Bez kategorii

Chocianów: „Stolica polskiej jagody” niebawem zbuduje kemping, bary i miejsca noclegowe dla rowerzystów z całego Świata…! W myślach?

0

Obawiając się, że Czytelnicy uznają dzisiejszy tekst za zbyt osobisty, a inni być może nawet jako objaw próżności, wyjaśniam co następuje. Po pierwsze cover utworu Perfectu „Obracam w palcach złoty pieniądz” w zamyśle budzić moje wspomnienia ze schyłkowego PRLu, którego potwory rodzą się tu i ówdzie w codzienności życia społecznego. Już łatwo pokazać tuziny analogii między peerelem, a rzeczywistością, jaką mamy po 7 latach rządów Zjednoczonej prawicy. Kwestię praworządności, polityczne usytuowanie Konstytucji w rzędzie fasadowych instytucji, którymi zarządzają politycy jedynej słusznej Partii – na razie pozostawię, jako najtrudniejszy element do wyłożenia w kilku zdaniach. Także mocno rysujące się gospodarcze podobieństwa pomiędzy schyłkowym Gierkiem, a monopolistyczną inflacją i zadłużeniem nie stanowią punktu wyjścia do dzisiejszej wypowiedzi. Interesuje mnie moralny aspekt władzy, której – jak w piosence – dość psychodeliczny obraz wyłania się na każdym szczeblu funkcjonowania ustroju. Piosenkę w wykonaniu Zbigniewa Hołdysa po raz pierwszy na żywo usłyszałem w 1981 roku:

Wchodzę bezbronnie rozebrany
Do klatki w której tygrys śpi
Na ścianach jarzą się ekrany
I widzę o czym bestia śni

(…)
Niechże wam szybko wiosny lecą
Moja prześliczna bando hien
Obracam w palcach złoty pieniądz
I przeraźliwie nudzę się

Bezdyskusyjne jest, że z tymi słowami żyję ponad 40 lat, więc niekiedy chcąc zmniejszyć dystans z Czytelnikami wyraźnie podkreślam, że jeśli ktoś do tej pory nie został moim przyjacielem, fanem bądź znajomym, albo choćby milczącym zwolennikiem – nie warto tego zmieniać. Niech tak zostanie. O wiele uczciwie będzie, jeśli na przykład taki Kasper Nowak nigdy nie wpadnie na pomysł, by choćby w zaciszu myśli potwierdzić moje intuicje i wypowiedzi na temat okłamywania społeczeństwa Chocianowa w kwestii najnowszych sportowo-rekreacyjnych inwestycji, których finansowanie odbywać się będzie za pieniądze ze sprzedaży papierów komunalnych, a nie z zewnętrznych źródeł.

Matematyka w Chocianowie nie jest królową nauk! Liczy się na sukcesy polityczne na kredyt…

Ze swojej strony wręcz proszę opatrzność, bym nie zmienił się ani o milimetr w wykazywaniu złych intencji dziennikarzy typu Nowak, a już na pewno w piętnowaniu taniej małostkowości, jaką propaganda ratuszowa stara się budować urzędową wiarygodność organów Gminy. Lepiej będzie, że nigdy w życiu nie dostąpię radości ze zmiany „czołówki” telewizji Chocianow.TV, jaką z kolei potrafi okazać Stowarzyszenie Chocianów 2023, którego prezesem jest dyrektor Zespołu Szkół/radny Piotr Machoń/prywatnie – syn pierwszego burmistrza Chocianowa po transformacji ustrojowej, że przypomnę.

Poziom „sztucznej” inteligencji, jaką dysponuje m.in. dziennikarz naczelny telewizji Chocianów.TV a tak bliskiej sercu radnego Machonia juniora oddaje wpis mojej „koleżanki” z wojska Hani.G na forum Chocianowa.

Pozwólcie, że nie będę zanudzał Was drobiazgowym wyjaśnieniem, dlaczego wiersz napisany przez SI na podstawie artykułu FAKTY odzwierciedla poziom „zrozumienia” całkiem prostych tez, jakimi zazwyczaj posługuję się przy pisaniu felietonów.

Marszałek Tymoteusz Myrda w Chocianowie z nowatorskim pomysłem. Fundusze sołeckie sfinansują naprawę wiejskich dróg!

Po żołniersku mówiąc, wiersz zamieszczony przez moją „koleżankę” oddaje aktualny sposób patrzenia na Świat nie tylko redaktorów z Lubina, czy magistrów w-f w randze dyrektora, radnego, czy choćby Naczelnika Wydziału Gruszkę Piotrka.

