Bez kategorii

Tłusty tydzień radnego Artura Wandycza. Chocianów 2023, co?!

0

Wow, wow, wow… że od razu po trzykroć energetycznie powtórzę zachwyt Katarzyny Tymińskiej, która – jak napisałem niedawno – w trudzie i znoju „obsługuje” profil Stowarzyszenia Machonia juniora Chocianów 2023.

O tym, jak wymyślam życzenia dla zakochanych. Czyli tradycyjne walentynkowe zaklinanie żmii…

Według głośnego „wow”, które wzniosła aktywistka Stowarzyszenia Chocianów 2023, Katarzyna Tymińska, urzędniczka OPS m.in. słusznie należy przyznać, że w przypadku radnego Artura Wandycza zachodzi prawdopodobnie zjawisko tożsame wręcz z elektryzującymi skłonnościami i talentem do aktów religijno-rozrywkowych, jakimi do niedawna dysponowała wyłącznie Agata Wesołowska (nota bene partnerka radnego w tańcu ulicznym). Nie może być mowy o nieporozumieniu, o nie. Wystarczy, jeśli przypomnimy sobie choćby słynny akt religijno-kulturalno-rozrywkowy Agaty Wesołowskiej z Niedzieli Palmowej z 2022 roku, jasne stanie się, że to osoby pod względem duchowym bardzo sobie bliskie.

Poetyckie Hallelu-Jah od FAKTY Chocianów

Mówiąc poważnie, naprawdę to, co Artur Wandycz od tygodnia „odczynia” przed szkłem chocianow.pl, TV video, na które ma parcie – na bank – nawet we mnie powoduje zachwyt, pokorę, a nawet coś w rodzaju zazdrości. Radny Artur wyprzedził nawet swojego kuzyna z Klubu, radnego PPOŻ Piotrka, że o radnym „niezależnym” Machoniu nawet nie wspomnę, bo ten jakby celowo nie pasował do tego garnituru lokalnych polityków, niby skrojonego według najnowszych trendów mody, a jednak szytych, jak za czasów młodości Franciszka Skibickiego – na pohybel.

Prawdą jest, że nasz przebojowy radny z Chocianowa wcale nie poprzestał na porywającym studniówkowym tańcu „pod krzyżem” na chocianowskim Rynku. Jakkolwiek do dziś zachodzę w głowę, dlaczego w ogóle udawał greka Zorbę pląsając maturalnego Poloneza z przedstawicielkami chocianowskiej kultury „na wysokim poziomie”, poszedł jeszcze dalej w autopromocji. Radny Artur Wandycz wręcz na tłusto poszedł za ciosem w ulice i uliczki miasteczka, tym razem asystując #PrawdziwemuBurmistrzowi w Pączkowym Patrolu i chłopakom z Lubina (że o Elżbiecie GK Kowalczuk nie wspomną w ramach dyskrecji).

Co prawda radnego Artura Wandycza w przeciwieństwie do burmistrza nie dopuszczono ani do mikrofonu reporterki TVL, ani nawet „sitka” telewizji video Chocianów, ale mam 1000 % (słownie: tysiąc) pewności, że już sama jego obecność w tak doborowym i tłustym towarzystwie mówi więcej, niż okolicznościowe zdania burmistrza, że ten „przygotował” dwa rodzaje pączków, jeden z marmoladą i skórkami pomarańczy i drugi z budyniem śmietankowym z posypką kokosową. W myśl zasady, że prawdziwego radnego klubu Chocianów 2023 nie ogranicza żaden wstyd, ani promocyjna przesada zbiegał cały Chocianów, żeby pokazać się ludziom, bo – jak wiemy – na sesjach zdalnych nikt go nie zauważy, z reguły zresztą dodatkowo milczącego na każdy temat.

Nie ma też powodów twierdzić, że radny Wandycz powiedziałby coś więcej, niż to, co burmistrz, że do puli 500 pączków zakupionych u lokalnego przedsiębiorcy, aż 100 następnych dołożyły własnoręcznie zaangażowane gospodynie z Koła Gospodyń z Parchowa pod przewodnictwem samej Elżbiety (Referat GK) Kowalczuk.

„Pączków i igrzysk” – wydaje się, że od początku kadencji 2018-2023 jest ważniejszą zasadą, niż słynny „Czas na zmiany”. Wespół w zespół z Wandyczami i Machoniem służby propagandowe Gminy Chocianów dwoją się i troją w produkcji relacji, które już za rok w czasie Kampanii będą służyć jako agitki wyborcze, tj. konkretne materiały wyborcze Komitetu KWW Chocianów Artur Wandycz, KWW Piotr Wandycz, KWW Piotr Machoń. Zresztą nie tak dawno temu prowokacyjnie do tego szacownego szeregu „tancerzy” zaangażowanych w przejęcie schedy po #PrawdziwymBurmistrzu zaliczyłem i radnego Piotra Piecha, i Mateusza Sarżyńskiego, i pewną Panią… (którą nie interesują sprawy Chocianowa, jak sama twierdzi). Póki co żaden z chętnych jeszcze nie wykłada kart, ani programu na następną kadencję, ale to, że akurat radny Artur Wandycz już dzień i noc myśli o „tłustym” programie dla siebie na następne 5 lat maluje się na jego twarzy, niczym charytatywna radość na liczku Agaty Wesołowskiej czy artystyczny minimalizm w oczkach innej instruktorki k.o. z różyczką w rączce.

