Urząd

Dęta impreza u Franka – swingowana Konstytucja III Maja

0

Dzisiaj rano z przerażeniem stwierdziłem, że chyba nic nie napiszę. Nie ma o czym? Ależ oczywiście, że są rzeczy, o których warto napisać, choćby np. o sukcesie Piotra Piech w tańcach „bara, bara” albo o swingu wywieszania flag, na który cierpliwie od 1 marca zaprasza Franciszek Skibicki na facebooku „Twój burmistrz Chocianowa”

1 marca wywieście flagi.
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
http://www.wykleci.ipn.gov.pl/
Opublikowany przez Franciszek Skibicki Twój burmistrz Chocianowa na 22 luty 2016

Mój problem polega na tym, że postanowiłem – mówię poważnie – powstrzymać się od drwin i złośliwych komentarzy. Poza tym chciałem pogadać z Wami o edukacji politycznej, o demokracji, lokalnej polityce, ponieważ zbliżają się święta – 1 Maja (święto Ludu Pracującego Miast i Wsi) oraz święto Konstytucji 3 Maja. Zrobię to jednak w następną sobotę, bo dzisiaj wszystko mnie rozśmiesza.
Nikt chyba w to nie wątpi, że najbardziej rozśmiesza mnie sukces Franciszka Skibickiego, który opisany został w sprawozdaniu z wykonania budżetu przez Gminę Chocianów w 2015 roku, dokumencie wysłanym do Regionalnej Izby Obrachunkowej. To sprawozdanie to trywialna komedia w „rytmie swingu i nie tylko…”. Chocianów chwali się, że zamiast deficytu w wysokości 261.640,00zł, który Rada Miejska uchwaliła na początku tamtego roku, Franciszkowi Skibickiemu księgowo wyszło, że mamy 2.105.449,04zł nadwyżki! Franciszek Skibicki zamienił wodę w wino? Wydrukował pieniądze? Złotówki zamienił na „Franka Chocianowskiego”? Cud?
Trochę tak i trochę nie… Franciszek Skibicki – mówiąc poważnie – ma powody, by nazywać go sułtanem swingu. W budżecie na 2015 rok zapisano na przykład wydatek w kwocie 30.000,00zł na „Remont boiska sportowego przy ul. Środkowej”, a burmistrz nie tylko nie wykonał remontu, ale wykazał, że z sukcesem zrobił oszczędność, bo na remont wydał 0zł. Podobnie jest z inwestycją „Przebudowa dróg i ulic Leśna, Wiązowa, Daglezjowa…”. W budżecie zaplanowano 40.000,00zł, a Franciszek Skibicki nie zrobił przebudowy za jedyne 61,50zł. Na miejsca parkingowe na ul. Wesoła Rada Miejska przeznaczyła 30.000,00zł. Franciszek Skibicki nie zrealizował tego zadania za całe 16,50zł. Mam kontynuować…? Na kanalizację Gmina wydała całe 1.621,50zł, dlatego mamy nadwyżkę liczoną w milionach?
Sorry, wszystko mnie dzisiaj rozśmiesza… Nawet to, że Franciszek Skibicki w ramach rzetelnej gospodarki mieniem Gminy na podstawie swoich decyzji udzielił ulg na kwotę 369.931,15zł. Kto bogatemu zabroni? Ma pieniądze, więc nimi szasta? Lubi prywatną firmę CHOFUM? Jak widać lubi, bo oprócz OSP, MZGKiM, OPS i CHOK – co zrozumiałe, bo to są jednostki samorządu terytorialnego – tylko CHOFUM dostał ulgę w kwocie 111.199,91zł. Moim zdaniem Franciszek Skibicki z równie wielkim sukcesem wykupił udziały za 500zł w Dolnośląskiej Spółce Patriotyzmu Obywatelskiego, a potem szybko zapłacił daninę w wysokości następnych 40.000,00zł, bo Spółka musi z czegoś żyć. Poważnie?
Sukces goni sukces. W dochodach Gminy są pozycje, które mówią, że Franciszek Skibicki zainkasował dotacje, które wypracował wcześniej Roman Kowalski. Nie? A dotacja za budowę Placu zabaw w Parku – 50.000,00zł, a 230.000,00zł dotacji celowej za remont Wiejskiego Ośrodka Kultury w Chocianowcu, a 34.450,48zł, które Franciszek Skibicki przytulił po remoncie dachu pawilonu sportowego na stadionie CHOFUMu? …itd., itd.
Powiem szczerze, że jednak nie najśmieszniejszy jest ostatni swingowy sukces Franciszka Skibickiego – chodzi rozstrzygnięcia przetargu na budową przedszkola. Z informacji wynika, że budowa przedszkola ma kosztować 4,8 mln zł, a nie 6,2 mln co własnym podpisem potwierdziła firma projektująca tę budowlę. Franciszek Skibicki cieszy się, że z 5,6 mln zł kredytu, który Gmina zaciągnie na przedszkole zostanie jeszcze coś na Delfinka. Szkoda, że Franciszka Skibickiego nie interesuje, że „znana” firma, które wygrała przetarg wynajmie podwykonawców, zbuduje barak jak leci, z czego się da i zapomni o Chocianowie… Sami widzicie, że nie sposób zachować powagę, jeśli burmistrz swoje sukcesy przedstawia jako swingowanie oszczędności, które wypłyną Gminie na wierzch i to szybciej, niż ktokolwiek się tego spodziewa.
Świadomie we wcześniejszym akapicie napisałem, że w ciągu permanentnych sukcesów i sukcesików Franciszka Skibickiego sprawa przedszkola nie jest najśmieszniejsza. Są przecież – radny Piotr Piech i Kamil Nosel, którzy wydają gazetki, a nawet nieświadomie naruszają dobra osobiste Romana Kowalskiego, który – mówiąc prawdę – dotychczas ani jednemu, ani drugiemu krzywdy nie zrobił. Tym razem miarka się przebrała i trafiło na redaktora Kamila Nosel:
Pozew o uznanie dokonania przez pozwanego naruszenia dobra osobistego powoda jakim jest jego wizerunek

