Bez kategorii

Na chwilę przed wyborami w kwietniu. Ciąg dalszy…

0

Przepraszam, ale dzisiaj nie zastosuję najbardziej koronkowego wstępu. Powodem jest nie tylko dzień dobroci Orkiestry Owsiaka, która gra w sercach na całym świecie, lecz cała masa zaległości, które sięgają zaprzeszłego artykułu.

Na chwilę przed wyborami w kwietniu…

I nie tylko.

Oprócz odrobienia zaległości wypada przecież choćby w skromny, aczkolwiek i dostojny sposób wytłumaczyć się z edycji zdjęcia startowego (zbieżność „serduszek” – tego z plaży oraz Orkiestry z plakatu WOŚP nieprzypadkowa).

Zespół artystek symbolicznie „Kochający Chocianów”, który stworzył ten „beach art” stanął chyba w końcu „na wysokim poziomie” percepcji sztuki i Kultury, w tym wyrażania uczuć miłości do miasta, a nawet całej gminy Chocianów, że przez skromność o innych podmiotach westchnień nie wspomnę. Bardziej jednak rozbawiło mnie stwierdzenie redakcji chocianow.pl, że ta uwielbia: „dostawać od Was takie wiadomości”. Jak mi T-Roc miły, przysięgam, że słowo „uwielbiamy” na profilu chocianow.pl rozwaliło mi system, że użyję młodzieżowego slangu dla uzyskania największej wyrazistości obrazowania. Ważniejsze jednak jest to, że tego typu zwierzeń nie napisał już nie naczelny Kasper Nowak, lecz w imieniu „redakcji” wpisu dokonała jakaś inna zgrabna kobieca rączka, całkiem prowincjonalnie pachnącym atramentem. Za to niczym kula lubińskiej kręgielni totalnie rozbiła mnie konfabulacja redakcji:

„Nasi czytelnicy (podkreślenie moje) pozdrawiają Was z zaśnieżonej plaży w Świnoujściu”

– napisała „redakcja”.

Ups… Właśnie w ten sposób (ale o tym w szczegółach powiem później) od początku kadencji 2018-2024 produkowana była chocianowska promocja. Teraz zupełnie „nova redakcja” poczytnego i „rzetelnego” portalu urzędowego chocianow.pl świadomie nie tylko językowo pomyliła płcie, ale co gorsze wykorzystała to do budowy następnej fikcji, której szczyt nastąpi „na chwilę przed wyborami w kwietniu”.

Z „czytelniczek”, które były autorkami plenerowego „dzieła na plaży” chocianow.pl zrobił „czytelników”, bo prawda dla tego portalu nigdy nie miała znaczenia, a pozory i ściema mogły zastąpić kanony uczciwej wypowiedzi. Choć na foci wyraźnie widać sylwetki „czytelniczek”, rzetelna, jak twierdził zaprzeszły przewodniczący Krzysztof Leszczyński, redakcja chocianow.pl twierdzi, że to „czytelnicy pozdrawiają Was z zaśnieżonej plaży w Świnoujściu”.

Jako ciekawostkę przypomnę, że na przykład Agacie Wesołowskiej „propagandowo” od początku kadencji „myliły” się płci, toczka w toczkę, jak redakcji chocianow.pl powyżej. Posłuchajcie „szefowej WOŚP” Chocianów 2019. Zapraszając wszystkie chętne panie do zapisania się na zajęcia ZUMBY, ze sceny ogłosiła, że już widzi potencjalnych „chętnych”…

Dobra, już wystarczy tych śmiesznostek „ z ośnieżonej plaży o nazwie Chocianów ”. Wszakże do omówienia „na chwilę przed wyborami w kwietniu” pozostała mi cała „fura” konkretnych i drogich śmieszności, jakich autorami były organy samorządowe Gminy Chocianów, od czego nie ucieknę, a nawet nie chcę uciekać. W zaprzeszłym tygodniu, uczestnicząc w rodzinno-muzycznej imprezie nie miałem warunków, by punkt po punkcie przypomnieć choćby najważniejsze Fakty, dokonania, sukcesy, porażki, nieporozumienia w sposobie sprawowania władzy, czy inne grzechy i grzeszki koalicji rządzącej Klubów Chocianów 2023 i Klubu PiS.

