Urząd

W Chocianowie "Kultura jak malowana". OPS zaprasza bezdomnych na wigilię.

0

Gapa ze mnie! Piszę dwa razy w tygodniu, a tu okazuje się, że przeoczyłem super ważne wydarzenie. Przepraszam! Nic nie wspomniałem o „wydawnictwie gminnym” nr 5/2016 pt. „INFORMATOR GMINY”. Dlatego dzisiaj z tym większym zapałem, proszę o wybaczenie Wydawcę pisma, Panią Krystynę Kozołup, Redaktor Naczelną Maję Grohman (po drugie – przypis mój) oraz nadredaktora/burmistrza Miasta i Gminy Chocianów, Franciszka Skibickiego. Poza tym te kilka życzliwych słów pod adresem korpusu redakcyjnego INFORMATORA, poprzedzę zaproszeniem ludzi bezdomnych, samotnych i potrzebujących na wigilię do Franciszka Skibickiego. Wigilię w Chocianowskim Ośrodku Kultury w dniu 20 grudnia 2016 roku poprowadzi niezastąpiona Kierownik OPS, Pani Bogusława Smalec.
Czując, że bezdomni – podobnie zresztą jak Pani ze snów, która ostentacyjnie deklaruje, że nie czyta FAKTY Chocianów – wybaczą, ze wrócę do omawiania INFORMATORA… I na początek komplement! Numer 5/2016 czasopisma nie ma sobie równych! Spodobał mi się od pierwszego wejrzenia, a taka miłość – jak głoszą legendy – jest wręcz idealna. Po raz pierwszy w tej kadencji nie było wywiadu z Franciszkiem Skibickim, a „darmowa gazeta gminna” swą formą o trzy lata świetlne przekroczyła treść. Drugą ważną rzeczą, która natychmiast przykuła moja uwagę był nietypowy termin opublikowania periodyku. Słowo daję, że zostałem zaskoczony. Znając Franciszka Skibickiego, jego promocyjny wigor, doświadczenie i słabość do mediów przewidywałem, że numer 5/2016 ukaże się tuż przed Świętami, jak Gwiazda Betlejemska nad świeżo utwardzoną drogą do przedszkola (Irlandii… – przypis mój).
Niestety Wydawca Pani Krystyna Kozołup już w listopadzie dostała od nadredaktora/burmistrza rozkaz wydania gazety. Powód? Jak wszystko co dotyczy Franciszka Skibickiego – banalny, choć dla niego super ważny. Po prostu Franciszek Skibicki listopadzie udawał się na szpitalne leczenie, a przecież przed wyjazdem musiał osobiście dopilnować propagandy, która przecież od lat daje mu chleb. Podobnie było z wydaniem lipcowego numeru. Franciszek Skibicki tuż przed tygodniowym wyjazdem do Francji rozkazał kolegium redakcyjnemu, że INFORMATOR musi być. Pani Krystyna Kozołup w dniu wyjazdu integracyjnego do Francji w pocie czoła rozwoziła gazetkę, by zdążyć na autobus. Rozumiem i popieram tę tradycję propagandowego myślenia Franciszka Skibickiego, dlatego – wybaczcie – od razu ujęło mnie jego niewymowne piękno!
Po lekturze ostatniego „INFORMATORA” zauważyłem, że nadredaktor/burmistrz Franciszek Skibicki swoje edukacyjno-wychowawcze pismo wydaje chimerycznie, ale – potwierdzam – taka jest natura „bezpłatnych” gazet gminnych, a ponadto przywiązanie Franciszka Skibickiego do stereotypów peerelowskich modeli promocji. Powtarzam z uznaniem, że forma numeru 5/2016 przerosła treść i niebanalne znaczenie w tym sukcesie odegrała nowa Edyta Rząsa, czyli redaktor Klaudia Beker.
Tym razem INFORMATOR nr 5/2016 jest rzeczywiście sprawozdaniem z pracy burmistrza. Na pierwszy rzut oka widać, że jest pismem samorządowym, ponieważ zawiera wszystkie wady i zalety tego typu informacyjnej działalności. Burmistrz po prostu chwali się z wykonania zadań, które ustawowo musi wykonywać, a przy okazji głaska ludzi, którzy najbardziej pochwał oczekują, czyli służby mundurowe Franciszka Skibickiego (głownie OSP…) i tzw. Kultura, nomen omen niedocenieni lokalni artyści z kręgu przyjaciół Franciszka Skibickiego, typu Wanda i Wiesław Radajewscy…
Jeśli mogę, teraz niech mi będzie wolno wyrazić swą najskrytszą tajemnicę. Czytając INFORMATOR nr 5/2016 z tęsknotą wspominałem Edytę Rząsa. Jej następczyni, Klauda Beker niestety nie ma szczęścia do tytułów, a poza tym manierycznie i częściej konfabuluje, niż w zwyczaju miała jej poprzedniczka. Pani Klaudia w INFORMATORZE napisała „Zwiedzali Warszawę”. Ups. Prawda jest taka, że wycieczkę Pani Dyrektor Krystyna Kozołup zorganizowała, by lud Chocianowa zwiedził Muzeum Powstania Warszawskiego! Na tej smej stronie Klaudia Beker znów napisała: „Zwiedzali Gminę na dwóch kołach”, a tak naprawdę kilku emerytów pojechało na rowerach wraz z Panią Sylwią Stachowicz do jej rodzinnego Trzmielowa. Z zapowiedzi Koncertu Noworocznego, której gorącą orędowniczką jest Krystyna Kozołup, Pani Klaudia od razu zrobiła „Wielką Gale Noworoczną”. Dla Klaudii Beker „Kultura jest jak malowana”, zamiast – po prostu – malowana przez zaprzyjaźnione z Franciszkiem Skibickim małżeństwo Wandy i Wiesława Radajewskich. Jeszcze bardziej rozśmieszył mnie tytuł „Na ludowo w Chocianowcu”, a w artykule relacja z folklorystycznej imprezy, na której Franciszek Skibicki wraz z proboszczem Chocianowca z przejęciem wartym innej sprawy słuchali artystycznych wzlotów wokalnych Wojciecha Drozda i jego kapeli ECHO. O! Następny symptomatyczny przykład: „Czytali w Chocianowie”. Kto czytali? Czytali Krzysztof Leszczyński i Bogusława Smalec, czy czytali Jerzy Likus, Jolanta Floryn, Krystyna Kozołup i proboszcz chocianowskiej parafii. A może „czytali”, „zwiedzali”, „podziękowali za zbiory”…
Ciekawe czy Klaudia Beker i Naczelna INFORMATORA czytają to, co proponują do czytania innym, w tym mojej skromnej osobie. Czyżby w/w Panie plus Wydawca Krystyna Kozołup miały skłonność do mundurowych druhów OSP Franciszka Skibickiego, dla którego najbardziej wyjątkowe są jubileusze, bądź odznaczanie Ochotniczej Straży Pożarnej? Forma pisma poraża, a z treści zapamiętałem tylko „ogniste temperamenty”, ponadto „Ognisty temperament gminnych strażaków”. Tytuły artykułów Pani Klaudii Beker świadczą nie tylko o jej nadpobudliwości, lecz – co gorsze – ewidentnej służalczości w stosunku do propagandowych skłonności Franciszka Skibickiego. To szczególnie poszukiwana cecha. Nie dziwię się więc, że Klaudia Beker ochoczo napisała marketingową wstawkę pt. „Mobilne innowacje”. Tak, Ostrzegator, to przecież ta sławna mobilna innowacja, której ojcem/promotorem jest radny. Radny Piech wraz z Franciszkiem Skibickim (plus – niezobowiązująco – Waldemar Falarczyk) poprzez aplikacje Ostrzegatora, chcą przemycać indoktrynację polityczna, w tym także wydarzenia Kulturalne. Oby za jakis czas nie okazało się, że kryzysowy Waldemar Falarczyk, radny Piotr Piech odpowiedzą za tego typu „niefrasobliwosć” w traktowaniu danych osobowych, ale o tym kiedy indziej…
Najważniejszy artykuł „Z najwyższą notą” Klaudii Beker wprost wcisnął mnie w fotel, jakbym podróżował co najmniej bolidem formuły jeden, a nie jakąś Skodą bądź ładniejszym Oplem! Franciszek Skibicki wciąż propagandowo informuje, że otrzymaliśmy pieniądze w kwocie 3.814.000,00zł, natomiast prawda jest taka, że w czasie wydawania INFORMATORA wydał także zarządzenie, w którym upoważnia niejaką Mirosławę Nowicką do złożenia wniosku o płatność.

