Urząd

FAKTY Chocianów radykalnie "licytowały" Chocianów! Poszedł za 20 zł!

0

Nie wiem jak zacząć. Mowa oczywiście o tym artykule, a nie o ćwiczeniach jogi w chrześcijańskim Ośrodku Kultury, czy zakupach weekendowych. Nadszedł 26 Finał WOŚP, światełko poleciało do nieba, ksiądz mnie odwiedził z kolędą, a ja nadal nie wiem, dlaczego mimo ekscytującego wstępu AVANGARDE na Orkiestrze Owsiaka nie wiem, jak zacząć. Spróbuję tak.

Nie! Źle zacząłem, aczkolwiek Panie siedzące obok radnego Piotra Piech (co jest miłe…) sympatycznie rączętami pozdrowiły Czytelników FAKTY, a sam radny nagrywał operatora kamery. Z podobnymi wyrazami życzliwości spotkałem się już nagminnie później na rynku Chocianowa, ale to przecież standard, który charakteryzuje to miasteczko. Na przykład tancerki Zumby zawsze pozdrawiają Czytelników FAKTY z gracją, której brakuje strażakom, straży leśnej i… proboszczowi tutejszej parafii.

Zastanawiając się, jak zacząć ten finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Chocianowa najlepiej zrobię, jeśli pokażę następne akty świątecznej życzliwości mieszkańców Chocianowa. O, proszę, radna Krystyna Łysiak szczerze kwestująca na rzecz Orkiestry

A tu pani Kazimiera, która nie boi się dać mi serduszko Owsiaka (najpierw oczywiście muszę wrzucić grosik do jej puszki).

10, 9, 8… chcecie więcej? Nie wiem, jak zacząć ten tekst, więc budując napięcie posłużę się radnym Norbertem Piotrowskim, który marzł wraz ze mną, żeby zbierać do puszki każdy grosz w imię idei

…7, 6, 5. Tak się ,bawi, tak się bawi – Cho-cia-nów!

Nie wiem, jak zacząć, nie wiem gdzie tkwi prawda, nie wiem, czy Pudełko Zapałek występujące na przyjaznej scenie Chocianowa, śpiewając kultowy utwór Stachury „Ty i ja” wykonali najgorszą z możliwych profanacji tego utworu… Oczywiście wolę Zumbę, niż tę oto naj, naj, najokrutniej brzmiącą wersję teatru Chocianowa. Muzyka z tekstem zawsze we mnie wzbudza wątpliwości, czy autor tekstu jest szczery wobec mnie. W kwestiach szczerości autorytetem do niedawna była moja Pani ze snu, więc jeśli o niej teraz nie wspomnę, więcej szczerości znajdę w tym wykonie duetu Pudełko zapałek.

Uważam, że powinienem zacząć jakoś adekwatnie do sytuacji. Mamy 2018 rok! Nic mnie nie dziwi. Nic. Nie dziwi, że Agencja Eventowa Klaudia Beker w czasie Finału robiła za Panią Dyrektor Ogniska Muzycznego, co momentami wizerunkowo sprawiało mi co najmniej dwuznaczną przyjemność. Trochę zawiodłem się, że chrześcijańskie Ognisko Muzyczne nie dało dętego koncertu podczas Finału Orkiestry, ale pewnie tak miało być. Brak Ogniska rekompensuje szefowa WOŚP śląc uśmiechy do Czytelników FAKTY Chocianów. Od razu widać, że promocja to „pasja” Pani Klaudii Beker, a promując świetlaną przyszłość Chocianowa dyskretnie promuje także Młody Chocianów, Lepsze Polkowice, Franciszka Skibickiego, pudełka po zapałkach, druhów wolontariuszy, Zagłębie Lubin, Nadleśnictwo… Na szczęście pomija FAKTY.

3, 2, 1, 0… Start!
Mam…. Zacznę od czegoś, co nie jest ani logiczne, nie ma sensu, a do tego jest proste jak pięciolinia, trochę tak jak Franciszek Skibicki. Wiem, że porywam się z motyką na Księżyc, choć dwóch takich kiedyś porwało się i całkiem dobrze na tym wyszli. Franciszek Skibicki już 4 stycznia podpisał Zarządzenie o podjęciu kredytu na pełne 3 melony, by Gminę Chocianów było stać na każdą licytację.

Czy kogoś to dziwi? Mnie także nie, dlatego kokietuję Was nieporadnością w rozpoczęciu pisania tekstu. Tekst już od wielu lat mam napisany, jak artykuł o kontroli w Chocianowskim Ośrodku Kultury, która Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej prowadzi już od listopada 2016 roku i do tej pory trwa i trwa mać. Dzisiaj nie wiem, jak zacząć, bo przecież wciąż aktualny jest tekst ze stycznia 2017 roku

Się ma! W miejsce kartek na mięso w Chocianowie mamy „Statut” na prawdę i informację publiczną Franciszka Skibickiego

Właściwie, po co mam pisać, skoro Chocianów wciąż tkwi jeszcze w 2016 roku, a artykuł Radny Piotr Piech: „Szumowina zawsze wypływa na wierzch…” nadal jest śmiertelnie aktualny. Franciszek Skibicki zatrzymała czas? Nie! Wiadomo, że ludzie przywiązują się do swoich wypowiedzi – zaczynają je rozumieć, a nawet trochę kochać. Franciszek Skibicki kocha chóry, czyli najbardziej SOLI DEO. Od wczesnej młodości kochał folklor, więc kocha ECHO, itd, itd…
Wyżej wymienione organizacje wystawiły na licytację swoje wnioski, a Franciszek Skibicki z kredytu zapłacił a to 5.000,00zł (SOLI DEO), a to 13.000,00zł (ECHO), choć nie zauważyłem, by uczestniczył w jakiejkolwiek licytacji w chrześcijańskim Ośrodku Kultury albo obok kościoła na scenie za rozłożenie której wydała ładne kilka tysięcy.

