Przetarg na wieniec dożynkowy oprotestowany

Instytucja Dożynek to znany zwyczaj. Miejsko – wiejska Gmina Chocianów w tym roku święto plonów zorganizowała w Pogorzeliskach. 23 sierpnia Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów symbolicznie podzielił się bochenkami chleba, które otrzymał od poszczególnych sołectw. Jak zwykle był korowód, zagrała orkiestra OSP, zespół ECHO, pokazano wieńce dożynkowe oraz rozstrzygnięto konkurs na najładniejszy z nich.
Zawody o urodę wieńca w tym roku wygrało sołectwo Trzebnice. Niestety nie obyło się bez zgrzytu przy wyborze najlepszego.
Sołectwo Pogorzeliska wniosło oficjalny protest do Franciszka Skibickiego na ocenę komisji konkursowej. Rzekomo w grą wchodziły lepsze relacje burmistrza z Trzebnicami, co skutkowało wyborem wieńca zrobionego przez mieszkańców tej wsi.

Naszym zdaniem Pogorzeliska nie powinny narzekać. To zaszczyt organizować Dożynki Gminne na własnym terenie. Pogorzeliska tego dostąpiły, więc nagroda w konkursie wieńcowym musiała zaspokoić innych. Franciszek Skibicki słynie z tego rodzaju społecznej sprawiedliwości. Nie pomogą protesty.

Komentarze

x

Zobacz także...

Ave – witam Panią… (List Zakochanego Faceta)

motto artykułu: „To nieprawdopodobne, że pisząc te słowa, wciąż czuję dotyk Pani dłoni…„ No to ...

Koncert Zimowy – następny sukces Rady Miejskiej Chocianowa – podawano tylko przedszkolną muzyczną owsiankę, ale za to na koniec zaproszono na tort

Napisałem tyle początków tego artykułu, że aż sam jestem zadziwiony ich ilością. Uwierzcie, że jeden ...