Urząd

Materiał zawiera lokowanie produktu. Bezpartyjni radni z Chocianowa nie myślą, ale inwestują… I co im zrobisz?

0

TYLKO U NAS: Ujawniamy rąbek wielkiej inwestycji pn. „Projekt Budżetu Chocianowa na 2021 rok”. W materiale produktem lokowanym jest kolejny kredyt, który Rada Miejska przytuli w nadchodzącym roku. Prawie 5 milionów zł!… Radni są tu „kierownikiem szatni”. I co im zrobisz?
„Oświadczam, że od dzisiaj każdy artykuł będę zaczynał przypomnieniem, że:
1) Po pierwsze primo od dawna czekam (jestem cierpliwy, oprócz tego że pamiętliwy), by Krystuś Wan i jego Seba Grygorcewicz okazali się fakturami za banery, które z własnych środków kupił Tomasz Kulczyński.


DFS Roberta Harenzy: Wizualizacja Referendum ws. odwołania Rady Miejskiej. Część II

2) Po drugie primo nie tylko nie zapomniałem, że od dwóch lat RCK (dawniej chrześcijański Ośrodek Kultury) jest pralnią z maglem, wypierze każdy gadżet za grubą publiczną kasę, więc oczekuję wymiernej odpowiedzi na pytanie, gdzie podziało się 555.000,00 zł przeputane przez RCK zaledwie od 1 stycznia do 30 czerwca 2020 roku. Od marca w RCK nic się nie działo, instruktorka k.o. zawiesiła baner „Zostań w domu z Kulturą”, a jednak w tym czasie wydawano publiczne.

Kto funduje dziadostwo Gminie Chocianów?

3) Po trzecie primo, może radny Paweł Baran, Paweł Bujak, czy Wandycz jeden i drugi nie pamiętają, że do Seby Grygorcewicza wpłynęło pismo Pani Doroty Janusz o sprostowanie kłamstw. Ja pamiętam, zresztą o tym mówiłem wyżej. Przepraszam radnych, Sebę i kilku jeszcze hucpiarzy, ale na zakończenie muszę przeprowadzić im małe szkolenie, ponieważ wyżej wymienieni, ale także inne osoby (w tym instruktorki od Kultury na wysokim poziomie, z Julitą Sambor włącznie) powinni wiedzieć, że znajomość prawa prasowego jest istotna nie tylko w kontaktach z przedstawicielami prasy, radia i telewizji.Zwalczanie sołtysów i prawdy, specjalność kuchni… – chocianowskie eventy na wysokim poziomie.

Sekretarka dwóch prezesów nie wie, co się stało z pół milionem złotych. Wyparowało z RCK?

4) Proszę przedstawić wniosek o zwiększenie dotacji podmiotowej dla RCK, z uzasadnieniem zwiększeniem wydatków o 400 000,00 zł. Wyborcy chcieliby wiedzieć na jakie imprezy „na wysokim poziomie” składają się pokornie, niczym owieczki ofiarne.

Cichutko…! Chocianów wziął 1.850.000,00 zł kredytu na wynagrodzenia dla urzędników z Lubina!

Władza Chocianowa organizuje dożynki 2020 na Rynku. A wyborcy szykują Referendum!


