Bez kategorii

Prima aprilis?! Wyborcze malowanie pisanek w okręgu Żabice

0

Prima aprilis?! Poprawcie mnie, jeśli teraz coś mylę. Do niedawna ludzie myśleli, że malowanie jaj zwanych następnie pisankami odbywa się raczej przed świętami Wielkiej Nocy, czyż nie? Raczej nienormalne wydaje się organizowanie kursów malowania jaj zaraz po świętach, prawda? Niestety w Chocianowie jest nienormalnie! „Agaty RCK „na wysokim poziomie” (plus Klub Radnych Chocianów-Wandycze 2023) nowatorsko uznali, że kursy objazdowego malowania jaj mają mieć miejsce dopiero po Świętach, czyli 11 kwietnia we wsi Ogrodzisko i 12 kwietnia w Żabicach. Helloł?

Na dodatek „kursy”, tj. warsztaty poprowadzi kandydatka do Rady Miejskiej w wyborach uzupełniających Anna Horoszczak, ponoć znana i ceniona specjalistka w multiplikowaniu pisanek o walorach nie tylko artystycznych, religijnych, ale – jak się okazuje – głównie politycznych.

Jak wiemy, filozofów zawsze ciekawiło, jaki Świat jest naprawdę i czy może być mądrzejszy. Nie jestem filozofem, więc podejmę temat z „niższej półki”, tj. dlaczego Świat nie jest, nigdy nie był mądry, i na razie nic nie wskazuje, żeby inny stał się kiedykolwiek. Na przykładzie szopki z serią wyborów uzupełniających, jakie zafasowali nam w tej kadencji mędrcy z Lubina i największy Klub radnych Chocianów 2023 łatwo zauważyć, że w Chocianowie nic się nie zmieniło, jeśli chodzi poziom rozsądku, odpowiedzialności i miary.

Podsumowanie 2022 roku. Część II (jasełkowa)

Na chybił trafił, zróbmy najprostszy test:

Pytanie: Dlaczego kandydatka KWW Wandycze 2023 w tygodniu przed Świętami nie przyjedzie np. do RCK z kursem malowania jajek?
Odpowiedź: Bo wybory uzupełniające w Okręgu Michałów, Żabice, Ogrodzisko odbędą się dopiero 16 kwietnia 2023 roku.

Pytanie: Dlaczego kandydatka KWW Wandycze 2023 nie pojedzie do Parchowa, Trzmielowa czy do OPS z prelekcją malowania pisanek?
Odpowiedź: Bo wybory uzupełniające odbędą się 16 kwietnia w Okręgu Michałów, Żabice, Ogrodzisko.

Pytanie: Dlaczego kandydatka KWW Wandycze 2023 swoich talentów w malowaniu jaj wyborczych nie zaprezentuje w świetlicy w Chocianowcu?
Odpowiedź: Bo wybory uzupełniające odbędą się 16 kwietnia w Okręgu Michałów, Żabice, Ogrodzisko.

Powszechną wiedzą jest to, że prawosławni i grekokatolicy w odróżnieniu od obrządku rzymskokatolickiego święta Zmartwychwstania obchodzą kilka tygodni po katolikach, ale proponuję od razu wykluczyć, że tym kierowała się Agata Wesołowska organizując kandydatce KWW Wandycze 2023 tournee z kraszankami po Okręgu na kilka dni przez wyborami. Niestety dyrekcja RCK w moim odczuciu ma raczej, tzw „fantomowe bóle” (niedawno urzekło mnie to wyrażenie, które usłyszałem z ust ukraińskiej pisarki, rozumiane w sensie, „wydaje się”). Agacie Wesołowskiej wydaje się, (podkreślenie – moje) że jest szefową sztabu wyborczego Wandycze 2023, a jej „pisankowa” kampania na rzecz kandydatki KWW Wandycze 2023 w wyborach uzupełniających 16 kwietnia 2023 ma tym razem większe znaczenie, niż tylko następne ośmieszenie lokalnej władzy i następną kompromitację samorządu. To nie jest mądre, a na domiar złego świadczy, że instytucje gminne kierowanie w tej kadencji przez „pisankowe” kariery, czasami z kobiecym uporem uprawiają chałturę kampanijną, zabawę ustrojowymi organami, a przy okazji udowadniają polityczną bezsilność „rządzącej większości”. Rządzący mogli by odpuścić, bo przecież i tak mają przewagę w Radzie, a kandydaci walczą „o pietruszkę”, bo do tego radni Wandycze sprowadzili uzupełnienie składu Rady. Niemniej tym razem Annę Horoszczak (z domu Szpytko) sprowadzają do malowania wyborczych jaj, jakkolwiek kandyduje na publiczną funkcję radnej, jednej z 15 osób Organu Stanowiącego lokalne prawo.

