Urząd

Gdzie są radni, gdzie burmistrz, gdzie oszczędności…? – nerwowo szuka "urzędnik" Wan. Na wykresach kołowych Chocianów 2020!

0

Dzisiaj bez cienia egzaltacji, bez wyszukanych form nawiązywania kontaktu z Czytelnikiem zacznę nie wiedzieć czemu od quizu, jaki ostatnio na oficjalnym portalu Urzędu Miasta i Gminy zaprezentował Seba Grygorcewicz, wydawca chocianow.pl wraz z postacią ze zdjęcia startowego (dla jasności dodam – zaufany „urzędnik” Tomasza Kulczyńskiego).

Proszę zgadnąć, o którego z byłych burmistrzów chodzi autorowi tekstu. No proszę… Drugim wojewodą został były Roman Kowalski, czy były Franciszek Skibicki?
Od siebie przyznam, że po przeczytaniu tytułu posta na chocianow.pl o tym, że „były burmistrz” (jako mieszkaniec Chocianowa, od razu sprowadziłem informację do lokalnej rzeczywistości) krew spłynęła mi do pięt. Zbladłem na myśl, że to Franciszka Skibickiego wzięli do rządowej ławy. O Bosiuuu…
Oczywiście to nie jest prawidłowa odpowiedź. Żaden z naszych byłych burmistrzów nie jest bohaterem tej informacji arcyważnej dla mieszkańców Chocianowa, Szklar Dolnych , Parchowa i Trzebnic, którzy żyją jątrzącą się raną „reorganizacji” szkół podstawowych. Przejmująco ważnym wydarzeniem zdaniem Seby Grygorcewicza (chocianow.pl) i urzędnika referatu promocji Krystusia Wana (tego od żądania przeprosin od Anny Pichały).

Kartka z kalendarza – 25 maja, urodziny Księżniczki. Ponadto Dzień Centrum Administracji, Dzień Strategii, Dzień Reorganizacji i Dzień Wyjątkowy


Cytat:

„Totalna opozycja zamiast podjąć współpracę, kolejny raz zwyczajnie kłamie i w imieniu wszystkich wprowadzonych w błąd mieszkańców żądamy przeprosin – dodaje urzędnik” (Krystuś Wan – przypis mój)
Poniosło chłopaka, co? A nie mówiłem, że fakt objęcia „urzędu” sieje prawdziwe spustoszenie w umysłach młodych ludzi. Po raz pierwszy w historii Chocianowa urzędnik niższej rangi, niż burmistrz wypowiedział się „w imieniu mieszkańców”. Poza tym „żąda”, jakby nie wiedział, że nie dość, że przekracza swoje kompetencje, to jeszcze dobry wizerunek urzędnika wystawia na śmieszność (…)

Foczko, foczko, puść mi oczko… – radny Bujak czyta Głos Regionu Chocianów

Wracając do quizu. Informuję, że nikt z Chocianowa nie zgadł, co Seba i Krystuś mieli na myśli ciesząc się, że jakiś były burmistrz awansował.

Może któryś z mieszkańców Kłodzka i zgadłby, że chłopakom od chocianowskiej promocji chodzi o Bogusława Szpytmę. Ale nie tutaj, na prowincji województwa. Mam jednak nadzieję, że lepiej pójdzie z drugim tematem quizu. Aha, gapa ze mnie. Nie powiedziałem, że za dobrą odpowiedź nagrodą jest bon na jednodniowy pobyt na osiedlu „Leśny Zakątek” (w budowie), na razie na zasadach survivalu bez wody, gazu i światła…

Pytanie nr 2.
– Proszę zgadnąć, jakie funkcje pełnią postaci niżej zaprezentowane na zdjęciach przez Dumnego z Chocianowa Sebę Grygorcewicza chocianow.pl
Zdjęcie nr 1
Zdjęcie nr 2
Brawo! Tym razem mam trafne odpowiedzi. Rzeczywiście na zdjęciu nr 1 przedstawiającego Janusza Ślipko prowadzącego zdalnie Sesję Rady z pokoju naczelnika Gruszki Piotra, na której głosowano „reorganizacyjne” oszczędności na Oświacie wiejskiej pojawiła się radna Anna Pichała.

Radna Anna Pichała jako jedyna odważna przyszła na sesję do Regionalnego Centrum Kultury, gdy większość radnych Klubu Tomasz Kulczyński „nadawali” z gabinetów urzędników.
Z kolei na zdjęciu nr 2 Bajki czyta Sekretarz Gminy Chocianów, Szanowna Pani Patrycja Yugo. Brawa dla lektorki porywająco czytającej bajkę o pewnej bliskiej memu sercu dziewczynce z przeszłości.

