Bez kategorii

Na chwilę przed wyborami w kwietniu… Czas na więcej!

0

Niby niewiele „Czasu na zmiany” kadencji 2018-2024 pozostało do wyborów 7 kwietnia (dokładnie 42 dób(up)), ale najwyraźniej Chocianów chce mieć następny „czas”! W ogóle, czy jeszcze ktoś pamięta slogan „Czas na zmiany”, który szczególnie w 2019 i 2020 wszyscy członkowie Klubu Chocianów 2023 odmieniali przez wszystkie możliwe przypadki, czasy i liczby. Nikt? NA NA NA NA…

Chłoptaki od ratuszowej propagandy najwyraźniej pojęcie czasu postrzegają jedynie w sensie mataczenia wyborczego, a przecież to wyjątkowo uniwersalne i wręcz filozoficzne pojęcie. Znamy różne czasy, nie tylko przeszły, przyszły, teraźniejszy, nijaki, albo historyczny, albo mój najulubieńszy „zaprzeszły”…

„Można żyć bez powietrza”, jak Chocianów bez prawdy… Bezpartyjnych kłamstw ciąg dalszy

Na chwilę przed wyborami w kwietniu, Chocianów ma „Czas na zmiany bis”, tj. „Czas na więcej”. NA NA NA.

Informuję, że mistrzowie od prowincjonalnej polityki Chocianów 2023 twierdzą, że wymyślili – uwaga – nowy „czas”, jakby jakiś ekstra nowy rzeczownik, tj. „Czas na więcej”! Słowo skauta, że na własne oczy widziałem już na tylnych szybach kilku aut (m.in. na szybie, było nie było, poważnej marki Volvo…) napisy „Czas na więcej”, poprzedzony twierdzeniem „Zmiany trwają”!

„Czas na więcej”? Na przykład na takie „więcej”?… Więcej hejtu pod szyldem urzędowego chocianow.pl?

NA NA NA NA… To chyba raczej oczywiste, że nie pytałem „chłoptaków” z Urzędu, co mają na myśli promując nowo odkryty przez nich „czas”, bo z zasady Urząd nie odpowiada na pytania, ani wnioski o udzielenie informacji publicznej. Pozostają mi więc tylko stronnicze domysły, cokolwiek to znaczy. Domyślam się więc w następujący sposób…

Propagandowy budżet Chocianowa 2024. Po nas choćby potop… albo dług – uznali radni Chocianowa.

Na samą tylko myśl, dostaję gęsiej skórki, czego „więcej” mogą chcieć lokalni politycy z Komitetu wyborczego KWW Tomasz Kulczyński, o którego rejestracji „w objawiony” sposób pisałem w artykule z zaprzeszłej niedzieli.

Na chwilę przed wyborami w kwietniu… Klękają przed objawieniem! KWW T.K. zarejestrowany!

Czyżby „Czas na więcej” należy rozumieć jako zakończenia tej 5 letniej letniej farsy, jaką wraz z #prawdziwyburmistrz wespół w zespół kreowali urzędniczki i urzędnicy (organ wykonawczy) z radnymi przemijającej kadencji (organ stanowiący)? A może jako zakończenie bufonady i analfabetyzmu w kwestiach stosowania prawa i szacunku do demokracji? Chyba na pewno nie tędy droga! NA NA NA NA.

„Dziś stajemy przed mieszkańcami z otwartą przyłbicą i mówimy jesteśmy gotowi na sprawdzenie naszej pracy. Wierzymy nie tylko, że ludzie dadzą nam bardzo dobrą ocenę za nasze działania, ale także będą chcieli, abyśmy kontynuowali rozpoczęte inwestycje. Zmiany trwają, czas na więcej ”

– dodaje radny Artur Wandycz.

Prawda, że ta odważna i „na wysokim poziomie” wypowiedź napisana Arturowi Wandyczowi 2023 ma tę zaletę, że wystawia nie tylko jego i całą Radę Miejską na „weryfikację”! Skoro Wandycz 2023 proklamuje najnowszy „Czas na więcej”, przypomnę, że praktyczną weryfikację zrobili radni, którzy zrezygnowali z mandatów, ale chyba nie chce o tym pamiętać.

Na chwilę przed wyborami w kwietniu… Dumni z Chocianowa 2023 milczą

„Na chwilę przed wyborami w kwietniu”… informuję, że w „zaprzeszłym” artykule Na chwilę przed wyborami w kwietniu. Ciąg dalszy… szpetnie pomyliłem się liczeniu, ilu radnych w kadencji 2018-2024 (sztuka po sztuce) zrezygnowało z zaszczytnego stanowiska publicznego reprezentowania mieszkańców gminy Chocianów. Nie pięciu, jak oznajmiłem, lecz naprawdę sześciu z 15 przedstawicieli Organu Stanowiącego wygasiło mandaty”

– mówią FAKTY Chocianów.