Większość rzeczy człowiek robi na pokaz, inne z konieczności, kochamy w ramach indywidualnego planu, wykorzystując wrodzony egoizm i potrzeby biologiczne. Nie widzimy nic złego w tym, jeśli od czasu do czasu odniesiemy sukces kosztem drugiego człowieka, a tym on będzie większy, gdy obejmie dużą grupę społeczną. Prawo zaś respektujemy albo ze strachu lub z racji szacunku do aksjologii, niekiedy podświadomie respektując dominację klasycznych osiągnięć Kultury, tj. piękna, miłości, dobra i prawdy… I co nam zrobisz?
Niestety w życiu codziennym, a tym bardziej w amoku politycznym nie jesteśmy ani wzniośli, ani nadmiernie myślący. Wyrażenie „I co nam pan zrobi?” nie jest tu egzemplifikacją minionego peerelowskiego ładu politycznego, czy powiązanego z nim bolszewickiego rozumienia stosowania prawa. O, nie tylko! „Jestem tu kierownikiem szatni…” – jakbym widział Elżbietę Kowalczuk, dyrektor Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Chocianowie, gdy 13 maja 2019 roku wręcza dyscyplinarne wypowiedzenie umowy o pracę byłemu radnemu Krzysztofowi Kowalczykowi. Pan tu już nie pracuje! I co jej zrobisz?
Z przykrością informuję, że dzisiaj poruszę najłagodniejszy w licznych w okresie ostatnich 2 lat przykład uprawiania klasycznej „pedagogiki bezprawia” w zarządzaniu Gminą, a zakładem budżetowym przez Radę Miejską Chocianowa w szczególności. Pedagogika bezprawia? Co to jest? Pedagogika bezprawia, jak mawia pewien znany profesor prawa konstytucyjnego to niepisany zestaw „szatniarskich” zachowań,u podstaw którego stoi lekceważenie dobra, w tym elementarnych praw człowieka i logiki! Robię, co chcę, wiedząc, że nie działam nawet w granicach prawa. Niestety Rada Miejska Chocianowa o bezprawiu, którego się dopuszcza nie zdaje sobie sprawy. Tytuł radnego traktują, jak tytuł: magister samorządowy. Niedowartościowani radni z Chocianowa rzadko myślą, jeszcze rzadziej wstydzą się wrodzonej ignorancji, a nie szanują ludzi, którzy mówią prawdę lepiej niż barejowski „kierownik szatni”. I co im zrobisz? Na sesji budżetowej w grudniu arogancko powiedzą: bierzemy kredyt 4,8 mln zł. I co pan nam zrobisz?
Były radny, wieloletni pracownik MZGKiM (jeszcze z nadania Franciszka Skibickiego) poprosił Sąd Pracy o pomoc, bo sam rzeczywiście nie mógł nic zrobić w sytuacji „pomroczności jasnej” pani dyrektor, która uskrzydlona zwycięstwem „Czasu na zmiany” KWW Tomasz Kulczyński postanowiła na stare lata objawić swoją prawdziwą naturę, jak widać głęboko skrywaną przez całe dekady pracy w zakładzie budżetowym gminy Chocianów. Tak w sierpniu 2020 roku o sprawie „pedagogiki bezprawia” jako jedyny w mieście opowiadał Sławomir Tomczak. I co mu zrobicie?

Sąd Rejonowy w Lubinie (pierwsza instancja) już w lipcu 2020 roku nakazał „kierowniczce szatni” przywrócić Krzysztofa Kowalczyka do pracy, ponieważ bezprawnie, a na dodatek z pobudek polityczno-personalnych pozbawiła człowieka źródła utrzymania na blisko 2 lata.

Sorki. Ale czy zwykły Sąd Rejonowy może coś nakazać „kierowniczce szatni”? Nie! Zamiast zrozumieć błąd, pedagogika bezprawia stosowana w Gminie Chocianów podpowiada „kierowniczce szatni” złożyć jeszcze bardziej dętą apelację. Odwołanie od wyroku – a jakże – z upoważnienia „szatni” złożył magister (manager prawa – przypis mój) Adaśko Dworaczek (obiecuję, że o tym „herosie” intelektu i swoistym awersie przyzwoitości rozumienia prawa opowiem przy okazji zakończenia sprawy o eksmisję, którą wytoczyła mi Elżbieta Kowalczuk w miesiąc po tym, jak byłemu radnemu podpisała dyscyplinarne wypowiedzenie umowy o pracę).

