Urząd

Awantura na sesji w Chocianowie… Znów wygrała Platforma O.

0

Brawo! Znów w Chocianowie mamy ulicę Żymierskiego! Na XV sesji Rady Miejskiej przedstawiciele gminy podjęli się zadania zmiany nazwy ulicy Żymierskiego na Pileckiego. I tym razem im nie wyszło. „Porządkiem” obrad zajmował się Krzysztof Leszczyński więc nie mogło być niedomówień. Tzn. nieskutecznie projektowaną przez Jerzego Likusa, Krzysztofa Leszczyńskiego i Franciszka Skibickiego zmianę nazwy ulicy, jako niedoszłą Pileckiego, Rada Gminy znów nazwała ulicą Żymierskiego…
Z dziennikarską satysfakcją warto odnotować, że tylko radny Krzysztof Mistoń podczas głosowania tej „uchwały” wykazał się rozsądkiem, głosując przeciwko zdjęciu tego punktu z porządku obrad. Tylko Krzysztof Mistoń, wiarygodnie przeciwstawił się Franciszkowi Skibickiemu, Krzysztofowi Leszczyńskiemu, Norbertowi Piotrowskiemu… i innym, którzy zachowawczo uznali, że zmiana nazwy ulicy nie jest im potrzebna.
Bogdan Nuciński z opozycyjnego klubu radnych Jedność zgłosił wniosek, żeby Żymierski nadal był dawcą nazwy ulicy, a Franciszek Skibicki burmistrzem, którego intelektualnie wspiera Krzysztof Leszczyński, skądinąd znany przewodniczący Rady Miejskiej w Chocianowie.
Jerzy Likus na temat dekomunizacji tymczasowo przestał już zgłaszać wnioski.
I śmieszno, i straszno….
Na XV sesji, 22 grudnia br., nikt z radnych nie zauważył, że znów zwyciężył Franciszek Skibicki. Mam na myśli szereg budżetowych uchwał, które radni uchwalili, jak owieczki. Ups!
Ponoć ponad 70.000,00zł Franciszek Skibicki wyda na zakup kotłowni WPECu (rzekomo na Caritas, albo inne charytatywne instytucje).
Ponoć CHOFUM-owy „sportowy” barak remontuje za 235.000,00zł miejskiej kasy (twierdzi, że kiedyś podpisał umowę, która go do tego zobowiązuje!).
Ponoć Krzysztof Leszczyński i Franciszek Skibicki siedzą obok siebie, jak bracia Jarek i Beata w jednej ławce w Sejmie.
Ponoć Franciszek Skibicki nie zauważył, że Filip Sonnenberg „tymczasowo” umorzył prokuratorskie śledztwo przeciwko niemu…
Ponoć Franciszek Skibicki nie wie, kto zrobi mu Jagodę w 2016 roku… (następny Ekspert, inna prywatna firma? Ups! Nie ChOK?, nie Autorska Pracownia Rozwoju Społecznego? Nie sołtys Chocianowca? Nie Jerzy Likus?).
Ponoć nikt nie wie, że… GŁÓWNY Rzecznik Dyscypliny Finansów Publicznych zajmie się Franciszkiem Skibickim i Komisją Rewizyjną: Pismo do Głównego Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych
Życzenia Wesołych Świąt od portalu FAKTY Chocianów prześlemy dopiero jutro.

Już jutro kontrowersyjna XV sesja Rady Miejskiej Chocianowa

Poprzedni artykuł

"Jołka" ze świątecznymi życzeniami od FAKTY Chocianów

Następny artykuł

Comments

Comments are closed.

Login/Sign up