Bez kategorii

W Chocianowie informacje są srebrem

0

„Mowa jest srebrem, a milczenie złotem” – filozoficznie powtarzam w myślach, jeśli tylko mam wątpliwą przyjemność posłuchać Kaspera Nowaka jako lektora „mówiącego” z ambony chocianówTV , albo – jak dzisiaj – zasiądę do lektury powtórek z kłamstw.

Mimo wszystko w przypadku chłopców typu Nowak, Wan, Kulesza zupełnie nie liczy się ani srebro mowa), ani złoto (milczenie), tj. kruszce niezwykle cenne poza Chocianowem. Skoro władze Chocianowa mówią, co im ślina na język przyniesie (to jest ich srebro), albo milczą (złoto) tylko na tematy dla nich kłopotliwe, niewygodne, bądź po prostu za trudne do percepcji, najwyraźniej jedyną wartość stanowią przelewy na konta bankowe, oby terminowe jak w urzędzie, idące w dziesiątki tysięcy, i..

.

Na przykład niedawno władze Chocianowa mówiły (srebro), że przyczepa reklamowa Informatora Gminy Chocianów z Bogdanem Czekajło jako gwiazdą będzie co trzy dni przewożona w różne miejsca Gminy Chocianów (przyznam, że w wyobraźni doszedłem do takiego obrazka, jak „przyczepa” dotrze pod dom radnego Artura Wandycza z Chocianowca, a kiedyś nawet pod okna strażaka z Trzebnic, radnego Piotra Wandycza…). Niestety „reklama” Informatora Gminy nadal tkwi w tym samym miejscu na ul. Kolejowej, pod domem radnego Bogusława Czekajło.

fot: 14 lipca 2023 roku, godz 12:03

Widać wyraźnie, że mowa chocianow.pl nie jest srebrem. Czym zatem jest? Skłonnością do agresywnej polityki z użyciem przyczep reklamowych, nota bene kupionych przez Gminę w liczbie dwóch sztuk zaraz na początku kadencji? Kogoś trzeba zwalczać, żeby na jego plecach wspiąć się na mur. Nie ma przeciwników z KO i Tuska, więc bezpartyjni Wandycze wytypowali nową ofiarę.

W ostatnim artykule Kolejny akt linczu na radnym Powiatu Polkowickiego. Wandycze 2023 z Informatorem Gminy Chocianów w tle! ponadto zwróciłem uwagę na nieuctwo, pod którym ochoczo podpisują się szanowni radni Chocianów 2023 i Piotr Machoń na dokładkę.

Niestety nie o takie „srebro” chodziło ludziom, którzy głosowali na radnych typu Wandycze. Na pewno Nowakowi powtarzającemu, że pieniądze na te inwestycje pochodzą z innych źródeł niż kredyt przeczy wszystko, w tym zdrowy rozsądek, procedury księgowe urzędniczek Pani Potocznej, że na dokumentacji tworzonej przez urzędników skończywszy.

Zastanawiam się, ile razy Nowak powtórzy kłamstwo, by w końcu sam uwierzyć, że że finansowanie tych inwestycji odbędzie się ze sprzedaży papierów wartościowych – aż 18 mln zł.

Do końca tej kadencji nie pojawią się inne nowe wydarzenia inwestycyjne, dlatego nic innego niż powtarzanie bredni o realizacji typu renowacja boisk, lub zakup boiska, czyli stadionu.

Z 10 mln zł, które obiecał Krzysztof Kubów miały w zamyśle pochodzić 2,5 mln zł na zakup stadionu. Niestety coś jednak nie pykło, jak pisałem.

Na bogato! Na kredyt! Wybudują parking dla traktorów ze ścieżkami do zabawy za 1 mln zł!

Ale o tym, że uchwalono emisję papierów komunalnych na kwotę 18.300.000,00 zł władza Chocianowa stara się milczeć (złoto).

P.S.:

Może to milczenie dla kogoś będzie złotem.

Robert Harenza

Kolejny akt linczu na radnym Powiatu Polkowickiego. Wandycze 2023 z Informatorem Gminy Chocianów w tle!

Poprzedni artykuł

„Można żyć bez powietrza”, jak Chocianów bez prawdy… Bezpartyjnych kłamstw ciąg dalszy

Następny artykuł

Comments

Comments are closed.

Login/Sign up