Poszukiwany – poszukiwana osoba na następcę burmistrza Chocianowa. Na przykład…, kobieta mile widziana!

FAKTY Chocianów oczywiście nie mogą na razie przedstawiać programu „opozycji” na przyszłe wybory, choć go znam, w przeciwieństwie do Wandyczów 2023, którzy za burmistrzem powtarzają, że opozycji nie widzą, nie znają, w tym… nie szanują.

Podsumowanie 2022 roku. Część II (jasełkowa)

Środowiska typu Stowarzyszenie Chocianów 2023 wraz z Klubem radnych Chocianów 2023 zamiast uczciwej pracy na rzecz gminy zabawiają się w wyłącznie w organizacje eventów dla radnych, dla których studniówkowy taniec jest ścieżką do kariery, a „Tłusty czwartek” metodą politycznego przekonywania do siebie, poprzez dobroczynne uczestnictwo w tego typu tradycyjnych świętach.

Jedno jest już jednak pewne, że zdaniem Wandyczów nie przez nudne i trudne dyskusje o sprawach Gminy podczas obrad Rady Miejskiej robi się „politykę”, czyż nie?

Wszak wiemy od dawna, że na sesjach „tancerze 2023” zgłaszają tylko wnioski o zamknięcie dyskusji, a tu proszę. Mydlą oczy, że muzyka i taniec to ich pasja, prawdziwe „ja”, którego publicznie nie boją się użyć!

Najsmutniejsze jest jednak to, że organizatorki eventu rozpoczynającego Tłusty tydzień Artura Wandycza (Agata Wesołowska, Katarzyna Tymińska, Marzena Chomicz-Wandycz, a nawet Elżbieta Kowalczuk) perfidnie wykorzystały maturzystów, by pokazać swoje „róże” w tańcu z radnymi, preferującymi parcie na szkło, ambicje do władzy, a jeszcze bardziej brak jakiejkolwiek przyzwoitości w promocji swoich infantylnych pragnień. Na marginesie dodam, że szczerze rozbawiła mnie postać Zdzicha Mazura bez kompleksów pląsającego „poloneza” zamiast na przykład Janusza Wojtowicza lub Kamila Ciupaka, których albo nie zaproszono, albo po prostu nie chcieli wziąć udziału w tym typowo chocianowsko-lubińskim evencie propagandowo-politycznym.

Niby nie ma o co się kłócić, powie Wandycz Artur Chocianów 2023, ponieważ i tak sesje Rady Miejskiej Chocianowa nie cieszą taką oglądalnością, jak pierdoły Nowaka, czy ankiety o Jarmarkach, słodycze od Mikołaja, prezenty, darmowe choinki czy powrót Kolei lub Kina do Chocianowa. Zgoda. Jego „Tłusty tydzień” na rok przed wyborami stanowi swoisty program wyborczy, oparty na całkowitym upupieniu rozsądnego, racjonalnego obywatelskiego myślenia. Ponoć wystarczy często powtarzać, wow, wow, albo „petarda”, jak robią to Katarzyna Tymińska (Stowarzyszenie Chocianów 2023), albo Marzena Chomicz – Wandycz (Klub radnych Chocianów 2023), żeby spowodować „niepokalany” rozwój Gminy zmanierowanej i zacofanej przez samego burmistrza ćwierćwiecza Franciszka Skibickiego. Ups…

Jak wyżej widać, na pewno w tej chwili „wizerunki” obu środowisk zyskują, w tym cnoty niewieście obu wyżej wymienionych intelektualistek związanych z chocianowskim magistratem, ale mnie bardziej przekonuje zdjęcie kończące spot Tłustego tygodnia Artura Wandycza. Zdjęcie pokazuje „rządzącą większość” od kulis, czyli jak odchodzą przed siebie w siną dal, czyli w im tylko znane miejsce…

Pozwólcie, że na zakończenie chciałbym zrobić trochę przaśnej prywaty. Wśród przedstawionych na zdjęciu odchodzących postaci – moim zdaniem – ewidentnie brakuje na przykład „pleców” Agaty Wesołowskiej, Patrycji Jugo, czy Krystyny Kozołup, że innych Piotrków Gruszka, czy Tadeuszów zupełnie pominę personalnie, ponieważ chyba już sami mają dojmujące uczucie odejścia…

Robert Harenza

O tym, jak wymyślam życzenia dla zakochanych. Czyli tradycyjne walentynkowe zaklinanie żmii…

Poprzedni artykuł

TYLKO U NAS: Randka (i nie tylko), a inaczej mówiąc zwykła polemika FAKTY z pewną uroczą nieznajomą

Następny artykuł

Comments

Comments are closed.

Login/Sign up