Urząd

"Chocianów, Chocianów mamy problem…" – żółty budżet "Kulczyński 2019" leci bez trzymanki!

0

Ludzie jak to ludzie – niektórzy lubią, gdy są okłamywani, inni w tym czasie wolą, jak płacą rachunki za obietnice wyborcze. Jeszcze inni lubią, jak im nogi śmierdzą, albo zmianę nazwy Chocianowski ChOK na Regionalne Centrum Kultu(ry). Na dodatek, znając siebie, ze szczerością potwierdzę, że ja na przykład lubię myśleć o mojej Pani ze snu. Widać wyraźnie, że nikt bez wyjątku nie przebiera w środkach, by zrealizować swoją idée fixe. Dlatego – mówiąc już poważnie – Ci, którzy głosowali na Tomasza Kulczyńskiego w wyborach samorządowych w 2018 roku nie mają się czego wstydzić. Chcieli być okłamywani, więc osiągnęli cel. Są okłamywani! Rzecz gustu (powie gentleman) – jeśli taka wola. Niestety pojęcie kłamstw wypowiadanych publicznie nie należy do sfery gustu. Rzeczą społecznie naganną, a wręcz karalną są kłamstwa Tomasza Kulczyńskiego. Ten młody człowiek kłamstw, gwarancji, obietnic bez pokrycia ułożył i układa na pęczki. Gotów byłby obiecać, że jeśli zostanie burmistrzem przeniesie lubiński ratusz w malownicze okolice Czarnych Stawów, albo nawet zagwarantuje, że Chocianów stanie się jedną z turystycznych dzielnic Lubina. Na dodatek stać go na to, by obiecać, że raz w miesiącu każda rodzina 6+ otrzyma darmową paczkę paluszków słonych, bo burmistrz Chocianowa podpisał list intencyjny z firmą produkującą te chocianowskie przysmaki. Za obietnicę zapłaci Budżet!
Niemniej teraz skupię Państwa uwagę na sztandarowych kłamstwach, tj. tych, które Tomasz Kulczyński z pewnością już w zaciszu swych myśli wypiera ze świadomości, ale nieskutecznie, bo w autopoprawce do projektu Budżetu na 2019 rok wprowadził wydatki na lokalny transport w wysokości 400.000,00zł oraz 1.500.000,00zł na budowę nowiuśkiego ośrodka zdrowia (czy ktoś zna wyrażenie: budowa „starego” ośrodka zdrowia?). Dotychczas sądziłem, że budowa to tworzenie czegoś, co nie istniało, więc z natury środka trwałego nowego, niczym nasz nowy burmistrz Chocianowa.

Część I
Przewidując, że tematu V Sesji Rady Miejskiej Chocianowa zaplanowanej na dziś na godzinę 7:30 w chrześcijańskim Ośrodku Kultury (to jeszcze przez 14 dni obowiązująca nazwa tej Instytucji) nie wyczerpię za jednym razem, dlatego artykuł, który piszę postanowiłem podzielić na części. Popatrzcie, jaki juczny porządek obrad na wniosek burmistrza wymyślił Janusz Ślipko.

Mamy konstytucyjnie zagwarantowaną wolność, demokrację, swobodę wypowiedzi, etc.etc, ale okłamywani przez Tomasza Kulczyńskiego zwolennicy jego osobowości wiedzieć powinni, że najwięcej kłamstw jest w punktach obrad przeze mnie zakreślonych w ogłoszeniu. Najmniej jest w punkcie 16, tj. informacji o zamknięciu obrad…
No dobra, skoro już obrałem koncepcję narracji od tyłu, drugi pod względem niewielkiej skali obłudy jest punkt 13 – Regulamin obsługi Parku. Szanowni wyborcy Tomasza Kulczyńskiego, jeszcze przed drugą turą wyborów Wasz złotousty kandydat kłamał, że jeśli zostanie wybrany na burmistrza będą żłobki, punkty apteczne, opieka zdrowotna w niedzielę i święta… Nic nie było o tym, że wybudujecie „nowy ośrodek zdrowia” – czyż nie?