W Chocianowie sezon plebiscytów w pełni. M.in. na najlepsze wybory uzupełniające tej kadencji.

„Jeśli do tych paradoksów dodamy ten, że programy wyborcze kandydatów nieznane są w takim samym stopniu mi, jak im samym, proponuję wyborcom, żeby kierowali się wyłącznie znajomością pełnomocników. W odróżnieniu do Tymińskiego, Ryszard Bartosz funkcjonuje w życiu społecznym od wielu lat, raz jako radny, a często jako muzyk, człowiek wrażliwy, uczciwy i godny zaufania”

– napisałem niedawno.

Żeby nie być źle zrozumiany, muszę teraz coś wyjaśnić. Dzisiejszego tekstu nie kieruję przeciwko kandydatom w wyborach uzupełniających, a tym bardziej pani Annie Horoszczak. Jak napisałem, nie chcę mieć zdania na ich temat, a „programy” raczej nie odbiegają od marzeń każdej matki mieszkającej czy to w Parchowie, Szklarach Dolnych, czy na osiedlu Wesoła w Chocianowie – budowa placów zabaw, albo chociaż chodnik lub droga…

Jak myślicie, dlaczego na ulotce wyborczej startującej artykuł brakuje tylko zdjęcia kandydatki? Prima aprilis?! Radnym Arturowi i Piotrowi Wandyczom to nie przeszkadza, bo przecież oni są najważniejsi. Poza tym są ich wyborcze portrety, i to ich „program” współpracy będzie musiała znosić przyszła radna. Sytuacja powtarza się, jak w przypadku Ewy Gołębiowskiej z wyborów uzupełniających w Parchowie.

Zarejestrowano „parafię” pod wezwaniem Klubu radnych Chocianów 2023

A czy pamiętacie jeszcze radnego Paweła Bujaka, który w tajemniczych okolicznościach odszedł z Rady tak samo, jak wcześniej Dorota Kehle i Paweł Kisiel, a do dzisiaj przewodniczący Klubu Chocianów 2023 Artur Wandycz nie wydukał żadnego oświadczenia na te tematy. Klub na miejscu Pawła Bujaka po wyborach uzupełniających w okręgu Żabice chce mieć następną pacynkę, albo „pisankę”, stworzoną niechby nawet w technice wosku. I to najważniejszy cel „dialogu” i „współpracy” programowo zapisany w ulotce.

Przynajmniej ładnie zaskoczyli mnie polityczną elokwencją, erudycją i znajomością problemów Gminy, bo „dialogu” póki co w tej kadencji jeszcze nie było (raczej tylko wnioski o zamknięcie dyskusji zanim się zaczęła), a „współpraca” w przypadku w/w radnych zawsze oznacza „współudział”. Między nami mówiąc, o ile współudział w zawłaszczaniu publicznych pieniędzy może skończyć się wyrokiem sądowym, o tyle już współudział w głupocie rządzenia gminą nie jest zagrożony karą aż tak daleko idącą, przynajmniej w mniemaniu koalicji rządzącej. Przypomnę, że współudział w głupocie miał także radny Paweł Bujak. I jak na tym wyszedł?

