Bez kategorii

Referat promocji i patriotyzmu Chocianowa: następny radny opuścił Radę Miejską. I sukces goni sukces!

0

Przyznaję, że ten tekst zaczynam już trzeci raz. Naprawdę, nie tylko z powodu wczorajszego Hubertusa (inaczej Black Horse) z Trzebnic, czy innego rozkojarzenia, które zafundowały mi służby propagandy i promocji Urzędu Miasta i Gminy Chocianów. Gorsze jest to, że (mówiąc już bez kokietowania) bardzo dobrze wiem, dlaczego wstęp idzie mi, jak przysłowiowej… „Pani” w deszcz.

Niepotrzebnie (albo wręcz potrzebnie) zadałem sobie zadanie, żeby dzisiaj napisać artykuł o sukcesach Referatu promocji samorządowej degrengolady, promocji wysokich wydatków na administrację, promocji kłamstwa i precedensu, promocji ignorancji i dętych sukcesów, promocji rozwoju gminy za pomocą eventów „na wysokim poziomie”…

(i dla porządku od razu zastrzegam, że pominę promocję „alei Adama Myrdy”, o której z niemałym zażenowaniem pisałem tydzień temu).

Chocianów 2023 uchwalił nową „aleję” papierowych dochodów Gminy. Sesję obecnością zaszczycił marszałek województwa.

Obłuda i kłamstwa to połowa sukcesu chocianowskiej informacji. Fuj…

„Chłoptaki” Referatu Promocji, z niejakim bezpartyjnym Krzysztofem Bagińskim na czele, cieszą się, jak Agata Wesołowska blaszką/ kawiarenką na peronie („nie zawiedziemy”, jak zapewnia wyżej…). Przy byle okazji, jak choćby z powodu wydania nowego Informatora Gminy Chocianów z grillowaną panią sołtyską Szklar Dolnych na pierwszej stronie z uporem wartym innej sprawy promują Gminę Chocianów, niczym koń ciągnący wóz pod górkę… w deszcz.

„W ciągu ostatnich lat Chocianów był już chyba we wszystkich regionalnych i ogólnopolskich stacjach telewizyjnych. To w większości przypadków efekt skutecznej promocji naszej gminy w tej kadencji. Tym razem do Chocianowa zajechał reporter programu Czarno na białym TVN24, który swoim widzom (podkreślenie moje) pokazał jedną z ogromnych inwestycji (podkreślenie moje) zrealizowanych przez Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego za pieniądze z rządowej dotacji”

– napisał Kasper Nowak.

Ups… Okazuje się, że zaburzenia w postrzeganiu i wartościowaniu sukcesów Gminy od początku do końca są ekstra cechami, jaką posiada aktualna (jeszcze) kadencja.

Wzmianki o Chocianowie, bez względu na to, czy są dobre dla Gminy, czy wręcz przeciwnie niezmiennie powodują, że Referat propagandy i patriotyzmu Urzędu Miasta i Gminy Chocianów gra i trąbi, tańczy i śpiewa, piecze kiełbaski i… krawaty wiąże.

Goli, strzyże, nuty plącze… Pląsa i krawaty wiąże. Uwaga! Czytam „najnowszy” Statut bezpartyjnej Instytucji Kultury w Chocianowie…

Na pewno zgubiłbym się w przeszukiwaniu tekstów, jakie napisałem na ten temat, ale nie jest to dzisiaj moim celem najważniejszym. Wiem, że już niedługo będzie pora, żebym punkt po punkcie przypomniał każdy niuans, zdanie, zdjęcie, obietnicę, tezę, opinię…, jakie chłoptaki bezkarnie na razie wrzucają na fejsa, portal chocianow.pl, czy do Informatora, o czym świadczy „wielowątkowa świadomość dziennikarska” Kaspera Nowaka.

Nareszcie dotarłem do punktu, w którym muszę sprecyzować, w jaki sposób Referat promocji pojmuje promocję w ogóle, a jej poziom wyrażony w efektach społecznych w szczególe! Posłużę się przykładami, bo to lepiej przemawia do opinii publicznej, niż refleksje, uogólnienia, czy intelektualne analizy, etc,etc. Voilà…

Czy zauważyliście, na czym polega różnica pomiędzy reportażem TVN24, a „pieprzeniem o szopenie” Wanów i Nowaków? Według chłoptaków Chocianów stał się sławny na całą Polskę dzięki promocji, którą Gmina silna jest niczym refleksje kulturoznawcze Agaty Wesołowskiej o rozwoju „na wysokim poziomie” poprzez przeniesienie RCK na peron kolejowy.

