Czy ta głowa może kłamać…? „Sprostowanie”

W związku z pismem, które otrzymałem od Kamila Nosel o sprostowanie niektórych informacji zawartych w artykule FAKTY Chocianów pt. „Czy ta głowa może kłamać …? I-te-de” oświadczam:

  1. Publikuję część jego wniosku, która dotyczy treści sprostowania
  2. Na podstawie art. 32 ust 1 pkt. 6 (Dz.U.1984.5.24 – Ustawa z dnia 26 stycznia 1984 – Prawo prasowe) nie mogąc dzisiaj komentować prośby o sprostowanie, zrobię to w najbliższej publikacji.

Niemniej już dzisiaj, w ramach krótkiej zapowiedzi „polemiki” z Kamilem Nosel (art. 32 ust1 pkt. 6) wyrażam ubolewanie z powodu jego quasi prawniczej retoryki. Oto „warszawski” dziennikarz stara się przerazić mnie tym, że posiada dużą świadomość prawną swojego wizerunku, a nawet – powiem więcej – myśli, że rozpoczął polityczno-prawną resocjalizację prowincjonalnego głupka (głupek – siebie mam na myśli). Tak na marginesie, w piśmie, pod którym nawet ja bym się nie podpisał, żąda przeprosin, a w przyszłości nawet zadośćuczynienia za naruszenie jego dóbr osobistych…

Nie zamierzam się napinać, jeśli ten młody człowiek informuje mnie, że przekroczyłem prawo, ma do tego prawo. Odwołuje się do paragrafów prawa prasowego, autorskiego i praw pokrewnych, starając się wzbudzić we mnie – takie mam odczucia – strach, a w każdym razie wrażenie wyższości jego etyki dziennikarskiej nad moją. Sąd to osądzi. Na dzisiaj tyle… Idę pooglądać zawody gminnych strażaków, a później na KARAOKE 2 do Chocianowskiego Ośrodka Muzycznego. Ups. Przede mną moc wrażeń…!

Robert Harenza

Komentarze

x

Zobacz także...

Burmistrz Chocianowa w żałobie po stracie chocianowskiego.info. Nie przybył na Dni Parchowa…

Wielu czytelników FAKTY Chocianów zaskoczę tym, co powiem. Przy okazji komentarza do Dni Parchowa muszę ...

Dochody Gminy Chocianów w katastrofalnym stanie! Mamy za to drogi i relaks nad stawem przy stawie…

„Czego, by się nie dotknął, zawsze spieprzy…” – mówi się o niektórych ludziach. Wypisz wymaluj ...