Tomasz Kulczyński kłamie, że mieszkańcy Gminy Chocianów zamiast instytucji żłobka(ów) postanowili zacząć płacić dotację „wyimaginowanym” podmiotom prowadzącym żłobki – patrz punkt 11 obrad, Uchwała o dotacjach, na które Gmina nie ma środków. Ani za grosz…!

Projekt uchwały w sprawie wysokości i zasad ustalania oraz rozliczania dotacji celowej dla podmiotów prowadzących żłobek lub klub dziecięcy na terenie Gminy Chocianów

Podobnie propagandowo kłamliwie brzmi uchwała przyporządkowana do 10 punku obrad farsy o nazwie V Sesja Rady Miejskiej Chocianowa. Program „Chocianowska Karta Seniora” to już nie kłamstwo, bo wręcz wysublimowane politycznie okłamywanie osób starszych – taka sobie młodzieńcza drwina. Burmistrz Chocianowa „gwarantuje” 50% zniżki na wydarzenia kulturalne, które i tak są „darmowe”, jak wszystko imprezy kulturalne finansowane z Budżetu Gminy. Zadajcie sobie pytanie, kto ostatnio kupował bilet na jakieś wydarzenie kulturalne organizowane przez na przykład chrześcijański Ośrodek Kultury ChOK? Okazuje się, że genialny burmistrz wpadł na pomysł, by darmowe wejścia Seniorom obniżyć jeszcze o połowę…!

Projekt uchwały w sprawie przyjęcia programu „Chocianowska Karta Seniora”

Punkt 12 porządku obrad V Sesji Rady Miejskiej zajmuje trzecie miejsce na pudle pod względem ilości matactw, jakie z powodzeniem uchwala Rada Tomasza Kulczyńskiego.
Ledwie na światło dzienne wyszły kłamstwa z okresu rocznej kompanii wyborczej, a już Tomasz Kulczyński tworzy następny nawis lawinowy kłamstw. Czy mam podać szczegóły, bo chciałbym, aczkolwiek nawet moi fani i fanki robią mi uwagi, że piszę za długie teksty… Punkt 12 porządku obrad dotyka tematu wynagradzania radnych Klubu Kulczyński 2019 i Klubu PiS. Burmistrz dotychczas kłamał, że wszystko robi bezinteresownie, charytatywnie i nie na pokaz… Wystarczy popatrzeć na poniższe zestawienie, by każdy sąd (i te Ziemskie i Ostateczny) stwierdził, że Tomasz Kulczyński ma zachwiane sensory percepcji, w najgorszym przypadku – w zmowie i porozumieniu uczestniczy w publicznym bezprawiu.

Projekt uchwały w sprawie ustalenia wysokości i zasad wypłaty diet radnych Rady Miejskiej w Chocianowie i sołtysów Gminy Chocianów oraz sposobu ustalania należności z tytułu zwrotu kosztów podróży służbowych

(źródło: Memy Chocianowa.Bis)

Szanowni Czytelnicy,
na chwilę nie „wkurzę” się dzisiaj ani słowem na pkt. 7 obrad dzisiejszej Sesji. W uchwale zmieniającej Statut Chocianowskiego Ośrodka Kultury w przedmiocie zmiany nazwy tej Instytucji na Regionalne Centrum Kultury jest tak duże stężenie kłamstw „nowego” Organu Wykonawczego, że wymaga napisania specjalnego osobnego artykułu.

