Urząd

Gmina Chocianów – bez protestu – na weksel…

0

Zanim napisałem pierwsze słowo wzruszyłem się do łez. Nagle przed oczami stanęła mi przeszłość i przyszłość, dawny i świeży Franciszek Skibicki, piękne chwile, Pani ze snów oraz to… Na publiczno-prywatnym portalu Franciszka Skibickiego i Piotra Piech przeczytałem, że

Jako człowiek skromny – nie ukrywam, że także wrażliwy – od razu trysnąłem wzruszeniem, patrząc jak radny Piotr Piech w ujmujący sposób cieszy się z odzyskania historycznej domeny gminachocianow.pl. Z potrzeby staranności dodam, że podczas kadencji 2010-2014 zarządzał nią Franciszek Skibicki, a treścią intelektualną zapełniali ją takie osoby, jak Krzysztof Leszczyński i Beata Rolska. Przez ostatni rok FAKTY Chocianów – o czym pisałem bodajże w październiku 2015 (Autopromocja FAKTY Chocianów) – w ramach politycznego żartu, uprawiały z nią różne niegodne zabawy. Teraz Piotr Piech jest znów dumny i informuje, że domena wróciła do prawowitego właściciela.
Do dzisiaj – przepraszam – myślałem, że wzruszam się tylko w obecności Pani ze snów i świętego Mikołaja, ale chyba jest inaczej. Piotra Piech w tym tygodniu wszędzie jest tak „dużo”, że zupełnie straciłem orientację. Radny jest na portalu, jest w ChOKu na tańcach z dziećmi, jest w ChOku wraz z Komisją Rewizyjną, jest na sesjach Rady, aktywnie zadając pytania, podkreślając swą troskę o sprawy publiczne, deklaruje nawet pomoc w realizacji promocji w gminie, pomocy instytucji kultury, rozwoju Kultury, i w ogóle w realizacji dobrych zmian nie tylko w szeroko rozumianej Kulturze, ale także w każdym innym aspekcie życia społecznego… Z tego wszystkiego aż w końcu na swoim prywatno-wyborczym portalu zainicjował quiz pt. „Ostatnie dwa lata rządów Franciszka Skibickiego oceniam” (podkreślenie moje).
A teraz poważnie, bo jeszcze naprawdę pomyślicie, że radny Piotr Piech omamił, opętał i w jasyr wziął mą duszę – nic podobnego! Dwa lata kadencji Franciszka Skibickiego to porażka, jak weksle, które radni raz po raz podpisują za Gminę, w tym także na usługi fryzjerskie dla prezesa Dolnośląskiego Projektu Rekultywacji, niejakiego Kępy (o tym poniżej). Na forum literalnie radnemu Piech ostatnio obiecałem, że wkrótce spotkamy się na sali sądowej za pomówienia, plotkowanie i lekceważący stosunek do słów, które radny Piech wypowiada w stosunku do mnie (m.in.).
Radny Piotr Piech napisał:

Czy ty Misiewiczu kiedyś napiszesz prawdę? To ze ogarnęła cię choroba obsesji
na tle Franciszka Skibickiego wszyscy widzą i wiedzą. Zdumiony jestem że ty coś piszesz o kieliszkach ty Misiewiczu który na każdej uroczystości Kowalskiego byłej schlany. Ty który z pracy przed policją po pijaku uciekałeś przez okno !.
Nie porównuj Święta Ziemniaka imprezy cyklicznej do imprezy PO. Mówiłem ci wielokrotnie nie pisz po pijaku a potem wymieniasz osoby których nie było
/czyżby nie wyraźnie zdjęcia/- masz urojenie . Dziwne że nie rozpoznałeś władz
banku w Przemkowie które pytały mieszkańców Chocianowa czy Robert już pracuje? Pytają bo Harenza – Misiewicz jako cwaniak wielki przedsiębiorca z Wysokiej wkręcił się do Rady Nadzorczej banku no oczywiscie wyłudził kredyt którego nie spłacił. Harenza – Misiewiczu nie drwij ze święta ludzi uczciwych -oddaj pieniądze do ich banku.

