Bez kategorii

Wyborczy Rajd Bezpartyjnych po „nieheblowanej” ścieżce… Stawiam jednak na Trzecią Drogę!

0

Ze względu na dobre usposobienie i niezbyt nowoczesne wychowanie w pierwszym zdaniu wytłumaczę dlaczego swoje felietonowe „słowo na niedzielę” tym razem wyjątkowo piszę już… w piątek. Powodem są niedzielne wybory! Od północy obowiązywać będzie cisza wyborcza, a pisząc w niedzielę 15 października 2023 roku byłbym posądzony o uprawianie agitacji wyborczej, której Kodeks zabrania.

Także władze Chocianowa zaangażowane w agitację za kandydatami do Sejmu i Senatu z Partii Bezpartyjnych (sic!) Samorządowców…

Sorki, ale na parę godzin przed obowiązywaniem ciszy postanowiły agitować za jedynymi – ich zdaniem – słusznymi wyborami na Myrde, Kleszcza, czy Maja, w tym Kurę lub Kubowa właśnie dzisiaj organizują Wyborczy Rajd Rowerowy na ścieżce rowerowej w trakcie budowy (zwanej gdzie indziej Autostradą lub Cyklostradą…).

Z Chocianowa do Brunowa (?) i z powrotem do Szkoły Podstawowej pojadą bezpartyjni entuzjaści koszulek…

W tym bezpartyjni entuzjaści wylosowania 3 sztuk rowerów…

Poza tym entuzjaści bezpartyjnego popcornu, waty cukrowej, dmuchańców, w sumie owej kultury „na wysokim poziomie”, jaką bezpartyjni samorządowcy z Lubina obiecali upowszechniać na starcie kadencji 2018-2024…

Niemniej przed I Patriotycznym Rajdem, w który ruszyli bezpartyjni cykliści Chocianowa, trochę jakby chaotycznie, bez pompy, niespodziewanie, bez orkiestry dętej, fajerwerków, choć z religijną nutą, na biało-czerwono wczoraj poświęcono Regionalne Centrum Przesiadkowe, które posiada drugą nazwę Regionalne Centrum Patriotyzmu im. Marii i Lecha Kaczyńskich

Peron w Chocianowie nazwano Centrum Patriotyzmu im. Marii i Lecha Kaczyńskich! Czy stadion nazwiemy im. Tomasza Kulczyńskiego…?!

Władze Chocianowa, które uczestniczą w kampanii wyborczej Bezpartyjnych Samorządowców, wspierając nieoficjalnie przyjaciół burmistrza z publicznych środków Gminy Chocianów właściwie już nie wiedzą, jak nazwać ten twór fantazji i polityki.

Jak zwał tak zwał, liczy się przecież wyborczy efekt, a nie szacunek dla dokonań Lecha Kaczyńskiego, czy inne symbole zamknięte do gablot umieszczonych na peronie dworca…

O ile za eventy, suweniry wyborcze, gadżety, opłacenie redaktora Nowaka, Pańć z RCK i tak zapłacą podatnicy Gminy Chocianów, o tyle ja wolę szybko podkreślić, że na parę godzin przed ciszą wyborczą nie zamierzam pastwić się na totalnej bezideowości i cynizmie, jakie widać na zdjęciach (o tym po wyborach parlamentarnych).

W piątkowym „słowie na niedzielę” mam chętkę rzutem na taśmę „zaprezentować” swój autorski pogląd na dzisiejszą Wyborczą rajdową bezpartyjną hucpę.

I nie będę zabierał Wam ani sobie cennego czasu jakimiś pierdołami np. o obiecankach zlikwidowania PITu, którym mamią samorządowcy z Partii Bezpartyjnej (sic!). Podaruję wszystkim wyborcom gwarancje, że „darmowa”, czyli opłacana ze środków publicznych komunikacja sprowadza się jedynie do tego, że organizatorem kibucu transportowego, na który dobrze zarobią będą „chłoptaki” spod znaku publicznego klientyzmu, itd., itd.

Program Bezpartyjnych przeczytałem od „a” do… „h”, bo dalej nie da się tego czytać bez braku co najmniej pięciu klepek (oszczędzę szczegółów, ale obiecuję, że punkt po punkcie omówię go 22 października).

