Bez kategorii

Burmistrz Chocianowa na urlopie wizualizuje plany rozwoju Oświaty. Zapomniał, że chciał likwidować szkoły?

0

Bez tortur przyznam, że kusi mnie, by dzisiaj zająć się tematyką lekką łatwą i przyjemną, jaką stanowi tło muzyczne agitki Elżuni GK Kowalczuk, a nie od dawna lekceważonymi i omijanymi niczym jeż przez Radę Miejską problemami dobra gminy! Włoska muzyczka, włoskie kolorowe rondo, jak na clipie Referatu GK Komunalnego, to łatwiejsze, niż „Trudne sprawy” związane z burmistrzem Chocianowa, których jak ognia unika Rada Miejska już niemal od miesiąca (patrz: licznik „milczenia”).

Jazda „bez trzymanki”, co(?), w kółko po rondzie, na kolorowo, po włosku, jakby człowiek był na Sycylii w wakacje na przykład – fa,fa,fa, fantastico, sami rozumiecie, że to dobry temat zastępczy na wszystkie trudności, przed jakimi Rada Miejska postawiła Gminę jeszcze w zaprzeszłej kadencji. Na dodatek w pamięci mam, że rondo przy dawniej jednostce wojskowej Armii Radzieckiej, które znałem od urodzenia, dopiero w 2019 roku dzięki burmistrzowi T.K. zostało – było, nie było – hucznie „zbudowane” i uroczyście po chrześcijańsku poświęcone przez proboszcza Stanisława….

Dyskusyjne Forum Samorządowe Roberta Harenzy: Tomasz Kulczyński, realizując „kolejną” obietnicę wyborczą – oddał do użytku pierwsze nowoczesne rondo w gminie Chocianów…!

(porca mizeria…) Ponadto warto pamiętać, że na początku zaprzeszłej kadencji otwarcie „pierwszego ronda” Tomasza K. pochłonęło dobre 300.000,00 zł, choć przez „włoską” nieuwagę do dzisiaj nie pokuszono się o dołączenie jakiś elementów upamiętniających osobę, której imieniem je nazwano. Mniejsza z tym.

Sami widzicie, że chciałem poddać się wakacyjnemu urokowi Elżbiety GK Kowalczuk, zachwycić się jej sukcesami inwestycyjnymi „upiększania” miasta, a nawet trochę dałem się uwieść urokowi włoskiej muzyki, propagandowej papce, fa, fa, fantastico…

Niestety musiałem wybrać „Trudne sprawy” burmistrza Tomasza K., który tym razem będąc na urlopie „ciężko pracował” w Szklarach Dolnych. Od razu podpowiem, że nie sam pracował, jak podczas samotnej relacji z „kontrolowania” inwestycji na ul. Daglezjowej.

Burmistrz Chocianowa ma wotum zaufania. Rada Miejska Chocianowa do odwołania!

Co prawda „burmistrz na urlopie” na ul. Daglezjowej oświadczył, że rozmawiał z mieszkańcami, ale nikogo z nich nie zaprosił do wspólnego zdjęcia. Pusto i cicho wokół było, jak we wsi. Ani żywej duszy, ani pół mieszkańca, tylko On. Ale…

W Szklarach Dolnych już dopuścił zdjęcie z Kamilem Lisem. Może nie jest to mieszkaniec gminy Chocianów, ale akurat na „inwestycyjne” wsparcie tego „z zawodu dyrektora” zapracował od początku zaprzeszłej kadencji, niczym wół w przysłowiowym kieracie.

„Wraz z Dyrektorem Kamil Lis
który już od września obejmie stery w SzkołaPodstawowaimJanaPawław Szklarachdolnych rozmawialiśmy na temat rozwoju tej placówki oraz inwestycji, zarówno tych trwających jak i przyszłych”

– oznajmił Tomasz K.

Fa, fa, fa, fa, fantastico? O Bosiiiu!

Często, jeśli coś nie mieści się w mojej percepcji, problem nazywam „powrotem do korzeni”. Proszę, nie rzucajcie we mnie kamieniami, ale Tomasz K., przed odejściem wrócił do korzeni, tj. kreacji z ludźmi bliskimi jego estetyce, świadomości i pojęciu powagi.