Na to odpowiedziałem:

Panie radny Piotr Piech, miarka się przebrała.
Wiele razy prosiłem, by Pana wypowiedzi w stosunku do mnie wygłaszał Pan z zachowaniem elementarnych zasad szacunku i prawdy.Nie pomogło. Tym razem przekroczył Pan kilka paragrafów kodeksu karnego. Pomawia mnie pan i poniża stosując plotki typu
1) „ ty Misiewiczu który na każdej uroczystości Kowalskiego byłej schlany. Ty który z pracy przed policją po pijaku uciekałeś przez okno !. „
Mam nadzieję, że podczas procesu przedstawi Pan choćby jeden dowód ze świadka na to pomówienie
2) Wrabia Pan zarząd Banku Spółdzielczego w Przemkowie w tzw. ujawnianie tajemnicy bankowej pisząc bzdury i pomówienia typu:
„Dziwne że nie rozpoznałeś władz banku w Przemkowie które pytały mieszkańców Chocianowa czy Robert już pracuje? „
Zapewniam, że zarząd ( który rzeczywiście znam z imion i nazwisk) nie pytał mieszkańców, czy Robert pracuje.
Podczas procesu zapytam, skąd Pan posiada Pan takie informacje.
„Pytają bo Harenza – Misiewicz jako cwaniak wielki przedsiębiorca z Wysokiej wkręcił się do Rady Nadzorczej banku no oczywiscie wyłudził kredyt którego nie spłacił. Harenza – Misiewiczu nie drwij ze święta ludzi uczciwych -oddaj pieniądze do ich banku. „
Pomówienie o wyłudzenie kredytu jest wisienką na torcie.
Do zobaczenia ( pozew opublikuję w środę)

 
Koza u płotu. Pozew jest już napisany, choć na upublicznienie zarzutów radny Piotr Piech będzie musiał jeszcze chwilę poczekać. Wypada, żeby najpierw Sąd to przeczytał. Później zrobię to wraz z wykrystalizowaniem się wyników procesu, który Roman Kowalski wytoczył Kamilowi Nosel i portalowi chocianow.com.pl, nomen omen portalowi nadredaktora/radnego Piotra Piech.
Tymczasem jestem pod wrażeniem wydarzeń, które w tym tygodniu miały miejsce w Gminie Chocianów. Oj działo się, działo. Szanowni Czytelnicy, w ciągu trzech dni odbyły się obrady aż trzech Komisji Rady Miejskiej Chocianowa plus już XXIV plenarna sesja samorządu Jerzego Likus i Krzysztofa Leszczyńskiego. Głowa mała! Niemniej proszę Panią ze snów, by i tym razem wybaczyła mi, że omawianie wydarzeń jednak zacznę od obrad sesji, a nie od „kontroli”, którą Komisja Rewizyjna w dniu 29.11.2016 roku o godz. 12:00 przeprowadziła w siedzibie ChOKu.
XXIV sesję Rady Miejskiej zwołano tylko po to, by Gmina podpisała weksle na następne kredyty. Ups. Radny/mgr Krzysztof Leszczyński zwołał lokalny parlament – powtórzę – tylko po to, by radni uchwalili gwarancje dla wrocławskiej spółki o nazwie Dolnośląski Projekt Rekultywacji. Dla zachowania pozorów do porządku obrad „herod” Orszaku Trzech Króli dopisał jeszcze śmieszną (bo oczywistą formalność) uchwalę o utworzeniu wydzielonego konta dla Pani Elżbiety Chruściel, nomen omen świeżo wypieczonej Dyrektor Przedszkola Integracyjnego.

Zarządzenie nr 222.2016 burmistrza MiG Chocianów w sprawie powierzenia stanowiska Dyrektora Przedszkola Integracyjnego w Chocianowie

