Koncert Zimowy – następny sukces Rady Miejskiej Chocianowa – podawano tylko przedszkolną muzyczną owsiankę, ale za to na koniec zaproszono na tort

Napisałem tyle początków tego artykułu, że aż sam jestem zadziwiony ich ilością. Uwierzcie, że jeden lepszy od drugiego, ale żaden mi nie odpowiada. Z powodu nadprodukcji sukcesów wprost nie wiem, który promować mam – jakby powiedział Joda z Gwiezdnych Wojen. Czy najpierw omówić wyjazdową XVI sesję Rady Miejskiej w remizie, „Bal bez barier”, rozstrzygnięcie konkursu wiedzy o zespole ECHO czy KONCERT ZIMOWY? Prawdę mówiąc, nie nadążam za sukcesami, co jednocześnie dowodzi, że jednak jesteśmy świadkami wielkich duchowych i inwestycyjnych przemian w Gminie.

Sami widzicie, że napisanie prostej relacji z „Koncertu” to nie takie hop siup. W każdym zdaniu musi wystąpić sukces Franciszka Skibickiego albo przynajmniej „mini” sukces Rady Miejskiej. W Gminie Chocianów – podkreślę – sukces goni sukces! Ledwie stopniał sukces „wylalanego” lodowiska, z sukcesem odbył się halowy turniej o Puchar Burmistrza, zmiana Biura projektującego przedszkole, a już następnym sukcesem jest „Bal bez barier” Norberta Piotrowskiego.

O dziwo! Nawet proboszcz tutejszej parafii z ambony ogłasza ten permanentny imperatyw kategoryczny – sukces Rady Miejskiej. W niedzielę oficjalnie oznajmił, że będzie uczyć się tańców typu „walc” lub „kazaczoka”. Nie wiem, czy nasz duchowny z sukcesem jest samotny i potrzebujący, ale ogłosił, że już kroki ćwiczy… Poza tym z dość dużym sukcesem (mówiąc na marginesie) Gmina Chocianów nie podpisała umowy z TAURON S.A. (właścicielem lamp ulicznych), więc urzędnicy z Urzędu teraz zmuszeni są robić za specjalistów zakładu energetycznego – przynajmniej tak z sukcesem donosi zaprzyjaźniony z burmistrzem prywatno-publiczny portal chocianow.com.pl. Na wyjazdowej sesji w remizie dowiedzieliśmy się, że Franciszek Skibicki wczoraj podpisał umowę, której TAURON S.A. jeszcze nie podpisał, dlatego już w piątek umowa zostanie wypowiedziana… Oczywiście mi nie wypada chwalić burmistrza, ale skoro dzisiaj wyliczam sukcesy i komplementuję Koncert Zimowy to raczej powinienem także (przynajmniej zdawkowo) wspomnieć, że w najbliższym czasie Wojewódzki Sąd Administracyjny z sukcesem rozpatrzy chimeryczne zachowania Franciszka Skibickiego. Sprawa dotyczy skargi na Organ Wykonawczy gminy Chocianów, że ten notorycznie odmawia udzielania rzetelnej informacji publicznej. To też sukces! Czyż nie?
A teraz poważnie…
Twórczość lokalna… cz. V

Cieszę się, że dzieci, instruktorzy i inne dorosłe uczennice biorące udział w niedzielnym Koncercie Zimowym nie przeczytają tego, co poniżej napiszę. Mam nadzieję, że tak samo jak ja straciły słuch i nie usłyszą tego „utworu” (utwór wykonany na XVI Sesji Rady Miasta i Gminy Chocianów):

Szanowni Państwo. Podczas Koncertu Zimowego w Chocianowskim Ośrodku Kultury jeszcze raz w życiu przeżyłem przedszkolną traumę. Dotarło do mnie – dłużej nie potrafię udawać bardziej naiwnego niż jestem, ani kokietować, że nie wiem – dla kogo „poszedłem” (miałem blisko) na Koncert Zimowy.
Człowiek z miłości – mówiłem sobie w myślach, idąc do Chocianowskiego Ośrodka Kultury – bywa głuchy i ślepy, przy czym najzwyczajniej głupi. Przecież tego Franciszka Skibickiego „koncertu”, nawet gdyby ktoś chciał, nie da się potraktować poważnie… Poza tym ogłuszony „muzycznym” podkładem, siedząc sobie cichutko w kąciku Chocianowskiego Ośrodka Kultury, zacząłem doznawać katastroficznych wizji. Wysłuchawszy na początku przemówienia dyrekcji ChOKu, a potem Franciszka Skibickiego, ostatecznie straciłem słuch, więc tylko beznamiętnie oglądałem to specyficzne widowisko.
Niemniej twierdzę, że KONCERT ZIMOWY był sukcesem, oczywiście z innego powodu, niż ten Franciszka Skibickiego, który wygłosił już w listopadzie na XV sesji Rady Miejskiej Chocianowa. Powiedział:

