Urząd

Burmistrz Tomasz Kulczyński podjął decyzję – od stycznia dzień będzie dłuższy!

0

Nie wiem, co na to powie mój terapeuta, ale subiektywnie czuję, że czuję się znacznie lepiej, niż jeszcze we wrześniu, listopadzie, czy nawet cztery lata wcześniej. Co prawda oczami z zachwytu jeszcze nie „pracuję” tak wyraziście, jak puzonista Roman Beta, lubiany kierownik Ogniska Muzycznego Chrześcijańskiego Ośrodka Kultury podczas koncertu wigilijnego w Lubinie. Ale nareszcie mam 2019 rok „nowej ery” (gdzie indziej często znany pod nazwą „Czas na zmiany”), do tego „Burmistrza jak z bajki” (Prawdę św. Mikołaj mówił „Burmistrz jak z bajki”! Podarował Statut i dał 40 „tysia” na Chrześcijański Ośrodek Kultury), imprezy na najwyższym poziomie.
Singapurska redakcja nadaje – „Kolorowych jarmarków, blaszanych zegarków, pierzastych kogucików…” I? Burmistrza z waty?, a za sprawą decyzji burmistrza Chocianowa nawet mecenasi od Kultury z Lubina doceniają artystyczne osiągnięcia zespołu chocianowskich instrumentów dętych. I – co najważniejsze! – mam swoją ulubioną formę propagandy sięgającej do najlepszych kanonów z czasów PRLu! Na marginesie – wolałbym, by samopoczucie poprawiała mi moja Pani ze snu, ale ona nie chce, nie powiem dlaczego, zresztą – nie mogę mieć przecież wszystkiego. Na razie na wyraźny progres w tonowaniu moich zmiennych nastrojów zimowych wpływa jedynie Tomasz Kulczyński. A co, zatkało kakao…?
Po sylwestrowej zabawie w Chocianowie (może nawet już w czasie jej trwania – przypis mój), po tym jak burmistrz podjął „decyzję”, by na czas Sylwestra Chrześcijański Ośrodek Kultury przenieść obok sceny RCS pod wieżę kościoła w Rynku systematycznie czuję się o kilka minut i jakby o milimetr dłużej, lepiej. Mój kolega z wojska od razu filozoficznie uznał, że wie kto za tym stoi! Ponoć Tomasz Kulczyński niedawno podjął następną trafną „decyzję” w sprawie wydłużenia dnia, który systematycznie będzie wydłużać się, począwszy od pierwszego dnia Nowego Roku. Jeśli wierzyć chocianowskie.info (dalej przeze mnie zwane – singapurskie.info), burmistrz wydaje tylko trafne „decyzje”, a patrząc wyłącznie na moje postępujące zdrowienie, w/w tezę o trafności decyzji proponuję przyjąć jako pewnik. Jestem przykładem, w jaki sposób decyzje burmistrza leczniczo wpływają na samopoczucie mieszkańców. I nie chodzi tylko o wydłużony dzień, ale cały złożony katalog przemyślanych decyzji, które Tomasz Kulczyński podjął już w pierwszy miesiąc po zaprzysiężeniu, tylko w pracowitym grudniu 2018 roku.

Dla odmiany, Marcelina Falkiewicz (do wiedzy ogółu – radna Powiatu Polkowickiego z Komitetu Franciszka Skibickiego), włączając się w wyliczanie trafnych decyzji burmistrza przez singapurskie.info mylnie zauważa jednak, że jedną z pierwszych decyzji była decyzja o uruchomieniu bezpłatnych porad prawnych od 2 stycznia 2019 roku.

Moim zdaniem jedną z pierwszych trafnych decyzji Tomasza Kulczyńskiego był pomysł o przejęciu władzy po Franciszku Skibickim. Podjął decyzję, że zostanie burmistrzem, chociaż od początku twierdziłem , że lepiej sprawdziłby się na stanowisku Dyrektora Chrześcijańskiego Ośrodka Kultury, bo ma i predyspozycje, i wykształcenie i eventową naturę. Że przypomnę

Dyskusyjne Forum Samorządowe Roberta Harenzy otwarte!

„(…) Z powyższego wynika, że ludzie w Chocianowie zadają sobie pytania, ba! – nawet setki pytań. Niektórzy zastanawiają się, czy radny z Lubina, o ile oczywiście będzie chciał zrobić karierę w chocianowskim samorządzie zdecyduje się przyjąć posadę szefa chrześcijańskiego Ośrodka Kultury, bądź nawet zająć się promocją Gminy. Predyspozycje ma, co widać na plakacie wielkoformatowym, na którym obok swojego zdjęcia zamieścił hasło „Niech żyją ferie zimowe”

– napisałem dokładnie rok temu.
Sięgając po doniesienia propagandowego portalu singapurskie.info, poprzez portal facebook, na portalu „warszawskiego” redaktora skończywszy, prześledźmy szybko trafne decyzje, jakimi już wsławił się burmistrz Chocianowa.Ponoć „decyzją” Tomasza Kulczyńskiego żółte autobusy opanują powiatowe i gminne oblodzone drogi, nawet na przekór i na złość decyzji Zarządu Powiatu Polkowickiego. Decyzja męska, jak dzwon, czy inny dzban. Dzień coraz dłuższy, więc powinni jeździć wszyscy. Przez 7 dni w tygodniu!
Powtórzę – Tomasz Kulczyński intensywnie pracuje i podejmuje decyzje oczywiście dlatego, że trafnie wcześniej nakazał, by dzień się wydłużał. Zresztą idąc tym samym tokiem propagandowego rozumowania podjął decyzję, by uruchomić istniejący numer telefonu alarmowego

( źródło: memy chocianowa)

Proszę Państwa,
nie ważne czy trafną decyzję Tomasz Kulczyński podjął na wniosek radnego Pawła Bujaka, czy o decyzję wnioskował cały kolektyw Klubu Tomasz Kulczyński 2018?