Projekt uchwały w sprawie zmiany nazwy i zmiany statutu Chocianowskiego Ośrodka Kultury

Tomasz Kulczyński, który w myśl zasady, że każde słowo może zostać użyte przeciwko niemu sam milczy. Nie przyjdzie na sesję budżetową, to jasne, jak białe, a na dodatek czarne – jak początek jego niefortunnej kadencji. Według mnie upoważni Panią Skarbnik, by odpowiadała za niego na niewygodne pytania. Ups… Swoją politykę realizuje ustami ludzi upoważnionych, poprzez singapurskiego.info, a od momentu zawarcia porozumienia z Klubem PiS, ustami Janusza Ślipki i Pawła Barana. Skuteczna koncepcja. Sprawa sprowadza się do tego, że burmistrz nakłamał, a inni niech mówią, argumentując i żyrując swoimi twarzami. W ramach solidarności społecznej wrażliwi klubowicze PiSu wzięli odpowiedzialność za kłamstwa i polityczne mataczenia człowieka, któremu zaufali jak – nomen omen – duża grupa chocianowskiego społeczeństwa.
Wszyscy wiemy, że Tomasz Kulczyński kłamał, że przychodnię, jeśli zostanie burmistrzem wybuduje jego zaprzyjaźniony lekarz Kwaśniewski, dla społeczeństwa, w dobrej wierze, z szacunku dla zdrowia. Niestety pozycja w autopoprawce Budżetu 2019 mówi, że to My chcemy zbudować ekstra pomieszczenia, by zaprzyjaźniony lubiński przedsiębiorca mógł świadczyć usługi zdrowotne dla schorowanych mieszkańców okolicznych wiosek. Od 4 listopada czekałem, by „dowodnie” stwierdzić kto jest durny – ja czy kolegium redakcyjne budżetu Tomasza Kulczyńskiego? Właśnie dzisiaj rozwiewają się moje ostatnie nadzieje na uchwalenie spójnego, rzetelnego i mądrego dokumentu, bo Tomasz Kulczyński z prawie 3 miesięcznym opóźnieniem uchwala knota. Jego kolegium ogłosiło „autopoprawkę” projektu Budżetu na 2019 rok, który Franciszek Skibicki podarował mu na sesji podczas zaprzysiężenia. Autopoprawka nie odpowie na proste pytanie, jak wygląda montaż finansowy przedsięwzięcia pod nazwą „Darmowa komunikacja”. Nie pokaże stosownych porozumień między samorządami. Przyjaciele z PiSu zatwierdzą wyłożenie 400.000,00zł na kursy żółtych autobusów, sami nie wiedząc, czy już za 2-3 miesiące nie okaże się, że ta kwota była jedynie opłatą za program pilotażowy, a teraz (żeby utrzymać linię) trzeba wyłożyć następne pół bańki, albo i więcej – któż to wie, skoro od burmistrza trudno usłyszeć jakiekolwiek słowo prawdy. Miały być – czy pamiętacie? – żółte autobusy sponsorowane przez powiat lubiński. Powtórzę – Tomasz Kulczyński kłamał, że uchwała, którą podjęli radni powiatu lubińskiego umożliwi start „darmowej” komunikacji między Chocianowem a Lubinem… Na koniec Części I muszę przyznać, że spodobało mi się kłamstwo o zwiększeniu dochodów o 700.000,00zł tytułem planowanego odzyskiwania nadpłaconego podatku VAT.

Można? Można. Ponadto kolegom radnym proponuję przyjrzeć się, jakie upoważnienie dają burmistrzowi, tzn. on sam sobie daje.

Z historii podboju kosmosu lat 70 ubiegłego stulecia znamy słynne powiedzenie „Houston, Houston – mamy problem…”. Chocianów, mamy problem. Na Budżecie 2019 nie zalecimy dalej, niż na drzwiach od stodoły. Do usłyszenia wkrótce.

Robert Harenza

Robert Harenza przeprasza za wolontariusza WOŚP!

Poprzedni artykuł

"Chocianów, Chocianów mamy problem…" – żółty budżet "Kulczyński 2019" leci bez trzymanki! Część II

Następny artykuł

Comments

Comments are closed.

Login/Sign up