„Szczerze zachęcamy wszystkich, którzy mają taką możliwość do zapisywania dzieci do tej właśnie placówki oświatowej, zwłaszcza, że jako Gmina inwestujemy w jej przyszłość, m.in. poprzez budowę pierwszego przyszkolnego boiska modułowego”

– poważnie oświadcza burmistrz Chocianowa.

Jako mieszkaniec gminy niby mam „możliwość do zapisywania dzieci”, ale nie mam dzieci, a chyba żadnej bliskiej mi osoby też nie zapisałbym, nawet gdybym ją miał. A mówiąc już serio, jak przeczytałem, że od września 2024 roku Kamil Lis stanie za sterami placówki oświatowej w Szklarach Dolnych, doznałem typowego déjà vu, co wcześniej eufemistycznie nazwałem „powrotem do korzeni”.

Szefowa „sprzątaczek” mianowana na Dyrektora RCK w Chocianowie. Kamilu Lis – przeproś za „faux pas” swojego burmistrza!

„Kim jest ów Lis? – że jeszcze raz zapytam siebie i Czytelników FAKTY Chocianów, by wykazać się odwagą i „przepraszać” w moim imieniu? Rugbystą, czy śpiewakiem? Akustykiem RCK zrezygnowanej Krystyny Kozołup, czy instruktorem śpiewu w Ognisku Muzycznym im. Franciszka Skibickiego? Kolegą Katarzyny Tymińskiej bardziej, czy bardziej koleżanką Marceliny?

– pisałem w 2019 roku.

i dalej

„Śpiewak/rugbysta z Krzeczyna dzięki innej rugbyście Marcelinie Falkiewicz najpierw wynajęty został jako zastępca dyrektora w Trzebnicach. Później Tomasz Kulczyński, po pierwszym poniżeniu Krystyny Kozołup wynajął go za niezłe pieniądze (tyle przynajmniej widać w jego oświadczeniu majątkowym) na p.o. dyrektora Chocianowskiego (jeszcze wtedy) Ośrodka Kultury. Chłopak do wynajęcia zarobił jeszcze trochę na chałturach, typu Majówka i Dzień Dziecka, by w końcu zostać wynajęty na z góry upatrzone stanowisko Dyrektora Szkoły Podstawowej w Parchowie. Nic mnie nie zaskoczy, bo przecież nie zaskoczyłoby mnie to, że nawet mógłby zostać dyrektorem kompleksu Szaletów Miejskich, o ile Tomasz Kulczyński by mu wybudował. Chłopak do wynajęcia żadnej pracy się nie brzydzi, byleby dobrze płacili i mówili do gościa „panie dyrektorze”. W sumie nie zaskoczy mnie nawet to, że ma kompetencje, jako artysta śpiewak do zarządzania każdą jednostką, byleby jego pracodawcą był Tomasz Kulczyński. Aha, nie zaskoczy mnie także jego niewiedza na temat pojęcia „nikczemny”. Nie jest filologiem tylko zwykłym nauczycielem muzyki, więc nie wie, że pojęcie, którego użył próbując obrazić Annę Pichałę, użył nieadekwatnie do sytuacji, a już na pewno spowodował u mnie kilka refleksji natury moralnej i filozoficznej.

– to już w 2019 roku napisałem o nowym dyrektorze Szkoły Podstawowej w Szklarach Dolnych.

Fa, fa, fa, fantastico? Ups… Mi przed oczami stanął jednak początek 2019 roku, tj. powołanie Kamila Lisa na dyrektora ChOK. Powróciłem do przeszłości, sami rozumiecie. Niestety nie tylko ten fakt wrócił, jak przysłowiowy bumerang. Chyba bardziej przypomniałem sobie wszystkie „pomysły” inwestycyjne burmistrza Tomasza K. w stosunku do oświaty.

To, że akurat Kamil Lis dla Tomasza K. jest „ekspertem” w każdej dziedzinie nie muszę szczególnie uzasadniać. Wystarczy przypomnieć, że ze stanowiska dyrektora ChOK, zastał dyrektorem Szkoły w Parchowie, następnie „dyrektorem Biblioteki”, po czym Tomasz K. powołał go na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej w Trzebnicach. Full wypas z wszechstronnością tego „skromnego Kamila”. Na otwarciu ronda pełnił pełną wyzwań funkcję „reżysera nagłośnienia eventu”, a podczas Dnia Jagody 2019 był członkiem komisji konkursowej oceniającej urodę stoisk sołeckich. Jako ciekawostkę dodam, że śpiewał nawet na Dniach Jagody 2018 u Franciszka Skibickiego, a później tworzył trzon instruktorski Ogniska Muzycznego im. Franciszka Skibickiego.