Jak widać, pedagogika bezprawia Chocianowa sobie, ale na szczęście praworządność sobie, czyli jak cywilizowany świat całkiem inaczej. Sąd II instancji oddalił (ups…) pierdoły Adaśka Dworaczka, pełnomocnika „kierowniczki szatni”, który jak nikt inny, nachalnie i hurtowo opłacany przez jednostki samorządu Gminy Chocianów (Biblioteka, RCK…, że MZGKiM i inne pominę) przejmuje środki gminne w imię narracji pedagogiki bezprawia, jaką od zaprzysiężenia realizuje Rada Miejska. I co im zrobimy? Rada Miejska żyje w błogim przeświadczeniu, że nic! Taki tok rozumowania rzeczywiście odpowiada bezpartyjnym magistrom samorządowym, bo w ramach pedagogiki bezprawia, którą wykładają na sesjach manifestują bezkarność. Nie jestem „kierownikiem szatni”, więc nie chcę przekrzykiwać się z Bujakami, Ślipkami i Wandyczami. Informuję, że jedyną kulturalną i demokratyczną formułą dyskusji z tymi „pracownikami szatni” jest jasne stwierdzenie, że „pedagogika bezprawia” tak czy inaczej, za miesiąc czy rok i tak kończy się stosownym wyrokiem Sądu (jak w przypadku Krzysztofa Kowalczyka), albo referendalną decyzją mieszkańców Chocianowa o odwołaniu bezpartyjnych radnych.
Ok. Jak nietrudno zauważyć, wyżej omówiłem zagadnienie stosowania „pedagogiki bezprawia” w odniesieniu do zwolnienia z pracy znienawidzonego przez bezpartyjnych samorządowców Chocianowa byłego radnego Krzysztofa Kowalczyka, który nigdy nie krył swoich lewicowych poglądów, a głównie tego, że zależy mu na uczciwości w wydawaniu publicznych pieniędzy, mądrości radnych przejawiającej się w rozwoju gminy. Przejdę więc do „lokowania produktu”! Ups…Szanowni Czytelnicy, albo ktoś kłamał w maju 2020 roku ogłaszając słynny PROGRAM NAPRAWY SKUTKÓW (PROGRAM NAPRAWY SKUTKÓW… Tomasza Kulczyńskiego – połączenie kubłów, za które dwie wiejskie szkoły zapłacą 2 mln zł!), którego podstawą było zaoszczędzenie 2 mln zł na Oświacie w 2021 roku, albo teraz kłamie, pisząc, że Gmina Chocianów uzyska horrendalne dochody w 2021 roku. I kto im zabroni? Ogłasza się, że rok 2021 przejdzie do historii Chocianowa, niemniej w ramach uprawianej „pedagogiki bezprawia” na wszelki wypadek nie informuje się, że Rada Miejska weźmie kolejny kredyt w wysokości 4.800.000,00 zł.

Nie jestem „kierownikiem szatni”, który – co wiemy z filmu pt. Miś – nie odpowiada za powierzone mienie prywatne i publiczne, więc twierdzę, że obydwie informacje (ta z maja o programie oszczędnościowym i ta sprzed kilku dni o tłustym budżecie na 2021 rok) to efekt fantazji, braku wiedzy, indolencja umysłowa, w tym ekonomiczna – słowem pedagogika bezprawia. W myśl zasady, że kartka wszystko przyjmie mieliśmy najpierw zaciskanie pasa, czarne wizje, programy naprawy skutków, a wyszło na to, że na koniec roku Rada Miejska wyciąga z cylindra tłustego królika, jak sprytny prestidigitator. Ups… To tylko trick. W jednym zgodzę się z telewizją SEBA.TV (krzak cierniowy – chocianow.pl, Fundacja Głos Regionu, Chocianów TV) – takiej hucpy inwestycyjnej Chocianów jeszcze nie widział! Ale kto im zabroni? Przypomnę, że we wrześniu tego roku „po cichu” Rada Miejska przytuliła 1.850.000,00 zł kredytu, ale potrzeby wzrastają w miarę jedzenia. Jeśli do tej kwoty dodamy kolejne 4,8 mln zł okaże się, że w 2 lata Rada Miejska zadłużyła Gminę na ponad 6,5 mln zł, jak kiedyś Franciszek Skibicki rewitalizując Rynek! Z tym, że ten samorząd niczego nie rewitalizuje, niczego nie buduje, prócz dmuchanych scen, dmuchańców dla dzieci, dmuchanych wizji agencji rozrywkowych…

Jacyś „Dumni z Chocianowa”…? Oprócz popcornu za darmo ponoć rozdają dmuchane obietnice!
Tonący brzytwy się chwyta! Rada Miejska Chocianowa wystawiła Gminę na sprzedaż!
Prawdziwa twarz chocianowskich bezpartyjnych samorządowców – „uroczysta” darmowa dyskoteka w Chocianowie!

