Urząd

Ruszyło prokuratorskie śledztwo w sprawie Brunowa

0

Prokuratura Rejonowa w Lubinie w dniu 8.10.2015r podjęła decyzję o wszczęciu śledztwa w sprawie przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego w toku procedur związanych z realizacją inwestycji „Remont Wiejskiego Ośrodka Kultury w Brunowie”, tj. o czyn z art. 231 KK (sygn. akt. 5 Ds/132/15).
Wspominałem już, że burmistrz Franciszek Skibicki ma kłopoty z utrzymaniem dyscypliny finansów publicznych. Nie tylko przekroczył dyscyplinę w zarządzaniu publicznymi pieniędzmi. Prokuratura, wszczynając śledztwo za zasadne uznała podejrzenie popełnienie przestępstwa przekroczenia uprawnień naszego samorządowca.
Nie dalej niż wczoraj obradowała także Komisja Rewizyjna zwołana na podstawie zarządzenia Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych z siedzibą przy Regionalnej Izbie Obrachunkowej we Wrocławiu. „Obrady Komisji to była farsa” – powiedział mi jeden z członków Komisji.

„Na najbliższej sesji Rady przedstawię oddzielne zdanie, które powinno stanowić integralną część protokołu z posiedzenia Komisji. Nie zamierzam kompromitować siebie i Chocianowa w oczach Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych”

Jak znam życie, opinia publiczna dopiero za jakieś dwa tygodnie dowie się o szczegółach związanych z przebiegiem obrad Komisji. Ma to związek z udzielaniem odpowiedzi przez Franciszka Skibickiego na wnioski o udzielenie informacji publicznej zawsze w ostatnim dniu, który jako maksymalny przewiduje KPA. Wtedy Fakty otrzymają protokół i nagranie audio z wczorajszego posiedzenia, o co dzisiaj grzecznie poprosiłem.

Ratusz zaprasza!

Poprzedni artykuł

Przedwyborcze rozdarcie lokalnych polityków…

Następny artykuł

Comments

Comments are closed.

Login/Sign up