Bez kategorii

Burmistrz Chocianowa w końcu pokazuje, jaki koń jest. Tak wygląda… 40 mln zł

0

Najwyraźniej coś złego dzieje się w dotychczas super naoliwionej i sprawnej maszynce propagandowej burmistrza Miasta i Gminy. Portal www.chocianow.pl, jakby zagubiony w wideo Nowaka i Głosu Regionu, co prawda nigdy nie błyszczał inteligencją, uczciwością dziennikarską, ale chyba ostatnio wręcz, jakby całkowicie zszedł „na psy”. Uszczypliwie i drwiąco poświęca wielką uwagę na fobię radnego Piotra Piecha, tj. wyśmiewa jego tropienie „psich” kup, jakby to był priorytet, mówiąc w cudzysłowie, szczególnie teraz na miesiąc przed Referendum.


W dniu pracowników Kultury, który dzisiaj świętujemy pewnie nie wypada, ale właśnie od tego typu refleksji zmuszony jestem zacząć ten artykuł. Przed Referendum w sprawie odwołania organów władzy samorządowej, na koniec kadencji burmistrz Chocianowa bardzo emocjonalnie, żeby nie powiedzieć nerwowo przedstawia dokonania ostatnich trzech lat zapraszając jakąś Panią do objazdu gminnych atrakcji.

Zamiast kilku zdawkowych zdań i życzeń skierowanych do pracowniczek Regionalnego Centrum Kultury, podziękowań za ich oddania sprawie, za realizowanie eventów, malowanie buziek i przyrządzania darmowego popcornu, burmistrz „na wysokim poziomie” (cytując klasyczkę) publikuje opinię.

Pamiętamy także, jak burmistrz „pierwszomajowy” (pochód) zaczął od kolorowego wjazdu „ciężkiego sprzętu”, przemówienia, w którym zapewnił, że niebawem pozyskał już blisko 40 mln zł na odbudowę Chocianowa (Niech się święci 1 Maja – burmistrz Chocianowa z robotnikami przeciął wstęgę), a następnie świętowanie Konstytucji 3 Maja pomylił z Dniem św. Floriana, co najprawdopodobniej ma związek z tym, że 11 maja Komisarz ogłosił datę Referendum.

Kartkówka z wiedzy o samorządzie… Komisarz Wyborczy ogłosił datę Referendum w sprawie odwołania Burmistrza i Rady Miejskiej Chocianowa: 26 czerwca 2022 roku

Jednak wyżej przedstawione zagubienie i desperacja służb propagandowych nie jest więc wynikiem tylko wariactwa świąt, jak choćby dzisiejszego, bo tych prawdziwy wysyp mamy przez cały maj. Telewizja wideo Nowak TV pokazuje, jaki koń jest, tzn. Nowak twierdzi, że tak wyglądają „pozyskane przez burmistrza ” 40 mln zł.

Pewnie pamiętacie, co 13 marca 2022 roku pisałem. Obiecałem, że będę poszukiwać, wtedy jeszcze 35, a nie 40 mln zł, które pozyskał burmistrz.

Dzień dobry…

Ups… Nie wpadłbym, że ściany budowanych z różnym skutkiem świetlic wiejskich w Chocianowcu i Trzmielowie warte są aż 40 mln zł! Choć Nowak opisywał gospodarską wizytę burmistrza i rozpoczęcie budowy kulturalnej, w Jabłonowie znalazłem tam może kilkanaście tysięcy z tych 40 „baniek”.

Czy darmowy chleb burmistrza Chocianowa zatka 10 mln zł deficytu w budżecie Gminy? Ani „jarmark” przetargów… – mówi się na ulicy!

To jakaś budowa widmo. Na tablicy informacyjnej nie znalazłem stosownych informacji, ani kto jest inwestorem, ani kto buduje…

PS:

Wszystkie pracownice ChOKu proszę od FAKTY Chocianów przyjąć życzenia wytrwałości w upowszechnianiu Kultury, a szczególnie tej „na wysokim poziomie”…

Robert Harenza

WYDANIE SPECJALNE: Burmistrz Chocianowa nie przeprosi inicjatorów Referendum

Poprzedni artykuł

Już nawet prowincjonalny polityk porusza się ruchem konika szachowego… W Chocianowie widać to szczególnie przed Referendum wyznaczonym na 26 czerwca

Następny artykuł

Comments

Comments are closed.

Login/Sign up