Na chwilę przed wyborami w kwietniu…

Przypomnę może, co oznajmiłem na pożegnanie.

„Jeśli nie wierzycie, popatrzcie na lokalnych polityków typu Paweł Baran, czy Tomasz Kulczyński (że o innych radnych nie wspomnę), którzy właśnie rozpoczęli kampanię wyborczą – jeden zapraszając na event rowerowy 5 kwietnia, a drugi na Dzień Kobiet 2 marca, jak w PRL”

 

„Kiedy ruszy łatanie dziur w drogach gminnych? Na chwilę przed wyborami w kwietniu.

Kiedy otworzą się świetlice w Trzmielowie i Jabłonowie? Na chwilę przed wyborami w kwietniu.
Kiedy zaczną utwardzać drogi gruntowe na wsiach? Na chwilę przed wyborami w kwietniu.
Kiedy hucznie otworzą Centrum Usług Administracyjnych? Na chwilę przed wyborami w kwietniu.
Kiedy otworzą SKATE-PARK? Na chwilę przed wyborami w kwietniu.
Kiedy położą asfalt na Wesołej i Armii Krajowej? Na chwilę przed wyborami w kwietniu.
Itd, itd….

Kontynuując pytania, np. kiedy uroczyście odsłonią pomnik w Brunowie, na który już dawno temu wydano kilkadziesiąt tysięcy należy stwierdzić, że władza planuje to zrobić „na chwilę przed wyborami w kwietniu. Czyż nie?

„W odróżnieniu od lokalnych polityków to moja prawdziwa zmora, niczym w zaprzeszłych latach „Pani ze snu”. Zasypiam i budzę się z myślą, że nie potrafiłbym znieść, jeśli ktoś, czy na przykład odchodząca władza Chocianowa skutecznie udowodniłby mi stan śmieszności. Tego bym nie przeżył! Sądzę, że z sekundy na sekundę zamknąłbym portal, oduczył się pisać, przestałbym mówić, albo targnąłbym się na wiele innych bardziej makabrycznych czynności”

– napisałem w zaprzeszłą niedzielę.

I co?

Nie dość, że władza Chocianowa nie tylko nie wykazała, że moje obliczenia o wzroście zadłużenia nie mają potwierdzenia w faktach, to jeszcze na sesji Rady Miejskiej oficjalnie potwierdziła to, co pisałem od kilku ładnych tygodni, że w 2023 roku Chocianów przyjął kredyt w wysokości 13.500.000,00 zł, a 4.800.000,00 zł przyjmie w tym.

Szanowni Państwo,
„na chwilę przed wyborami w kwietniu”, tj. 18 stycznia 2024 roku na sesji Rady Miejskiej uchwalono, że 4.800.000,00 zł kredytu z puli ponad 18 mln zł zostanie podjęta w 2024 roku. Bez cienia satysfakcji powtórzę to, co twierdziłem w cyklu artykułów:

  1. Jasełkowo-uliczne podsumowanie 2023 roku. Chocianów wprost pękał w szwach od wydatków…
  2. Weź miotłę i… Klub Radnych Chocianów 2023 zaprasza do Sylwestrowej Zabawy!
  3. Podsumowanie 2023 roku. Część trzecia – „na wysokim poziomie”…
  4. Na chwilę przed wyborami w kwietniu…

Jak widać, Chocianów nie tylko w kontekście wielkiego serca (nie serduszka WOŚP) na plaży w Świnoujściu robi prawdziwe wrażenia „na wysokim poziomie” także pod względem skali kredytów, jakie zafasował pod kierownictwem odchodzącej władzy.

