Bez kategorii

Gmina „chocianow.pl” przygotowana na drogę…

0

Mam szczęście poinformować, że niedawno w Gminie „chocianow.pl” odbyły się co najmniej dwa wielkie wydarzenia. Jeśli możecie, pomóżcie, od której informacji zacząć, czy tej mega ważnej? Czy może tej ekstra ważnej? Co?

Jak mniemam, laureatki plebiscytu na najlepszą dyrektorkę ds. Kultury „na wysokim poziomie” Agata Wesołowską i Krystyna Kozołup zapewne chciałyby, żeby „najsampierw” wskazać nowy sukces „Czasu na zmiany”, czyli reaktywację tytułu o nazwie INFORMATOR GMINY CHOCIANÓW (layaut Głos Regionu, a przy okazji także odwrotnie…).

W Chocianowie sezon plebiscytów w pełni. M.in. na najlepsze wybory uzupełniające tej kadencji.

Niestety nie jest to sprawa ani mega ważna, ani ekstra ważna, choć ogłoszenia duszpasterskie, jak widać wyżej doceniłem, a nawet udostępniłem już dzisiaj.

„Chcemy, aby mieszkańcy mieli dostęp do informacji zweryfikowanych w urzędach i instytucjach publicznych nie tylko za pośrednictwem Internetu, ale także prasy papierowej, do której będą mieli ułatwiony dostęp”

– komentuje Krystian Wan, rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy Chocianów.

Tym niemniej panie ds. Kultury proszę o cierpliwość i duchowe przygotowanie się do Świąt Wielkiej Nocy. Muszą przyjąć do wiadomości, że nie są ani mega, ani ekstra wydarzeniami, o których jest ten tekst. O reaktywacji Informatora napiszę specjalnie w wydaniu świątecznym, obiecuję.

Po zniecierpliwieniu widocznym w oczach czytelniczek powyżej nie ma wątpliwości, że mega ważnym wydarzeniem w Gminie Chocianów była sesja zdjęciowa burmistrza przy wąskim gardle drogi wojewódzkiej 331 w Chocianowie.

Nie dzieląc włosa na czworo w świat poszła mega ważna informacja, że już w drugiej połowie 2024 roku sprawa „drogowego zapóźnienia” zostanie załatwiona pozytywnie. Malkontentów, którzy chcą pytać, dlaczego nie zrobiono tego w tej, choć obiecywano, nie dopuszczam do głosu…

„(…) cieszę się ponieważ można już założyć, że w drugiej połowie 2024 roku rozpoczną się prace budowlane związane z likwidacją tego drogowego zapóźnienia komunikacyjnego”

– ktoś napisał w imieniu burmistrza.

Wiecie co? Po takiej mega deklaracji burmistrza, że „można już założyć” od razu poczułem, jakby tam, podczas tej sesji zdjęciowej na ulicy odbyła się jakaś symboliczna inauguracyjna sesja Rady Miejskiej kadencji 2024-2029, na której zdalnie uchwalono najnowsze zmiany w budżecie Gminy dotyczące zadania inwestycyjnego pn. Przebudowa skrzyżowania drogi 331.

Proszę się nie śmiać. „Można już założyć”, Henryk Czekajło także w 2018 roku pozując do zdjęć wyborczych obiecywał, że problem tego niefortunnego zwężenia i skrzyżowania zniknie w czasie kadencji „Czasu na zmiany” Bezpartyjnych z Lubina będących w koalicji z działaczami PiS z Chocianowa.

Chocianów, jesteśmy najwięksi…!

Z jakiś powodów droga wojewódzka pod zarządem Tymoteusza Myrdy wygląda tak samo, jak za czasów zapóźnienia komunikacyjnego made in Franciszek Skibicki.

Chocianów bez nowego skrzyżowania. Parchów bez chodnika dla dzieci! Są sukcesy Rady z siana…

W związku z powyższym tytuł artykułu symbolicznie związałem z drogą krzyżową: Gmina Chocianów przez Franciszka Skibickiego przygotowana jest na tę drogę, jak żadna inna. Tym razem „drogę” przygotowuje burmistrz Tomasz Kulczyński na którąś połowę 2024, jakby cudownie znał przyszłość, a głównie to, czy będzie burmistrzem, czy w sejmiku zarządzać będą bezpartyjni, czy w radzie gminy Chocianów zasiądą fachowcy od „współpracy” typu Klub Wandycze 2023, a nawet czy Henryk Czekajło będzie nadal radnym powiatowym, a yffyyyfy Franciszek Skibicki słonecznie robił za kwiatek do peerelowskiego kożucha.

„Wstyd i żenada” – made in Gmina Chocianów

Zauważcie, że to najnowsze mega oświadczenie potwierdzają już pierwsze roboty drogowe…

Urzędowy „PSZOK” Zakładu Usług Komunalnych i Transportu na ul. Kościuszki nadal szpeci i przeszkadza. Przepraszamy za utrudnienia

W Gminie Chocianów polityczna trwa zabawa stanem dróg, zapaścią komunikacyjną, ale jak twierdzi burmistrz już w następnej kadencji będzie mega dobrze.

Chocianowskich wizualizacji ciąg dalszy… Elektryczne autobusy, baseny i ścieżka rowerowa

Brak złej wiadomości jest dobrą wiadomością. Czyż nie? To jest ta ekstra wiadomość. Jeśli do tej pory w przestrzeni publicznej jeszcze nie ma oficjalnej informacji, że burmistrz Chocianowa nie zamierza starać się o reelekcję, to można z radością domniemywać, że nie planuje opuścić gminy Chocianów, którą z sukcesem od 4 lat wyciąga z bagna po rządach burmistrza ćwierćwiecza, Franciszka Skibickiego.

Wobec powyższego bezdyskusyjnie można przyjąć, że Gmina Chocianów przygotowana jest na drogę…

P.S.
Moja osobista „droga krzyżowa” jest za to śpiewana.

Robert Harenza

 

 

W Chocianowie sezon plebiscytów w pełni. M.in. na najlepsze wybory uzupełniające tej kadencji.

Poprzedni artykuł

Prima aprilis?! Wyborcze malowanie pisanek w okręgu Żabice

Następny artykuł

Comments

Comments are closed.

Login/Sign up