Poza tym na porządku obrad znalazł się punkt o nazwie: „Interpelacje i zapytania radnych”. Jest to smutne, ale przerażająco prawdziwe. Taki jest radny Krzysztof Leszczyński – ambitny, mądry, elokwentny, choć ostatnio moim zdaniem przeżywa w swojej złotoustej karierze naprawdę wyłącznie złe chwile.
Tylko na XXIV sesji radny Krzysztof Leszczyński skompromitował się co najmniej trzy razy, że o pozostałych okazjach nawet nie wspomnę. Po pierwsze szczyci się tym, że zwołuje obrady Komisji przed sesjami, po drugie, ze w sztubacki sposób żyruje polityczne weksle Franciszkowi Skibickiemu, po trzecie zaś, że do katalogu przekraczania kompetencji, przerostu ambicji, pouczania, nauczania, łajania radnych, itp., wypowiedzią na XXIV sesji dopisał jeszcze jedną karygodną cechę. Udowodnił, że potrafi pluć komuś na buty i z uśmiechem, patrząc w oczy, mówić, że deszcz pada. Fuj
Posłuchajcie radnej Bogumiły Cymbała, która prosi radnego Leszczyńskiego, by odniósł się (w domyśle przeprosił – przypis mój) do oszczerstw, które wypowiedział na XXIII sesji Rady, twierdząc, że sesje kadencji 2010-2014 zwoływane były zawsze w trybie nadzwyczajnym. Radna Bogumiła Cymbała w trybie dostępu do informacji publicznej uzyskała informację, w której czarno na białym, „wołami” wykaligrafowano , że w ogólnej ilości zwołanych sesji, sesje „nadzwyczajne” stanowiły nieco ponad 30 %.(na 53 wszystkich sesji, nadzwyczajnych zwołano 19). Radny Krzysztof Leszczyński wygadywał dyrdymały, które w żadnym momencie nie miały styczności z prawdą, aż w końcu Radna Bogumiła Cymbała powiedziała: „sprawdzam”

Krzysztof Leszczyński nie ma jednak zwyczaju przegrywać, ani przyznawać się do błędu, a co dopiero przeprosić. Woli brnąć w tanią sofistykę magistra administracji i jak radny Piotr Piech promować najnowsze standardy rozumowania i ekspresji. Radny przewodniczący Leszczyński pryncypialnie zauważył, że prawdziwie objawioną i tylko prawdę widzi tylko tak:

Wcześniej napisałem, że radnemu Leszczyńskiemu nie wychodzi także organizacja obrad Komisji. To prawda! Ten ambitny przewodniczący/radny organizuje posiedzenia Komisji, chociaż to tylko zwykła strata czasu dla radnych. O, pierwszy lepszy przykład. Na Komisji, która miała miejsce w dniu 28.11.2016 rou, a dotyczyła projektów uchwał XXIV sesji Rady Miejskiej radny Krzysztof Kowalczyk poprosił upoważnioną Panią Mirosławę Nowicką o umowę spółki Dolnośląski Projekt Rekultywacji, o wnioski dotacji i pożyczki, a nawet o umowy dotacji i pożyczki.

Pani pełnomocnik-burmistrz Mirosława Nowicka

na sesji jednak nic nie pamiętała, lub udawała jak Krzysztof Leszczyński, że nie pamięta… Na forum sesji rady ani nigdzie nie przedstawiła żadnej z umów, o które prosił radny – ani umowy spółki, ani nie podała nawet numeru KRS spółki, na którą od ładnego kawałka czasu Gmina Chocianów wykłada pieniądze. Nie przedstawiła harmonogramu szczytnego planu działania spółki, który opiewa na kwotę 160.000,00zł, choć – biorąc pod uwagę wysokość gwarancji, jakie uchwaliła Rada – może być tego więcej…

Dolnośląski Projekt Rekultywacji Sp. z o.o. – otwarcie ofert

Na sesji Panią Mirosławę Nowicką interesowało tylko to, by radni szybko i skutecznie zdążyli uchwalić „weksel” bez protestu. Ups! Posłuchajcie, w jaki sposób nowa zastępczyni burmistrza poganiała radnych:

Proszę zapamiętać tę oto wypowiedź zastępcy zastępcy Franciszka Skibickiego, mianowicie radnego Leszczyńskiego:

Protestowali radni Bogdan Nuciński, Bogumiła Cymbała i Krzysztof Kowalczyk.