Nie pozostaje mi nic innego, jak ogłosić listę zwycięzców. Szanowni Państwo, nagrodę – bonu na jednodniowy pobyt na osiedlu „Leśny zakątek” otrzymują… (ups, proszę o fanfary)

Nagrodę otrzymują:
– dyrektorka Szkoły Podstawowej w Parchowie
– Krzysztof Tymiński, mąż wielokrotnej mianowanej i tyleż odwoływanej „urzędniczki” z różnych funkcji administracji samorządowej
– Katarzyna Ślipko, nie znam, choć nazwisko po mężu jest mi jakby znajomo brzmiące
– Tomasz Kulczyński
– Krzysztof Kochowicz, brat sekretarki burmistrza, a na co dzień referent w urzędzie Miasta i Gminy Chocianów, który pasjami nagrywa bajki w studiu filmowym RCK, zarządzanym przez Główne Specjalistki Sylwię Kondysz wespół w zespół z Główną Specjalistką Krystyną Kozołup
– Rafał Rafał, ogólnie znana postać facebookowych hejtów, wymierzonych głównie w radną Annę Pichałę, a mi osobiście znany z krótkiej rozmowy podczas „Wieczorków muzyki klasycznej” nad stawem
Quiz zakończony. Nagrody przyznane, jak podczas Dni Jagody za wymyślenie loga – w jury wtedy byli fachowcy Piotr i Artur Wandycze i kwiatek do kożucha, Pani Izabela Szwed. Nagrodzono projekt „ChocianoNoW” z serduszkami kwotą 10.000,00 zł, na bogato.

Cytat:

Jednym słowem stało się dokładnie tak, jak przewidywałem – wydano 10.000,00 zł publicznych pieniędzy na hucpę Tomasza Kulczyńskiego, który wybrał sobie ekspertów ds. promocji. Ups. Strażak, Rolnik i Kobieta… – to szczyt marketingowych i intelektualnych możliwości twórcy konkursu, burmistrza powszechnie z imienia Tomasz i nazwiska Kulczyński. Współczuję tym, którzy poważnie podeszli do sprawy, wysyłając swoje projekty. Jeśli nie pamiętacie, to tutaj pisałem o swoich przypuszczeniach graniczących z pewnością. Należy mi się leżak! – napisałem rok temu

Z „pijakiem” Harenzą nie robię selfie… – oświadczył burmistrz Chocianowa! Od zdjęć jest Krystyna i Agata Wesołowska

Rok temu nie było jeszcze oszczędności, a dzisiaj już tak – za nagrodę musi wystarczyć voucher na pobyt na osiedlu, które dopiero propagandowo projektuje ekipa od inwestycji w magistracie żeby przykryć obecne problemy. A mówiąc już zupełnie serio, bez kpin i aluzji – Program Naprawy Skutków Epidemii, który ostatnio lansuje grupka fachowców z Lubina z Sebą i Krystusiem na czele to kuriozum na skalę światową. Domorośli ekonomiści stwierdzili, że za pomocą reklamówki z wykresem udowodnią konieczność likwidacji 10 oddziałów w Szkołach Wiejskich, co przyniesie Gminie oszczędności rzędu 2 mln zł. Pominę fakt, że wykresy akcentują tylko grabież Oświaty, nie podając innych wymiernych ekonomicznie skutków na przykład połączenia instytucji Kultury – Biblioteki Publicznej z RCK. Ile oszczędności wygeneruje połączenie Biblioteki i RCK ? 0 zł (słownie: zero). Czy któryś z twórców Programu Naprawy Skutków powiedział, że po połączeniu jednostek z pogranicza rozrywki i kiczu bardziej, niż Kultury zamiast zsumowanych teraz dotacji podmiotowych (800.000,00 zł RCK i 400.000,00 zł Biblioteka) na poziomie 1,2 mln zł – budżet nowej jednostki kulturalno-finansowej zmniejszy się do na przykład 800.000,00 zł? Dałoby to 400.000,00 zł na inwestycyjne potrzeby Gminy. Nie. Wykresy domorosłych ekonomistów pokazują tylko 2 mln zł z Oświaty, jak mantrę. Ale to tylko grafika, bo matematycznie nic się tutaj nie zgadza.

Na przykład Budżet dotychczas to (wierząc w wykresy) – 53.839.678,00 zł
2.967.672,00 zł – różnica wydatków pozostałych
2.120.720,00 zł – różnica w wydatkach oświatowych
2.148.714,00 zł – różnica w wydatkach majątkowych
Okazuje się, że po planowanych zmianach Budżet topnieje do poziomu 50.900.000,00 zł, mimo zakładanych 2 mln zł oszczędności przeniesionych z wydatków bieżących na Oświatę do wydatków majątkowych. Byt Rady Miejskiej wisi na włosku, jak byt tego Programu Naprawy Skutków.

