Urząd

Zimowy wypas chocianowskich kóz według konserwatywnego portalu chocianow.com.pl

0

„Wszystko mi można zarzucić, tylko nie to że jestem nowoczesny…” – powiedział kiedyś filmowy Kazimierz Pawlak, ulubieniec mojej Pani ze snu. Wszyscy pamiętamy zdanie, ale niejednemu z nas sprawiłoby kłopot określenie, z jakiego powodu. Co w tym wyrażeniu jest jednocześnie tak mądre, śmieszne i na tyle ujmująco istotne, że pozostaje niezmiennie aktualne? Czy ten narodowy konserwatyzm, który ludzie manifestują idąc w Orszaku Trzech Króli przez Chocianów do stajenki? Czy może bardziej konserwatyzm tych samych ludzi idących do Chocianowskiego Ośrodka Kultury na Galę kolęd i operetkowych uniesień Idy z Lubina?
Tak! To ten konserwatyzm, któremu powinno się przeciwstawić „nowoczesność” świeżego radnego Piotra Piech, o ile sam Piech nie byłby konserwatywny, tak światopoglądowo jak i – przede wszystkim – w mówieniu prawdy. Rzeczywiście, tak jak w komedii Sylwestra Chęcińskiego nadal śmieszy nas własny konserwatyzm, jakkolwiek by to rozumieć. Poza tym Gminie Chocianów wszystko można zarzucić, oprócz tego, że jest nowoczesna! Franciszkowi Skibickiemu i jego ekipie „Chocianów 2014”, której przewodzi wspomniany wyżej „bogobojny liberał”, wszystko można zarzucić, ale nie to, że są wyjątkowi. Oprócz tego, że nie są nawet przyzwoici – zaczynając od konserwatyzmu politycznego, przez standardy abstrakcyjnego myślenia, a na zwykłej uczciwości skończywszy.
Na przykład, naczelny dziennikarz Franciszka Skibickiego, niejaki Piotr Piech, do tego stopnia zatracił się w jedynie mądrej ideologii swojego guru, że zapomina podpisać się pod tym, co publikuje. Wstydzi się z imienia i nazwiska podpisywać swoją portalową twórczość, nie ma osobowości, chyba że pierdoły, które pisze nawet w jego głowie się nie mieszczą? Nieśmiały Piotr Piech boi się stanąć oko w oko z opinią publiczną większą, niż towarzysze egzekutywy Chocianów 2014, czyli radni typu Jerzy Likus, Piotr Mistoń, Krzysztof Leszczyński itd. Do dzisiaj mało kto wie, że portal chocianow.com.pl to dzieło radnego Piotra Piech i przez niego autorsko prowadzony. Sorry, młody człowiek, a już konserwatywny…? Kamila Nosel póki co dzisiaj kurtuazyjnie pomijam…
Nasz radny/redaktor Piotr Piech od wielu lat uprawia internetową publicystykę anonimowo. W tej chwili dyskusję polityczną z opozycją zamiast prowadzić na forum Rady, czyli tam gdzie ucierają się losy Gminy, co rusz swoją tanią propagandę stronniczo przenosi na portal w postaci mataczących i kłamliwych informacji. Przykłady? O proszę… (uwaga: nie należy traktować ich jako personalnej polemiki z Piotrem Piech, lecz jako jeden z elementów znacznie ważniejszego problemu. Piotr Piech tutaj jest tylko niczym papierek lakmusowy – pokazuje obłudę i zaściankowość, którą od lat PRLu uprawia jego mentor – Franciszek Skibicki).
Ostatnio na publiczno-prywatnym portalu Franciszka Skibieckiego chocianow.com.pl znalazły się takie oto posesyjne wrzutki polityczne:

Śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez burmistrza Chocianowa umorzone
Michałów wyróżniony w powiecie
120 tys. zł dla Stali Chocianów
Hipokryzja radnego Bogdana Nucińskiego