Burmistrz dał zlecenie do MZGKiM i podali! Ponadto podjął decyzję o wystawieniu zlecenia na odśnieżanie dróg wiejskich. O proszę, dzień dłuższy, to i papier (słuchawka telefonu?) wszystko przyjmie.

Przepraszam, że na chwilę wysunę się przed szereg. Moim entuzjastycznym (choć nadal skromnym) zdaniem ani singapurskie.info, ani Marcelina Falkiewicz, ani radny Paweł Bujak, ani nawet znienawidzony przez przyklaskującą trafnym decyzjom burmistrza heteroseksualną młodzież portal „warszawskiego” redaktora chocianow.com.pl nie wyczerpują wszystkich aspektów tematu trafnych decyzji

Chcieli zachwalać burmistrza, a tylko go zbłaźnili – chocianow.com.pl

(źrodło: chocianowskie.info)


W moim odczuciu Tomasz Kulczyński jest autorem wielu ważniejszych i przełomowych decyzji, pomijając już tę o wydłużeniu dnia i hecy z burmistrzowaniem. Nie bez znaczenia na samopoczucie mieszkańców (w tym moje) ma decyzja burmistrza, o której mówi się za rzadko. Mam na myśli decyzję, by na każdym evencie do dyspozycji uczestników była albo wojskowa grochówka albo pierogi. Na przykład:
– podczas II Biegu z okazji niepodległości i podczas Gran Prix w biegach 5 stycznia była wojskowa grochówka


– z kolei podczas porywającej zabawy „Mikołajki jak z bajki II” decyzją burmistrza preferowano pierogi!

Prawdę św. Mikołaj mówił „Burmistrz jak z bajki”! Podarował Statut i dał 40 „tysia” na Chrześcijański Ośrodek Kultury


Uwaga: Najważniejszą decyzją jest ta, by Rada Miejska i jej obrady decyzją burmistrza zostały skoszarowane w Chrześcijańskim Ośrodku Kultury. Uzasadnienie i powody, jakie podał burmistrz są oczywiście tylko wyimaginowane, by nie powiedzieć, że nieprawdziwe, ale fakt pozostaje faktem – ChOK stał się miejscem stanowienia lokalnego prawa

„Wyjście smoka” z sesji Rady Chocianowa. Szkoda, że podatki zostawił bez zmian!


Decyzja burmistrza jak dotąd cieszy, i jego, i mnie – burmistrza jako autora, a mnie, bo mam cztery kroki do przejścia na sesję Rady. Posłużę się Bałtroczykiem, by przedstawić różnicę językowo („przyszłem”, bo mam blisko, burmistrz nie „przyszedł”, bo ma daleko…). A, byłbym zapomniał. Burmistrz wydał pierwszą zwyczajną decyzję o zwołaniu IV sesji Rady Miejskiej Chocianowa. Następny raz radni będą powoływać Komisje, bo na II i III sesji coś nie wyszło. Powtarzamy, bo dzień dłuższy. To bardzo męska decyzja, ponieważ, gdyby burmistrz jej nie podjął (choć dzień się wydłuża), Rada nie zdążyłaby uchwalić budżetu na 2019 rok. Chyba do następnego… sylwestra jak z bajki.Na koniec do zestawu trafnych decyzji (nie „trefnych” – przestrzegam – gdyby niechętni, na przykład warszawscy dziennikarze, albo zwykli złośliwi, chcieli popełnić błąd językowy) burmistrza Tomasza Kulczyńskiego proszę dopisać i tę najświeższą (sic!)

Tomasz Kulczyński wydał decyzję, by Pani Dyrektor MZGKiM napisała prawdę na temat Franciszka Skibickiego i praktyk dotyczących odśnieżania dróg gminnych położonych na obszarach wiejskich.

Szanowni Czytelnicy,
pomijając wszelkie mankamenty językowe oświadczenia, które opublikowało singapurskie.info, zawiera ono najważniejsze znamiona prawdy. Praktyką Franciszka Skibickiego było, by w budżecie nie zabezpieczać środków przeznaczonych na finansowanie odśnieżania dróg wiejskich. Pani Dyrektor oczywiście wcześniej to nie przeszkadzało, dopóki Tomasz Kulczyński nie wydał jej stosownej „decyzji”. Myślę, że wszystko dlatego, że dzień staje się dłuższy, Pani Dyrektor ma więcej czasu na przemyślenia…
Jeśli tak dalej pójdzie, to w lecie sesja absolutoryjna trwać będzie trzy dni i trzy noce, ale moim zdaniem nieprzewidywalne będą jej rozstrzygnięcia, o czym w ramach sympatii chciałbym już dzisiaj poinformować burmistrza Tomasza Kulczyńskiego.

Robert Harenza

( zdjęcie startowe i kolęda – źródło: regionfan.pl)

Sylwester z Tomaszem Kulczyńskim. Już jutro "Czas na zmiany" – Chocianów 2019!

Poprzedni artykuł

Burmistrz Chocianowa gra z Orkiestrą. Bo jego karawana i PiS idą dalej…

Następny artykuł

Comments

Comments are closed.

Login/Sign up