Za to radni (sorry, ale tym razem mędrców pryncypialnie wymienię z ich imion i nazwisk…): Jerzy Likus, Piotr Piech, Janusz Zielony, Norbert Piotrowski, Krystyna Łysiak, Benedykt Kowalski, Marek Skorny, Krzysztof Mistoń, Edyta Malukiewicz, Krzysztof Leszczyński, Dorota Kania i Bronisław Klita bez szemrania i „bez protestu” zagłosowali za zaciągnięciem kredytu i zabezpieczeniu dotacji, którą wyda ta oto wrocławska spółka zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Spółek pod nr. KRS 0000586932.

DOLNOŚLĄSKI PROJEKT REKULTYWACJI SP Z O O – krs.wp.pl

 

 
Powtórzę jeszcze raz zestaw wybitnych radnych, którzy niczym pokerzyści nie znają żadnych zasad przyzwoitości i umiaru: Jerzy Likus, Piotr Piech, Janusz Zielony, Norbert Piotrowski, Krystyna Łysiak, Benedykt Kowalski, Marek Skorny, Krzysztof Mistoń, Edyta Malukiewicz, Krzysztof Leszczyński, Dorota Kania i Bronisław Klita bez szemrania i „bez protestu” zagłosowali, by Gmina wyłożyła następne pieniądze na spółkę, o której wiemy tylko tyle

Skandal! Prezes strzygł się za nasze! – fakt24.pl

W świetle tak spektakularnej nieodpowiedzialności radnych, nie powinienem merytorycznie odnosić się do uchwał Radny, niemniej jednak tym razem zrobię wyjątek. Twierdzę, że pieniędzmi gminy dysponują ludzie, którzy nie znają siły i wartości pieniądza w ogóle, z tym, ze pieniędzy publicznych w szczególności. 20 listopada 2016 roku Gmina Chocianów zaciągnęła kolejne wieloletnie zobowiązanie, którego skutki są nieprzewidywalne. Jedno jest pewne, że w Wieloletniej Prognozie Finansowej zobowiązanie będzie występować, że gwarancja, której udzieliliśmy jest traktowana jako kredyt, że współczynniki (nazwijmy to) inwestycyjne jeszcze bardziej spadły na łeb, na szyję, ect. W zamian w prognozie mamy tylko wydatki na utrzymanie zarządu spółki i spłatę pożyczki. Nie wiadomo, czy kiedykolwiek zacznie się rekultywacja wysypiska przy Biedronce, wiadomo za to, że od 2 lat trwa już „rekultywacja” finansów Gminy Chocianów.
No powiedzcie sami… I jak mam zagłosować w plebiscycie ogłoszonym przez radnego paralotniarskiego Klubu Chocianów 2014? Ostatnie dwa lata rządów Franciszka Skibickiego oceniam (? -przypis mój). Na „tak” czy „nie”? A może powinienem jednak zagłosować na trzeci wariant, którego radny Piotr Piech w ramach wrodzonej skromności jeszcze nie podał. Głosuję na niego! To łebski chłopak, który swój image buduje od piaskownicy począwszy, poprzez politykę informacyjno-promocyjną na portalu chocianow.com.pl, reklamę majtek i szalików, na wspieraniu Ośrodków Kultury skończywszy. Piotr Piech rzeczywiście dla dobra mieszkańców Chocianowa, na oczach całej gminy spadł nam – za przeproszeniem – z choinki, jak dzisiaj św. Mikołaj w obecności Bogusławy Smalec spadnie z drzewka w ChoKu.
P.S.
Nagrania i komentarz do obrad Komisji Rewizyjnej z kontroli, którą przeprowadziła w Chocianowskim Ośrodka Kultury opublikuje dopiero po wyprodukowaniu protokołu przez Komisję. Mam nadzieję, że Pani Dyrektor nie otrzyma żadnej kary dyscyplinarnej od Komisji, a Rzecznik Dyscypliny Finansów potraktuje ją delikatnie, niczym motyl, który czasami niewinnie siądzie na kształtnej, delikatnej dłoni kobiety…

Robert Harenza

 

"Franciszek Skibicki+" – program na lata 2014-2018 dla Chocianowa

Poprzedni artykuł

W Chocianowie "Kultura jak malowana". OPS zaprasza bezdomnych na wigilię.

Następny artykuł

Comments

Comments are closed.

Login/Sign up