Kultura

Karczemny początek kadencji Skibickiego

0


(Uwaga! ten artykuł opublikowałem na Forum w styczniu 2015r.
-ważne! artykuł stał się początkiem cyklu o początku kadencji Franciszka Skibickiego!
-żałosne! dzisiaj mamy powtórkę na X Karczmie, a za parę dni Wigilię dla samotnych i potrzebujących organizowaną przez OPS)
Dożywszy czasów wolnorynkowej normalności Piotrowskiego Norberta, dzisiaj mogę mówić otwarcie, jak elektryk z aptekarzem, jak woda z ogniem, jak osioł z Herodem albo wół do karety. Informuję, że reżim, który zwalczała wolnościowa młodzież pod wezwaniem Sławomira Tomczaka przeszedł już do historii.
Teraz już normalnie słucham Orkiestry Dętej Świątecznej Pomroczności (w skrócie OSP). Z otwartą buzią jak dziecko postrzegam światełko do nieba, które w tym roku okazało się jak kura w rosole zwykłym nielotem. Z podziwem patrzę na pracę nowych Naczelniczek, które Nasze Słońce zaangażował do inwigilacji mojej leniwej osoby, szczególnie w pracy i nie pracy świadczonej gminie, moich nieskromnych poglądów, że o drobiazgowej obserwacji najsłynniejszego mieszkania w guberni nie wspomnę.
Np. w nawiązaniu do normalności, nowy naczelny dziennikarz gminy oznajmił, że „Burmistrz odpowie na pytania mieszkańców”. Jest z czego się cieszyć! Nie ważne, że nowo-normalny burmistrz nie używa oficjalnego gminnego portalu. Burmistrz usługowo korzysta z dobrodziejstwa umysłu Kamila Nosela (wiek i IQ porównywalne z Pipi). Jeśli chcesz burmistrza o coś zapytać, na portalowym formularzu wystarczy podać imię i nazwisko oraz temat sprawy. Nosel za pomocą internetowej maszyny automatycznie zapisze adres IP, następnie podda cenzurze treść tematu. Jest normalnym zachowaniem ludzi pamiętających film „Rozmowy kontrolowane”. Po czym, jeśli Nasze Słońce zechce, to odpowie po swojemu, a odpowiedź napisze Nosel.
Nie chcąc uczestniczyć na pseudogminnym portalu Nosela w nagrywaniu swojego „łubu,dubu niech nam żyje Słońce naszego klubu…”, swoje pierwsze pytania skierowałem nie do Franciszka Skibickiego, lecz do OPS i Chocianowskiego Ośrodka Kultury. Zadałem pytania dotyczące organizacji ostatniej Karczmy i Wigilii dla potrzebujących. Moje przypuszczenia sprawdziły się w 100 000% (w załączeniu publikuję wnioski o udzielenie informacji publicznej).

