Urząd

Franciszek Skibicki – fałsz czy kłamstwo?

0

Od poniedziałkowego wieczoru non stop liczę do „dziesięciu”. Próbuję się uspokoić. Nic nie pomaga. Brakuje mi słów, by opisać irytację i zdumienie. Nie potrafię zrozumieć postępowania burmistrza Chocianowa. O co chodzi? Miesiąc temu na XIII. sesji Rady Miejskiej Franciszek Skibicki łgał jak z nut twierdząc, że jest prawdomówny i nigdy nie mataczy (pisałem o tym w Księgowa ChOKu wywieziona na taczce).
Przypomnę. Franciszek Skibicki spektakularnie i z premedytacją kłamał, że księgowa Chocianowskiego Ośrodka Kultury została zwolniona dyscyplinarnie. Prawda jest inna. Wszyscy słyszeli, że łgał nieudolnie tłumacząc się z zarzutów przekroczenia dyscypliny finansów publicznych. I co? Nic. Już w miniony poniedziałek na XIV. sesji robił to samo. Kłamał i mataczył.
Informuję , że w dniu 30. listopada Franciszek Skibicki na sesji kolejny raz zrobił pośmiewisko z siebie. Poszedł na całość. Publicznie stwierdził, że mylą mu się Żabice z gminy Grębocice z Żabicami znajdującymi się w naszej gminie. Ups! Zamierzał obśmiać informację, którą podałem jakieś miesiąc temu, że we wsi Żabice Powiat zbuduje chodnik. Nie wyszło mu. Tzn. wyszło źle. Przy aprobacie przewodniczącego Rady, wzbudzając salwę śmiechu wśród kilku radnych, kierowników jednostek i sołtysów utwierdził opinię publiczną w przekonaniu, że burmistrz niemałej gminy nie kontroluje tego, co mówi. To żałosne!
Roman Kowalski po karygodnym zachowaniu burmistrza Chocianowa na ostatniej sesji zażyczył sobie stosownej wypowiedzi Powiatu. Poniżej publikuję pismo Zarządu Powiatu Polkowickiego jednoznacznie mówiące, że decyzja o budowie chodnika dotyczy Żabic w Gminie Chocianów.
Pismo , które roześlę do radnych i pozostałych uczestników sesji jest dowodem, że Franciszek Skibicki zasługuje na miano kłamcy. Że na ostatniej sesji znowu mataczył i insynuował w celu osiągnięcia korzyści osobistej w postaci poniżenia mnie i Romana Kowalskiego na forum Rady. Dość tego!
Nie chodzi mi o zwykłą głupotę tego czy innego Iksińskiego. Franciszek Skibicki to burmistrz. Jest organem wykonawczym gminy. Niestety na każdej sesji Rady Miejskiej mamy do czynienia z głupotą publiczną i publicznymi kłamstwami, których notorycznie dopuszcza się burmistrz Chocianowa. Zdumiewające.
Nadal licząc do „dziesięciu”, informuję, że w dniu 30. listopada w godzinach porannych Sąd Rejonowy w Lubinie wydał wyrok w sprawie o bezprawne zwolnienie z pracy Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Chocianowie. Franciszek Skibicki zwolnił z pracy Małgorzatę Staszczak w grudniu 2014 roku, w parę dni po swoim zaprzysiężeniu. Rzekomo utracił zaufanie do Pani Kierownik! Ups!
Na odczytanie wyroku nikt z Gminy nie przybył. Sąd jednoznacznie potraktował kłamstwa Franciszka Skibickiego. Nie dał wiary matactwom burmistrza. Na dowód tego zasądził na rzecz pokrzywdzonej odszkodowanie, zwrot kosztów zastępstwa procesowego i koszty procesu. Kłamstwa Skibickiego kosztować będą niemal 30.000,00zł.
Panie burmistrzu, to prawda, czy kłamstwo?
 

Robert Paul Harenza

Pismo z Powiatu Polkowickiego dotyczące zadania budowy chodnika w Żabicach

Szczebel z drabiny św. Franciszka, która przyśniła się Jerzemu Likus

Poprzedni artykuł

Platforma Obywatelska realizuje obietnice przedwyborcze w Chocianowie

Następny artykuł

Comments

Comments are closed.

Login/Sign up