Z zawodu „dyrektor” Kamil Lis, oto w wakacje 2024 raz z burmistrzem Chocianowa informują, że już we wrześniu obejmie stanowisko dyrektora szkoły w Szklarach Dolnych, jakby nigdy nic, jakby nie pamiętał pomysłów likwidacji szkół Parchowie (był nawet jej dyrektorem) i w Szklarach Dolnych (rzekomo ma zostać dyrektorem tej zaplanoanej do likwidacji placówki Oświaty).

„Ta pseudo-reorganizacja, to zwykła bandyterka”! Ostre słowa w sprawie szkół w Parchowie i Szklarach Dolnych – chocianow.com.pl

.https://www.youtube.com/watch?v=P7tjWevseFE

Oczywiście jestem zwolennikiem dynamicznych zmian, ale – wybaczcie – ten rollercoaster w wykonaniu duetu Kamil Lis – Tamasz K., nie tylko we mnie budzi torsje. Tym bardziej w okolicznościach zbliżających się przedwczesnych wyborów na burmistrza Chocianowa.

Fa, fa, fa, fantastico? Niemniej Elżbieta GK Kowalczuk, pomimo tego, że jest mieszkanką Parchowa woli jeździć „po rondzie”, niż przyznać się miała swój ważny wkład w koncepcję likwidacji szkół, także tę w Parchowie, która nadal przynosi dużo radości i zasług dla całej Gminy.

Strach przed powiedzeniem sobie prawdy nie tylko w społeczeństwie Chocianowa ma nieprzeciętna tradycję. Nie ma czego się wstydzić… To, że Tomasz K. stał się swoistym papierkiem lakmusowym na stopień zakłamania, hipokryzji, a często wręcz wulgarnej głupoty najbardziej aktywnych przedstawicieli społeczeństwa, jednych zaskakuje, innych w udany sposób zaskakuje, ale wszystkich powinno zmusić do refleksji. Naprawdę nie da się żyć w takim zakłamaniu! Czy już nikt nie potrafi powiedzieć, co myśli, co czuje, w co wierzy, czego nie rozumie, a na co nie pozwoli, nawet gdyby musiał gryźć trawę.

Mam nadzieję, że mieszkańcy Gminy nie są idiotami, patrząc na ten, ostatni wykon „przyszłego-niedoszłego dyrektora Szkoły w Szklarach, i aktualnego-byłego burmistrza mogą się… wku…ić. Chłoptaki, jeden dyrektor, drugi – jeszcze burmistrz raczej ulegli jakiemuś porażeniu słonecznemu. W wakacje informują, że rozwiną Oświatę, już we wrześniu. Kto w to uwierzy? Mieszkańcy Szklar Dolnych? Bynajmniej. Stawiam dolary przeciwko kasztanom, że pomysłowość Tomasza K. wśród mieszkańców tego sołectwa w kwestii wiarygodności skończyła się o wiele wcześniej, niż jego ostatni podniosły skandal. Wszyscy pamiętają, z jakim „tępym” uporem szedł w kierunku likwidacji tej placówki. Jego mędrcy jeszcze niedawno udawali, że jeśli restrukturyzacją obejmie się szkoły w Szklarach i Parchowie, Gmina zaoszczędzi aż 2 mln zł. Uzyskali więcej, niż 2 mln! Mają obietnicę, że dyrektorem placówki w Szklarach Dolnych od września zostanie Kamil Lis! Wart każdych pieniędzy…

Robert Harenza

Burmistrz Chocianowa ma wotum zaufania. Rada Miejska Chocianowa do odwołania!

Poprzedni artykuł

Burmistrz Chocianowa w rodzinnym transie… inwestycyjnym. Dlaczego(?) – w Parchowie zapytał sam siebie

Następny artykuł

Comments

Comments are closed.

Login/Sign up