Szanowni Państwo,
Program Naprawy Skutków autorstwa Seby i Krystusia pomoże Gminie Chocianów tyle co Program Naprawy Skutków ulewy w Bangladeszu… Ściema na resorach, a na dodatek to nieudolna próba naprawy skutków Rozrywkowej działalności RCK i innych służb propagandowych przez ostatnie 1,5 roku. Program Naprawy Skutków głosi, oprócz zabrania z Oświaty 2 mln zł cudowne połączenie Biblioteki i RCK. Popatrzmy jak to wygląda w praktyce. Biblioteka nie ma dyrektora, nie działa.

Cytat:

A nie mówiłem, że Tomasz Kulczyński to prawdziwy sztukmistrz z Lubina? Jedna Główna Specjalistka zatrudnia inną Główną Specjalistkę z miesiąca na miesiąc! Zresztą działalność kulturalna „na wysokim poziomie”, którą proklamowała instruktorka k.a.o Krystyna Kozołup jeszcze w 2018 roku.

„Zróbmy se selfie albo pomnik w sprawie Referendum…” – zadecydowała Rada Miejska Chocianowa. Brawo!

Biblioteka po Naprawie Skutków fizycznie nie działa, ale propaganda i owszem leje się z Biblioteki w najlepsze.

Poza tym po Programie Naprawy Skutków także Regionalne Centrum Kultury ( dawny chrześcijański Ośrodek Kultury) jakby zapadł się pod ziemię. Może Krystuś Wan, oprócz tego, że za jakiś czas poinformuje, gdzie i dlaczego ukrył ryksze reklamowe, które stacjonowały w RCK, pokaże na chocianow.pl zarządzenie o zainkasowaniu 3 mln zł kredytu, by m.in. regularnie wpłacać środki na konto RCK.

W RCK w tym półroczu odbyły się może trzy małe imprezy „na wysokim poziomie” – wieczorki taneczne Seniorów, Tłusty Czwartek Seniorów, III Bieg Żołnierzy Wyklętych i chyba Orszak Trzech Króli. Zgadnijcie, ile pieniędzy w ramach oszczędności zainkasował RCK? Uwaga ponad 500.000,00 zł, choć całoroczna dotacja opiewa na kwotę 800.000,00 zł.

Jak widać, z jednej strony mamy propagandową chucpę Programu Oszczędności, a z drugiej wydawanie na pomniki, „Listy intencyjne”, łączenie jednostek…

„Zróbmy se selfie albo pomnik w sprawie Referendum…” – zadecydowała Rada Miejska Chocianowa. Brawo!


Sorry, ale instynkt samozachowawczy mylnie nakazuje Radzie Miejskiej, by ludzie tacy jak Krystuś Wan, Seba Grygorcewicz , czy inny „inicjał” Kasper Nowak mogli przekonywać ludzi do programu likwidacji szkół przez „reorganizację”, a Ci proponują albo podwyższanie funduszu sołeckiego o 500.000,00 zł, jak to miało miejsce w Szklarach Dolnych, by udobruchać Panią sołtys Dorotę Janusz albo korumpują sołectwa w inny sposób, jak w Jabłonowie obiecując budową świetlicy.

– Bezpartyjny samorząd Chocianowa zastraszony przez „totalną opozycję”. I jak tu żyć? – pyta grupa urzędników z Lubina?
Specjalistów od naiwności Rada Miejska wyznaczyła, by Ci proponowali wizualizacje albo świetlic albo jakiś osiedli, albo wizualizacje Centrum Administracyjnego, albo moją wizualizację innego typu. Chodzi mi o wizualizację Referendum, które burmistrzowi Boguszów Gorce nie przyniosło zbyt dobrych wieści


Teraz zwrócę się bezpośrednio do czytających FAKTY Chocianów służb propagandowych Dumnego z Chocianowa burmistrza. Nie chcę niedomówień, ani tym bardziej nerwowych reakcji Krystusia i Seby od Grygorcewiczów. Nawiązałem do skutecznego referendum odwołania burmistrza Boguszowa Gorce nie dlatego, bo per analogiam do odwołania Tomasza Kulczyńskiego w Chocianowie. Uważam, że Tomasz Kulczyński powinien pozostać na stanowisku! Powtarzam, by wyżej wymienieni spin doctorzy przyjęli to do wiadomości! Jestem za tym, by Tomasz Kulczyński piastował urząd burmistrza także po wyborze nowego składu Rady Miejskiej. (podkreślenie – moje)
Za to wybór urzędującej Rady uważam za największy błąd w historii samorządu Chocianowa! Nie chcąc być gołosłowny, posłużę się przykładem niemądrych uchwał o „reorganizacji” Szkół Wiejskich w Parchowie i Szklarach Dolnych. Co Rada Miejska zrobiła by zażegnać konflikt? Mieszkańcy wyżej wymienionych wsi wezwali Radę Miejską do zwołania sesji, do uchylenia uchwał manipulujących rzeczywistością, jak przysłowiowy mały cygan słońcem.