 • Po pierwsze, ChOK i OPS , jak zawsze rzetelnie i w ustawowym terminie (czytaj: w ostatniej chwili) odpowiedziały na pytania.
 • Po drugie, sprawdziły się wszystkie moje przypuszczenia na temat, co jest normalnością dla Skibickiego, a co porażającą prawdą! Prawdą jest dysproporcja między przaśną polityczną rzeczywistością, a pierdołami o wrażliwości społecznej, której ikoną w Chocianowie jest przewodniczący ds. rozwoju, aczkolwiek lada chwila będzie nią inny wrażliwy radny Piotr Pipi Piech.
  Jeszcze raz po drugie! Z odpowiedzi OPS i ChOK wynika, że Karczma kosztowała 23.265,80zł (słownie: dwadzieścia trzy tysiące dwieście sześćdziesiąt pięć tysięcy zł. i osiemdziesiąt groszy), a Wigilia dla samotnych równo 1.633,11zł (słownie: jeden tysiąc sześćset trzydzieści trzy zł. i jedenaście groszy).
 • Po trzecie, przechodzę do szczegółów (bo o normalności samorządu mówią dokumenty księgowe, a nie erudycja Leszczyńskiego, mętne odpowiedzi Skibickiego na portalu Nosela, czy kardiologiczna wrażliwość Piotrowskiego, że o niezbyt hojnej Pipi pierogarce nie wspomnę).
  I znowu, po trzecie.
  Jedzenie i picie na Karczmie kosztowało zaledwie 10.800,00zł (słownie: dziesięć tysięcy i osiemset zł). Natomiast „Jedzenie i „picie” podczas Wigilii kosztowało 1.100,00zł (słownie: jeden tysiąc i sto zł)
  Naczynia na organizację Karczmy (tzw. kufle) kosztowały 10.000,00zł ( słownie: dziesięć tysięcy zł). Naczynia i inne pierdoły z plastiku na organizację Wigilii kosztowały całe 234,00 zł ( słownie: dwieście trzydzieści i cztery zł).
  Oprawa muzyczna – Karczma 2.197,80zł (słownie: dwa tysiące sto dziewięćdziesiąt siedem zł i osiemdziesiąt groszy). Wigilia – 0zł (słownie: zero zł).
 • Po czwarte, z faktur wynika, że dyskalkulia nowego samorządu świadczy, że anachroniczny program TV z czasów komuny p.n. „Nowoczesność w domu i zagrodzie” to nic w porównaniu z Normalnością Klubu Chocianów 2014, której autorami są radni POROZUMIENIE (ze Skibickim).
  Dlatego, jeszcze raz po czwarte! Za to, że za Wigilię zorganizowaną przez panią Małgorzatę Staszczak zapłaciliśmy tylko 1.633,11zł, z czego 1.070,00zł zapłacili sponsorzy i darczyńcy, Skibicki poprosił kobietę o nie świadczenie pracy (wywalił z pracy, mówiąc po ludzku).
  Dlaczego wśród darczyńców nie było chłopca o pseudo Pipi pierogarka, radnego Piotra Piech? Za niego pieniądze wyłożyła normalna międzynarodowa firma, na rzecz której Pipi świadczy pracę? Dlaczego do idei Wigilii bez barier nie przyłączyli się przedsiębiorca Janusz Zielony, przedsiębiorca Krzysztof Kamil Budzeń, inny przedsiębiorca budowlany (nazwisko znane redakcji), ani inny „bosy” nowo powołany przedsiębiorca z PWK?
 • Po piąte, „Karczma” nie miała sponsorów innych oprócz Gminy!
 • Po szóste, jeśli od 1.633,11zł odejmiemy 1.070,00zł, wychodzi, że na ubogich Gmina Chocianów wydała aż 563,11zł (słownie: pięćset sześćdziesiąt trzy zł i jedenaście groszy).
 • Po siódme, jeśli od 23.265,80zł wydanych na „karczemną” imprezę Skibickiego odejmiemy 3.000,00zł na catering, którą zapłacił Chofum oraz 3.550,00zł z zakupu 71 karnetów przez górników, wychodzi , że m.in. 3.000,00zł podatników, którzy głosowali na Franciszka Skibickiego zapłaci tylko 16,715,80zł (słownie: szesnaście tysięcy siedemset piętnaście zł i osiemdziesiąt groszy).
 • Po ósme, normalność kosztuje. To może zaboleć Piotrowskiego, który dołożył się do organizacji Wigilii.
 • Po dziewiąte, scjentystyczne umysły radnych , takich jak Leszczyński, Piotrowski, Zielony, Skorny, Likus, że o Pipi pierogarce nie wspomnę zauważą, że do normalności jeszcze nie dojrzałem.
 • Po dziesiąte, szacun dla Skibickiego Franciszka, że jako mężczyzna zaczął dobrze, co nie pierwszy i nie ostatni raz chwalić będę po wszystkich jarmarkach, odpustach i Internetach.

I …
po dziesiąte …..(cdn)
P.S.
Wyjątkowo dzisiaj, zamiast życzliwych pozdrowień dla Mariolki (którą pozdrawiam) zapodam przykład facebookowej normalności Piecha radnego Piotra.
Intuicja mnie myli, ale mniemam, że radny pod kołderką samorządu (choć już duży jest) nadal niegrzecznie bawi się rączkami w autopromocję. O uprawianiu innych infantylizmów nie wspomnę!
(uwaga: cytuję Piotra Pipi Piecha)

„Cieszy mnie fakt, iż po kilkukrotnym kontakcie z biurem obsługi klienta Tauron Dystrybucja SA oddział w Lubinie doszło do wymiany żarówki w lampie w oświetleniu miejskim zamontowanym na elewacji budynku przy ul. Kolejowej nr 40. Właściciel budynku bezskutecznie kilkukrotnie wnioskował w w/w sprawie do Urzędu Miasta i Gminy w Chocianowie od września 2014r. Poprosił mnie o interwencję w tej sprawie i w końcu 12-01-2014r. stała się „JASNOŚĆ”. „Cud” – lampa świeci. Jak niewiele trzeba, by wiele zrobić. Zgłosił mi również fakt, iż w domku naprzeciw po wykonaniu usługi przyłączenia do sieci przez PWK, nie został położony asfalt. Spod kół przejeżdżających samochodów wydostają się kamyki, które mogą uszkodzić szyby w oknach w pobliskich budynkach. Zasięgnąłem opinii i poinformowałem właściciela budynku nr 40, że uzupełnienie nawierzchni będzie wykonane przez firmę zew. max. do 25 dni. Warto rozmawiać z ludźmi o ich problemach, ale cudotwórcą nigdy nie będę”

„Paul”

Roman Kowalski nie daje za wygraną

Poprzedni artykuł

Rocznica Franciszka Skibickiego przy kieliszku… (Żyj nam w zdrowiu wiele lat…)

Następny artykuł

Comments

Comments are closed.

Login/Sign up