Urząd

Sylwester z Tomaszem Kulczyńskim. Już jutro "Czas na zmiany" – Chocianów 2019!

0

Jak spędzić kilka miłych chwil, na to nie ma reguły, tak jak na pytanie, co nam zapewnia szczęście, nie ma jednej odpowiedzi. Niemniej koniec każdego roku dla ludzi jest na tyle silnym przeżyciem, że trudno im oprzeć się refleksjom, a co poniektórzy nawet robią kieszonkowe bilanse zysków i strat, co zyskali, co było fajne, a co tylko takie sobie…
I ja uległem Sylwestrowym emocjom. Nie kryję, że moją uwagę szczególnie przykuwają ostatnie decyzje wyborcze mieszkańców Chocianowa i wydarzenia powyborcze, co wpływa na mój krytyczny entuzjazm albo zawód, choć niektórzy już mogą czuć się wręcz oszukani. Mówiąc po ludzku, nie wiem, czy chcę świętować Sylwestra z Tomaszem Kulczyńskim, tym bardziej z tymi, którzy świętują brak uchwalonego budżetu na 2019 rok, brak Komisji Rewizyjnej, brak środków w budżecie pozwalających na eventową formułę działania organu wykonawczego.
W wigilię końca roku 2018 ubolewam nad faktem, że choć następca Franciszka Skibickiego ukończył jakieś fakultety prawnicze, a w efekcie wydarzenia, jakie mają miejsce od zaprzysiężenia (także obrady ostatnich sesji) dowodzą, że to tylko zwykła „popelina” jest. Franciszek Skibicki ukończył „fumowskie” technikum pod szczególnym nadzorem PZPR, ale nie był „wnioskodawcą” tylu bubli prawnych, choć rządził ćwierć wieku. Włącznie z powołaniem Komisji Rewizyjnej i fatalnym projektem uchwały zmieniającą niezmieniony na szczęście Statut Miasta i Gminy Chocianów, nowy burmistrz Chocianowa już dopuścił się wielu lekceważących prawo i dyscyplinę finansów uchybień i wynaturzeń nie licujących z powagą powierzonego mu stanowiska (z uwagi na sylwestrowy charakter artykułu – dowody potwierdzające w/w tezy przedstawię kiedy indziej).
Tomasz Kulczyński zamiast orędzia noworocznego (jako nowy organ wykonawczy), czyli klarownego projektu budżetu proponuje niewielkiej części mieszkańców Chocianowa gwiazdę disco-polo, DJ i zespół taneczny.

Tomasz Kulczyński zamiast realizacji swoich krzykliwie populistycznych haseł wyborczych, w tym likwidacji podatku od nieruchomości dla osób fizycznych, zabiera środki przeznaczone na remonty koszmarnie zdewastowanych dróg sołeckich, by spełnić rozrywkową obietnicę w postaci organizacji Sylwestra. Sam lubię się bawić, nie ukrywam, ale nie za taką cenę, a już na pewno nie za wszelką cenę.

Tomasz Kulczyński zamiast przedstawienia swojego planu lub wizji rozwoju i modernizacji infrastruktury wodno-kanalizacyjnej w Gminie wprowadza mocno wątpliwe personalne zmiany w zarządzie Spółki PWK, a na dodatek z polityczną niezręcznością do władz spółki wprowadza osoby powiązane towarzysko, ludzi bez branżowego doświadczenia, kolegów i koleżanki politycznego podwórka lubińskich bezpartyjnych aktywistów.

Układ towarzyski w chocianowskich wodociągach? – chocianow.com.pl

Tomasz Kulczyński zamiast rzetelnej informacji o stanie finansowym Gminy, zarządza tanie widowiska w Rynku, typu Jarmark i Sylwestra z pogwałceniem elementarnych zasad ustawy o finansach publicznych, a co gorsze, z jawnym lekceważeniem zasad bezpieczeństwa (uwaga: Sylwester nie jest zgłoszony jako impreza masowa – przypis mój). Jarmark fruwał, a w Sylwestra pofrunie Rynek…

Tomasz Kulczyński (jak określa to e-legnickie.pl społecznymi paluszkami Zbigniewa Jakubowskiego) podjął decyzję, że I kwartale 2019 przed OPS w Chocianowie pojawią się społeczne lodówki.

Społeczne lodówki pojawią się w Chocianowie – e-legnickie.pl


Na jakim świecie żyje Zbigniew Jakubowski? Tutaj jest Chocianów, więc od „decyzji” Tomasza Kulczyńskiego do realizacji jest jeszcze bardzo daleka, kręta i grząska droga, na której jak na razie twórca „decyzji” tylko gubi się z każdym krokiem. Tomasz Kulczyński zamiast… postrzelać sobie do wiwatu w ramach odreagowania zwycięstwa w wyborach, wielkodusznie po konsultacjach z psami i seniorami na singapurskie.info wypuszcza słodkie formuły, że „Chocianów nie strzela w Sylwestra”. (Rzekomo) dla dobra zwierząt. A co ze „zwierzętami”, które nie znoszą głośnej muzyki disco-polo? (oczywiście siebie mam na myśli, nikogo nie obrażając).

Chocianów nie strzela w Sylwestra. Dla dobra zwierząt – chocianowskie.info


Tomasz Kulczyński zamiast… Ok! Na razie wystarczy. Resztę tekstu opublikuję w 2019 roku, by do suchej nitki nie chcę zepsuć zabawy burmistrzowi.
Dlatego idąc za przykładem singapurskiego.info (do wiadomości: narzędzie propagandy aktualnego burmistrza o łatwej nazwie „chocianowskie.info”), które rozpisało plebiscyt na najciekawszy event wykonany głównie przez Tomasza Kulczyńskiego w 2018 roku…

Wybierz Imprezę Roku w Gminie Chocianów! – chocianowskie.info


…i ja postanowiłem wybrać najlepszy artykuł opublikowany w 2018 na FAKTY Chocianów.
Jednogłośnie plebiscyt wygrał:
1) Autor Robert Harenza – Lubin ratuje Chocianów przed utonięciem. W gratisie „rybka” ma darmowy transport…

Robert Harenza

P.S.:
Mojej Pani ze snu życzę co najmniej 200 tańców w czasie sylwestrowej nocy, z tym, żeby ostatni na pewno zatańczyła przede mną.
Szczęśliwego Nowego Roku!!!

Życzenia świąteczne od FAKTY Chocianów

Poprzedni artykuł

Burmistrz Tomasz Kulczyński podjął decyzję – od stycznia dzień będzie dłuższy!

Następny artykuł

Comments

Comments are closed.

Login/Sign up