Urząd

W tym roku nie będzie Majówki? To następny sukces Franciszka Skibickiego…

0

Widać nie tylko ja i licealistki nieodparcie czujmy nadejście wiosny. Jej wpływ czuje także Franciszek Skibicki. Tak, tak… „Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty” – śpiewał Grechuta. Jej wpływ niejednego wrażliwca przyprawia o zawrót głowy, mitomanię, schizofrenię albo nawet o zachwyt. Mam nadzieję, że teraz wyrażając swój zachwyt nad wiosennymi planami Franciszka Skibickiego nie zakłócę Wam tego cudownego poranka, nie utrudnię kontemplacji „wiosny”, nie zagłuszę uroczego śpiewu ptaków niniejszym propagandowym tekstem…
Z radością informuję, że Franciszek Skibicki z sukcesem rozpoczął przebudowę 156 mb ulicy Kasztanowa (słownie: sto pięćdziesiąt sześć „kroków bieżących”). To po pierwsze.
Po drugie, Franciszek Skibicki z sukcesem ogłosił przetarg na przebudowę 170 mb ulicy Brzozowa.
Po trzecie, z sukcesem na miejsce zwolnionej Autorskiej Pracowni Rozwoju Społecznego Edyta Rząsa do promocji Miasta i Gminy zatrudniony „została” nowa Edyta Rząsa, tzw. „Ostrzegator”.
Po czwarte, zaraz po naborze do zespołu ECHO z sukcesem ruszył nabór na Młodego Strażaka.
Po piąte, na konsultacje społeczne pn. „Mapa zagrożeń”, na które zapraszał Chocianowski Ośrodek Kultury w dniu 4.04.2016 roku o godz. 12:00 przyszedł tylko Norbert Piotrowski.
Po szóste, nawet pod wpływem wiosny Franciszek Skibicki nie wycofa się z budowy Delfinka, chociaż bogatszy od nas Lwówek Śląski już to zrobił.
Po siódme, Sąd Administracyjny z Wrocławia przysłał mi informację, że Franciszek Skibicki nie poczuwa się do bezczynności. Wręcz czuje się „czynny” jak nigdy dotąd na wiosnę…
Po ósme, Ośrodek Pomocy Społecznej z sukcesem załatwił dla Chocianowa następne tony jabłek, które Pani Kierownik Bogusława Smalec z powodów technicznych rozda 13 kwietnia, nie dzisiaj.
Po dziewiąte, sołtys zespołu ECHO wczoraj koncertował w Chocianowskim Ośrodku Kultury. Oprócz Franciszka Skibickiego koncert koncelebrowała Pani Bogusława Smalec, a także radny Janusz Zielony, Pani Dyrektor Kozińska, Pani Dyrektor Schmidt oraz Pani Dyrektor Kozołup…
Po dziesiąte, z sukcesem w dniu 28.04. 2016 roku odbędą się osiedlowe zawody na łyżworolkach im. Jerzego Likus.
Dużo tego, nieprawdaż?…
Wszystkie te wiosenne sukcesy byłby śmieszne, gdyby nie były prawdą. Jednak to prawda. Wiecie, że aż się boję komentować ten kwietniowy boom Franciszka Skibickiego. Autentycznie – boję się, bo to farsa „jest” – jakby powiedział Bogusław Linda.
W każdym z wyżej wymienionych „wylalanych” sukcesów Franciszka Skibickiego, jakie nas spotkały bądź spotkają poraża mnie ich skala. Tym śmieszy to ich propagandowe nadęcie, taki np. „Ostrzegator”. Znowu jakaś postpeerelowska groteska. Jakie funkcje ma spełniać? Ostrzegać o „wydarzeniach kulturalnych”? To śmieszne, więc zacytuję chocianow.pl:

Z dniem 04.04.2016 r. Urząd Miasta i Gminy Chocianów uruchamia na terenie naszej gminy aplikację „OSTRZEGATOR”
Aplikacja działając w Twoim telefonie może Cię informować:
– o zagrożeniu powodziowym, huraganach, gradobiciu i innych anomaliach pogodowych
– o planowanych przerwach w dostawie wody, prądu, gazu itp.
– o zdarzeniach drogowych powodujących znaczne ograniczenie ruchu
– o innych sytuacjach monitorowanych prze centra kryzysowe
– o wydarzeniach kulturalnych ( podkreślenie –moje)

