Kultura

Przetarg na wieniec dożynkowy oprotestowany

0

Instytucja Dożynek to znany zwyczaj. Miejsko – wiejska Gmina Chocianów w tym roku święto plonów zorganizowała w Pogorzeliskach. 23 sierpnia Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów symbolicznie podzielił się bochenkami chleba, które otrzymał od poszczególnych sołectw. Jak zwykle był korowód, zagrała orkiestra OSP, zespół ECHO, pokazano wieńce dożynkowe oraz rozstrzygnięto konkurs na najładniejszy z nich.
Zawody o urodę wieńca w tym roku wygrało sołectwo Trzebnice. Niestety nie obyło się bez zgrzytu przy wyborze najlepszego.
Sołectwo Pogorzeliska wniosło oficjalny protest do Franciszka Skibickiego na ocenę komisji konkursowej. Rzekomo w grą wchodziły lepsze relacje burmistrza z Trzebnicami, co skutkowało wyborem wieńca zrobionego przez mieszkańców tej wsi.
Naszym zdaniem Pogorzeliska nie powinny narzekać. To zaszczyt organizować Dożynki Gminne na własnym terenie. Pogorzeliska tego dostąpiły, więc nagroda w konkursie wieńcowym musiała zaspokoić innych. Franciszek Skibicki słynie z tego rodzaju społecznej sprawiedliwości. Nie pomogą protesty.

Przedszkolny początek kadencji Franciszka Skibickiego

Poprzedni artykuł

Franciszek Skibicki dekomunizuje ulicę

Następny artykuł

Comments

Comments are closed.

Login/Sign up