– Dzisiaj podczas Wigilii dla osób samotnych i potrzebujących po raz pierwszy zaprezentowało się nasze ognisko muzyczne… Jestem w szoku, że dzieciaki od września ćwicząc już grają kolędy i są do tego przygotowani. Jest to strzał w dziesiątkę i w styczniu na Dzień Babci będzie większy popis i warto przyjść

Zauważyliście, że Franciszek Skibicki, zachęcając Radnych do udziału w inwestycji KONCERTU ZIMOWEGO, wyraził się: „Jestem w szoku” (przypominam: SzOK to skrót od Szokujący Ośrodek Kultury)? Ja też podczas koncertu byłem w szoku. Podobnie do burmistrza głuchy jak pień, zastanawiałem się, co ja tu robię?
Dlaczego Franciszek Skibicki widowisko przeznaczone dla rodziców i rodzin dzieci promował jako ogólnodostępną atrakcję artystyczną? Dlaczego głuchy jak ja burmistrz Chocianowa, zachęcając do udziału w typowo familijnej imprezie przy ognisku, postronnych ludzi znów nabił w butelkę? Dlaczego burmistrz-samochwała opowiada Radnym, że Ognisko Muzyczne „to strzał w dziesiątkę i w styczniu na Dzień Babci będzie większy popis i warto przyjść”? Czyżby głucha Rada Miejska z sukcesem na ten strzał w dziesiątkę wydała blisko 100.000,00zł, żeby Franciszek Skibicki mógł wystąpić na deskach ChOku czy może zrobić sobie alibi, że sensownie wydaje gminne pieniądze?

W tym sensie KONCERT ZIMOWY traktuję jako kolejny „wylalany” sukces Rady Miejskiej. Myślę, że taka kwota za koncert – delikatnie mówiąc – jest stanowczo za duża. Wystarczy przypomnieć budżet tegorocznego Dnia Jagody – „całe” 30.000,00zł (Winna jest Rada Miejska Chocianowa, a nie Franciszek Skibicki!). Nie słysząc, tylko oglądałem występy pianistów, saksofonistki, gitarzystów i flecistki… Cieszyłem się, że przez te parę miesięcy instruktorzy nauczyli dzieci – artysta wchodząc na scenę kłania się w pas i po wykonaniu kilku taktów na instrumencie znowu kłania się w pas. Serio. To sukces – przynajmniej widziałem, kiedy zaczyna się występ, a kiedy kończy i nie ma tu ironii. Podczas Koncertu z ruchu warg non stop odczytywałem mamrotanie stojących z mną radnego Jerzego Likusa i Norberta Piotrowskiego (którzy wymieniali się genialnymi twierdzeniami samorządowymi z krainy „Mchu i paproci”)…
Wbrew wszelkim prawom fizyki, logiki i estetyki KONCERT ZIMOWY należy uznać za udany! Przez 90 minut doznałem więcej wrażeń, niż Norbert Piotrowski uczestnicząc w wyjazdowej sesji Rady Miejskiej albo zadając podchwytliwe pytania burmistrzowi, czy mamy już Delfinka i lodowisko… Niemniej w ramach odszkodowania za to, że podczas Koncertu doznałem urazu słuchu, proszę przewodniczącego Rady Miejskiej Krzysztofa Leszczyńskiego o przesłanie mi tekstu/protokołu z „wykonu” utworu, w którym gra pierwsze skrzypce:

Komentarze

x

Zobacz także...

FAKTY Chocianów: Ja i moja rodzina nie liczy na ochronę narodowej Policji. Do widzenia…

źródło foto: Janusz Lech Komentarze

Dyskusyjne Forum Samorządowe Roberta Harenzy: Inwestycje w bezpartyjnych Wanów Chocianowa to marnowanie publicznych pieniędzy

TYLKO U NAS: O kosztownej i złej „inwestycji” Chocianowskiego samorządu w urzędników z Lubina. I ...