Jak myślicie, co zrobili lokalni politycy Rady Miejskiej w sprawie?


Ja na miejscu radnych Chocianowa, normalnie tak po ludzku – zacząłbym się bać.
Radni jednak zamiast podjęcia dialogu z protestującymi i proszącymi o wysłuchanie, milczą, nie reagują. Rada Miejska w odpowiedzi wysyła redakcję Seby dumnego z Chocianowa, by na portalu sprawdzili „komu zależy na chaosie w naszej gminie”. Ups…

Boguszów Gorce to Gmina porównywalna pod każdym względem do Chocianowa. Nawet podobna ilość osób uczestniczyło w wyborach 2018 roku, tj. nieco ponad 5.000 głosujących. Do skutecznego odwołania rady Gminie Chocianów potrzeba, tak jak w Boguszowie nieco ponad 3.000 wyborców. Pozwolę sobie zauważyć, że zaledwie w 2 dni inicjatorzy protestów w sprawie obrony szkół w sołectwach Parchów i Szklary Dolne zebrali prawie 1.000 podpisów. Za to szlachetnie naiwni urzędnicy od propagandy proponują spotkania „piątek” klasowych w urzędzie przy kawce i prezentacji audio-video. „Porozmawiają z każdym”, jacyś oni, oby nie nazywał się Dorota Janusz, albo nie mieszkał w Parchowie jako Anna Pichała.

Tricki i pseudo-demokratyczne techniki przekonywania, które przywieziono z Lubina i Ścinawy już po roku spowodowały tylko to, że wzbudzono poważny konflikt społeczny, że nie wspomnę, jak partykularnie dokonano uszczuplenia finansów Gminy w 2019 roku na setki tysięcy złotych przez kontrakty i umowy z firmami eventowymi, agencjami, firmami i firemkami z towarzystwa lubińskiego. Dokonano niespotykanej dotychczas dublerki kadrowej liczonej w następnych setkach tysięcy, a nawet już idących w miliony. Referent na zdjęciu startowym jest dobitnym przykładem marnotrawienia pieniędzy podatników. Krystian Wan zza węgła robi zdjęcia, choć jeszcze nie wyrósł z „trampków”. Zresztą to on autorytatywnie wypowiada się w imieniu burmistrza w sprawie Oświaty, której reorganizacja da Gminie aż 2 mln zł. Ci młodzi ludzie wymyślili Program Naprawy Skutków, czy kupili w gratisie z parą trampek? Posłuchajcie, jak naprawdę wygląda dialog władzy z protestującymi.

Nie twierdzę, że tylko ja to widzę, ale na pewno ja właśnie w tej chwili ogłoszę, że w Chocianowie po wyborach w 2018 roku mamy prawdziwy kryzys władzy. Wioski Parchów i Szklary Dolne przeciwstawiły się zakłamanej, bezprawnej i degenerującej retoryce Rady Miejskiej. Mówi się o oszczędnościach, Naprawie Skutków… czego? Nie widzę możliwości, by Ci radni mogli naprawić skutki swoich nieprzemyślanych decyzji – to tak, jakby pożar gasić benzyną… Ważne jest jednak to, że padły stwierdzenia, że za uchwały odpowiada Rada Miejska, nie burmistrz. Burmistrz tylko przygotował uchwały, ale to naiwna Rada podjęła je bez szemrania. Z wielkim trudem, ale muszę przyjąć to jako druzgocącą prawdę z ust burmistrza.
PS:
Dlaczego artykuł opatrzyłem piosenkami Sanah? Wolałbym nie wiedzieć…

Robert Harenza

"Zróbmy se selfie albo pomnik w sprawie Referendum…" – zadecydowała Rada Miejska Chocianowa. Brawo!

Poprzedni artykuł

PROGRAM NAPRAWY SKUTKÓW… Tomasza Kulczyńskiego – połączenie kubłów, za które dwie wiejskie szkoły zapłacą 2 mln zł!

Następny artykuł

Comments

Comments are closed.

Login/Sign up