Zresztą Wyborczy Rajd Chocianów – Brunów – Chocianów, zwiastujący niedzielną klęskę farsy i tanich eventów jest niechlubnym dowodem na to, że panika wyborcza szczególnie „brzytwy” się chwyta…

Ok. Przynajmniej to powinienem jednak przedstawić, jako dowód indolencji Bezpartyjnych Samorządowców w kwestii dbałości o szczegóły, a nie tylko codzienny lans, marnotrawienie publicznych środków i święcenie nie wiadomo czego – Centrum Przesiadkowego, niczym większy przystanek tramwajowy, czy Centrum Patriotyzmu im. Marii i Lecha Kaczyńskich?

Tak wygląda przygotowanie lokalu wyborczego „dla niepełnosprawnych” na kilka godzin przed ciszą wyborczą wyborów Parlamentarnych w Chocianowie!

Rozumiem, że dla Pańć Agaty i Krystyny z RCK ważniejszy jest Rajd Wyborczy, niż wybory, ich jakość, czy kultura „na wysokim poziomie” zapewniona osobom niepełnosprawnym

Ekstra! Pisałem wielokrotnie, że bezpartyjny chrześcijański ośrodek kultury (dzisiaj zwany RCK) przetoczył w tej kadencji wiele milinów złotych, a nie stać go na przyzwoitość dla wyborców, szczególnie tych niepełnosprawnych, tak hołubionych przez władzę!

Burmistrz Chocianowa, oprócz tego, że na początku kadencji w myśl troski o społeczność lokalną stwierdził, że nie będzie uczestniczył w obradach na sesjach, Radę Miejską wyeksmitował do ChoKu, ponieważ ten lokal ma dostęp ludzi niepełnosprawnych. Proszę zobaczyć, jak na dzień przed wyborami przygotowany jest lokal wyborczy z udogodnieniami dla niepełnosprawnych.

Ups…

Szczerze proszę! Nie głosujcie na takich gospodarzy!

Wyżej szeroko edytowany Informator Gminy Chocianów, wydawany przez publiczną instytucję Kultury bezkarnie łamie prawo, i nic ! (nie tylko z niedouczenia, bo świadomie pomija konieczność drukowania np. stopki redakcyjnej Informatory nie posiadają podstawowych prawem prasowym chronionych emblematów. A przecież każdy obywatel powinien wiedzieć, kto wydaje periodyk, kto jest redaktorem, kto wydawcą i kto za to płaci…).

Szczerze mówiąc, od wielu lat „nie umiem” jeździć na rowerze, więc w tej chwili nie stoję w kolejce, żeby zapisać się na peronie u Agaty Wesołowskiej na darmowy Rajd Wyborczy Chocianów-Brunów- Chocianów…

Ale, ale… Potrafię zrobić to, co umiem, tj .– uczciwie mówiąc – agitację wyborczą na kilka godzin przed zamknięciem kamer! Szczerze proszę!

Szczerze proszę!

W niedzielę, 15 października w swoich Okręgach Wyborczych raczej zapiszcie się stosownym krzyżykiem na Rajd Trzeciej drogi!

Na moją odpowiedzialność zagłosujcie na Jana Wojtowicza (mężczyzna ze zdjęcia startowego, do wiadomości…). I żeby nie było, że Szymon Hołownia zapłacił za ten tekst sponsorowany, na zakończenie oświadczam:

Jana Wojtowicza nie znam, nie rozumiem jego zachowania, na pewno nie zostanie moim kolegą, a nawet wiem, czy przypadkiem szczerze go nie lubię…

To mój Rajd! Zagłosuję na Trzecią drogę. Wiele osób już przekonałem, że powinni wybrać właśnie ten demokratyczny rajd…! Why?

Robert Harenza

 

Wątpię, czy chciałbym napisać o tym selfie… Inne idiotyzmy autorstwa Gminy Chocianów są bardziej „fotogeniczne”!

Poprzedni artykuł

Staszek Obertaniec pasuje na ciszę wyborczą, jak ulał.

Następny artykuł

Comments

Comments are closed.

Login/Sign up