiku Dolnośląskiego Piotra Borysa opowiem innym razem, a konkretnie przy okazji refleksji na temat Dożynek na wysokim poziomie w Szklarach Dolnych, z zakutymi w kamizelki kuloodporne ochroniarzami, muzyką Disco-Polo i pacyfikowaniem sołectwa Parchów. Tomasz Kulczyński prawdopodobnie w naiwności swej liczy na to, że mu odpuszczę. Nie!

Robert Harenza

Burmistrz Chocianowa w żałobie po stracie chocianowskiego.info. Nie przybył na Dni Parchowa…

Poprzedni artykuł

Świat według Tomasza Kulczyńskiego. Dożynki Szklary Dolne 2019

Następny artykuł

Comments

Comments are closed.

Login/Sign up