Dalej snując domysły, co może znaczyć to „więcej” w najnowszym sloganie KWW WuWu… natknąłem się na „z dnia na dzień zwołaną” sesję Rady Miejskiej Chocianowa.

Biorąc pod uwagę bardzo krótki „czas”, jaki przewodniczący Janusz Ślipko pozostawił radnym na przygotowanie się do obrad (21 lutego zwołuje sesję, na dzień 23 lutego) nie może być mowy to „więcej”, nawet jak na standardy administracyjnego i ustawowego myślenia. Jak widać, na chwilę przed wyborami w kwietniu… czas pogania do wyrażania „więcej” bredni. Ups… zamiast bredni miałem napisać ”pustosłowia wyborczego”, ale pojęcie bredni – nawet ładniej – komponuje się ze zjawiskiem „Czas na więcej”.

Mówiąc między nami, od pierwszego wejrzenia „Czas na więcej” brzmi mi, niczym groźba. Wandycze 2023 złowieszczo zapowiadają coś „więcej”, jakieś „więcej”. Czego będzie więcej ? NA NA NA NA.

Czy Arturro KWW Wandycz mówiąc „więcej” ma na myśli zwiększenie zadłużenia? W tej kwestii, chyba już nie ma o czym mówić. Potwierdzam, że „Czas na więcej” za dużo nie powalczy w następnej kadencji w zwiększaniu zadłużenia. Ich „Czas na zmiany” w okresie 2018-2024 osiągnął maksimum. Niestety nie da się nic więcej pożyczyć! Prawo i ustawa o finansach publicznych nie pozwoli, żeby nie wiem jak prężyli się chłoptaki. Chocianów zadłużyli pod kreskę, po pachy, że nie powiem „czubek nocnika”.

Podsumowanie 2023 roku. Część trzecia – „na wysokim poziomie”…

Jasełkowo-uliczne podsumowanie 2023 roku. Chocianów wprost pękał w szwach od wydatków…

Jak widać na załączonym przykładzie w ocenie i obliczeniu zadłużenia na koniec 2023 roku pomyliłem się o zaledwie 852,03 zł…

Porównajcie:

Skarbniczka Stanisława Potoczna twierdzi, że zadłużenie Gminy na dzień 31 grudnia 2023 roku wynosi 28.412.000,00 zł.

W związku z powyższym, domyślam się, że radnym „Czas na więcej” raczej nie chodzi o więcej zadłużenia. Więcej się nie da!

Biję się z myślami, a wciąż nie potrafię odpowiedzieć, czego „więcej’ konkretnie chcą nowi/starzy kandydaci do rządzenia Gminą Chocianów. Proszę teraz tym bardziej zrozumieć moje przerażenie, jeśli punkt po punkcie eliminując wyobrażenia na temat „więcej”, nie wiem, co kolokwialnie mówiąc autor miał na myśli.

Bądźmy poważni! Jako zdrowemu facetowi naprawdę nie przychodzi mi na myśl, by zagłosować na tak enigmatyczne, wręcz dziewczęce poetyckie pierdoły. „Czas na więcej”. Slogan Wandycze 2023 brzmi dla mnie trochę jak reklama tabletek wzmacniających erekcję, albo cytat z kazania proboszcza poruszającego temat idei aktualizacji potencji duchowych każdego wiernego w czasie oczekiwania na zmartwychwstanie. Sorry, cały czas w życiu mamy możliwości, by czegoś mieć więcej, zrobić więcej, poudawać więcej, kłamać więcej, przeliczyć się więcej, itd.,itd… Nie zagłosuję „na więcej” wyglądające tak :

P.S.
Ten niby nowo odkryty przez tuzów odchodzącej Rady „czas”, bez urazy, swe prapoczątki ma w poezji czasu i polityki Jana Kochanowskiego

Cieszy mię ten rym: „Polak mądr po szkodzie” :
Lecz jesli prawda i z tego nas zbodzie,
Nową przypowieść Polak sobie kupi,
Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi.

Szanowni Państwo,
na zakończenie czuję się w obowiązku przedstawić własne wyobrażenia „Czasu na więcej”. Według mnie omawiane „więcej”, które w ogóle jest możliwe, w moim przypadku sprowadza się do skromnego wyznania „ja Ciebie też…”.

Robert Harenza

 

Na chwilę przed wyborami w kwietniu… Klękają przed objawieniem! KWW T.K. zarejestrowany!

Poprzedni artykuł

Na chwilę przed wyborami w kwietniu… „objawienie” Chocianowa nie ma jeszcze programu!

Następny artykuł

Comments

Comments are closed.

Login/Sign up