Bez kategorii

O tym, jak wymyślam życzenia dla zakochanych. Czyli tradycyjne walentynkowe zaklinanie żmii…

0

Powziąwszy przed chwilą myśl, że intencje autora często różnią się od interpretacji i wrażeń Czytelniczek i Czytelników moich felietonów od razu chciałbym stanowczo podkreślić, że dzisiejsze zdjęcie startowe naprawdę mi się podoba. I nie jest to żadna ironia, ani takie tam formalne niuanse, sugestie, czy kpiny, choć zrobił je Kasper Nowak, który z reguły czego by nie zrobił, budzi we mnie irytację, albo politowanie.

Szkoda oczywiście, że niezbyt trafnie wybrano kolejność tańczących par. Radny Piotr Wandycz – moim zdaniem powinien otwierać taneczny szyk, ale o tym kiedy indziej. Poza tym zdjęcie idealnie komponuje się do dzisiejszego tekstu, tj. życzeń dla zakochanych z okazji zbliżającego się dnia Św. Walentego.

„W perfumeriach mamy moc produktów dla zakochanych ”, głoszą reklamy. Sentymentalnie muszę wskazać, że w czasach mojej młodości jedyną muzyczną walentynką, którą można było dostać dla ukochanej była piosenka Czerwonych Gitar „że bardzo się starałem”

Także moc onirycznych zapachów czeka już w zatopionych w kwiatach czerwonych serduszkach, w kwiaciarniach i na bazarkach. Aż dusza się raduje na wieść, że sam burmistrz wyruszy na Rynek w „Słodki Czwartek”, trochę jakby piekąc dwie pieczenie naraz – wtorkowe słodkie walentynki z Tłustym Czwartkiem, jak sama nazwa mówi obfitującym w ociekające lukrowaną słodyczą faworków, szczególnie natomiast pączusiów dla zakochanych w pączusiach. Można? Można.

Na przykład zakochana w zwierzętach kierowniczka zamiejscowego Referatu GK Elżbieta Kowalczuk na parę dni przed Dniem Zakochanych przygotowała walentynkę, że zbudowała już ogrodzenie Psiego Parku, a co…

Inny zakochany w zwierzętach, były radny Paweł Bujak na tę informację chyba poczuł prawdziwe „motylki w brzuszku”, dzieląc się podobnym zakochaniem. Sami popatrzcie.

Ale z wrażenia chyba pozajączkowała mu się sentencja. Myślę, że chciał napisać:

„Tak jak traktujesz zwierzęta (nie „innych”, jak napisał – przypis mój), pokazuje jakim jesteś człowiekiem”

Jednak w przypadku byłego radnego Bujaka da się to jakoś wytłumaczyć zwykłym zagubieniem, traumą po przejściach z współpracy z Klubem radnych Chocianów 2023

„Walentynki to jednak nie tylko radość. Jak wynika z badań , to też niestety obawy – 37 % respondentów najbardziej boi się, czy trafi w gust ukochanej osoby’”

– że powtórzę za radiową Trójką.

Koledzy, w których był zakochany, tj. wszyscy Wandycze Klubu Radnych Chocianów 2023 jakby zupełnie o nim zapomnieli. Nawet reporter rynkowy Kasper Nowak udaje, że nic się nie stało. Radni Klubu zakochani w sobie zapomnieli nawet poinformować opinię publiczną, że Komisarz Wyborczy wyznaczył termin wyborów uzupełniających w Okręgu Żabice na dzień 16 kwietnia 2023. Jakkolwiek nie miało to miejsca w przypadku innych cyklicznych wyborów uzupełniających wcześniej (w tej kadencji to już 5 rezygnacja z mandatu, ups), tym razem z prawdomównych ust Nowaka nie padło najskromniejsze nawet słówko na temat wyboru nowego radnego.

