Sport

Chocianów ma już Delfinka, podwyżkę opłaty za ścieki i od niedawna "wylalane" lodowisko…

0

Niewymownie lubię ogłaszać dobre informacje! 2016 rok uważam za otwarty! Po noworocznej celebrze sakralnej AVE MARIA (4.000,00zł), teatrzyku ulicznym Trzech Króli (2.000,00zł), przyszedł czas na świeckie i koncertowe otwarcie roku – wizytę Cezarego Przybylskiego, Marszałka Województwa Dolnośląskiego (0,00zł).

– Przedstawiłem także obecne potrzeby i problemy naszej gminy – powiedział Burmistrz. Spotkanie było też okazją do zaprezentowania ostatnich sukcesów naszej gminy. (podkreślenie moje)

Nie mogąc wyjść poza zaklęty krąg peerelowskich stereotypów, wypada się cieszyć. „Znowu sukces” – napisała Edyta Rząsa na facebookowym profilu Franciszek Skibicki Twój burmistrz Chocianowa przy okazji wygranej Stali, chociaż sukcesów mamy bez liku, a nawet więcej. „Chocianów ma Delfinka”, o czym pisano w świątecznym numerze Informatora Gminy, a od paru dni następną budowlę…
Na stadionie CHOFUM jak Feniks z popiołów powstało lodowisko.

– Na płycie asfaltowej Stadionu Miejskiego strażacy OSP „wylalali” prototyp mini lodowiska. Ślizgawka jest dostępna dla wszystkich. Z tej formy aktywności można korzystać na własną odpowiedzialność – rączkami Edyty Rząsa oznajmił Franciszek Skibicki Twój burmistrz Chocianowa.


Jak tak dalej dobrze pójdzie, Chocianów stanie się liderem inwestycji w regionie, nie tylko w „Odnowie wsi”, którą strategicznie serwuje Autorska Pracownia Rozwoju Społacznego Edyta Rząsa. Dobrą passę zawdzięczamy mądrze myślącym Radnym i samemu Franciszkowi Skibickiemu. Lodowisko to budowla zrealizowana w technologii „pasywnej”, czyli w pełni odpowiada wymogom bezpieczeństwa dzikiej ślizgawki.

„Każda osoba korzystająca, może przebywać na obiekcie na własną odpowiedzialność, a dzieci powinny być pod opieką osób dorosłych. Życzymy udanej i bezpiecznej zabawy” – w formie regulaminy lodowiska przestrzega Edyta Rząsa na chocianow.pl

I chociaż prawdziwy „Koncert Zimowy” w ChOKu dopiero jutro, założyłem swoje „figurówki” i po śliskich chodnikach ruszyłem na stadion. Postanowiłem przetestować jakość lodu, a może nawet spotkać jakąś figurówkę innej płci, by z sukcesem stworzyć parę w jeździe dowolnej. Szału nie było – ledwie znalazłem nieoznakowane lodowisko, zaśnieżona tafla jak chodniki w Chocianowie straszyły brakiem zainteresowania, a na domiar złego nie było muzyki do jazdy figurowej, ani żadnej figurantki do jazdy.
Lód na ślizgawce – potwierdzam – jest śliski. To sukces! Ochotnicza Straż Pożarna i Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej zbudowali tę – chimeryczną jak Jerzy Likus – atrakcję za niewielkie kilka tysięcy złotych. Zamiast zająć się zapewnieniem bezpieczeństwa (OSP), choćby posypywaniem dróg i chodników (MZGKiM) służby w pocie czoła pracowały na następny inwestycyjny sukces burmistrza.
Franciszek Skibicki na spotkaniu z Marszałkiem na pewno podkreślił, że wszystkie służby komunalne są na jego pstryknięcie palca. Twój burmistrz Chocianowa o każdej porze dnia i nocy potrafi wodę zamienić w śliski lód, budynki gospodarcze w Punkt Przedszkolny, Radnych potrafi zamienić w aktywistów Platformy O., a remizę strażacką zamienić w Ratusz. Dowodem jest XVI sesja Rady miejskiej Chocianowa, która odbędzie się w remizie w Trzebnicach…
Ale na tym nie koniec. Podczas jazdy figurowej (powtarzam za Edytą Rząsa – „na własną odpowiedzialność”), pomimo braku koncertowej muzyki „Ogniska Muzycznego” na lodowisku w końcu i do mnie dotarło, że lepiej cieszyć się z sukcesów, niż racjonalizować porażki. Lepiej ogłosić sukces, że odłowiono „Pieski” na ulicy Kościuszki, niż roztrząsać porażkę zmiany nazwy ulicy.

Lepiej ogłosić sukces podwyżki opłaty za ścieki dla mieszkańców Chocianowa, niż ogłosić porażkę PWK, tym bardziej, że podwyżka nie dotyczy mieszkańców wsi, na których nie ma kanalizacji. Lepiej ogłosić sukces niewielkiej podwyżki opłaty, z sukcesem argumentując ją tym, że gdzieindziej jest drożej, a poza tym za podwyżkę odpowiada Roman Kowalski. Lepiej z sukcesem napisać kłamstwo, Roman Kowalski w 2014 roku rzekomo nie zagospodarował odpadów z oczyszczalni ścieków, dlatego w 2016 roku w PWK z sukcesem wzrosły koszty odbioru ścieków… Po stokroć lepiej ogłosić sukces budowy Delfinka, niż go wybudować. Lepiej ogłosić sukces, że Chocianów ma „wylalane” lodowisko, niż przyznać się do chałtury propagandowej, którą Franciszek Skibicki uprawia na polityczny koszt podatników i Rady Miejskiej w Chocianowa…
Wczoraj Romanowi Kowalskiemu, byłemu burmistrzowi, członkowi Zarządu Powiatu Polkowickiego zadałem pytanie:
Dlaczego Pan nie miał tylu sukcesów, które dzisiaj świętuje Franciszek Skibicki – Delfinek, Przedszkole, „Koncert noworoczny”, „Koncert Zimowy”, Jagoda z najwyższej półki, albo chociażby budowa potrzebnego lodowiska…?
Zawiodły mnie służby propagandowe. Po pierwszym roku urzędowania zeszłej kadencji w 2011 roku został zrobiony kompleksowy remont zagrzybionego Chocianowskiego Ośrodka Kultury czy dziurawej jak ser drogi wojewódzkiej przy ulicy II Armii Wojska Polskiego. Korzystamy z tego do dziś… – odpowiedział. I dodał:
…gdybym miał taką Edytę Rząsa, a nie ciebie; …gdybym przygarnął – jak Franciszek Skibicki – radnych Janusza Zielonego, Jerzego Likusa i Norberta Piotrowskiego nie patrząc im w oczy; …gdybym hojnie rozdawał gminne pieniądze dla gwarków, na folklor, dla działkowców, dla druhów OSP…
Na koniec dodał: „Uczę się od mojego następcy, że sukces w jego wykonaniu często bywa porażką!”

Winna jest Rada Miejska Chocianowa, a nie Franciszek Skibicki!

Poprzedni artykuł

Twórczość lokalna… cz. IV

Następny artykuł

Comments

Comments are closed.

Login/Sign up