Po lekturze tych bezimiennych informacji uznałem, że jestem tak samo konserwatywny, jak radny/redaktor Piech. Ups. To znaczy, że na mnie ciąży obowiązek zrozumienia twórczości nieświadomego konserwatysty radnego Piotra Piech, a nie na ludziach, którzy wybrali go jako przedstawiciela do rady. To po pierwsze! Po drugie – i z tym jest większy problem – w przypadku tych wypowiedzi mamy do czynienia z manipulacją, tak polityczną jak i moralną. Słowo Skauta! Dlaczego? Radny Piech nie jest nowoczesny, więc nieśmiało rozumiem ogólne i szczególne intencje autora. A mówiąc poważnie…
W powyżej przywołanych artykułach Piotra Piech ważny jest ich wspólny mianownik, którym jest Bogdan Nuciński, przewodniczący Klubu Jedność. Klub Jedność złożyło zawiadomienie do prokuratury, Bogdan Nuciński jest pomysłodawcą i twórcą Michałówki, stąd atak Piotra Piecha i Krzysztofa Leszczyńskiego na działania opozycji, które dezawuowane są na portalu chocianow.com.pl. Piotr Piech nazywa Bogdana Nucińskiego hipokrytą, choć naprawdę tylko sugeruje hipokryzję, której mógł się był dopuścić. Na tym właśnie kiedyś opierała się propaganda peerelowska, że o innej zza Odry nie wspomnę. Insynuacje, które Piotr Piech stosuje świadomie utwierdzają mnie w przekonaniu, że nie chodził na lekcje historii, a słowo traktuje instrumentalnie. Nasz radny/redaktor, podpis Bogdana Nucińskiego pod protokołem Komisji, uznaje za jego zgodę na fanaberie Franciszka Skibickiego, także te związane z restauracją obiektów sportowych. Członkostwo w komisji nie jest równoznaczne ze zgodą na demokratyczne wyroki Komisji. Na przykład Krzysztof Kowalczyk ani razu nie zgodził się z o pinią komisji Rewizyjnej, której jest członkiem, a Komisja i tak pozytywnie zaopiniowała ten czy inny budżet, tę czy inne przekroczenie dyscypliny finansów publicznych a nawet inne szopki…
Okazuje się, że radny/dziennikarz Franciszka Skibickiego fakt podpisu pod protokołem Komisji przez Bogdana Nucińskiego (był z członkami komisji na wizytacji – więc musiał się podpisać) zestawia z zawiadomieniem o przekroczeniu uprawnień przez burmistrza Skibickiego, jeśli chodzi o wydatkowanie publicznych pieniędzy na prywatny podmiot. Radny Piech w świadomości opinii publicznej chce odcisnąć propagandowe piętno na osobie, która po prostu nie zgadza się z modelem polityki uprawianej przez Franciszka Skibickiego, tak jeśli chodzi o Stadion, jak i świetlicę wiejską w Michałowie.
Wcześniej wspomniałem, że Bogdan Nuciński jest twórcą Michałówki, a inicjatywę jej budowy Powiat uhonorował nagrodą. To wyraźnie poirytowało Piotra Piech, bo obok tego sukcesu od razu stawia rzekomą hipokryzję i donosicielstwo Bogdana Nucińskiego. Franciszek Skibicki od dawna uważa, że świetlica to fanaberie ludności Michałowa, bo jeśli chcą mieć przyzwoity obiekt kulturalno-rozrywkowy niech za niego płacą. Gmina na luksusowe fanaberie nie ma pieniędzy i koniec. Bogdan Nuciński, od dawna stara się, by obiekt przejęła Gmina. O całej sprawie napiszę w osobnym artykule, niemniej dzisiaj muszę opublikować pismo, które Franciszek Skibicki otrzymał w październiku 2016 roku, a odpowiedzi ani na lekarstwo.
Bogdan Nuciński i mieszkańcy Michałowa czekają na jakieś stanowisko albo po prostu prawdę. „Następca” Franciszka Skibickiego, Pani Mirosława Nowicka na XVI sesji (listopad 2016) na ponaglenia Bogdana Nucińskiego odpowiedziała, że odpowiedzi jeszcze nie ma bo Pani mecenas przez tydzień była chora.

Pismo w sprawie przejęcia świetlicy wiejskiej w Michałowie przez Gminę Chocianów

 


Minęło już dwa miesiące, a cztery kancelarie, które wynajmuje Organ Wykonawczy, nadal są na chorobowym. To chore. Bogdan Nuciński na najbliższej sesji pomimo protestów konserwatywnego młodzieńca typu radny Piech powinien wyegzekwować obiecanki od pani burmistrz Nowickiej. Pani Mirosława Nowicka na pewno odpowie, tak jak ostatnio Norbertowi Piotrowskiemu, który na protokół z kontroli czeka już roku. Ponoć jest śmiertelnie zapracowana, więc czegoś tam nie dopilnowała.

