Urząd

Burmistrz Chocianowa zastawia gminne grunty! Ups – niewładne złego początki…

0

Tak sobie po cichu myślę… – „Jeśli już powoli zacząłem przyzwyczajać się do folkloru Franciszka Skibickiego, do muzyki disco-polo puszczanej w radyjku dyrektora Obertańca, a nawet do myśli, że już nigdy nie będzie mi dane spotkać się w tańcu z moją Panią ze snu, to co mi szkodzi… – muszę także przyzwyczaić się do oddawania Chocianowa pod zastaw! Wypada z dobrodziejstwem inwentarza przyjmować kolejne formy parodii sesji Rady Miejskiej, jakie będzie inscenizować nowy burmistrz, do niedawna jeszcze tylko „elekt”. Z łam singapirskiego.info (chocianow.pl, agata.wesołowska.pl, klaudia.beker.pl) (sic!) dowiedziałem się, że były elekt zwołuje II Sesję Rady Miejskiej.

Druga sesja w środę! Jest punkt o opłacie targowej – chocianowskie.info

A mówiąc precyzyjnie, były elekt zawnioskował do Pawła Kisiela, by ten zwołał drugą w tej kadencji nadzwyczajną zabawę w samorząd:

Ci, co mnie znają wiedzą, że lubię rozgłos, a wręcz uwielbiam mówić o tym, co mnie zastanawia, szokuje, bądź tylko przeraża. Moim marzeniem tym razem jest, by słowa tu napisane słyszano na całym Świecie, nie wyłączając Ustrzyk Dolnych, Warszawy, Gołdapi i Lubina. Smutno mi, że były elekt niezdarnie zaczyna swą misję zmian od zastawiania gruntów Chocianowa! (podkreśl – moje). Tomasz Kulczyński zawnioskował, by na drugiej jego sesji radni podjęli uchwały, które jawnie godzą w interes gminy!
Tomasz Kulczyński przez caluśki ubiegły rok trąbił, że nadchodzi jego „Czas na zmiany”, a na II Sesji nieudolnie proponuje sztywną kontynuację polityki Franciszka Skibickiego – kupczenie majątkiem samorządowym w imię jakiejś regionalnej polityki, jego nie jego, miłej nie miłej – nie ważne. Były elekt postanowił przekonać swoich nowatorskich radnych Klubu „Tomasz Kulczyński 2018”, by dali w zastaw grunty o wartości szacunkowej – 580.000,00zł

Nie wiem, czy jego radni podejmą tę nieodpowiedzialność, ale mniejsza z tym. Wiem, że podejmą! Tak czy inaczej Tomasz Kulczyński niezdarnie kontynuuje wytyczne płynące z Regionu, oczywiście pewnie ma na ten temat swoje krytyczne zdania, jednak zachowuje się jak dziewczynka oparzona listkami pokrzywy. Sprawa Spółki politycznej z Wrocławia zawiązanej, by likwidować wysypiska śmieci w Gminach kochających Cezarego Przybylskiego jest bardziej śmierdząca, niż wysypisko śmieci na obrzeżach Chocianowa. Chocianów od dawna łoży na ten „projekt non-profit”, a teraz byłemu elektowi przypadło w udziale zastawiać gminne mienie, by Spółka nadal bawiła się w „bezpartyjną” politykę kilku zainfekowanych partyjnością starszych Panów, w tym marszałka Województwa Dolnośląskiego wymienionego z imienia i nazwiska.

Że przypomnę Gmina Chocianów – bez protestu – na weksel…

Rada Miejska Chocianowa kiedyś miała nieszczęście wystawić „weksel in blanko”, dzisiaj mamy formę ustanowienia hipoteki na niezabudowanych gruntach Gminy. Gwarancje z majątku publicznego to wyjątkowo delikatna materia, za co łatwo pójść do pierdla. Najnowsi radni powinni wziąć pod uwagę, że udzielając gwarancji spółce „Kogucik” stają się dłużnikami na tej samej zasadzie, jak podmiot, który przyjął pożyczkę. We wszystkich sprawozdaniach, bilansach,wieloletnich prognozach finansowych, etc., etc., pojawi się coś takiego, jak wysokość udzielonych gwarancji.
Niestety nie wpłynie to na polepszenie współczynników finansowych Gminy Chocianów – mówiąc delikatnie. Niemiłe złego początki!? Tym razem to młodzi radni mają żyrować zabawę „bezpartyjnych” pierdzieli, z tym, że bezpartyjni starsi zainkasują kaskę, a naiwni apologeci poniosą konsekwencje.
Tomasz Kulczyński niezdarnie – podtrzymuję – ustawia całą sprawę w ten sposób, by to Radni podjęli decyzję o zastawie. Pamiętam, jakby to było dzisiaj, gdy Mirosława Nowicka i Krzysztof Leszczyński przekonywali, by przyjąć uchwałę o wekslu in blanco. Nie?