Zarządzenie Burmistrza MiG Chocianów w sprawie udzielenia upoważnienia

Znowu widać, że tytuł przerasta prawdę, i Klaudię, i racjonalne rozumowanie… Pieniądze może kiedyś otrzymamy – sam tego życzę Gminie. Kiedy to nastąpi? Nikt nie wie. Franciszek Skibicki teraz nie odpowie na to pytanie, ponieważ ma już zastępcę. Niech Ona się martwi…
Co wyraźnie źle świadczy o burmistrzu Franciszku Skibickim? Sporo tego jest – Kultura, Oświata i finanse publiczne… Niemniej najbardziej – przynajmniej dzisiaj – porusza mnie sposób traktowania kobiet. Franciszek Skibicki spowodował, że Klaudia Beker poszła w postpeerelowską „formę””, Naczelna INFORMATORA w rutynę i bylejakość, Krystyna Kozołup w urzędniczą służalczość, a Mirosława Nowicka podjęła podwyższone ryzyko i od 1 grudnia odpowiada za finansowe „montaże” i stetryczałe fantazje Franciszka Skibickiego… INFORMATOR nr 5/2016 dlatego mi odpowiada, lubię go i chwalić go będę na każdym jarmarku i odpuście.
To prawdziwa, choć zawoalowana twarz Franciszka Skibickiego…
P.S.
Przepraszam. Uniosłem się…
Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów i pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej zapraszają bezdomnych, samotnych i potrzebujących na wigilię do Chocianowskiego Ośrodka Kultury w dniu 20.12.2016 roku w godzinach pomiędzy 11:00 a 14:00!

Robert Harenza

Gmina Chocianów – bez protestu – na weksel…

Poprzedni artykuł

Chocianów ma nowego burmistrza! Czyli nowa "Seksmisja" Mirosławy Nowickiej…

Następny artykuł

Comments

Comments are closed.

Login/Sign up