Urząd

Mam nowego burmistrza!

0

„Umarł król, niech żyje król…” Chocianów to typowa gmina – na pewno została zachowana ciągłość władzy. Nieprawdaż? Tomasz Kulczyński w wyborach samorządowych 2018 w Chocianowie osiągnął mega, mega, mega sukces! Najbardziej dumny z tego powinien się czuć jego ojciec chrzestny, Franciszek Skibicki. Zresztą między innymi na jego ręce składam okolicznościowe kwiatki z gratulacjami. Mam „nowego” burmistrza.
Idziemy w zmiany i nową pięcioletnią kadencję burmistrza i Rady Miejskiej Chocianowa. Z programu, który zaoferował wyborcom Tomasz Kulczyński wynika, że oprócz gazyfikacji, „wodyfikacji”, budowy żłobków i dotacji unijnych będziemy w Chocianowie świętować ulgi w podatkach od nieruchomości, czyli także obniżki czynszu w kamienicach komunalnych. Wejściem do przedsionka Raju będzie – także dla mnie – darmowa komunikacja. Myślę, że ten rajski plan może się ziścić, ale naturalnie widzę masę zagrożeń, utrudnień, przeszkód, w tym zwykłej zawiści, utrudniających realizację tych wzniosłych pomysłów.
Szanowna publiko,
często łapię się na myśli, że jestem mniej rozsądny, niż moja nieletnia córuś. Otóż ona w każdej wolnej chwili albo tańczy, albo śpiewa, a jeśli nie robi tego, to przynajmniej podryguje i trwoni czas na wymyślaniu głupich minek przed lusterkiem. – Mam „nowego” burmistrza – powtarzam, jak gdybym chciał to sobie wmówić. Mam nowego burmistrza, który być może wiedziony super odpowiedzialnością już w tej chwili siedzi obok Franciszka Skibickiego i wprowadza zmiany w projekcie budżetu na 2019 rok.
Tomasz Kulczyński, mój nowy burmistrz wprowadza zmiany! Co zmieni, jeśli projekt budżetu skomponował jego ojciec chrzestny, ojciec sukcesu, brat, przyjaciel polityczny – jak zwał tak zwał – Franciszek Skibicki? Tabliczkę na drzwiach do gabinetu? Oby nie tylko to. Radzę, by burmistrz elekt szybko przejrzał plany finansowe jednostek gminy, idąc jeszcze dalej socjalnym potrzebom chocianowskiego elektoratu. Oprócz autopoprawki do budżetu na 2019 rok dotyczącej wprowadzenia darmowego internetu (także dla mnie) powinna pojawić się wzmianka o sprzedaży kotłowni WPEC, zmniejszeniu dotacji dla chrześcijańskiego Ośrodka Kultury, zwiększeniu środków dla Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej Elżbiety Kowalczuk czy zmniejszenia diet radnych…
Mam nowego burmistrza, dlatego odważnie przypominam sobie wszystko, po kolei i bez kolejności, czasy odległe i te sprzed paru dni, występki mądre i niekoniecznie mądre, „cały ten zgiełk”, który towarzyszy zmianom. FAKTY Chocianów czekają na zmiany. Jakie rzeczywiście nastąpią? Zmiany powinny być znaczące i ważne, bez ściemy. Z niecierpliwością czekam na wybór przewodniczącego Rady Miejskiej Chocianowa.

Robert Harenza

Chocianów, 19 października 2018, godz. 16:00 – START! Wiec wyborczy Anny Pichały

Poprzedni artykuł

Nie mówmy źle o zmarłych!

Następny artykuł

Comments

Comments are closed.

Login/Sign up