Urząd

Budżet Chocianowa na 2017 rok uchwalony pomimo, że Franciszek Skibicki niewinny…

0

Oszołomiony atrakcjami minionych Świąt, brakiem Pani ze snów, przejęty uchwałą budżetową na 2017 rok, którą 29 grudnia w Ratuszu uchwalili radni Chocianowa, zachwycony zaproszeniami ChOKu na Wielką Galę Noworoczną, na Orszak Trzech Króli, na koncert Ogniska Muzycznego itd., itd., zupełnie pogubiłem orientację w czasie i w kalendarzu. Zamiast napisać proste sylwestrowe „Szczęśliwego Nowego Roku”, od rana zaczynam zdania i nie kończę. Czyż nie jestem wewnętrznie rozbity, niczym radny Piotr Piech, który sprawdzając wykształcenie radnych na publiczno-prywatnym portalu chocianow.com.pl napisał, że Gmina Chocianów znalazła się na 989 miejscu w rankingu Gmin w Polsce?

Ilu radnych skończyło studia? Sprawdzamy poziom wykształcenia chocianowskich samorządowców – chocianow.com.pl

Co się ze mną dzieje, do jasnej Anielki… – myślę sobie z wyrzutem! Mamy ostatni dzień 2016 roku, a ja nie potrafię sklecić nawet tak prostej i sympatycznej informacji, jak ta magistra radnego Piotra Piech o prawdomówności i anielskiej niewinności Franciszka Skibickiego?

Śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez burmistrza Chocianowa umorzone – chocianow.com.pl

Nie mam wystarczającego wykształcenia, żeby napisać równie wykształcone brednie? Nie żartuję! Naprawdę nie mam takiego wykształcenia, jak magister Krzysztof Leszczyński, by wymyślić siebie jako komendanta „policji sesyjnej”. Posłuchajcie, co radny wyimaginował sobie na minionej XXVI sesji Rady Miejskiej Chocianowa

Dwa dni wcześniej, Drodzy Czytelnicy, nasz radny/komendant poraził mnie swoim innowacyjnym wykładem na temat rozwoju Gminy Chocianów, który wygłosił na Komisji przed sesją. Zauważcie, jak mądrze radny „sesyjny” na samiuśkim początku obraźliwie swoją tyradę skierował do radnego opozycji Bogdana Nucińskiego (w rankingu Piecha zajmującego 14 lub 15 miejsce z wykształceniem zawodowym – przypis mój)

Pewnie wiecie na czym polega cudowna wartość tej małomiasteczkowej teorii rozwoju Gminy, którą wygłosił magister Krzysztof Leszczyński, ale pozwólcie, że powiem to na głos. Wartość jej polega na tym, że wymyślił ją Franciszek Skibicki, primo. Po drugie, że rozwój Gminy Chocianów w wyobrażeniach panów Leszczyńskiego i Skibickiego zaczął się od budowy Przedszkola Integracyjnego, a kończy na budowie Delfinka. W ten sposób określony przez radnego zakres oraz postrzeganie rozwoju Gminy mocno odbiega od standardów pojmowania rozwoju. W wypowiedzi Krzysztofa Leszczyńskiego porażająca jest łatwość, z jaką polityczna obłuda, okraszona tanią elokwencją radnego wyznacza standardy myślenia i społecznej mądrości.
Z kolei o rozwoju na XXVI sesji „komendant” Rady Miejskiej Chocianowa raczył wyrazić się tak:

Myśląc o rozwoju, którego doświadczamy od zaprzysiężenia Franciszka Skibickiego na burmistrza warto posłuchać, co do powiedzenia miał marionetkowy przewodniczący Komisji Rewizyjnej (wg rankingu mgr Piotra Piech 8 pozycja z wykształceniem średnim – przypis mój)

No więc jak naprawdę wygląda ten rozwój? Tylko przedszkole i Delfinek, a gdzie realizacja – choćby nawet powolna – innych potrzeb? Czekamy na wirtualne wolne środki! Ups. Franciszek Skibicki zaspokoi wszystkich, o ile znajdzie wolne środki! Tak! Wolne środki to środek płatniczy teorii rozwoju w wykonaniu Franciszka Skibickiego. Dam sobie paznokcie wyczyścić, że projekt budżetu oparty na wolnych środkach zdziwił nawet radnego Norberta Piotrowskiego, który – co pamiętamy – popierając Franciszka Skibickiego w kampanii wyborczej chciał powrotu mitycznej „normalności”

(na wątpliwości radnego odpowiadała zastępczyni Mirosława Nowicka – przypis mój)
Popatrzmy na efekty rozwoju proponowanego przez Krzysztofa Leszczyńskiego przez pryzmat statystyki dotyczącej skanalizowania i zwodociągowania Gmin na Dolnym Śląsku. Magister Piotr Piech lubuje się w statystykach, więc niech ma. Przy „włodarzu” Franciszku Skibickim, wieś w rozwoju cofnęliśmy do czasów pańszczyzny, czyli dalej, niż Przemków i sąsiednie Radwanice…

Wskaźnik skanalizowania gmin, według danych Głównego Urzędu Statystycznego za 2015 r. – www.umwd.dolnyslask.pl

Proszę mi wybaczyć, ale w tym miejscu muszę opublikować stanowisko radnych Klubu „Jedność”, które radny Bogdan Nuciński odczytał na XXVI sesji Rady Miejskiej. Popatrzmy na wypowiedź tych radnych bez emocji, które poniosły komendanta Krzysztofa Leszczyńskiego, a wręcz z chrześcijańską wyrozumiałością cechującą ludzi z wykształceniem gimnazjalnym…

Stanowisko Klubu Jedność ws. uchwały budżetowej na 2017 rok


Szanowne Czytelniczki i Czytelnicy (kolejność wynika ze statystyk odwiedzin strony FAKTY – przypis mój)
Koniec roku zmusza każdego człowieka do refleksji, niekiedy głośnego wyrażenia mea culpa, a nawet do dłuższego przebywania przed lustrem, w przypadku kobiet. Nie wychodzę poza standard, dlatego także zapytałem się, co dzisiaj robiłbym, gdyby nie było Franciszka Skibickiego. Nic? Nic! Czyli pisałbym recenzje jakiejś Bazylinki nr 3 lub Informatora nr 6? Gdyby nie Franciszek Skibicki
(zwany Szefem… chociaż nie dla radnego Krzysztofa Leszczyńskiego)

i jego radny Krzysztof Leszczyński, byłbym jak miedź dźwięcząca albo cymbał brzmiący. A tak, napisałem tekst, którego być może nie udałoby się napisać, gdybym posiadał pożądane wykształcenie i profesorski poziom empatii.
Idąc do parku, by na ławeczce potęsknić za Panią ze snów… „Następczyni” burmistrza Chocianowa Mirosławie Nowickiej, komendantowi policji sesyjnej Krzysztofowi Leszczyński oraz wszystkim Czytelnikom FAKTY Chocianów życzę Szczęśliwego Nowego Chocianowa w 2017 roku!

Robert Harenza

Wigilia! Redaktor Informatora Chocianowa czyta Bajki, a mieszkańcy Parchowa podnoszą bunt…

Poprzedni artykuł

Orszak i Wielka Gala Noworoczna, czy zwykła prowincjonalna chałtura?

Następny artykuł

Comments

Comments are closed.

Login/Sign up