Urząd

Horoskop na 2017: Franciszek Skibicki patronuje, a radny Jerzy Likus gwiazdorzy

0

Prawdopodobnie za to, co za chwilę napiszę podpadnę nie tylko młodzieży sympatyzującej z FAKTY Chocianów. Narażę się także ludziom (typu Krzysztof Leszczyński, Janusz Zielony, Jolanta Floryn czy Krystyna Kozołup…) szczerze wielbiących talent, prawdomówność i pozostałe cechy Franciszka Skibickiego. Paradoksalnie, przysłowiowej suchej nitki nie pozostawią na mnie osoby kontestujące osobowość burmistrza, opozycja Klubu Jedność, radny Krzysztof Mistoń, Sławomir Tomczak i moja żona. Wyraz niezrozumienia na pewno pojawi się również na twarzach radnego Jerzego Likus, mojej nieletniej córuś, uczennic Ogniska Muzycznego ćwiczących nuty, Pani Krystyny Łysiak, kucharki proboszcza tutejszej parafii, a nawet pasażerów busa, których do Lubina w tej chwili wiezie były prezes KS Stal Chocianów. W sumie niechęć do siebie kolejny raz sprowokuję u wszystkich; przyjaciół i wrogów – w tym strażników leśnych, członków PO i PiS, sołtysów, lokalnych literatów, kolegów z wojska, wirusów i bakterii, strażaków, a nawet u sekretarz Gminy Mirosławy Nowickiej… Radny z okręgu Wesoła to nawet znów na forum nazwie mnie „matołem”, a radny z okręgu Sportowa napisze: „Lecz się chłopie”…
Dlaczego sam sobie robię taką krzywdę? Bo tak! Bo zakwitły bzy, bo urodziła się Pani ze snów, bo Franciszek Skibicki znów rozpoczął procedurę uzyskania Absolutorium, bo – w końcu – zrozumiałem, że horoskopy, chiromancja, sztuka odczytywania snów i wróżbiarstwo to jedyne narzędzie (pomiarowe), które dokładnie określa miejsce, w jakim właśnie znajduje się Gmina Chocianów. Weszliśmy w astralny znak zodiaku Bliźniąt. Jak wiemy „Horoskop miesięczny mówi o tym, co wydarzy się w ciągu kilku kolejnych tygodni w sferze miłosnej, zdrowotnej i zawodowej. Warto go sprawdzić zawsze przed rozpoczęciem kolejnego miesiąca, żeby wiedzieć, co przygotowały dla nas gwiazdy”. Na przykład horoskop na maj dla ludzi urodzonych po 21 maja napisano w ten sposób:

Bliźnięta 21.05-21.06
Stagnacja w uczuciach i życiu zawodowym. Zamiast walczyć z wiatrakami, poczekaj na lepszy moment na zmiany. Do 14 maja uważaj na to, co mówisz w pracy. Miło zaskoczy cię niespodziewana wpłata na konto. Doceniaj starania partnera, ale po 25 maja miej go na oku! Zdrowie bez zastrzeżeń, ale samopoczucie w kratkę.

Powtórzę pytanie, żeby podkreślić determinację i bezradność: „Dlaczego sam sobie robię krzywdę?” Dlaczego tuż po urodzinach Pani ze snów, Gminnych zawodach na łyżworolkach pod honorowym patronatem Franciszka Skibickiego zdecydowałem się napisać o konstelacjach gwiazd, które wpływają na życie Gminy? Dlaczego próbuję udawać znawcę senników i innych onirycznych oraz astralnych walorów, którymi dysponuje tylko nasz burmistrz (sporadycznie także Krzysztof radny Mistoń, incydentalnie – Piotr radny Piech, śladowo – Norbert radny Piotrowski). Bo tak! – brzmi odpowiedź. Bo to, co wydarzy się „(…) w sferze miłosnej, zdrowotnej i zawodowej” (także w sprawach losów Gminy…) od dawna zapisane jest w układzie gwiazd, których w Chocianowie nie ma zbyt wielu. Jest Franciszek Skibicki, Bogusława Smalec, jest Janusz Zielony, jest Marek Skorny, jest Dyrektor Przedszkola Integracyjnego, redaktor Informatora Gminy Chocianów, radny Krzysztof Kowalczyk oraz trzech aktywnych sołtysów. Otóż te gwiazdy – uwaga! – determinująco wpływają na nasz los. Pozostali wpływają na los Gminy, jak wzrok świni patrzącej na wierzbę wpływa na jej przyrost naturalny. Bez znajomości sennika i chiromancji nie da się racjonalnie zrozumieć decyzji Rady Miejskiej na przestrzeni ostatnich dwóch lat, bez znajomości osoby radnego Jerzego Likus w randze drugiego zastępcy Przewodniczącego Krzysztofa Leszczyńskiego oraz Przewodniczącego Komisji ds. Rozwoju Gminy nie da się ocenić stopnia rozwoju Gminy, jaki dokonał się w okresie kadencji 2014- 2018.
Nie ma co ukrywać – wszelkie walory horoskopu posiada ostatni numer (nr 1/2017) Informatora Gminy Chocianów. Lwia część treści w horoskopach jest wyssana z palca, to wiadomo już od I wieku p. n. e., jeśli nie wcześniej. Reszta sprawdza się (lub nie) do milczącego przyzwolenia, w zależności od tego, czy czytamy ze zrozumieniem (jak Krzysztof Leszczyński) albo mniej konwencjonalnie – jakbyśmy przeglądali INFORMATOR GMINY CHOCIANÓW, ze szczególnym podkreśleniem wywiadu Franciszka Skibickiego udzielonego Agencji Eventowej „Kreatornia”, Pani Klaudii Beker. Co nas czeka? W 2017 roku nie będzie już tak kolorowo i przedszkolnie jak w 2016, co w dwóch zdaniach na początku horoskopu opisał burmistrz

