Urząd

Cyrk Monty Pythona z Chocianowa na występach. Gmina szuka pieniędzy…?

0

Sztuka zarządzania zbiorową schizofrenią przysługuje – niestety – nielicznym. To trudna sztuka, więc tylko najlepsi z najlepszych w tej dziedzinie odnoszą sukcesy. Od wielu miesięcy – a dzisiaj szczególnie (tradycyjnie, bo jest niedziela – przypis mój) – zgadzam się z poglądem, że w Gminie Chocianów tylko Franciszek Skibicki opanował tę sprawność w stopniu zadawalającym. Chwilę przyjrzyjmy się chociażby ostatnim jego dokonaniom, to może kiedyś przyznacie mi rację…
Franciszek Skibicki – zanim wyjechał na strategiczne występy do Francji – podjął wiele kluczowych decyzji w pracy dla Gminy, podpisał kluczowe zarządzenia, wydał Informator…! Ups. Idealnie wykonał wszystkie czynności, które wybitny człowiek zwykle wykonuje na dzień przed wyśnionym wyjazdem na wymarzony urlop. 12 lipca 2016 roku, w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku, wraz z radnym Jerzym Likus i niewielką wyselekcjonowaną trzódką lokalnych euroentuzjastów wyruszył w trasę koncertową. Drwię? Wyruszył zdobywać szczyt głupoty, na którego zdobycie nie odważyłby się nawet sam minister Jaki…?
Już wtedy, na dworcu PKS w Chocianowie – milcząco żegnając trupę cyrkową Franciszka Skibickiego – przeczuwałem, że wyjazd do Francji to ten „Przepis na sukces”, o którym w Informatorze 4/2016 nieświadomie klepała nowa Edyta Rząsa, czyli Pani Klaudia. Aż wstyd to przyznać, ale przyznać należy, że burmistrz Chocianowa ma ten „przepis” we krwi… Ma i kropka. Tę pedagogikę informacji – to po pierwsze – Franciszek Skibicki doprowadził do szczytu perfekcji. Genialnie mówi tylko wtedy, kiedy mówi sam. Mówi tylko to, co jest w jego interesie. Nie mówi, kiedy trzeba coś wytłumaczyć. Milczy, kiedy wypadałoby powiedzieć choćby jedno prawdziwe słowo…
Co Franciszek Skibicki uczyni lub mówi, to jedno, a prawda i tak leży o „krok” w bok lub w przód. Otóż ta sztuka zarządzania zbiorową głupotą powoduje, że Franciszek Skibicki milczy o tym, że Gminie brakuje pieniędzy. Milczy, że zabrakło tylko jakieś 300.000,00zł, by dopiął kolejny sukces (remont stołówki w Szkole i rozbudowa cmentarza…). Niestety z powodu braku gotówki unieważnił już dwa przetargi na swoje priorytetowe inwestycje:

Uniważnienie postępowania: Modernizacja i przebudowa zaplecza kuchennego oraz stołówki w Szkole Podstawowej w Chocianowie

Unieważnienie postępowania: Utwardzenie parkingu w technologii GeoCrete wraz z odwodnieniem przy cmentarzu komunalnym w Chocianowie (…)

Niemniej w wywiadzie z redaktor Grohman wygłasza fantastyczne wizje, że nosi się z zamiarem utworzenia Towarzystwa Budownictwa Społecznego, na którego sam rozruch potrzebne jest co najmniej 2 mln zł. Skąd Franciszek Skibicki weźmie na to kasę, skoro już teraz robi bokami? Po cichu, szukając dochodów, podniósł czynsz dla najemców mieszkań komunalnych (Zarządzenie w sprawie stawki czynszu za 1 m2 powierzchni użytkowej lokali mieszkalnych (…)), żeby zrobić dobrą strażacką imprezę z rezerwy budżetowej uwolnił 5.000,00zł na zarządzanie kryzysowe Waldemara Falarczyka (Zarządzenie w sprawie zmian w budżecie MiG Chocianów na 2016 rok). Tak właśnie wyglądają prospołeczne priorytety Franciszka Skibickiego – da dla strażaków, a na wakacje z ChOkiem pojadą dzieci z rodzin, które stać na zapłacenie 80zł, czyli córuś Janusza Zielonego, bądź Sylwii Stachowicz. Prospołeczne wizje Franciszka Skibickiego, które ogłasza w Informatorze to jedno – budowa przedszkola to drugie, a zwykła prawda to trzecie…

Zarządznie Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów w sprawie zaciągnięcia kredytu krtkoterminowego na pokrycie przejściowego deficytu budżetu w 2016 roku

Na wycieczkę „integracyjną” do Juvigne, chociaż kosztowała malutko (jakieś 35.000,00zł za tygodniowy pobyt w dorzeczu Loary) pojechali najlepsi z najlepszych. Narodowo – katolicki skład reprezentacji Chocianowa otwiera Krystyna Zborowska: Za promocję patriotyzmu na wycieczce do Francji odpowiadał radny Mistoń:
Za politykę historyczną we Francji odpowiadał radny Jerzy Likus:  Tężyznę fizyczną narodu Chocianowa promował Paweł Mazij: a polskie – zastaw się a, postaw się – reprezentował sam Franciszek Skibicki: 
Ognisko Muzyczne oraz klasyczną muzykę rozrywkową do Francji z Franciszkiem powiozła uczennica instrumentu saksofonicznego, Pani Krystyna Kozołup: Celowo nie publikuję zdjęcia Beaty Rolskiej na wycieczce……, by nie mieszać radnej powiatowej w sentymentalne podróże z Franciszkiem Skibickim. We Francji najważniejszy jest folklor, stąd Gmina Chocianów zapłaciła za tygodniowy występ kilku członków zespołu ECHO.
Franciszek Skibicki (postać za akordeonem – przypis mój) sztandarowy utwór zespołu ECHO – „Ale jaja” tłumaczył francuzom tak:
P.S.
Doskonale wiecie, czym jest tęsknota, więc tym bardziej zrozumiecie moją radość z jej odejścia. Chciałbym, by 12 lipca (wyjazd Franciszka Skibickiego do bliźniaczej wioski…) ogłoszono narodowym Świętem Wyjazdu Franciszka Skibickiego. Już co roku 12 lipca będziemy świętować ten Ósmy Cud Świata. Szkoda, że żaden portal – ani e-chocianow.pl, ani chocianow.com.pl, ani chocianow.pl ani chok.pl, ani Facebook Franciszek Skibicki Twój burmistrz Chocianowa, ani służbowy Krzysztof Kamil Budzeń – nie zamieścił relacji z konstruktywnej wycieczki Franciszka Skibickiego.
Panią ze snu przepraszam za uszczypliwość, bo tak naprawdę przecież cieszę się, że powróciła do moich snów.

Robert Harenza

Informator Gminy Chocianów nr 4/2016 – Kabaret Moralnego Przedpokoju

Poprzedni artykuł

Etykieta zastępcza: "Sauna sucha i lecznicza w Delfinarium Chocianowa"

Następny artykuł

Comments

Comments are closed.

Login/Sign up