Bez kategorii

Jutro imieniny Roberta. Będą tańce, wywiady, sprawozdania… A w RCK wystawa!

0

„Nie istotą jest to, żeby wybory się odbywały. I nie istotą jest to, żeby chodzić na wybory tak naprawdę w demokracji. Bo w rzeczywistości wybory odbywają się i w Korei Północnej, i odbywają się w Rosji, i odbywają się na Białorusi, i odbywają się w Afganistanie, w Iraku. W różnych miejscach na Świecie. Ale istotą jest to, żeby obywatel mógł zostać posłem i senatorem. I to jest prawdziwa istota demokracji (podkreślenie – moje). Za czasów komunistycznych też były wybory, ale nikt nie mógł się zarejestrować, żeby zostać posłem, radnym. I nie rozumiemy sprawy tak oczywistej dla wszystkich, że najważniejszym prawem jest możliwość zostania reprezentantem i możliwość sprawowania władzy, a nie to, żeby chodzić na wybory (…)

Wybaczcie, ale nie chcąc zostać posądzony o lokowanie produktu nie podam nazwiska autora powyżej zaprezentowanej „mądrości”. Zainteresowanych Czytelników odsyłam do redakcji „Informatora Gminy Chocianów” z Kasperem Nowakiem na czele, albo bezpośrednio do wydawcy tytułu: Regionalne Centrum Kultury. W razie pytań proszę śmiało dzwonić, wybierając nr tel : 76 818 55 80 albo 513 166 572. Dyrektorka zintegrowanych instytucji Kultury (Biblioteka i RCK) Agata Wesołowska, ewentualnie specjalistka Krystyna Kozołup udzielą wyczerpujących odpowiedzi na pytanie, dlaczego najwyższym prawem jest możliwość zostania reprezentantem i możliwość sprawowania władzy, a nie to, żeby chodzić na wybory (…).

Na marginesie mówiąc, nie proponuję jednak tego systemu wartości stosować bezpośrednio do wyborów uzupełniających, które właśnie mają dzisiaj miejsce w Okręgu Żabice, Michałów, Ogrodzisko. Wręcz zachęcam do gromadnego wzięcia udziału w wyborach. W odróżnieniu od deficytów intelektualnych widocznych w tekście, stawiam na powszechności udziału wyborców w samorządności, nie zaś tylko na „możliwości sprawowania władzy”. Władzę sprawowało się w ustrojach totalitarnych, w demokracji sprawa władzy – moim zdaniem – ogranicza się do niezbędnego minimum w administrowaniu procesem samorządowego zarządzania potrzebami społecznymi i
najlepszemu ich zaspokajaniu.

Kalendarzowo, czyli oficjalnie dopiero jutro z radością, impetem, szaleństwem i bezpartyjnym nawiedzeniem będziemy świętować imieniny wszystkich Robertów. Niemniej w myśl zasady mojego kolegi z wojska, mówiącej, że to co masz zrobić jutro, lepiej zrób natychmiast, postanowiłem od pierwszego wejrzenia podczas pisania tego artykułu zacząć świętować swoje imieniny. Zresztą cytat powyżej wskazuje, że „Roberta” można świętować codziennie, a święto „trwa mać” co najmniej do wyborów, najpierw tych parlamentarnych, a później jeszcze po kres wyborów samorządowych Wiosna 2024.

Co prawda po nieudanej wystawie prac malarskich z papieżem Janem Pawła II , którą kiedyś zorganizowała Agata Wesołowska w RCK (Chocianowskich wizualizacji ciąg dalszy… Elektryczne autobusy, baseny i ścieżka rowerowa)
albo innych złych doświadczeniach Krystyny Kozołup jako kuratorki wystaw prac plastycznych ( „Ja z poziomu kuli widzę Świat trójkątny”) boję się osobiście uczestniczyć w wystawach dzieł sztuki. Niemniej wystawę fotografii przyrody przyjmuję jako prezent z okazji imienin.

Dziękuję! Dziękuję! Dziękuję! Dziękuje za siebie i w imieniu połowy Chocianowa za wystawę, jaką z okazji imienin Roberta przygotowały panie z RCK. Wiosna sama w sobie sprzyja oglądaniu przyrody, więc wystawa zdjęć jest działaniem ze wszech miar pożądanym, a momentami nawet wzniosłym. Pogadamy o tym w odpowiednim czasie, ale teraz marzy mi się jednak temat luźniejszy, który nie wymaga ani skupienia, ani przerzucania kartek z analizami, jakie na przykład zawarte są w nieco ukrywanym przez władzę sprawozdaniu z wykonania budżetu za 2022 rok.

Mówiąc szczerze, w tym roku chciałbym jakoś przechytrzyć pecha, jakim jest zbieżność publikowania sprawozdania z wykonania budżetu za ubiegły rok z imieninami. Pechowo zawsze właśnie w tym czasie musiałem pisać o efektach pracy samorządu, a nie o jakiś fajnych i miłych imieninowych cudeńkach.

U Roberta na imieninach… Sprawozdanie

Poza tym nie chciałbym dzisiaj przypominać, że słynne już wyrażenie ”wstyd i żenada”, autorstwa najlepszego (zdaniem plebiscytowego Nowaka chocianow.pl) radnego Piotra Wandycza to wykonanie budżetu w 2022 roku, nie tylko w kwestii realizacji wydatków majątkowych, czy wydatków bieżących na utrzymanie zintegrowanej galerii sztuki RCK i Biblioteki.

„Wstyd i żenada” – made in Gmina Chocianów

O ile jeszcze niedawno miałem przebłyski chęci, żeby wybrać się do RCK na Koncert Noworoczny Orkiestry ZG Lubin, w tej chwili nie mam nawet najmniejszej wątpliwości, że na wystawę zdjęć pójdę, jak gdyby ciągnęło mnie tuzin rączych ciągnikami twórców Traktoriady.

DFS Roberta Harenzy: „Wany, Barchany, Wandycze, Grygorcewicze, i Ślipki i Kehle…” – rodzinny biznes oszczędza w kryzysie?

Mówiąc między nami, dzisiaj jestem szczęśliwy i zauroczony imieninowym prezentem RCK do tego stopnia, że aż nie powiem, dlaczego zapytam, jak w wykazie zobowiązań i należności RCK na dzień 31.12.2022 roku należy rozumieć zapis „Rozrachunki z tytułu rozliczenia mediów” – 3.875,00zł

Alleluja! „Informator Gminy Chocianów” wskrzeszony.

P.S.:
Ok! Nie licytując się, który z solenizantów o imieniu Robert w życiu dostanie więcej prezentów. Mnie dzisiaj wystarcza imieninowa wystawa i ta skromna piosenka…

Robert Harenza

Alleluja! „Informator Gminy Chocianów” wskrzeszony.

Poprzedni artykuł

Dyskusyjne Forum Samorządowe Roberta Harenzy: Chocianów wydał 24 mln zł na administrację. Szukamy efektów!

Następny artykuł

Comments

Comments are closed.

Login/Sign up