Rada Miejska Chocianowa idzie na wojnę z RIO! Suchary i konserwy na wojnę zapewni podwyżka cen wody i ścieków

Chocianów ma nowego burmistrza! Czyli nowa „Seksmisja” Mirosławy Nowickiej…

Dolnośląski Projekt Rekultywacji Sp z o.o. jest niczym przysłowiowy wrzód na d…pie. Tomaszowi Kulczyńskiemu uwiera jeszcze bardziej, niż obłuszczonym pośladkom Franciszka Skibickiego. Po sposobie,w jaki kolega Cezarego Przybylskiego wprowadza na porządek obrad uchwałę o dokonaniu zabezpieczenia na gruntach Gminy Chocianów widać całą nieporadność byłego elekta. W uzasadnieniu uchwały nie ma żadnych informacji na temat istnienia Spółki, nie ma w uzasadnieniu nic, nic, nic. Majątek Gminy Chocianów traktowany jest jak mięso armatnie. Głosując na byłego elekta jednocześnie zgodziliśmy się, by super człowiek od „zmian” zastawiał majątek mieszkańców gminy Chocianów. O ile ten rodzaj „nonszalancji” w stosunku do mienia publicznego nawet w moich oczach Franciszkowi Skibickiemu mogło przejść na sucho, o tyle Tomasz Kulczyński musi liczyć się z odium surowszego traktowania.
Uwaga! Przed jutrzejszą II Sesją Rady Miejskiej Chocianowa porównywalnie źle wpływa na mnie niezdarność Tomasza Kulczyńskiego wyrażona w projekcie uchwały likwidującej opłatę targową.

Wiemy, co na ten temat napisało singapurskie.info, że burmistrz zaczyna realizować swoje obietnice wyborcze! Ups. Były elekt Tomasz Kulczyński w ramach odwrócenia uwagi likwiduje opłaty dla strategicznej grupy przedsiębiorców Chocianowa! Brawo! Proszę Czytelników – roczne dochody pochodzące z tej z tej opłaty to… horrendalne aż 20.000,00zł!

Tabula rasa Pan Kulczyński stara się wmówić opinii publicznej, że likwidacją ulgi odwróci uwagę od sprawy swojej nieudolności. Twierdzę, że uchwała o zniesieniu opłaty (o ile zostanie przegłosowana) stanie w sprzeczności z projektem uchwały budżetowej na 2019, w której zapisane są dochody z opłaty targowej, a nawet po stronie wydatków zaznaczone są rozdziały i paragrafy, na których konto wpłynie szacunkowa wartość 20.000,00zł. Projekt budżetu właśnie opiniuje Regionalna Izba Obrachunkowa…! Ups. Radca prawny powinien to wiedzieć! Uchwałę o zniesieniu opłaty (która generuje dochody ujęte w projekcie budżetu) powinna być (o ile w ogóle) dyskutowana podczas sesji budżetowej, dyskusji nad autopoprawką projektu budżetu, a nie jutro o 10:00 rano w chrześcijańskim Ośrodku Kultury.
A właśnie… Chyba najbardziej z wszystkich punktów porządku obrad II singapurskiej Sesji Rady Miejskiej Chocianowa poirytował mnie punkt 13-y, tzn. informacja, że sesja odbędzie się w restauracji ChOK!

Restauracja „ChOK” poleca: zupa gminna i miłe towarzystwo!


Czy burmistrz „Tabula rasa” już jutro zapisze w ChOku następne zgłoski swojego nadludzkiego wysiłku/sukcesu? Nie posiadam się ze szczęścia. Do jutra!

Robert Harenza

(foto: chocianowskie.info)

Zawody w "kisielu" – wybór Przewodniczącego Rady Miejskiej Chocianowa

Poprzedni artykuł

"Wyjście smoka" z sesji Rady Chocianowa. Szkoda, że podatki zostawił bez zmian!

Następny artykuł

Comments

Comments are closed.

Login/Sign up