„Powiem szczerze, że autor posta, który pomylił funkcję dyrektora ze stanowiskiem prezesa nie pomylił się aż tak bardzo. Powinniśmy przyjąć, że po „reorganizacji” – połączeniu MZGKiM z PWK Elżbieta Kowalczuk stanie na czele zarządu Spółki o charakterze wodno-kanalizacyjno-komunalnym, o czym wieszczy Program Naprawy Skutków… Zarządza już trochę kulturą w RCK poprzez swoją pracownicę Julitę Sambor (Szefowa „sprzątaczek” mianowana na Dyrektora RCK w Chocianowie. Kamilu Lis – przeproś za „faux pas” swojego burmistrza!), więc można by w ramach oszczędności do Spółki kanalizacyjno-komunalnej dołączyć Bibliotekę i RCK. Przyniosłoby to oszczędności organizacyjne, podniosło jakość świadczonych usług – począwszy od nauczania Kultury, jak to czyniła Pani Kowalczuk w poście w kierunku Pani Sołtys, aż po ujednolicenie kubłów na śmieci (patrz: zdjęcie startowe). Poza tym Urząd Pani super Spółki w ramach Programu Naprawy Skutków (czegoś tam, czegoś…) można by przenieść do Centrum Administracyjnego po zakupionym budynku Tauronu, tj. bliżej Ratusza”

– napisałem w czerwcu w artykule PROGRAM NAPRAWY SKUTKÓW… Tomasza Kulczyńskiego – połączenie kubłów, za które dwie wiejskie szkoły zapłacą 2 mln zł!
Niestety miałem rację. Pedagogika bezprawia mówi, że jeśli inwestować to raczej w siebie, bo kredyty spłacą się z podatków mieszkańców w jakiejś dalekiej przyszłości. Rada Miejska z hojnością wartą innej sprawy od początku podnosi koszty administracji Chocianowa urzędnikom, jak „pracownicy szatni” rzekomo za nic nie odpowiadając, wszak nie wydają swoich pieniędzy, lecz sąsiadów, czyli „niczyje”. I kto im zabroni? W ciągu jednego roku podnieśli wynagrodzenia urzędników o blisko 2 mln zł. Mówiłem o tym w maju, a teraz widać to na cyfrach Hurra! Działa chocianowska Straż Miejska! „Oddział” ma likwidować szkoły i wytępić wandali znieważających urzędników

W grudniu 2019 roku Rada Miejska planowała w tym roku na wynagrodzenia urzędników i pochodne przeznaczyć niecałe 4 mln zł, niestety okazało się to za mało. Trzeba było wziąć kredyt, żeby sprostać wymaganiom fachowców z Lubina.
I co im zrobicie, jeśli Rada Miejska zwiększy wydatki na „fachowców” z urzędu o blisko 2 mln zł.

Powtórzę: W jednym zgodzę się z telewizją SEBA.TV (krzak cierniowy – chocianow.pl, Fundacja Głos Regionu, Chocianów TV) – takiej hucpy inwestycyjnej Chocianów jeszcze nie widział! Ani Franciszek Skibicki, ani Roman Kowalski razem wzięci nie przekroczyli przyzwoitości i szacunku do prawa lokalnego i jego stanowienia inwestując w rozrost administracji! Szczerze mówiąc, chyba nawet nie wpadliby na pomysł, żeby jednocześnie zapewniać, że zadłużenie Gminy spadnie do 13 mln zł z hakiem na koniec 2020 roku zwiększając je do ponad 15 mln zł, prognozując jego wzrost po wspaniałym 2021 roku aż do kwoty 18 mln zł. Ale kto bezpartyjnej Radzie Miejskiej zabroni?

W tej chwili Rada przesłała Regionalnej Izbie Rozrachunkowej nową wersję wydarzeń – faktycznie na koniec 2020 będzie 15 mln zł, a za rok już 18 mln zł.

Szykuje się rekordowy rok inwestycyjny dla Chocianowa – e-legnickie.pl


I kto zabroni kłamać za gminne pieniądze jakiemuś inicjałowi K.N. raz na chocianow.pl, a za chwilę na e-legnickie.pl, tyle że już pod inną postacią inicjała PAS?

Robert Harenza

Prawdziwa twarz chocianowskich bezpartyjnych samorządowców – "uroczysta" darmowa dyskoteka w Chocianowie!

Poprzedni artykuł

"Inwestycje, inwestycje, inwestycje…". Już za chwilę Rada Miejska Chocianowa uruchomi następne pomniki, w tym historyczny zegar miejski na rondzie

Następny artykuł

Comments

Comments are closed.

Login/Sign up