Urząd

Autorski projekt uchwały radnego Krzysztofa Kowalczyka

0

Pomysł zmiany nazwy ulicy Żymierskiego na Pileckiego wydaje sie kosmiczny. Równie kosmiczne jest stanowisko burmistrza Chocianowa popierające zmianę. Na tym rozgwieżdżonym tle całkiem rzeczowo za to wygląda projekt uchwały, który radny Krzysztof Kowalczyk złożył do biura Rady (projekt uchwały na końcu artykułu).
W rozmowie z Faktami radny nie kryje irytacji. Podkreśla, że występuje również w swojej sprawie, bo jest radnym z okręgu ulicy Żymierskiego, przy której mieszka. Ważniejsze jest jednak dobro mieszkańców, którzy wybrali go jako swojego przedstawiciela. Napisał projekt uchwały o przeprowadzenie konsultacji z mieszkańcami, bo pomysł zmiany nazwy uznał za sporny. Radny twierdzi, że protest mieszkańców jest uzasadniony. W latach 90-tych zmiany nazw ulic nie stwarzały tylu utrudnień i kosztów, co teraz. Krzysztof Kowalczyk uważa, że argumentacja burmistrza Chocianowa za zmianą nazwy ulicy jest mało przekonywująca, nie bierze pod uwagę dobra mieszkańców, co on ślubował zostając radnym.
Nie wiemy, jak dalej potoczą się losy projektu uchwały, czy Przewodniczący wprowadzi go do porządku obrad, a jeśli nawet to zrobi, czy Klub CHOCIANÓW 2014 zagłosuje za jej przyjęciem. Może okazać się, że mieszkańcy niewiele mają do powiedzenia, bo demokratyczna większość radnych uzna co dla nich jest lepsze. Bezsporne jest jednak to, że jeśli burmistrz ogłosi konsultacje, tylko kilka osób poprze zmianę przy przytłaczającej liczbie sprzeciwu.
Moim zdaniem mieszkańcy ulicy Żymierskiego do jesiennych wyborów mogą spać spokojnie. Później – jak Bóg da.
 
Projekt uchwały radnego Krzysztofa Kowalczyka
Załącznik do projektu uchwały – Ankieta
Załącznik do projektu uchwały – Uzasadnienie
Skan wniosku do Przewodniczącego Rady Miejskiej o włączenie w porządek obrad projektu uchwały na najbliższej sesji

Pierwsza polemika z Faktami

Poprzedni artykuł

Poczęstunek dla odpustowych gości…

Następny artykuł

Comments

Comments are closed.

Login/Sign up