Burmistrz „udzielając” wywiadu mówi co nastąpi („na przełomie kwietna i maja uchwała stworzy Towarzystwo Budownictwa Społecznego” – pisałem o tym), przepowiadał kłopoty z inwestycjami spowodowanymi wejściem w życie reformy oświatowej. Ale wprowadził do horoskopu także elementy optymistyczne, mianowicie wróżby dotyczące budowy kanalizacji w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego.

Proszę wybaczyć długość nagrania, ale z horoskopami Franciszka Skibickiego już tak jest, że każde słowo jest ważne, każda sekunda jego wypowiedzi ma wartość góry złota. Więc stoi przed nami „wielka” inwestycja – budowa kanalizacji na wsiach? Nareszcie! Franciszek Skibicki nawet rozmawiał  z burmistrzem Mławy (województwo małopolskie), który ma służyć jako doradca. Mława, według horoskopu Franciszka Skibickiego zrealizowała już budowę kanalizacji w ramach 3xP (partnerstwo publiczno prywatne). Jako niewierny Tomasz, sprawdziłem wiarygodność horoskopu. Gminy Mława nie leży w województwie małopolskim, a także nie do końca ufam horoskopom, że Mława to gmina posadowiona w województwie mazowieckim

Oczywiście żaden horoskop nie gwarantuje 100% sprawdzalności. Jest gmina Mława w województwie mazowieckim, ale też nie ma pewności , że burmistrz Chocianowa rozmawiał z burmistrzem właśnie tej gminy. Skupmy się zatem na samej wzniosłej i trudnej idei realizacji zadania pn. budowa kanalizacji na obszarach wiejskich w ramach 3xP. To dobry pomysł, z tym, że ma tę wadę, że mieszkańcy gminy sfinansują całe te „wielkie” przedsięwzięcie (60 mln zł). W jaki sposób? Horoskop Franciszka Skibickiego mówi o tym! Inwestor zewnętrzny wyłoży kasę, ale musi ją odzyskać z założonym zyskiem w okresie 25 lat. Co to oznacza? Tylko to, że cena wody i ścieków w jeden dzień skoczy o 100%, a przez 25 lat mieszkańcy Chocianowa w cenach mediów będą mieli zafiksowaną inwestycję 3xP Franciszka Skibickiego.
Nasz strateg i specjalista od wielkich inwestycji kosztami obarcza elektorat, który na niego głosował. Na nieszczęście Franciszek Skibicki, kiedy ruszyły programy Unijne, kiedy wszystkie gminy za 20% wartości zainwestowanych środków własnych budowały infrastrukturę sanitarną, on rewitalizował Rynek i Park, budował salę widowiskowo-sportową, zadłużał gminę, bo takie miał priorytety. W 2017 roku pozostało mu tylko zafasować mieszkańcom pomysł, żeby to oni (nie licząc innych danin na gminę) sfinansowali jego wyrzut sumienia (jeśli mnie pamięć nie myli, to o kanalizacji myśleli już starożytni poeci Rzymu).
Szanowni Czytelnicy horoskopów,
nie trzeba być osobą wybitną (o co niezasłużenie posądza mnie radny Piech), by wiedzieć, że nie ma znaczenia, czy Franciszek Skibicki „wydzierżawi”, „sprzeda” czy włączy PWK w projekt publiczno prywatny. Efekt zawsze będzie ten sam – horrendalna podwyżka cen na media. Franciszek Skibicki nie zrobił kanalizacji za pieniądze Unii, więc musimy to zrobić płacąc z własnej kieszeni w ratach dla „inwestora”. Warto podkreślić, że w 2010 roku nasz twórca horoskopów chciał, w ramach doświadczeń Przemkowa sprzedać wodociągi firmie z Głogowa. Roman Kowalski pokrzyżował mu plany – mogę być świadkiem w sprawie. Roman Kowalski nie chciał wzorować się na chamskim uwłaszczeniu gminnego mienia, jakie gminie Przemków zaaplikował Stanisław Pępkowski, nomen-omen super kolega Franciszka Skibickiego. Popatrzmy, jakie horoskopy stawia nowy burmistrz Przemkowa, Jerzy Szczupak, żeby przełknąć tę żabę, którą zostawił mu żarliwy kolega Franciszka Skibickiego

