SportUrząd

Delfinarium Chocianowa

0

W kampaniach wyborczych składa się różne obietnice. Przykładów jest wiele, ale opinie na ich temat są z reguły jednoznaczne. Większość twierdzi, że politycy szybko zapominają, co obiecywali. Burmistrz Chocianowa , Franciszek Skibicki w Kampanii Wyborczej obiecał dużo, m.in. że wybuduje pływalnię „Delfinek”. Czy będzie miał kłopot?
Już zbierane są podpisy pod petycją o budowę pływalni w Chocianowie. Adresatami petycji jest Franciszek Skibicki oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Chocianowie.
Ministerstwo Sportu szacuje, że koszt budowy Delfinka to ok. 5 mln zł, z czego połowa ma pochodzić z budżetu Gminy. Niestety Naszą Gminę nie stać na wydatek 2,5 mln zł na obiecankę Franciszka Skibickiego. Dla porównania powiem, że niewiele więcej wkładu własnego musiałaby mieć Gmina, żeby zbudować kanalizację we wsiach Szklary Dolne, Brunów i Trzmielów, oczywiście przy udziale funduszy z UE.
Jako wyborca wzruszyłem się przeczytawszy, co na temat „Delfinka” napisał portal e-chocianow.pl:

„Zwróciliśmy się zatem do gminy o wypowiedzenie się w tej kwestii. Nie otrzymaliśmy do chwili obecnej żadnej odpowiedzi. Sprawa ta pokazuje, jak brakuje myślenia o rozwoju i bezpieczeństwie miasta oraz ignorancji ogromnej rzeszy mieszkańców”

Wszystkich zainteresowanych informuję, że Franciszek Skibicki nie zbuduje „Delfinka”. Ma inne prospołeczno-przedszkolne priorytety! Raczej powinniśmy częściej śmiać się , niż poważnie myśleć o pływaniu. Przestrzegam, szczególnie e-chocianow.pl przed wiarą, „że po jesiennych wyborach od góry będzie szedł lepszy przykład i zmieni się podejście do obywateli na każdy szczeblu.” W mętnej samorządowej kałuży zwykle człowiek brodzi, nie pływa.
Chyba, że już od ćwierćwiecza nazywają Cię delfinem Gminy.

Burmistrz Chocianowa złamał prawo

Poprzedni artykuł

No i nastało nam nowe…

Następny artykuł

Comments

Comments are closed.

Login/Sign up