W poszukiwaniu tej ciężkiej fury milionów wydanych na marketingową prowizorkę, Kulturę za 3 mln zł „na wysokim poziomie” rocznie, czy innych śliskich eventów typu „wylalane” lodowisko „na chwilę przed wyborami w kwietniu” muszę podkreślić co najmniej dwa fakty niezadowolenia mieszkańców gminy Chocianów.

Sie ma Trzmielów! Sie ma Michałów! Sie ma Chocianów!

Sie ma Michałów!

Sie ma Parchów

Sie ma Chocianów!

Ups… Sorki, ale skrupulatnie opisuję dalszy ciąg śmieszności, jakich dopuszcza się Urząd Miasta i Gminy w związku z ogłoszonymi przez premiera wyborami samorządowymi w dniu 7 kwietnia.

Sie ma Chocianów!

Myślę, że „na chwilę przed wyborami w kwietniu”, tym bardziej zachowując staranność dziennikarską muszę przedstawić stanowisko władzy Chocianowa w tej sprawie.

Nie apeluję do odchodzącej władzy, by wszyscy jej przedstawiciele zrozumieli dlaczego są śmieszni. Co to, to nie! Gdyby zrozumieli i uznali własną śmieszność, już dawno temu albo dzisiaj, w jednej chwili przestaliby być śmieszni. Mechanizm rzeczywiście jest prosty, bo samo zrozumienie własnej śmieszności likwiduje wszelkie jej objawy, a to rzecz chyba nieosiągalna dla zdziesiątkowanej Rady Miejskiej Chocianowa.

Na „chwilę przed wyborami w kwietniu” nie pozostaje mi nic innego, niż na zakończenie tego artykułu nawiązać już do następnego (muszę kończyć, bo mój kolega Wikary znowu opieprzy mnie, że rozgadałem niczym Pańcie na plaży). W takim razie, o czym pomówimy w następnym odcinku serialu „na chwilę przed wyborami w kwietniu”? Będzie o precedensie który lokuje Gminę Chocianów na pierwszym miejscu wśród niespełna 2500 gmin w Polsce. W Gminie Chocianów podczas jednej kadencji z mandatów radnych zrezygnowało aż pięciu radnych (30% Rady), powodując konieczność przeprowadzenia trzy razy wyborów uzupełniających. Kapitalne, co? Mandat radnego Norberta Piotrowskiego na szczęście uległ wygaszeniu w samej końcówce kadencji, a Kodeks Wyborczy eliminuje konieczność uzupełnienia składu rady. Wyszło, że od pół roku zamiast 15 radnych, Gmina Chocianów ma 14 radnych, ale tylko 9 osób statystycznie głosuje w sprawach całkiem licznej rzeszy mieszkańców. Aktualna Rada Miasta „w całości” mieści się nawet w ciasnej salce „Pałacu Ślubów Chocianowa” Ups… „Kochamy Chocianów”!

P.S.

Wiem, że gdybym o godz. 15:15 przyszedł na świąteczny występ Zespołu Instrumentów Dętych RCK doznałbym więcej wrażeń, a nawet wydałbym wszystkie pieniądze na licytacjach w intencji Świątecznej pomocy i muzycznej pasji targających wszystkimi podmiotami Zespołu, niż teraz podczas covera, którego słucham sobie. Niestety, wyłącznie dzięki politycznym działaniom samorządowych władz Chocianowa zabroniono mi uczestnictwa… Ups… Światełko do nieba, które w Chocianowie do nieba wzbije się z ośnieżonego „wylalanego” lodowiska dopiero o 20:00, widzę, słyszę już, już… Już.

Robert Harenza

 

Na chwilę przed wyborami w kwietniu…

Poprzedni artykuł

Na chwilę przed wyborami w kwietniu… Dumni z Chocianowa 2023 milczą

Następny artykuł

Comments

Comments are closed.

Login/Sign up