Urząd

Darmowa komunikacja za 1,5 mln zł plus darmowa TV Dumni Seby za 150.000,00 zł rocznie… Równa się Referendum!

0

Jak echo wróciły same złe konsekwencje wprowadzenia żółtego transportu „0 zł” z Lubina. Wczoraj reżimowa redakcja „video” SEBA.TV wyemitowała spóźnioną o tydzień reakcję Tomasza Kulczyńskiego na protest mieszkańców wsi Parchów i Szklary Dolne w sprawie Oświaty i transportu, także tego ustawowo dedykowanego dzieciom dojeżdżającym do szkół wiejskich.

W Chocianowie ruszył „Czas na zmiany”. Szkoda, że nie pojawił się burmistrz, ani przewodniczący Rady Miejskiej. Szkoda…


Przypominamy czego dotyczyła pikieta.

Kto funduje dziadostwo Gminie Chocianów?


Nikt z przedstawicieli organów samorządowych, ani Tomasz Kulczyński, ani żaden z mędrców Rady Miejskiej nie wyszedł do ludzi. W miejscu oficjalnie zorganizowanego zgromadzenia publicznego wymyślili fikcyjne remonty, a służby miejskie z powagą wartą lepszej sprawy odgrywały mocno tragi-komiczne role rozpisane według scenariusza Elżbiety Kowalczuk (dyrektor MZGKiM) i egzekutywy urzędniczej, której przewodniczy sekretarka Agata Wesołowska. Rzecz sama w sobie żenująca, ale nie dla „patrycjuszy” z Lubina, typu Sebastian Grygorcewicz zarabiający na agencji nazwanej „Fundacja Głos Regionu” (dawnej zwana: Fundacja Dumni z Chocianowa).

Video „TV SEBA i TOMEK” donosi m.in., że Tomasz Kulczyński uszczęśliwił Gminę Chocianów darmową komunikacją. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że „darmowa” komunikacja kosztuje podatników Gminy co najmniej 1,5 mln zł rocznie. O dziwo! Budżet Gminy płaci horrendalne kwoty, a komunikacja jest nadal „darmowa”, co z uporem lokalnego polityka powtarza Tomasz Kulczyński przed kamerą.
Kilka chaotycznych, kolokwialnie mówiąc „na krzyż” kursów subsydiowanych z kasy miejskiej rzekomo darmowej komunikacji miejskiej ma załatwić wszystkie potrzeby Gminy? Nie załatwiają, ani nie załatwią, jeśli weźmiemy pod uwagę społeczne potrzeby nowoczesnej zbiorowości po pierwsze primo, co wyartykułowali mieszkańcy podczas pikiety przed „biurem” burmistrza Chocianowa. Po drugie ironiczne sugestie Tomasza Kulczyńskiego odgrywane w zaciszu kącika z trofeami jego kadencji świadczą o posuwającej się ignorancji organów Gminy w każdej sprawie, a w sprawie transportu zbiorowego w szczególności…
Redakcja FAKTY Chocianów stoi na stanowisku, że wywiad Tomasza Kulczyńskiego to dobry wstęp do organizującego się Referendum ws. odwołania Rady Miejskiej Chocianowa. Rada Miejska nie wie, że płaci za „darmową” komunikację z pieniędzy wszystkich mieszkańców. A jeśli tego nie wie, nie jest płatnikom potrzebna.

Gienek

Kartka z kalendarza: 15 września ruszył proces Krzysztofa Kochowicza, urzędnika Tomasza Kulczyńskiego.

Poprzedni artykuł

Władza Chocianowa organizuje dożynki 2020 na Rynku. A wyborcy szykują Referendum!

Następny artykuł

Comments

Comments are closed.

Login/Sign up