Urząd

AVE MARIA w Chocianowie

0

W pierwszą rocznicę wyrażenia: „Powtarzam, że nie życzę sobie esemesów…”, szykując się na jutrzejszy koncert muzyki sakralnej wreszcie dotarło do mnie, że zaczął się 2016 rok. Po sylwestrowych emocjach dzisiaj mam refleksyjny nastrój, czyli normalny. Czuję to, co Franciszek Skibicki na ostatniej sesji Rady Miejskiej – patrzę w przyszłość. Jaka będzie? Świetlana!
Już jutro z Lubina przyjedzie AVE MARIA Franca, parę dni później odbędzie się spektakl uliczny pod tytułem Orszak Trzech Króli, a następnie Orkiestra gięta Jurka Owsiaka, na której wystąpi zespół disco polo. To typowe aktywizowanie ludzi w ramach „Odnowy wsi” Chocianów, na co gmina da pieniądze. Rozwijamy się!
Bogaty w imprezy kulturalno – rozrywkowe kalendarz stycznia należy uzupełnić o Konkurs na Najpiękniejszą Iluminację Świetlną Balkonu lub Posesji, który rozpisała Autorska Pracownia Rozwoju Społecznego Edyta Rząsa. „Miód z boczkiem” – jakby powiedział mój konserwatywnie usposobiony kolega od muzyki klasycznej. Szkoda, że odstąpiono od Zawodów na Łyżworolkach im. Jerzego Likusa oraz Zbierania Grzybów z Radiem Plus.
…więc szykując się na AVE MARIA, słucham nagrania z XV sesji Rady Miejskiej. Brzmi koncertowo. Kiedy przedświątecznie z sesji pozbyto się Sławomira Tomczak, wprost cudownie zabrzmiał tembr głosu przewodniczącego Rady. Zastępował burmistrza w elokwencji i erudycji, jak frontman zespołu disco polo albo innej przydomowej kapeli. Franciszek Skibicki dla odmiany wpadł w zadumę. Uznał, że to jemu należą się słowa przeprosin, chociaż nie powiedział od kogo i za co. Werbalnie za pomocą „yyy” i „fyyyy” wrócił do najcudowniejszych swoich lat. Inwestycje rewitalizacji Rynku, rewitalizację budowy hali przy gimnazjum oraz rewitalizację oczyszczalni ścieków uznał za pokazowe. „Miód z boczkiem” – jakby powiedziała Hancia, też konserwatywna w sferze bajkopisarstwa i innych duchowych zauroczeń.
Koncertowe nagranie XV sesji posiada jeszcze jeden niebanalny walor. Uświadomiłem sobie, że AVE MARIA to tylko preludium kulturalnych przeżyć, które burmistrz szykuje w 2016 roku. Pomijając fakt budowy Delfinka i przydomowego przedszkola na ul. Środkowej z budżetu na 2016 rok dowiadujemy się, że prokreacją kultury w Chocianowie zajmie się następna prywatna ekspert, firma Amber Agency Fabryka Imprez Agata Siek! Widać, że Franciszek Skibicki konsekwentnie stawia na przedsiębiorcze kobiety, najpierw Autorska Pracownia Edyty Rząsa, a teraz fabryka Disco Polo
Amber Agency Fabryka Imprez Agata Siek
Człowiek człowiekowi czasami chciałby przekazać całkiem mądrą myśl, ale robi to nieudolnie. Dlaczego? Nie potrafi? Nie lubi disco polo? Najczęściej. Inna szkoła mówi, że powodem braku komunikacji między ludźmi jest poziom przygotowania człowieka, do którego się mówi. To fakt! Doceniam to po koncertowym nagraniu XV sesji Rady Miejskiej. Przewodniczący Krzysztof Leszczyński mówił do Franciszka Skibickiego, a innych tylko zapraszał do łamania się opłatkiem. Radny Piotr „Pipi” Piech składał interpelacje, a nie słyszał, co Franciszek Skibicki mu na nie odpowiada. Koncert!
Szykując się na AVE MARIA, jak na występ rapującego księdza rozumiem intencje Franciszka Skibickiego tworzącego budżet na 2016 rok. Człowiek człowiekowi najczęściej przekazuje emocje. Taki jest ten budżet. Ponoć w emocjach jest niewiele mądrości, ale z kolei może jest za to więcej prawdy? Nie! Tym bardziej ze szczerym uśmiechem słucham dylematów radnego Piotra Piech albo nawiedzenia Jerzego Likus. Ogłaszam, że po Roku Folkloru, 2016 rok będzie Rokiem Disco Polo.
 

Noworoczne życzenia dla chocianowskiej demokracji

Poprzedni artykuł

Solidarni z Radiową Jedynką…

Następny artykuł

Comments

Comments are closed.

Login/Sign up