Z jakiego powodu „honory domu” ogromnej inwestycji pełnił dziennikarz 24legnica.pl, a nie np. Kierownik Referatu promocji Krzysztof Bagiński? TVN nie zna numeru telefonu do Urzędu, ani adresu Ratusza, co? Może Bagiński nie chciał się pokazać przed kamerą, bo… osiągnął mierny wynik w wyborach do Sejmu, a rzecznik Wan był jeszcze inaczej nieśmiały?

Jeszcze bardziej interesujące jest, dlaczego redakcja TVN24 nie poprosiła włodarza Gminy, żadnego z Wandyczów Chocianów 2023, ani rzecznika Urzędu Wana o komentarz, wypowiedź, jak zwał tak zwał podczas kręcenia materiału o „ ogromnej inwestycji”, jaką jest Centrum Przesiadkowe z domieszką patriotyzmu o nawie Regionalne Centrum Patriotyzmu im. Marii i Lecha Kaczyńskich?

Nie zaprzeczam! Już na wiosnę 2024 tylko Bezpartyjni Samorządowcy będą wisieć na wszystkich nośnikach reklamowych Gminy Chocianów, a gmina zarobi na tym jak Zabłocki na mydle. Na tym polega w rzeczywistości polega promocja chłoptaków.pl

Niestety, co będzie z obiecanymi placem zabaw w Parchowie, boiskiem wielofunkcyjnym w Szklarach Dolnych, czy SKETE PARK na Wesołej?

A remont osiedla w Trzebnicach, które ostatnio obiecał burmistrz w kooperacji ze strażakiem na rowerze Piotrem Wandyczem.

A co z rewitalizacją budynku dworca?

A co będzie z obietnicą, że w III kwartale 2024 rozpocznie się rewitalizacja wąskiego gardła. Itd., itd…. Przypomnę bez satysfakcji, że świetlice wiejskie budują się już 3 rok, a końca wciąż nie widać.

Pominę milczeniem najnowszy model „ogromnej inwestycji”, której produkcji podął się Referat propagandy i promocji. A psik…

I już powoli zmierzając do pointy, muszę podkreślić fakt specjalności promocji Referatu ds. promocji. Chłoptaki szczególnie specjalizują się w promocji rezygnacji z mandatu radnego/radnej Organu Stanowiącego Chocianowa.

Na w/w przykładzie możemy dosadnie zobaczyć efekty Referatu promocji Chocianowa. To sukces na skalę całej Polski, jak Ona długa, szeroka, barwna i w inne formy absurdu nie biedna.

Tego typu nonsensów, jakie przeczytałem u Wandyczów 2023 i chłoptaków z Lubina nie da się opowiedzieć nawet na dobranoc bardzo pijanemu koledze. Szok!

 

„Miał problem z komunikacją z mieszkańcami za pośrednictwem mediów profesjonalnych (jak TVRegionalna.pl) ale i tych lokalnych (chocianow.tv). Nie chciał też rozmawiać z Chocianow.pl. i z Głos Regionu Chocianów”

Kasper Nowak podsumowuje wieloletnią pracę radnego Norberta Piotrowskiego.

Wcześniej w tekście pytałem o rozumieniu pojęcia „promocja” przez chłoptaków Lubina. Jak widać traciłem tylko czas. Mnie też ani nie zmusi, ani nikt nie namówi do tego, by rozmawiać np. z Pańciami z RCK, nawet gdyby nazywały się chocianow.pl, czy Głos Regionu. Na domiar złego szczerze informuję, że wciąż jestem w stałym kontakcie z Norbertem Piotrowskim.

P.S.:
Z okazji rocznicy urodzin mojego rówieśnika Muńka pożegnam się, jak przystało na szefa promocji Gminy Chocianów w latach 2010-2014

Robert Harenza

Chocianów 2023 uchwalił nową „aleję” papierowych dochodów Gminy. Sesję obecnością zaszczycił marszałek województwa.

Poprzedni artykuł

„Powiatowe Święto Niepodległości nie dla Chocianowian”, twierdzi urzędowa redakcja Gminy Chocianów!

Następny artykuł

Comments

Comments are closed.

Login/Sign up