KulturaUrząd

W CHOCIANOWIE BĘDZIE REFERENDUM!!!

0

Wiedząc, że dzisiaj nie przebiję się przez natłok informacji o obchodach Dnia Niepodległości, nawet nie próbuję. Telewizje będą huczeć, Polska pękać w szwach, więc niepotrzebny mój trud. Zresztą takim samym tokiem rozumowania poszły inne lokalne media. Na przykład portal Andrzeja Bobera po przedruku relacji z obchodów Dnia Seniora zamilkł. Coś go zatkało. Może dlatego, że „ALBUM FOTOGRAFICZNY”, który przedrukowali z chocianow.pl na pierwszej stronie oznajmiał:

autor: GMINA CHOCIANÓW
FOT. EDYTA RZĄSA

ALBUM FOTOGRAFICZNY
No. Jest to jakiś powód. Ale nie jedyny. Mnie też „zatkało”. Autor(ka) albumu – moim zdaniem – mocno pozajączkowała kolejność zdjęć. Niespodziewanie i mało dyplomatycznie na drugim zdjęciu w ALBUMIE pojawia się tajemniczo uśmiechnięta dyrekcja ChOK-u z akustykiem w tle. Ups!
ALBUM FOTOGRAFICZNY
Następna w kolejności jest diwa operowa. Dopiero na czwartym zdjęciu ujrzałem przewodniczącą Związku Emerytów i Rencistów,  radną Krystynę Łysiak – główną organizatorkę imprezy. Później jest rękodzieło.
Uwaga: po barwnych ażurach rękodzieła ALBUM ujawnia nam zdjęcie głównego sponsora – burmistrza Franciszka Skibickiego. SzOK! (skrót od Szokujący Ośrodek Kultury)…
Nie dziwię się więc portalowi echocianow.pl, że zamilkł. Duże wrażenie. Na przykład zdjęcie z przemówienia Bogdana (Henryka) Czekajło nie zostało nawet podpisanie, jak gdyby nikt nie wiedział, że jest członkiem Zarządu Powiatu Polkowickiego. Zmowa? Niechęć do radnego? Przypadek? SzOK?
ALBUM FOTOGRAFICZNY
Ale to nie pierwszy przypadek, w którym Autorska Pracownia Edyta Rząsa nietaktownie działa na zlecenie Gminy Chocianów. Podobnie jak radnego powiatowego Bogdana Czekajłę parę dni temu potraktowała radnego Rady Miejskiej, na dodatek pełniącego zaszczytną funkcję przewodniczącego Klubu Radnych Chocianów 2014, pana Piotra Piech. Nawet mi jest przykro, bo to prawdziwy entuzjasta muzyki. Chłopak w lipcu bieżącego roku napisał się komentarzy na facebookowym profilu Franciszek Skibicki Twój burmistrz Chocianowa na temat Dnia Jagody, a Autorska Pracownia bestialsko wycięła w pień jego złotousty słowotok. Za co? Przecież napisał to, co mu w duszy grało. Edyta Rząsa co do słówka usunęła jego krytyczne uwagi, jakby to ona była ich autorką. Tak nie wolno postępować, to nie eleganckie, a poza tym mało demokratyczne zachowanie. Przy okazji wycięciu uległy inne słowa krytyki, m.in. Bogusława Chrobak oraz obietnice Franciszka Skibickiego, że już we wrześniu na swoim biurku chce widzieć plan organizacji Dnia Jagody w 2016 roku. SzOK. Czyżby Autorska Pracownia nie miała szacunku do autorytetów w stopniu nawet śladowym? A może to celowe działanie kompromitujące burmistrza w oczach lokalnych patriotów, takich jak ja? Nie chcę nawet myśleć, że burmistrz wie o tym „wycięciu”, bo przecież znam go jako człowieka uczciwego. Podkreślę: który nigdy nie zniżył się do poziomu manipulacji opinią publiczną! A niestety zabieg usuwania niewygodnych postów z oficjalnego profilu burmistrza wygląda, jak świadome działanie. Autorska Pracownia manipuluje gminą!
Przypomnę: znikły wpisy z lipca, w których Franciszek Skibicki coś tam naobiecywał. Dzisiaj, jako lokalny patriota zamiast iść na akademię czytam te oto zdania:

„Dziś ( tj. 9 listopad- przypis mój) spotkanie w sprawie organizacji Dnia Jagody 2016. Było o koncepcji, strukturze programowej i o budżecie. Do końca roku powinniśmy wiedzieć kto wystąpi na XIII Dniu Jagody, czy odbędzie się w ciągu jednego dnia czy dwóch… A wy co myślicie?”


 
Co jest grane? – pomyślałem. W lipcu Franciszek Skibicki obiecał, że we wrześniu będzie wszystko wiedzieć. Teraz dowiadujemy się, że Autorsko wycieli nam kawał czasu. Pracownia Edyty Rząsa usunęła obiecanki Franciszka Skibickiego z lipca, żeby oznajmił, że już „do końca roku” dowiemy się, kto wystąpi na XIII Dniu Jagody? SzOK. Ktoś manipuluje? Na domiar złego z wypowiedzi i komentarzy Edyty Rząsa wynika, że Franciszek Skibicki rozpisał jakieś referendum dla społeczeństwa. Pytanie referendalne brzmi: „A co wy o tym myślicie?”. Jeśli sam organizator informuje, że „do końca roku powinniśmy wiedzieć, kto wystąpi na XII Dniu Jagody”, to po co nas pyta? Kto wystąpi? Czy Grotto, który już występował w Chocianowie? A może inni artyści typu Sting, Marek Knopfler albo Phil…
https://www.youtube.com/watch?v=6D6cw8Ob2sk
A teraz poważnie…
W tym franciszkańskim referendum oddam głos nieważny. Sorry. I nie dla tego, że popłakawszy się ze śmiechu nie potrafię przeczytać bzdur pisanych przez Autorskie Pracownie Franciszka Skibickiego jako pozory społecznego dialogu. Mój głos w tym referendum będzie nieważny, bo Franciszek Skibicki do urny przyjmuje tylko głosy na niego.
Z trudem utrzymując powagę twierdzę, że wygłupy burmistrza Chocianowa po roku sprawowania kadencji noszą znamiona dziwnej bezradności. Autorska Pracownia wycina coś bez wiedzy Włodarza, ja mam zakaz wstępu do ChOK-u, a ręka Pani przewodniczącej Związku Emerytów musi być całowana w ukryciu, za kwiatem…

 
Gubię się w domysłach, czy nasz burmistrz dojrzewa, czy wręcz odwrotnie. Cień Niepodległości, który w tej chwili przy dźwiękach lubuskiego pianina uroczyście czcimy w Chocianowskim Ośrodku Kultury dedykuję radnemu Krzysztofowi Mistoń. W ramach sympatii dla aktywnej młodzieży.
SzOK!

Babciu, a dlaczego PiS ma takie wielkie oczy…?

Poprzedni artykuł

Projekt budżetu gminy Chocianów na 2016r

Następny artykuł

Comments

Comments are closed.

Login/Sign up