Naprawdę lepiej będzie, jeśli na przykład radny Piotr Machoń, opowiadający do „ręki” Nowaka o Centrum Informacji Turystycznej, która powstanie za 13 miesięcy dzięki współpracy z Tomaszem Kulczyńskim nigdy nie zmieni zdania. I – nie daj Bóg – żeby wpadł na pomysł, żeby przyznać mi rację, że polityczna sztuczna inteligencja, jakiej jest zwolennikiem ma coś wspólnego z uczciwością i prawdą, jak „rozkwit” Zespołu Szkół, którego on jest nie tylko jaśnie panującym dyrektorem, ale przede wszystkim lojalnym radnym z ugrupowania Tomasza Kulczyńskiego.

Co jest grane? Rada Miejska zmniejsza dochody majątkowe i zwiększa wydatki bieżące! Panie dyrektorze Zespołu Szkół Piotrze Machoń – zapraszam do tablicy…

Za przeproszeniem, nigdy nie zrozumiem, dlaczego radny Machoń junior „do ręki” Nowka posuwał pierdoły o wielkiej turystycznej atrakcji pod nazwą Centrum Informacji Turystycznej, która powstanie przy Centrum Usług Administracyjnych za 13 miesięcy za kwotę ponad 2 mln zł (jeśli do remontu dodamy koszt zakupu nieruchomości i wyposażenie tego cuda dla urzędników – sprawa zamknie się w granicach 3,5 mln zł).

Sami widzicie, że nie sposób zaakceptować konfabulacji politycznych dyrektora Szkół, który jako radny – według mojej opinii – wyraża wręcz egzystencjalną nieporadność przedszkolaka. Czyżby jego SI z zachwytem „odczytało” sponsorowane przez Gminę Chocianów wizyjne teksty zamieszone na e-legnickim ?!

 

– (…) rozbudowa infrastruktury turystycznej, kemping, bary i restauracje dla rowerzystów wraz z bazą noclegową i wiele innych to wszystko przed nami już w najbliższych latach
– zapowiada Tomasz Kulczyński

Ups… Lepiej niech tak zostanie, że radny Piotr Machoń uwierzył w to, w co potrafi uwierzyć zaledwie kilku urzędników, trzech radnych plus działające „w sztuce” instruktorki RCK. „Bary i restauracje”… A kto to wybuduje? Państwo, jak CPK?

(…) To pokłosie z jednej strony wizjonerstwa gospodarczego burmistrza Kulczyńskiego i zarazem zgodne działanie z większością radnych, którym na sercu leży rozwój stolicy polskiej jagody.
– podkreślił rzecznik urzędników Krystian Wan

Powyższe wizje rozwoju gospodarczego Gminy z garbem 33 mln zł długu, jaki Rada Miejska zaplanowała na koniec 2023 roku, z niewielką różnicą między dochodami a wydatkami bieżącymi (w tym horrendalnymi wydatkami na administrację), tym samym niewielkimi możliwościom absorbowania środków UE następnych latach, jeśli w ogóle zostaną uruchomione, itd.,itd. – w mojej skromnej opinii zasługują na miano gorszego wiersza, niż ten, który wymyśliła Sztuczna Inteligencja Hani.G.

Matematyka w Chocianowie nie jest królową nauk! Liczy się na sukcesy polityczne na kredyt…

Zwierzę się teraz, jeśli radni typu Wandycze lub Machoń do tej pory nie zrozumieli, co przez przez osiem lat napisałem i piszę dzisiaj, wcale nie będę nalegał, żeby przekraczali granice możliwości swojej percepcji. Nie chciałbym być okrutny, bo przecież musieliby włożyć w ten proces maksimum energii, a prawdę mówiąc niewiele dałoby to w sprawie rozwoju gminy. Jako ciekawostkę i przestrogę podam tylko, co Roman Kowalski „odziedziczył” po uprawianiu bardzo podobnego „wizjonerstwa gospodarczego Franciszka Skibickiego” w 2011 roku.

 

„Tak wysoki wskaźnik zadłużenia powoduje, że gmina nie ma dalszych możliwości korzystania z kredytów lub pożyczek stanowiących wkład własny przy realizacji zadań z udziałem środków unijnych”

– orzekła kiedyś Skarbnik Gminy, pani Stanisława Potoczna, ta sama, która od jakiegoś czasu nie pojawia się już na sesjach wizyjnie zwiększających zadłużenie o 100% rok do roku.