Twierdzę, że Franciszek Skibicki na wiosnę poszedł jak na wojnę, czyli dba nie tylko o bezpieczeństwo przeciwpowodziowe, odnowę wsi, przebudowę dróg, które są krótkimi uliczkami osiedlowymi oraz w ostrzeganie o wydarzeniach kulturalnych… Franciszek Skibicki rozpisał przetarg na budowę Przedszkola. Z zapałem wartym innej sprawy wchodzi w zaczarowany świat wielkich inwestycji. Dam sobie paznokcie wyczyścić, że Ostrzegator Franciszka Skibickiego nie ostrzeże mieszkańców, że budowa Delfinka to inwestycja, która finansowo położy Gminę na dziesiątki lat.
Koniec marzeń o basenie! – lwowecki.info
Łatwo zauważyć, że zapał Lwówka Śląskiego do budowy był podobny do zapału Chocianowa, aczkolwiek wiele uwarunkowań różni Gminę Chocianów od inwestycji gminno-powiatowej Lwówka. Jedno jest pewne, że Ostrzegator nie poinformuje nas o tym zagrożeniu, a jest ono bardziej realne, niż powódź albo zejście lawiny na ulicę Środkową bądź Górniczą…
Ostrzegator nie ostrzeże, że inwestycją na Kasztanowej (uwaga: przebudowa 156 mb ulicy) Franciszek Skibicki kupuje sobie spokój u Norberta Piotrowskiego. Tak bywa. Za setki tysięcy gminnych pieniędzy samorządowcy robią sobie takie grzeczności. Nie? A przykład drugiego radnego Jerzego Likusa? Jerzy Likus też musi się wykazać przed swoim okręgowym elektoratem. Czym? Drogi na osiedlu zrobił Roman Kowalski, więc…
…Radny Jerzy Likus, znany osiedlowy działacz, po sprowadzeniu do Chocianowa z sukcesem Pani Krystyny Pawłowicz (ups! Pani profesor…), po próbach dekomunizacji ulicy Żymierskiego, poszedł w inwestycję organizacji zawodów na łyżworolkach. Pierwsza edycja „jego patriotycznych” zawodów odbyła się w grudniu 2014 roku – tym robił sobie kampanię na osiedlu. Prawda, że nietypowe, by w grudniu jeździć na łyżworolkach? (ilość uczestników – trójka dzieci…). Jerzy Likus nie wymyślił zawodów na łyżwach, czy choćby na nartach. Jak Antoni Maciarewicz i Franciszek Skibicki należą to tego samego pokolenia – wymyślają rzeczy nietypowe, czyli oryginalne. Nasi lokalni politycy ostrzegając o zagrożeniach z pomocą Ostrzegatorów, sami są zagrożeniem, a najczęściej ambitnie je tworzą.
Ostrzeżenie: nie będzie Majówki, bo nie ma na to pieniędzy. Uwaga: zamiast ogólnogminnej imprezy pod tą nazwą, 28.04.2016 roku odbędą się osiedlowe zawody na łyżworolkach. Uwaga: odbyły się konsultacje społeczne „Mapa zagrożeń”.
Ostrzeżenie: chocianow.com.pl

Ruszył remont ul. Kasztanowej w Chocianowie. Z kolei remont ul. Brzozowej rozpocznie się po rozstrzygnięciu przetargu – ten ogłoszony został w zeszłym tygodniu.
– Cieszę się, że ulice zostaną wreszcie wyremontowane – podkreśla Franciszek Skibicki, burmistrz Chocianowa.

Oczywiście nie zostawię Was ze swoim zachwytem samym sobie. Słyszycie jak to ładnie brzmi: Franciszek Skibicki podkreśla, że cieszy się, że wreszcie coś „wyremontuje” (załącznik). Ostrzegam: za chwilę przebuduje „mleczną” drogę, czyli ulicę Środkową. Jego Kamil Nosel nie mówi, że Gmina wykona tylko 1890m2 przebudowy ulic Kasztanowa i Brzozowa (porównanie – powierzchnia w przybliżeniu jak parking pod Netto). Kamil Nosel mówi tak, jakby Franciszek Skibicki rozpoczął budowę obwodnicy albo autostrady.
Ostrzegam: To dopiero początek aktywności Franciszka Skibickiego… Będzie jeszcze śmieszniej, a chwilami ponuro. OK?

Pesce d’aprile, czyli początek końca Pani Sekretarz Gminy Chocianów

Poprzedni artykuł

Zapraszamy do Chocianowa na XVIII sesję Rady Miejskiej. Zapewniamy parowce, orkiestrę i dobrą zabawę…

Następny artykuł

Comments

Comments are closed.

Login/Sign up