Zarządzenie Burmistrza MiG Chocianów w sprawie wyboru podmiotu, który otrzyma wsparcie…
Oferta realizacji zadania publicznego – Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Oddział w Chocianowie
Oferta realizacji zadania publicznego – chór „Soli Deo”

W ramach bilansowania licytacji, w której uczestniczył Franciszek Skibicki w ramach działalności organu wykonawczego, dla Czytelników FAKTY przedstawię kilka licytacji o stanowczo mniejszych nominałach, jakie miały miejsce na rynku Chocianowa. Proszę zauważyć, że mój zachwyt nad promocyjną Klaudią Beker nie był czczy. Pani Klaudia rzeczywiście daje radę!

A wcześniej, jeszcze za dnia Pani Klaudia mocno licytowała każdy gadżet (słychać w tle)

Przy nieco skromnej rzeszy mieszkańców poszła na maksimum!

Poniżej widać, że każda licytacja w wykonaniu Pani Klaudii to prawdziwy majsterszyk

Od niedzieli 14 stycznia 2018 na Chocianów patrzę, jak Pani dyrektor Ogniska Muzycznego na słuchaczy i uczniów, nieco z wysoka duchowej aberracji. Trochę tak, jakbym czytał posty na forum, gdzie młodzież rozprawia, czy pragnie młodego łysego burmistrza, albo zupełnie dyslektyka, czy właściwie wszystko jedno, kogo… Od 26 Finału WOŚP w Chocianowie wiem już na pewno, że nie ma problemu dopóty, dopóki rzecz nie przedstawią FAKTY Chocianów. A problem widzę w ten sposób.
Dla miernot zawsze będę miernotą, dla innych wyposażonych w średnie IQ jednym z nich, a dla niebanalnych osobą, która jest niebanalna. Naukowe podejście do sprawy niczego nie załatwi, bo Chocianów rządzi się swoimi prawami. Granice wolności wyznacza proboszcz, burmistrz i promocja w czerwonym płaszczyku Kapturka. Polskę i Chocianów w tej chwili widzę jako wybryk natury, disco-polowy Ośrodek Kultu Franciszka Skibickiego, cokolwiek o tym by mówić. Nic nie dziwi, nic nie powoduje płaczu. Wyśmiewana przez wieki retoryka kiczu w Chocianowie ma się dobrze, jak aberracja religijna w średniowieczu. Można stwierdzić, że za czasów Franciszka Skibickiego człowiek człowiekowi był człowiekiem, czyli oprócz rozwoju cyberprzestrzeni w Chocianowie niezmiennie panuje kult TVP1. Franciszek Skibicki i jego „Mariusz” Krzysztof Leszczyński po odbębnieniu mszy niedzielnej nie ruszyli swoich „czterech liter” oglądając telewizję Kurskiego. W tej narodowej stacji nie było Orkiestry. Telewizja Kurskiego mówiła, że jest fajnie, bo ludzie spokojnie jadą do pracy w elektrociepłowni Siekierki, modlą się przy łóżku, niektórzy nie uprawiają porannego seksu, jak gdyby nigdy nic, bo jest niedziela…
10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3 ,2, 1, 0…
Czytelników FAKTY Chocianów zapewniam, że Orkiestra grała. Nie każdy ma słuch, więc muzykę słyszeli tylko Ci stojący przed kościołem.
P.S.
Oprócz drobnych zgrzytów mechanizm Chocianowa działa sprawnie. Przekonałem się do eventowej Klaudii Beker, choć na kobietach znam się tylko niekiedy. Jazz Pudełka zapałek jest „średni”, ale tymczasem wystarcza w Chocianowie. Bawiąc się w słuchanie poetyckich anegdot tego anachronicznego duetu gitary i saksofonu robiło mi się ciepło, jednakowoż nie na duszy. W sumie z honorem oddałbym napisanie tego tekstu radnemu Krzysztofowi Mistoń, ale wiem, że spieprzyłby go jeszcze bardziej, niż jego imiennik położył na łopatki Orszak Trzech Króli. Podejrzewam, że proboszcz tutejszej parafii zabronił uczestnictwa w Orkiestrze tak Franciszkowi Skibickiemu, jak i jego przewodniczącemu. Niestety niczego nie może zabronić mi i odważnej twarzy stojącej za mną na filmie… (proszę nie regulować odbiorników, radykalizm tej twarzy nie jest udawany!)

Robert Harenza

Się ma! "Otrepian" od FAKTY Chocianów na licytacji! Szefowa WOŚP o mało nie obiecała wylicytować najwyższą cenę!

Poprzedni artykuł

Sprostowanie

Następny artykuł

Comments

Comments are closed.

Login/Sign up