Cisza wokół zaległa, niczym zły sen na powiekach Bujaka zakochanego w Klubie Chocianów 2023, czyż nie? Jak zwykle bywa podczas walentynkowego zamieszania, mam dla byłego radnego z Żabic malutką walentynkę. Wojciech Arndt, który prawdopodobnie zajmie jego miejsce odmówił startu z komitetu KWW Wandycze 2023…

Niewątpliwie wszystkich czytelników chocianow.pl Kaspera Nowaka bardziej obchodzi to, że opozycja kradnie rządzącej większości zasługi w realizacji „wielkich” inwestycji, a jeszcze bardziej, komu należy dziękować za sukcesy samorządu Chocianowa. Na przykład za ostatni sukces pozyskania 0,5 mln zł na drogę wzdłuż parku oprócz tego, że musimy dziękować przede wszystkim burmistrzowi, to jeszcze przede wszystkim słowa podziękowań należy słać do Krzysztofa Kubowa i urzędników z Ratuszowej.

Z kolei radny Paweł Baran, za zasługi burmistrza w pozyskaniu środków na tę drogę nakazuje dziękować Pani Elżbiecie Witek i Piotrowi Karwan. Ups.

Natomiast radny Janusz Ślipko twierdzi, że to radny Paweł Baran jest prawdziwym ojcem tego sukcesu. Sami zresztą widzicie, jak to jest ze składaniem życzeń dla zakochanych w sobie polityków – niczym kobiety, każdy chciałby dostać walentynkę.


Jakkolwiek dzisiejszy tekst w zamyśle miał być okolicznościowy, czuły, a nawet odwoływać się wyłącznie do uczuć wyższych, wszystkie Panie proszę o chwilę skupienia, Mam ważną rzecz do ogłoszenia.

Nie jest to moim wymysłem, nie, nie, nie… Na dodatek wprowadza mnie w konsternację większą, niż plebiscyt na Osobowość Roku, do którego nominowano Tomasza Kulczyńskiego.

Plebiscyt: wybieramy #PrawdziwegoBurmistrza Chocianowa! Roman Kowalski, Franciszek Skibicki czy Tomasz Kulczyński?

Nie sądziłem, że FAKTY Chocianów, które redaguję od kilku lat staną się chocianowskim „pismem dla kobiet”. Na dzień przed rocznicą 13 lutego, a naprawdę z okazji Walentynek muszę przekazać informację statystyczną, niekoniecznie zgodną z moimi oczekiwaniami, odczuciami, intencjami, itd. 60% kobiet w wieku 25-54 lat czyta FAKTY Chocianów. No i masz babo placek. Why? Nie dość, że nie było to moim celem, to na dodatek nie pojmuję tej statystycznej prawdy. FAKTY Chocianów przecież nie piszą o modzie, nie są zbyt kolorowe, nie dają porad, nie wygłupiają się (zanadto) w kreowaniu postaw innych niż zdroworozsądkowe… A tu masz. Okazuje się, że skłonności do kolorowych pism, plotki, pomówienia, o co zwykle posądza się kobiety to może jest po prostu zwykły, chamski mit, jak to, że kobiety dają w szyję, dlatego nie chcą rodzić dzieci na zawołanie, nie chcą słuchać pierdół o zakochaniu na pierwszy rzut oka…?

Na przykład podam przykład. Stowarzyszenie radnego/dyrektora Piotra Machonia Chocianów 2023 administruje Katarzyna Tymińska, skuteczna pracownica OPS. To osoba ewidentnie stawia na „wykształcenie”, jak widać powyżej.

Z kolei profil FB Klubu Radnych Chocianów 2023 administruje z dużym powodzeniem inna urzędniczka, Marzena Chomicz-Wandycz.

Na zakończenie – jakkolwiek z niewyjaśnionych przyczyn głos grzęźnie w gardle – wrócę tańca. Walentynkowo kwiat samorządowców Chocianowa pląsa z Kulturą (albo odwrotnie).

Może chociaż zapodam jakąś fajnie fałszującą wokalistkę, co? Autentyczna walentynka.

Robert Harenza

Plebiscyt: wybieramy #PrawdziwegoBurmistrza Chocianowa! Roman Kowalski, Franciszek Skibicki czy Tomasz Kulczyński?

Poprzedni artykuł

Tłusty tydzień radnego Artura Wandycza. Chocianów 2023, co?!

Następny artykuł

Comments

Comments are closed.

Login/Sign up