Plebiscyt: wybieramy #PrawdziwegoBurmistrza Chocianowa! Roman Kowalski, Franciszek Skibicki czy Tomasz Kulczyński?

Nie, nie, nie… To jeszcze nie koniec kursu na tworzenie wyborczych kraszanek, jakie wespół w zespół z Klubem Wandycze 2023 organizuje dyrekcja RCK „na wysokim poziomie” (że zacytuję klasyczkę).

Sorry, ale na tydzień przed świętami, w Palmową Niedzielę jeszcze większy niesmak budzi we mnie raczkująca już kampania wyborcza przeciwko Henrykowi Czekajło, radnemu Powiatu Polkowice. Choć następne wybory odbędą się dopiero za rok, już zaczęło się malowanie jego jako pisanki, a Klub Wandycze 2023 przy tym nie przebiera w używaniu kolorów okrutnych, jaskrawych, a momentami wykraczających poza znaną mi paletę barw.

Mówiąc bez metafor, na rok przed wyborami samorządowymi ekipa rządząca Chocianowem postanowiła stworzyć pisankę, w której Franciszek Skibicki oceniany jest jako nie najgorszy lokalny polityk, jakkolwiek milczący, niewidzialny w Gminie, ale jednak dzięki „współpracy’ zasługujący ze strony Klubu Wandyczów 2023 na 100% wsparcia.

Gmina „chocianow.pl” przygotowana na drogę…

Jeden jest członkiem zarządu Powiatu Polkowickiego, a drugi przewodniczącym Rady Powiatu, czyli teoretycznie Chocianów opanował organ wykonawczy i stanowiący.
Dlaczego najmniej skuteczny, dobry, niezbędny stał się Henryk Czekajło?

Why? Nie rozumiem.

Nie żałuję radnego, żeby nie było. Znalazłbym tuzin przyczyn, dla których Henryka Czekało należałoby skreślić z listy w nadchodzących wyborach samorządowych 2024.

Jednak żadna nie pokrywa się z argumentami, jakie niedawno przeczytałem.


Człowieka znam od 20 lat, a tu nagle bezpartyjni samorządowcy z niewyjaśnionych powodów ustawiają go jako największego nieudacznika w gronie radnych powiatowych? Komu na tym zależy, żeby mówić, że jedyną jego zasługą jest „śpiew w kościele”? Odpowiedź na to pytanie nie mieści się w żadnym uczciwie stworzonym słowniku języka polskiego, a szczególnie kodeksie przyzwoitości, o ile oczywiście pominiemy aksjologię Klubu radnych Chocianów 2023 i Stowarzyszenia o identycznie brzmiącej nazwie Chocianów 2023.

Dam sobie paznokcie wyczyścić, że żaden znany mi zwykły wyborca nie pamięta, czego naobiecywał Henryk Czekajło w kampanii wyborczej w 2018 roku i czego nie zrealizował, a tym bardziej czego nie zrealizował Franciszek Skibicki, a nawet nie tknęła Marcelina Falkiewicz!

Niewiele osób, włączenie ze mną wie, jak w 2018 roku wyglądał „program”, z jakim reprezentant PiS Czekajło szedł do wyborów powiatowych. Mógł nie obiecywać nic, ale chyba jednak obiecywał, skoro Wandycze 2023 robią mu w tej chwili polityczną jatkę.

Nie chcę do reszty psuć nastroju i Niedzieli Palmowej Henrykowi, ale muszę przypomnieć, jak wieszczyłem, że będzie grillowany przez „koalicjanów” z Chocianowca i Trzebnic.

Chocianów, jesteśmy najwięksi…!

Naraził się „rządzącej większości” Gminy Chocianów? Z dużym prawdopodobieństwem można uznać, że Wandyczom nawet mniej naraziła się radna Marianna Kowalska… Prima aprilis!

Robert Harenza

 

Gmina „chocianow.pl” przygotowana na drogę…

Poprzedni artykuł

Alleluja! „Informator Gminy Chocianów” wskrzeszony.

Następny artykuł

Comments

Comments are closed.

Login/Sign up