No właśnie… Jak mam zachować powagę, jeśli mam kupon na darmową flagę z gazetki reklamowej Kamila Nosela i Piotra Piecha. Mam kupon, ale już płaczę ze śmiechu, wyobrażając sobie siebie idącego z „darmową” flagą z księgarni na Kościuszki. Wiem, że ten rodzaj afirmacji mojego patriotyzmu byłby zabójczy nie tylko dla mnie. Wyobrażacie to sobie…?
I co mam napisać na koniec…? Poważnie? Tak! Najpierw proponuję spojrzeć na to, co jest „zapisane” na plakatach Chocianowskiego Ośrodka Kultury informujących o swingowanym rytmie Konstytucji (III) Maja… Arabska trójka została zamieniona na rzymską. To swoiste novum, którego nie zobaczycie nigdzie poza Chocianowem. Ekstra! Tym bardziej poważnie rozbawiło mnie oświadczenie Pani (magister filologii romańskiej) Krystyny Kozołup mówiące, że Power Play „odwiedzi” Chocianów. Na XIII Dzień Jagody zobaczymy, odwiedzi lub nie… Ważne jest to, że Pani Dyrektor twierdzi, że chocianow.com.pl kłamie, jak nut, a może nawet jak legendarny wilk z bajki o czerwonym kapturku:

Swing? Ależ tak. Prawda, że Franciszek Skibicki dba, by FAKTY miały o czym pisać? A ja głupi, chciałem poważnie pogadać o demokracji, historiozofii, Konstytucji, rządach takiej czy innej wesołej partii. Od rana chciałem poważnie napisać, że strach u polityków odgrywa większą rolę, niż odwaga. Że strach przed elektoratem jest motywem działania polityków w Polsce, a w tym szczególnie Franciszka Skibickiego. Wymyślałem sobie jakieś poważne refleksje na temat historii, patriotyzmu, Gminy,  etc., etc., a powinienem na starcie przedstawić komentarz Andrzeja Padniewskiego do artykułu FAKTY Chocianów:

„Dęta” wersja święta Dnia Konstytucji 3 maja i Franciszka Skibickiego jako sułtana swingu, 2 maja w Chocianowskim Ośrodku Kultury w luźnym tłumaczeniu na język chocianowski zabrzmi tak:

Franciszek Skibicki okłamał Regionalną Izbę Obrachunkową?

Poprzedni artykuł

W Chocianowie wszystko jest za darmo – "mażoretki", łyżworolki, a nawet Ochotnicza Straż Pożarna

Następny artykuł

Comments

Comments are closed.

Login/Sign up