Urząd

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie…

0

Tym razem – niestety – nie chodzi o odnalezienie burmistrza Miasta i Gminy Chocianów. Wiem przecież, że Franciszek Skibicki przebywa już w Juvigne we Francji w towarzystwie doborowej delegacji Miasta i Gminy Chocianów. FAKTY Chocianów między wierszami dzisiaj poszukują „tajemniczego” sponsora remontu lokalu w Chocianowie przy ulicy Bolka I Świdnickiego, w którym Ośrodek Pomocy Społecznej wspaniałomyślnie realizuje prorodzinną (prokreacyjną) usługę pod nazwą Rodzina 500+.
FAKTY Chocianów poszukują osoby (lub osób, a w tym podmiotów), która cudownie dokonała modernizacji lokalu, zakupiła i wyposażyła OPS w odpowiedni sprzęt, by program Rodzina 500+ w Chocianowie stał się powodem do dumy tak dla Franciszka Skibickiego, jak i całej Gminy.
Dobrze wiemy, że PiS – realizując ogólnopolski program 500+ – zrobił nam więcej, niż dobrze. Marketingowcy dokonali cudu! Nie tylko na rzecz wzrostu demografii, że o przyroście naturalnym nie wspomnę… Popatrzmy na Chocianów! A jak jest w Chocianowie? Okazuje się, że na terenie (Franciszka Skibickiego) Chocianowa, oprócz OPS i burmistrza Gminy Chocianów – w „sukcesie” Programu 500+ odegrała jakaś niezidentyfikowana osoba (prawna lub nie).
Tego „podmiotu” właśnie poszukujemy. Ani Pani Bogusława Smalec – Kierownik OPS, ani burmistrz nie przyznają się do wydawania pieniędzy na na modernizację lokalu po byłej POCZCIe, jak się wyraził Franciszek Skibicki.
I chociaż Pani Bogusława Smalec, i Franciszek Skibicki cieszą się i chwalą z powodu program Rodzina 500+ (szczególnie Franciszek – przypis mój), żadna z tych osób nie chce przyznać się, że wyremontowała lokal Spółdzielni Mieszkaniowej (albo odwrotnie…).
Na mój wniosek o udzielenie informacji publicznej:

Wniosek o udzielenie informacji publicznej z dnia 8.03.2016 roku

Pani Bogusława Smalec odpowiedziała mi tak:

Odpowiedź na wniosek o udzelenie informacji publicznej z dnia 17.03.2016 roku

Na kolejny mój wniosek z pytaniem „kto i na czyje zlecenie wykonał remont/modernizację pomieszczeń lokalu przy ul. Bolka I Świdnickiego 9-13”, Franciszek Skibicki (z-up Mirosława Nowicka) odpowiedział mi tak:

Odpowiedź na wniosek o udzielenie infromacji publicznej z dnia 7.07.2016 roku

Według moich miar – skoro remontu nie finansował ani OPS, ani Franciszek Skibicki – zrobił to jakiś niezależny i „niezidentyfikowany” podmiot. FAKTY Chocianów, zmotywowane poprzez beneficjentki programu Rodzina 500+, chciałyby podziękować. Ups! Nie wiedzą komu! Z drugiej strony – podczas remontu należałoby wezwać Policję, skoro nie wiadomo kto się wtedy „kręcił” w budynku dawnej poczty i co tam robił…
Franciszek Skibicki chwalił się na sesji Rady, że Gmina Chocianów dostała „gratulacje” od wojewody za wzorową organizację Programu, a Pani Smalec już w marcu dezawuowła tak:

Franciszek Skibicki chwalił się sukcesem, chociaż Gmina (rzekomo) ani grosza nie wydała na uruchomienie świeżej placówki OPS:

„Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie…”. Kto wyremontował ten lokal? Informacje prosimy przesyłać poprzez formularz FAKTY Chocianów. Informacje nie będą nagradzane.
P.S.
Napisałem ten apel o pomoc, ponieważ rodziny, które otrzymują środki w ramach programu Rodzina 500+, chciałby podziękować za przystosowanie lokalu do wysokiego standardu obsługi beneficjentek OPSu.

Chocianów: Sezon ogórkowy w pełni… Śnieg i radny Likus nareszcie zarządzają rozwojem Gminy!

Poprzedni artykuł

Franciszek Skibicki (dla wielu – niestety) jest tylko człowiekiem!

Następny artykuł

Comments

Comments are closed.

Login/Sign up