Ups. Ja tu gadu, gadu, leję wodę w sprawach 3xP, z głową w gwiazdach, z duszą na ramieniu, a zupełnie zapomniałem o gwiazdorze Nr 1, licząc od prawej – kolejnym zaraz po Franciszku Skibickim, Krzysztofie Leszczyńskim i Januszu Zielonym. Gwiazdorem jest radny Jerzy Likus, twórca zawodów na łyżworolkach i szczery członek partii o nazwie PiS. Jerzy Likus wprowadził dobre zmiany na osiedlu Piotrowska, zaczął od swojej ulicy, sąsiadów, w pasji zdekomunizował nawet nazwę ulicy w okręgu radnego Krzysztofa Kowalczyka, w ramach ideologizacji i edukacji przaśnego społeczeństwa na prelekcję sprowadził do Chocianowa Krystynę Pawłowicz, często tatuowaną w skrócie „prof.” Dobra zmiana!
Zmiany zmianami, a nikt nie wmówi mi, że zmienił się mój stosunek do radnego Jerzego Likus, drugiego zastępcy Krzysztofa Leszczyńskiego, aktualnie piastującego funkcję Przewodniczącego Komisji ds. Rozwoju. Jerzy Likus dla mnie wciąż, od lat jest tym samym ambitnym społecznie emerytem, osobą starszą, wytwórcą fantazji, które są kompilacją wszelkich marzeń, deficytów, itd., których był doznać w życiu. Jerzy Likus, tak po prostu, za rozwój wziął się poprzez łyżworolki i osiedlowe show, w czym oręduje mu Franciszek Skibicki (nieco lub mocno przerażony specyficznym wpływem gwiazd PiSu na zwykłe losy „jego” Gminy).
Dlatego impreza Jerzego Likus o nazwie Zawody na łyżworolkach, których pierwsza edycja odbyła się w grudniu 2014! (grudniu – przypis mój) to tylko hucpa wyborcza Jerzego Likus startującego w wyborach samorządowych na radnego. Nic się nie zmieniło, to nadal osiedlowa szopka, chociaż mamy 2017 rok. Franciszek Skibicki ze względów politycznych objął patronat nad tym zjawiskiem, Chocianowski Ośrodek Kultury sfinansował szopkę (dowóz dzieci, posiłki, catering, oprawę słowno-muzyczną), a pomysłodawca Jerzy Likus ze swojej strony zapewnił jedynie utrudnienia w ruchu w godzinach: 11:00 – 14:00 na ulicach Górnicza, Świerkowa… i jeszcze jakaś!

Franciszek Skibicki swoje inwestycyjne zapędy w horoskopie na 2017 rok ewidentnie redukuje do budowy Delfinka, inwestycji w potencjał ludzki (pisałem o tym w Niska, brzydka, nimfomanka – i do tego z Chocianowa…! Ciekawe „która” to?), ale patronuje imprezie, która nic nie wnosi do rozwoju gminy. To osiedlowe marzenia emeryta Jerzego Likus generują koszty, które niczemu nie służą. Tak ułożyły się gwiazdy, a mówiąc racjonalnie – tylko na takie „szaleństwo” pozwala budżet Gminy. Ktoś zapyta, kiedyś: a kanalizacja? A spółka TBS? A darmowy transport w gminie? A strategia rozwoju oświetlenia w gminie? A remont dróg w okręgu Krzysztofa Mistoń? A gdzie te pieniądze z Unii, które obiecywał Franciszek Skibicki w horoskopie wyborczym w 2014 roku? Odpowiedź jest śmiertelnie prosta: Gwiazda Jerzy Likus gwiazdorzy, radny Krzysztof Leszczyński gwiazdorzy, Janusz Zielony uczy się gwiazdorzyć więc i horoskop jest, jaki jest. Marny?
P.S.
Pozdrawiam Panią ze snów.
 

Robert Harenza

Dzień dobry w dniu urodzin!

Poprzedni artykuł

Chocianów? Naturalnie! – jędrny, niczym tyłeczki cyklistów na bilbordach Klaudii Beker. Naturalnie – burmistrzowi należy się "absolutorium"!

Następny artykuł

Comments

Comments are closed.

Login/Sign up