Artykuł o umorzeniu śledztwa z kolei łączy się z pomysłem radnego Krzysztofa Leszczyńskiego, który na ostatniej sesji odczytał pismo o umorzeniu śledztwa, choć nie miał to tego prawa, obowiązku, ani wystarczających kompetencji. Przypomnę, że decyzja Prokuratury skierowana była do Franciszka Skibickiego, a więc Organu Wykonawczego. Krzysztof Leszczyński politycznie niańcząc wieloletniego burmistrza Chocianowa znów stanął na wysokości zadania. Odtrąbił, że burmistrz jest niewinny, ale nie pozwolił Bogdanowi Nucińskiemu powiedzieć, że Klub Jedność skierowało pismo z prośbą o uzasadnienie, a na podstawie uzasadnienia zgłoszona zostanie skarga.

Prośba o uzasadnienie umorzenia śledźtwa w sprawie przekroczenia uprawnień przez Burmistrza MiG Chocianów

Krzysztof Leszczyński przeczytał o niewinności Franciszka Skibickiego, by wśród radnych Klubu Chocianów 2014, typu Jerzy Likus, Janusz Zielony i Krzysztof Mistoń utrwalić przekonanie, że nic się nie stało, a burmistrz i on panują nad sytuacją.
Najbardziej spektakularny jest artykuł o dotacji dla Stali, co – jak widać – łączy się z tym co dyskutowane jest na forum Rady. Piotr Piech, rażąc infantylnością, informuje kibiców Stalówki, że gmina da aż 120,000.00zł na funkcjonowanie klubu. Zabieg socjotechniczny, którego dopuścił się pijarowiec Franciszka Skibickiego polega na tym, że nie napisał, iż w 2016 roku Klub Spotowy Stal otrzymało także 120,000.00zł. Informacja ma konstrukcję peerelowskiej polityki sukcesu, bicie piany. Kibice myślą, że klub dostał jakieś ekstra pieniądze, a prawda jest taka, że od wielu, wielu lat klub od gminy dostaje taką samą kwotę. Nic się nie zmienia, choć do ekipy samorządowców dołączył taki intelektualista jak Piotr Piech. Nic się nie zmienia, constans.
Piotr Piech, żeby przypodobać się Franciszkowi Skibickiemu informuje o dotacji , żeby pokazać sympatykom Stali, jaki wielkim uznaniem darzy ten Klub. Zwykła szopka dla naiwnych. Portal samym fanom stalówki robi krzywdę, bo betonuje sposób myślenia z tamtego wieku, zamiast walczyć o interes klubu i rozwój lokalnego sportu. Co się zmieniło w finansach klubu? W 2016 120.000,00zł dotacji, w 2017 roku 120,000.00zł dotacji. Gdzie ten progres? Z czego ma się cieszyć KS Stal? Z tego, że ich największy kibic, Franciszek Skibicki, mimo tego, że awansowali do IV Ligii, w tym roku obdarował ich tą samą kwotą dotacji co w zeszłym roku?
Już o tym pisałem przy okazji zawiadomienia do Prokuratury (link). Radni Klubu „Jedność”, chcą jednoznacznych rozstrzygnięć dotyczących przejęcia stadionu, dążą do czystej sytuacji, a nie „wicie, rozumicie”, które wciąż proponuje Franciszek Skibicki. Pierwszym elementem nowoczesnego podejścia do sportu jest, by ten zrujnowany obiekt stał się własnością Gminy. Klasyczny model upowszechniania sportu u Franciszka Skibickiego zakładał i zakłada, sport jest zakładowy. Franciszek Skibicki nie zauważył, że czasy się zmieniły, a on nie jest już naczelnikiem, a tylko burmistrzem.
Kończąc, wypada powiedzieć, że istnienie portalu służy mataczeniu lokalnych „szafarzy”. Ciemny lud bawią orszakami, kózką, księdzem , itd., itd. To „konserwatywne jądro”, czyli smutna prawda o gminie Chocianów rządzonej przez quasi liberała vel Franciszek Skibicki i katolickiego narodowca typu Krzysztof Leszczyński. W wyborach 2018 przydałoby się zweryfikować proceder uprawiania promocji religii, która służy promocji tego czy innego gwiazdora typu Jerzego Likus albo heroda Krzysztofa Leszczyńskiego…

Robert Harenza

Orszak i Wielka Gala Noworoczna, czy zwykła prowincjonalna chałtura?

Poprzedni artykuł

Się ma! W miejsce kartek na mięso w Chocianowie mamy "Statut" na prawdę i informację publiczną Franciszka Skibickiego

Następny artykuł

Comments

Comments are closed.

Login/Sign up