Nie ulega wątpliwości, że źle czuję się, jeśli mierni lokalni politycy tej kadencji zdalnie, po cichu, mieniąc się przedstawicielami Gminy na wszelkie możliwe sposoby próbują zaprosić mnie do swojego grona, tj. zaakceptowania nieodpowiedzialnych i niemądrych pomysłów pogrążenia Gminy w kredytach tylko i wyłącznie dlatego, że Lubin i Wrocław realizuje swoją „bezpartyjno – partyjną” politykę wyborczą.

Co jest grane? Rada Miejska zmniejsza dochody majątkowe i zwiększa wydatki bieżące! Panie dyrektorze Zespołu Szkół Piotrze Machoń – zapraszam do tablicy…

Tymczasem kończąc wątek „Sztucznej Inteligencji” radnego Piotra Machonia, pragnę podkreślić, że ten udając przyzwoitego, niezależnego radnego (bo nie zapisał się do Klubu radnych Wandycze 2023) jest naprawdę nadal nieporadnym intelektualnie koneserem i zwolennikiem burmistrza Chocianowa, wizjonera – jak mówią Nowak i Wan. O jak dobrze, że Ci wszyscy najnowsi mężowie opatrznościowi Gminy Chocianów nigdy nie zapragną mnie polubić – powtarzam sobie w myślach. Niemniej muszę jeszcze przypomnieć, że Piotr Machoń do tej pory nie spełnił wyborczej obietnicy montażu ekranów dźwiękochłonnych obok Szkoły, której jest dyrektorem, a na rok przed wyborami samorządowymi niczym uczennica gry na saksofonie w chocianowskim Ognisku Muzycznym powtarza propagandowe etiudy i wizjonerskie takty bezpartyjnych kompozytorów z Lubina. Ups…

Chocianów: zamiast obiecanych ekranów dźwiękochłonnych na ul. Sportowej zainstalowano hamaki…

Z dużą dozą niechęci i intelektualnego niesmaku przyjąłbym także próbę wmówienia mi, że są choćby śladowe szanse, żebym przekonał się do kogoś takiego, jak bliźniaczy pod względem nazwy (Klub Chocianów 2023) z radnym Arturem Wandyczem oficjalnie na czele, choć wiele wskazuje, że nieoficjalnie bardziej przoduje tam radny Piotr Wandycz.


Oświadczam, że bez względu na wynik wiosennych samorządowych wyborów 2024 nie wyobrażam sobie nawet cienia sympatii z żadnym z w/w Panów, w tym także z innymi grona bezpartyjnych radnych Chocianów 2023.

Zarejestrowano „parafię” pod wezwaniem Klubu radnych Chocianów 2023Zarejestrowano „parafię” pod wezwaniem Klubu radnych Chocianów 2023

„Wstyd i żenada” – made in Gmina Chocianów

Prawdopodobnie już na Dniach Jagody w „stolicy polskiej jagody” dowiemy się o planach Tomasza Kulczyńskiego.

Myślę, że nastąpi także jakaś pierwsza próba namaszczenia jego następcy, bo najwyższy czas, żeby powiedzieć prawdę w tej sprawie. Nareszcie propozycja zamiany Tomasza Kulczyńskiego na p.poż Piotrka Wandycza z Trzebnic albo rolnika radnego Artura o podobnie brzmiącym nazwisku Wandycz nareszcie rozwiąże mój problem z obstawianiem, który z radnych przekona mnie (i jak) do „współpracy” powtarzanej niczym mantra od 3 lat.

O tym, jak wymyślam życzenia dla zakochanych. Czyli tradycyjne walentynkowe zaklinanie żmii…

Pojawią się także pierwsze opowieści, że Tomasz Kulczyński gdzieś z innego miejsca będzie pomagał swojej byłej gminie, jak to będzie wspierał i lobbował na rzecz Chocianowa, stolicy polskiej jagody, kontynuując swoją… gospodarczą wizyjność. Niemniej na razie, zanim powstanie kemping i bary, należy postawić kilka bilbordów. Co?

„Obracam w palcach złoty pieniądz i przeraźliwie nudzę się”. Nie zdziwiłbym się, gdyby na każdym z tych nowych „obiektów inwestycyjnych” pojawiły się takie oto mądrości sztucznej inteligencji!

Robert Harenza

 

Matematyka w Chocianowie nie jest królową nauk! Liczy się na sukcesy polityczne na kredyt…

Poprzedni artykuł

Już za kilka dni ogłoszą wieść o uzyskaniu absolutorium i wotum zaufania przez burmistrza Chocianowa

Następny artykuł

Comments

Comments are closed.

Login/Sign up