Komentarze

Radny Norbert Piotrowski na czele

0

Lubimy przeglądać się w oczach innych ludzi, pod warunkiem, że odbicie jest ładne, tj. zgodne z naszym wyobrażeniem siebie. To miłe i sympatyczne zobaczyć, że w opinii publicznej jest się dobrze ocenianym. Gorzej, jeśli ogół uznaje, że mamy więcej wad, niż zalet.
Na szczęście z obiektywizmem nie ma to nic wspólnego. Tak samo, jak zabawa w sondaż „Oceń pracę Burmistrza i Radnych” na portalu www.chocianow.com.pl.
Portal postawił nam szczytne zadanie:

„Oceńmy nasze lokalne władze, podsumujmy ich dotychczasowe działania i rozliczmy z obietnic wyborczych”

Po czym dodał instrukcję, jak upiększać swojego radnego:

„Jeśli chcemy, by nasz kandydat zyskiwał dalsze głosy, trzeba namówić znajomych, by oddali na niego głos ze swoich urządzeń”

Po pobieżnej analizie wyników głosowania widać, że spośród radnych najbardziej do pracy przyłożył się radny Norbert Piotrowski. Reszta oceniana jest źle lub bardzo źle.
Wydawać by się mogło, że społeczeństwo Chocianowa jest chimeryczne. Wybrało radnych, czyli najlepszych z własnego grona, by później źle oceniać ich pracę. Czyżby wszyscy w Chocianowie aż tak bardzo mylili się w swoich wyborach? Nic bardziej mylnego. Więcej niż pewne jest , że niewielki odsetek tych, którzy wzięli udział w sondzie brało udział w głosowaniu z kartami wyborczymi. Jeszcze mniejszy ma jakiekolwiek pojęcie o pracy radnych czy burmistrza. Internauci głosują, oceniają, bo każdy z nas lubi oceniać. Byle nie siebie.
Ja też zagłosowałem. Jak myślicie, jakimi kryteriami kierowałem się podczas klikania? Czy brałem pod uwagę, że radna Edyta Malukiewicz ma bliżej mi nieznany kolor włosów? Czy w ocenie radnego Piotra Piecha przeważyło, że jest postawnym mężczyzną, lubi mówić i potrafi nastroić gitarę? Czy arbitralnie oceniając pracę radnego Krzysztofa Leszczyńskiego wziąłem pod uwagę, że dzieląc naturę bytu na czworo pisze swoje przemyślenia na Facebooku Franciszek Skibicki Twój burmistrz Chocianowa . I wreszcie, czy przy ocenie burmistrza wziąłem pod uwagę, że chodzi do kościoła, nie pali, jest twórcą portalu www.gminachocianow.pl, który zniknął z powierzchni Ziemi jak kamfora?
Z przekory wszystkim dałem „plusa” oprócz Norberta Piotrowskiego.
Po wynikach sondażu widać, że miałem rację. Nikt z radnych oprócz Norberta Piotrowskiego nie zadał sobie trudu, by naiwnie mobilizować do zabawy swoich znajomych. Norbert Piotrowski to zrobił. Poważnie potraktował zabawę. To świadczy, że źle odczytuje rzeczywistość, w życiu codziennym kieruje się potrzebą poklasku, wręcz chorobliwie dba o swój wizerunek. A więc jako radny tym bardziej kieruje się partykularnym interesem, a nie dobrem zbiorowym.
Z nieukrywaną satysfakcją informuję, że Norbert Piotrowski prowadzi nie tylko w omawianym sondażu. Także w moim podręcznym rankingu radnych w kategorii „Infantylni lub bardzo infantylni” od wielu lat nie daje się pokonać. Może dlatego w tej kadencji przewodniczy Komisji ds Rozwoju?

Robert „Paul” Harenza

Agroturystyka, folklor i gminne wyjazdy integracyjne

Poprzedni artykuł

CHOK tasuje karty i żongluje ogniem

Następny artykuł

Comments

Comments are closed.

Login/Sign up